فال حافظ اصلی (با معنی و تفسیر درست) ?

نداشتن دیدی درست از آینده همواره برای بشر نامفهوم بوده و سعی داشته به هر شکلی یک پیشگویی از آینده داشته باشد. در بین ما ایرانیان استفاده از فال حافظ یکی یکی از بزرگترین عرفا و شاعران قرن هشتم است، یکی از مورد اعتمادترین طالع بینی هایی است که انجام می‌دهیم. تک‌تک مصرع‌های این شاعر بزرگ سرشار از معنی و مفهوم هستند و شاید هم همین موضوع سبب شده تا گرفتن فال حافظ به یکی از سنت‌های اصلی شب یلدا تبدیل شود.

تاریخچه اولین فال حافظ درست به زمان مرگ وی برمی‌گردد. پس از اینکه حافظ شیرازی درگذشت، گروهی مخالف دفن وی در مصلی بودند و همین موضوع هم سبب شد تا اختلاف بین آنها پیش آید. برای حل این اختلاف اشعار حافظ را در سبدی ریخته و از کودکی خواستند تا یکی را انتخاب کند. نتیجه کاملا حیرت‌انگیز بود. کودک این ابیات را برداشته بود که همین موضوع سبب شد از آن زمان فال حافظ بین ما ایرانیان رواج یابد.

کنون که می دمد از بوستان نسیم بهشت /// من و شراب فرح بخش و یار حورسرشت

مکن به نامه سیاهی ملامت من مست /// که اگه است که تقدیر بر سرش چه نوشت؟

قدم دریغ مدار از جنازه حافظ /// که گرچه غرق گناهست، می رود به بهشت


برای گرفتن فال حافظ شیرازی با معنی و تفسیر دقیق کارهای زیر را انجام دهید.

  • ابتدا یادی از حافظ کرده و یکی از ابیات وی را زمزمه کنید.
  • سپس از ته قلبتان نیت کرده و روی دکمه زیر کلیک کنید.

نیت کرده و روی عکس کلیک کنید.

فال حافظ اصلی (با معنی و تفسیر درست) ?

آداب حافظ خوانی و گرفتن فال حافظ

گرفتن فال حافظ آداب خاص خود را دارد تا بتوان فالی بدون نقص گرفت. مشهور است که برای گرفتن فال لازم است فردی که بتواند به‌خوبی شعر را بخواند و مفهوم ابیات را تفسیر کند این کار را انجام دهد. معمولا برای گرفتن فال شب یلدا هم از بزرگان برای گرفتن فال کمک می‌گیرند.

فرد باید با نیت خالص فال را بگیرد. ابتدا در دل نیت کرده و برای فردی که فال را می‌گیرد آرزویی کرده و در نهایت به‌صورت تصادفی یکی از صفحات را باز می‌کند. افرادی هم که مذهبی هستند اعتقاد دارند که قبل از گرفتن فال باید فاتحه‌ای نثار روح حافظ کنند.

معمولا در هنگام تفأل دیوان حافظ، او را به عزیزترین کسانش یعنی به خداوند و معشوقه اش(شاخ نبات) قسم می‌دهند. این قسم معمولا به این شکل ادا می شود(ضمن اینکه شاید بهتر باشد برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم):

نیت فال حافظ

4.7/5 - (124 امتیاز)

اگر از فروشندگان و تامین کنندگان کالا یا خدمات هستید و می‌خواهید در این صفحه به معرفی کسب و کارتان بپردازیم، می‌توانید با مراجعه به صفحه «تبلیغات» درخواست خود را جهت معرفی در سایت تاپترین و تبلیغات برای ما ارسال کنید.

دکمه بازگشت به بالا