۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
معرفی دیگران

بررسی عملکرد انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب از فیلتر های به خصوص با توجه به نوع دستگاه تصفیه آب خانگی تشکیل شده است. به صورت کلی دستگاه های تصفیه کننده آب از فیلترهای مشابه چند تایی از جمله 7 فیلتر تشکیل می شوند. عملکرد فیلتر های محصول تصفیه کننده به این شکل است که با عبور آب از هر فیلتر نوعی از آلودگی و املاح مضّر آب نیز از بین می روند. فیلتر های محصولات تصفیه کننده آب از اجناس و مواد مختلفی تولید می شوند که استفاده از آن ها محدود می باشد به گونه ای که دارای مدت زمان استفاده مشخصی می باشند و پس از سپری شدن این مدت زمان باید تعویض شوند.

پس از خرید تصفیه کننده آب حتماً به مدت زمان استفاده از فیلترآن توجه کنید تا از آلوده شدن بیش از حد آب با کثیف شدن فیلتر ها جلوگیری کنید. در هر محصول تصفیه کننده آب 5، 7 و یا 8 عدد فیلتر وجود دارد که به فیلتر های اول تا پنجم، هفتم و هشتم مشهور هستند. هنگامی که آب از هر فیلتر عبور می کند، نوعی از آلودگی ها و املاح مضّر را درآن فیلتر جا می گذارد بنابراین دقت کنید که آلودگی های مضّر آب در هرکدام از فیلترهای چندگانه یا در فیلتر جا می مانند و یا به وسیله مواد فیلتر از بین می روند. از این رو تعویض کردن فیلتر ها پس از سپری شدن طول عمر آن از ملزومات استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد.

 با تعویض نکردن به موقع فیلتر ها، آلودگی ها  و مواد مضّر آب به صورت شدیدتر عمل می کنند و به دلیل پایان یافتن طول عمر فیلتر دیگر عمل از بین رفتن املاح مضّر انجام نمی شود و با عبور آب در آن حل می شوند و در نهایت آب ناسالم می ماند. توجه به اورجینال بودن فیلترها مسئله دیگری است که در عملکرد بهینه آن ها تأثیر مستقیم دارد.

انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب

انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به نوع محصول تصفیه کننده و نوع آلودگی های آب تولید می شوند. به صورت کلی انواع فیلتر های تصفیه آب خانگی در 10 نوع تقسیم بندی می شوند.

انواع فیلترهای محصول تصفیه کننده آب با توجه به نوع دستگاه تصفیه کننده عبارتند از:

  • فیلتر الیافی یا پلی پرو پیلن
  • فیلتر کربن گرانول
  • نوع کربن بلاک
  • فیلتر های ممبران
  • فیلتر های پست کربن
  • نوع فیلتر مواد معدنی
  • انواع فیلترهای قلیایی یا اکسیژن
  • نوع فیلتر اشعه فرابنفش
  • الترافیلتریشن
  • فیلتر های سرامیکی

هر کدام از فیلتر های بالا به ترتیب از جنس های الیاف پلی پروپیلن، پوسته ی پر شده از کربن فعال، کربن یک تکه استوانه ای شکل، لایه یا غشاهای نیمه تراوا بصورت موازی و دور هم پیچیده شده، شکل کپسول و پر شده از دانه های کربنی، همانند کپسول و پر شده از دانه های مواد معدنی، مانند کپسول پر شده از برخی یون ها، با یک محفظه استنلس استیل، لوله های نازک نی شکل در موازات هم و در نهایت سرامیک پخته شده بهداشتی تولید می شوند. فیلتر های دستگاه تصفیه آب فوق قابلیت از بین بردن آلاینده ها و آلودگی های مضرر ریز و درشت مانند شن و ماسه، رسوبات، گل و لای، زنگ لوله، کلر و مشتقات آن و هالومتان و غیره را دارند. برخی از فیلتر ها در از بین بردن بوی نامطبوع و طعم غیر طبیعی آب نیز نقش آفرینی می کنند در نتیجه با دستگاه تصفیه آب خانگی می توان آب ناسالم را به آب تمیز و در عین حال سالم تبدیل کرد.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 2

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا