۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز

خرید کفش مردانه و زنانه

در هنگام خرید کفش موقعیت مورد استفاده و فصلی که در آن قرار داریم مهم‌ترین معیار هستند. کفش‌ها در انواع مختلف طراحی ساخته می‌شوند که بسته به نوع کفش مناسب فصل خاص، موقعیت خاص و همچنین فرد خاص هستند. برای انتخاب کفش بسته به نوع آن معیارهای متفاوتی وجود دارد که بهتر است این مورد را برای هر نوع کفشی به صورت اختصاصی بررسی کنید؛ اما یک سری معیارها وجود دارند که برای همه گروه‌ها مشترک هستند.

انواع مختلفی از کفش‌ها وجود دارند که می‌توانید در سنین مختلف از آنها استفاده کنید. انواع کفش رسمی، کفش‌های بوت و نیم بوت، کفش‌های چکمه‌ای، کفش روزمره و حتی کفش‌های ایمنی و کار برخی از آنها هستند. هر یک از این کفش‌ها از جنس خاصی ساخته و دوخته می‌شوند. بیشتر کفش‌های روزمره و رسمی از جنس چرم یا پارچه هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. سایر کفش‌ها نیز بسته به نوع آن از جنس خاصی هستند.

موضوع دیگر در انتخاب و خرید کفش خوب به نوع بستن آن مربوط می‌شود. کفش‌ها در شکل‌های مختلف بندی و کشی وجود دارند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به عنوان نمونه نحوه بستن کفش‌های کشی در حالتی که کمی به پای شما کوچ باشد دردسر آفرین هستند.

پسرانه و مردانه

دخترانه و زنانه

نکات و راهنمای خرید کفش

کفش یکی از محصولاتی است که تاثیر زیادی در تیپ و شخصیت استایل شما دارد؛ راحت‌تر بگوییم در صورت پوشیدن کفش نامناسب تیپ و استایل شما کامل نیست. لذا باید کفش را متناسب با لباس و استایل بدنی که دارید انتخاب کنید. در هنگام خرید کفش یک سری نکات وجود دارد که به صورت مشترک در بین همه نوع کفش یکسان هستند. چه خانم باشید و چه آقا انتخاب کفش مناسب برای محیط‌های مختلف رسمی و اداری، مجلسی و روزمره یک سری نکات دارد که باید در هنگام خرید به آنها دقت کنید.

کفش راحتی انتخاب کنید

باور کنید کفشی که انتخاب می‌کنید را قرار است شما بپوشید و پای شما در آن کاملاً راحت باشد؛ قرار نیست هیچ فشاری به پای شما وارد کند و وقتی هم که راه می‌روید صداهای عجیب داشته باشد. بسیاری افراد قبل از اینکه به راحتی و ساختار کفش دقت کنند صرفاً به ظاهر آن توجه دارند که همین عامل باعث می‌شود بعد از چند بار پوشیدن آن را کنار بگذارند. تصویر اینکه سایز کفش بعداً متناسب با پای شما می‌شود کاملاً اشتباه است. بعداً قرار نیست اتفاق خاصی رخ دهد و کفش درست باید در همان لحظه‌ای که در پای شما قرار دارد هم اندازه پای شما باشد. اگر به سایز و راحتی کفش دقت نکنید در آینده باید منتظر مشکلاتی مثل پینه بستن، میخچه و حتی به وجود آمدن استخوان اضافی در پا را داشته باشید.

جنس به کار رفته

کفش‌ها در جنس‌های مختلف چرم طبیعی و مصنوعی، پارچه‌ای و سایر مواد پوششی تولید می‌شوند. هر یک از این جنس‌ها برای موقعیت خاصی مناسب هستند. به عنوان نمونه کفش‌های چرمی بیشتر برای استفاده رسمی، اداری و روزمره مناسب هستند. در حالی که استفاده از کفش پارچه‌ای در موارد روزمره کاربرد دارد. شکل کفش

شکل کفش

کفش‌های دارای یک شکل عمومی هستند. اما اختلاف در بخش جلویی کفش است که در برخی به شکل تقریباً مربعی، برخی گرد و برخی دیگر دارای طول بلند و تیز هستند. باید ببینید که کدام نوع کفش و برای چه موقعیتی مناسب شما خواهد بود.

 • کفش مربعی: این نوع کفش‌ها را بیشتر افرادی که سنی از آنها گذشته و بزرگتر هستند استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این نوع کفش هم بیشتر به دلیل راحتی پا برمی‌گردد. البته مدل‌هایی هم برای جوانان وجود دارد که برای افراد لاغر اندام مناسب بوده و در پای آنها بهتر به چشم می‌آید.
 • کفش گرد: این نوع از کفش‌ها حالت میانه هستند. برای هر رده سنی و هر موقعیتی مناسب خواهند بود. گرد بودن جلوی نیز باعث می‌شود تا احساس راحت‌تری درون آن داشته باشید و در محیط‌های اداری که مدت‌ها کفش به پایتان است اذیت نشوید.
 • کفش طویل و نوک تیز: این نوع کفش‌ها دارای نوک تیز هستند که از داخل توپر هستند. این مدل کفش‌ها برای مراسمی همچون عروسی مناسب هستند که جوانان بیشتر مایل به پوشیدن آنها هستند. این نوع کفش‌ها بیشتر در شکل براق هستند که باعث می‌شود بیشتر کانون توجه قرار بگیرید.

پاشنه، پنجه و انگشتان پا

بسته به قدی که دارید باید از پاشنه مناسب استفاده کنید. اگر قدتان کمتر از قد یک فرد معمولی (173 سانتی‌متر) است سعی کنید که از کفشی با پاشنه 4 سانتی‌متری استفاده کنید. در غیر اینصورت بسته به قد خود می‌توانید از پاشنه 3 تا 1 سانتی‌متر استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهترین ضخامت پاشنه کفش هم چیزی در حدود 2.5 سانتی‌متر است. باید دقت کنید که پاشنه هم از جنس مناسب و با کیفیت ساخته شده باشد که در مقابل سایش مقاوم باشد. خرید کفشبرای اطمینان از قرارگیری راحت پاشنه پا در داخل کفش، از انگشت اشاره خود استفاده کنید. اگر توانستید انگشت اشاره خود را با کمی فشار بین پاشنه خود و پاشنه کفشتان قرار دهید، کفش مورد نظر شما در قسمت پاشنه راحت و مناسب است. اما اگر انگشتتان به راحتی در پشت پاشنه قرار گرفت و یا اینکه اصلاً امکان قرار دادن انگشت وجود نداشت باید یک کفش دیگر را امتحان کنید. اگر قوس کف پای بزرگی دارید بهتر است به سراغ کفشی که کفی نرم و انعطاف پذیر دارد بروید. همچنین قوس کف کفش نیز باید بتواند قوس کف پای شما را ساپورت کند. اگر کف پای صافی دارید باید از کفش‌هایی با کفی تخت استفاده کنید تا مشکلی در تعادل شما ایجاد نکنند. برخی افراد به این مسئله کمتر توجه کرده و می‌گویند که بعداً یک کفی اضافه درون کفش قرار می‌دهیم؛ باید بدانید که این کار اشتباه است و باعث می‌شود که فضای کلی کفش تنگ شده و احساس راحتی نداشته باشید. در قسمت پنجه نباید انگشتان پا کاملاً به نوک قسمت داخلی کفش چسبیده باشد. فاصله‌ای به اندازه عرض یک انگشت دست در قسمت جلوی انگشتان پا تقریباً استاندارد است.

زیره کفش

زیر کفش نسبت به پاشنه کمتر مستعد خراب شدن است. اما نکته‌ای که در انتخاب زیره باید دقت کنید این است که از جنس با کیفیت و نرم ساخته شده باشد که در مقابل خم شدن مقاوم بوده و نشکند. همچنین زیره باید دارای آج خوبی باشد که در فصل سرما باعث لیز خوردن و صدمه خوردنتان نشود.

انواع زیره کفش

 • زیره pu: چگالی پایین داشته و سبک هستند. دارای سطح سایشی متوسط و قدرت اصطکاک پایینی هستند. بسته به درصد موادی که در ساخت آنها استفاده شده هم می‌تواند نرم و هم سخت باشند. اکثراً در کفش‌های مردانه از آنها استفاده می‌شود.
 • زیره TPU: کاملاً شفاف و خاصیت الاستیکی دارد. سایش بسیار کم و قدرت اصطکاک بالایی دارد. به هیچ عنوان نمی‌شکند و به علت سنگینی که دارد، در ساخت این نوع زیره فقط قسمت پایین زیره را تشکیل می‌دهد؛ سطح بالایی آن pu است تا سبک باشد. در ساخت کفش‌های ایمنی تخصصی استفاده می‌شود.
 • زیره لاستیک(Rubber): معمولاً سنگین بوده و قدرت اصطکاک بالایی دارند. به دلیل مقاومت سایشی بالایی که دارند از آنها در تولید کفش‌های سربازی، کوهنوردی و ایمنی استفاده می‌شود.
 • زیره PVC: ارزان، سبک و به صورت گرانول می‌باشند. اصطکاک پایین داشته و در دماهای پایین و مناطق زمستانی شکننده هستند. بسته به مواد مصرفی در دو نوع نرم و سخت وجود دارند. در تولید دمپایی، صندل و کفش‌های ارزان قیمت استفاده می‌شوند.
 • زیره EVA: وزن بسیار سبک آنها باعث شده تا در تولید کفش‌های راحتی مورد استفاده قرار گیرند. به علت تغییر شکل در دماهای مختلف، معمولاً با لاستیک و تی‌پی‌یو ترکیب می‌کنند. در محیط‌های آبی لیز می‌خورند که به همین دلیل قسمت تحتانی زیره را با لاستیک و بالا را با EVA ترکیب می‌کنند.
 • زیره چرمی: قدیمی، اصالت و دست ساز هستند. به دلیل طبیعی بودن و ساخت دستی، بسیار با کیفیت و سخت هستند. در کفش‌های دست‌دوز از این زیره‌ها استفاده می‌کنند. در جذب عرق پا بسیار قوی بوده و مناسب تابستان برای خنک کردن پا هستند؛ ولی در زمستان همین خاصیت باعث جذب آب شده و نباید آنها را بپوشید.

نحوه بستن کفش

کفش‌ها تا پیش از این به روش‌های مختلف کشی، بند دار و چسبی بسته می‌شدند که به مرور زمان استفاده از نوع چسبی کمتر شده و بیشتر در کفش کودکان از آن استفاده می‌شود که راحت‌تر در پوشیدن کفش استقلال داشته باشند. اما دو مورد بعدی امروزه همچنان جزو گزینه‌های پرطرفدار هستند.

 • کفش با بند: این نوع بستن کفش برای کفش‌های رسمی، اداری و مجلسی مناسب هستند. معمولاً در هر ردیف چیزی بین 3 تا 7 سوراخ در هر طرف کفش وجود دارد که می‌توانید کفش را ببندید و در پای خود چفت کنید. باید دقت کنید که بند استفاده شده در نوک حرارت مناسب دیده باشد و از چسب برای جمع نوک‌دار کردن آن استفاده نشده باشد؛ چرا که به دلیل خیس شدن و آب دیدن بند کفش وا رفته و موجب ریش‌ریش شدن بند می‌شود.
 • کفش بدون بند کشیدنی: این نوع کفش‌ها در گوشه خود دارای یک تکه کشی هستند که باعث می‌شود خاصیت ارتجاعی داشته باشند. دهانه کفش نیز متفاوت از کفش‌های بندی است که به راحتی قابل پوشیدن باشند. کافی است پای خود را تا نیمه درون کفش کرده و سپس به کمک انگشت یا یک قطعه فلزی مخصوص بستن کفش آن را بپوشید. این نوع کفش هم مناسب انواع افراد می‌باشد که بیشتر حوصله بستن بندهای کفش را ندارند و می‌خواهند هر چه سریع‌تر کفش را به پا کنند.

انتخاب رنگ و سایز مناسب

انتخاب رنگ در هنگام خرید کفش یک چیز سلیقه‌ای است که باید به آن توجه کنید. اما توصیه می‌کنیم رنگ کفش را متناسب با رنگ لباس‌های خود انتخاب کنید تا استایل یکپارچه و منظمی داشته باشد. معمولاً کفش‌های تیره و مشکی رنگ بیشترین استفاده را داشته و برای انواع لباس نیز خوب به نظر می‌رسند. رنگ قهوه‌ای نیز گزینه دوم است که افراد به آن علاقه‌مند هستند. در انتخاب سایز هم سعی کنید حتما زمان انتخاب کفش مناسب را به بعدازظهر موکول کنید که پای شما به بیشترین اندازه خود رسیده یا به اصطلاح ورم کرده است. همچنین به جورابی که پوشیده‌اید دقت کنید که مثل همه جوراب‌هایتان دارای ضخامت یکسانی باشد که مبادا با تغییر جوراب ببینید که کفش یا برایتان زیادی بزرگ یا کوچک به نظر رسیده و پایتان درون آن راحت نیست. همچنین در هنگام پوشیدن هر دو کفش را به پا کنید؛ چرا که لزوماً اندازه پای چپ و راست هر فرد یکسان نیست. موضوع دیگری در مورد سایز این است که اگر شماره پای شما برای یک کفش با جنس چرم 42 است، لزومی ندارد که در هنگام انتخاب کفش کتانی هم باید همان سایز را انتخاب کنید. جدایی از ورمی که پا در طول روز به خود می‌گیرد باید به جنس کفش هم دقت کنید. اگر جنس آن طوری است که خاصیت ارتجاعی دارد باید سایز کوچکتری نسبت به کفشی که اندازه ثابت خود را حفظ می‌کند انتخاب کنید.

عرض کفش، چیزی که کمتر کسی آن را می‌داند!

آیا می‌دانستید که عرض کفش نیز دارای سایز بندی است؟ به عنوان نمونه همه می‌دانید یک کفش با سایز 42 از یک کفش با سایز 39 بزرگتر است که این سایزها مربوط به طول کفش می‌شود. اما کدام عرض برای پای شما مناسب است؟ کفش‌ها از نظر عرض نیز دارای سایز بندی هستند. اما سایز بندی آنها بر خلاف طول که صرفاً عددی است، حروف لاتین را نیز شامل می‌شود. برای نمونه کفشی با عرض 2E از یک کفش با عرض D پهن‌تر است. عرض کفش‌ها بر اساس پهنا بر اساس زیر هستند.

 • 6E: خیلی خیلی پهن
 • 4E: خیلی پهن
 • 2E: پهن
 • D: عرض استاندارد
 • B: باریک
 • 2A: خیلی باریک

خرید اینترنتی کفش با قیمت مناسب

برای خرید اینترنتی کفش ابتدا باید اندازه دقیق پای خود را به دست آورید. همانطور که اشاره کردیم، زمان بعدازظهر را برای این کار انتخاب کنید که پا به حداکثر اندازه ممکن رسیده است. برای اینکه اندازه پای خود را به درستی به دست بیاورید می‌توانید به آموزش نحوه اندازه گرفتن سایز کفش مراجعه کنید. بعد از اطمینان از سایز پا کافی است به یکی از صفحات مختلفی که به منظور معرفی انواع مختلف کفش‌های اسپرت، کتانی و چرمی معرفی کردیم مراجعه کرده و بر اساس راهنمای خرید هر یک، گزینه مناسب را انتخاب کنید. [kkstarratings]

دکمه بازگشت به بالا