خرید کفش مردانه و زنانه

در هنگام خرید کفش موقعیت مورد استفاده و فصلی که در آن قرار داریم مهم‌ترین معیار هستند. کفش‌ها در انواع مختلف طراحی ساخته می‌شوند که بسته به نوع کفش مناسب فصل خاص، موقعیت خاص و همچنین فرد خاص هستند. برای انتخاب کفش بسته به نوع آن معیارهای متفاوتی وجود دارد که بهتر است این مورد را برای هر نوع کفشی به صورت اختصاصی بررسی کنید؛ اما یک سری معیارها وجود دارند که برای همه گروه‌ها مشترک هستند.

انواع مختلفی از کفش‌ها وجود دارند که می‌توانید در سنین مختلف از آنها استفاده کنید. انواع کفش رسمی، کفش‌های بوت و نیم بوت، کفش‌های چکمه‌ای، کفش روزمره و حتی کفش‌های ایمنی و کار برخی از آنها هستند. هر یک از این کفش‌ها از جنس خاصی ساخته و دوخته می‌شوند. بیشتر کفش‌های روزمره و رسمی از جنس چرم یا پارچه هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند. سایر کفش‌ها نیز بسته به نوع آن از جنس خاصی هستند.

موضوع دیگر در انتخاب و خرید کفش خوب به نوع بستن آن مربوط می‌شود. کفش‌ها در شکل‌های مختلف بندی و کشی وجود دارند که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به عنوان نمونه نحوه بستن کفش‌های کشی در حالتی که کمی به پای شما کوچ باشد دردسر آفرین هستند.

کفش‌های پسرانه و مردانه

کفش‌های دخترانه و زنانه

نکات و راهنمای خرید کفش

در هنگام خرید کفش یک سری نکات وجود دارد که به صورت مشترک در بین همه نوع کفش یکسان هستند. چه خانم باشید و چه آقا انتخاب کفش مناسب برای محیط‌های مختلف رسمی و اداری، مجلسی و روزمره یک سری نکات دارد که باید در هنگام خرید به آنها دقت کنید. کفش یکی از محصولاتی است که تاثیر زیادی در تیپ و شخصیت استایل شما دارد؛ راحت‌تر بگوییم در صورت پوشیدن کفش نامناسب تیپ و استایل شما کامل نیست. لدا باید کفش را متناسب با لباس و استایل بدنی که دارید انتخاب کنید.

جنس به کار رفته

کفش‌ها در جنس‌های مختلف چرم طبیعی و مصنوعی، پارچه‌ای و سایر مواد پوششی تولید می‌شوند. هر یک از این جنس‌ها برای موقعیت خاصی مناسب هستند. به عنوان نمونه کفش‌های چرمی بیشتر برای استفاده رسمی، اداری و روزمره مناسب هستند. در حالی که استفاده از کفش پارچه‌ای در موارد روزمره کاربرد دارد.

شکل کفش

کفش‌های دارای یک شکل عمومی هستند. اما اختلاف در بخش جلویی کفش است که در برخی به شکل تقریباً مربعی، برخی گرد و برخی دیگر دارای طول بلند و تیز هستند. باید ببینید که کدام نوع کفش و برای چه موقعیتی مناسب شما خواهد بود.

  • کفش مربعی: این نوع کفش‌ها را بیشتر افرادی که سنی از آنها گذشته و بزرگتر هستند استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این نوع کفش هم بیشتر به دلیل راحتی پا برمی‌گردد. البته مدل‌هایی هم برای جوانان وجود دارد که برای افراد لاغر اندام مناسب بوده و در پای آنها بهتر به چشم می‌آید.
  • کفش گرد: این نوع از کفش‌ها حالت میانه هستند. برای هر رده سنی و هر موقعیتی مناسب خواهند بود. گرد بودن جلوی نیز باعث می‌شود تا احساس راحت‌تری درون آن داشته باشید و در محیط‌های اداری که مدت‌ها کفش به پایتان است اذیت نشوید.
  • کفش طویل و نوک تیز: این نوع کفش‌ها دارای نوک تیز هستند که از داخل توپر هستند. این مدل کفش‌ها برای مراسمی همچون عروسی مناسب هستند که جوانان بیشتر مایل به پوشیدن آنها هستند. این نوع کفش‌ها بیشتر در شکل براق هستند که باعث می‌شود بیشتر کانون توجه قرار بگیرید.

پاشنه و زیره کفش

بسته به قدی که دارید باید از پاشنه مناسب استفاده کنید. اگر قدتان کمتر از قد یک فرد معمولی (173 سانتی‌متر) است سعی کنید که از کفشی با پاشنه 4 سانتی‌متری استفاده کنید. در غیر اینصورت بسته به قد خود می‌توانید از پاشنه 3 تا 1 سانتی‌متر استفاده کنید. توجه داشته باشید که بهترین ضخامت پاشنه کفش هم چیزی در حدود 2.5 سانتی‌متر است. باید دقت کنید که پاشنه هم از جنس مناسب و با کیفیت ساخته شده باشد که در مقابل سایش مقاوم باشد.

زیر کفش نسبت به پاشنه کمتر مستعد خراب شدن است. اما نکته‌ای که در انتخاب زیره باید دقت کنید این است که از جنس با کیفیت و نرم ساخته شده باشد که در مقابل خم شدن مقاوم بوده و نشکند. همچنین زیره باید دارای آج خوبی باشد که در فصل سرما باعث لیز خوردن و صدمه خوردنتان نشود.

نحوه بستن کفش

کفش‌ها تا پیش از این به روش‌های مختلف کشی، بند دار و چسبی بسته می‌شدند که به مرور زمان استفاده از نوع چسبی کمتر شده و بیشتر در کفش کودکان از آن استفاده می‌شود که راحت‌تر در پوشیدن کفش استقلال داشته باشند. اما دو مورد بعدی امروزه همچنان جزو گزینه‌های پرطرفدار هستند.

  • کفش با بند: این نوع بستن کفش برای کفش‌های رسمی، اداری و مجلسی مناسب هستند. معمولاً در هر ردیف چیزی بین 3 تا 7 سوراخ در هر طرف کفش وجود دارد که می‌توانید کفش را ببندید و در پای خود چفت کنید. باید دقت کنید که بند استفاده شده در نوک حرارت مناسب دیده باشد و از چسب برای جمع نوک‌دار کردن آن استفاده نشده باشد؛ چرا که به دلیل خیس شدن و آب دیدن بند کفش وا رفته و موجب ریش‌ریش شدن بند می‌شود.
  • کفش بدون بند کشیدنی: این نوع کفش‌ها در گوشه خود دارای یک تکه کشی هستند که باعث می‌شود خاصیت ارتجاعی داشته باشند. دهانه کفش نیز متفاوت از کفش‌های بندی است که به راحتی قابل پوشیدن باشند. کافی است پای خود را تا نیمه درون کفش کرده و سپس به کمک انگشت یا یک قطعه فلزی مخصوص بستن کفش آن را بپوشید. این نوع کفش هم مناسب انواع افراد می‌باشد که بیشتر حوصله بستن بندهای کفش را ندارند و می‌خواهند هر چه سریع‌تر کفش را به پا کنند.

انتخاب رنگ و سایز مناسب

انتخاب رنگ در هنگام خرید کفش یک چیز سلیقه‌ای است که باید به آن توجه کنید. اما توصیه می‌کنیم رنگ کفش را متناسب با رنگ لباس‌های خود انتخاب کنید تا استایل یکپارچه و منظمی داشته باشد. معمولاً کفش‌های تیره و مشکی رنگ بیشترین استفاده را داشته و برای انواع لباس نیز خوب به نظر می‌رسند. رنگ قهوه‌ای نیز گزینه دوم است که افراد به آن علاقه‌مند هستند.

در انتخاب سایز هم سعی کنید حتما زمان انتخاب کفش مناسب را به بعدازظهر موکول کنید که پای شما به بیشترین اندازه خود رسیده یا به اصطلاح ورم کرده است. همچنین به جورابی که پوشیده‌اید دقت کنید که مثل همه جوراب‌هایتان دارای ضخامت یکسانی باشد که مبادا با تغییر جوراب ببینید که کفش یا برایتان زیادی بزرگ یا کوچک به نظر رسیده و پایتان درون آن راحت نیست.


خرید اینترنتی کفش با قیمت مناسب

برای خرید اینترنتی کفش ابتدا باید اندازه دقیق پای خود را به دست آورید. همانطور که اشاره کردیم، زمان بعدازظهر را برای این کار انتخاب کنید که پا به حداکثر اندازه ممکن رسیده است. برای اینکه اندازه پای خود را به درستی به دست بیاورید می‌توانید به آموزش نحوه اندازه گرفتن سایز کفش مراجعه کنید.

بعد از اطمینان از سایز پا کافی است به یکی از صفحات مختلفی که به منظور معرفی انواع مختلف کفش‌های اسپرت، کتانی و چرمی معرفی کردیم مراجعه کرده و بر اساس راهنمای خرید هر یک، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

بستن
دنبال کد تخفیف دیجی کالا می‌گردی؟ کلیک کن :) ×