۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
معرفی دیگران

بررسی جزئی برخی از مهم ترین مفاهیم خانواده که زیر نظر وکیل خانواده انجام می شود

یکی از گرایشات اساسی علم حقوق مباحث خانوادگی است، مباحث خانوادگی نیز در زیر مجموعه امور حقوقی قرار می ‌گیرد. با این تفاوت که قوانین خاص مانند قانون حمایت خانواده قانون اهدای جنین و آیین نامه هایی از این دست این گرایش را از حقوق خصوصی جدا نموده است .باید توجه داشت وکیل خانواده علاوه بر تخصص، تجربه و اطلاعات به روز شده قانونی، می بایست تسلط لازم را به مباحث فقهی و شرعی داشته باشد چرا که حقوق خانواده برگرفته از شرع و فقه اسلامی بوده و در مواردی که قانون گذار سکوت کرده می توان با استناد به آیات و روایات در این زمینه خواسته مطلوب را از محکمه مطالبه نمود. در دعاوی خانوادگی ممکن است نیاز به برگزاری چندین جلسه فی مابین موکل و همسرش باشد. بدیهی است در صورت عدم برگزاری جلسات و مشاوره های هر دو طرف امکان برقراری صلح غیر ممکن است. قطعاً نمی توان به پرونده های خانواده به عنوان یک پرونده حقوقی معمولی نگریست چرا که عدم برقراری صلح ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را به فرزندان مشترک و حتی خود طرفین وارد نماید.

دعوای مطالبه مهریه توسط وکیل خانواده

مهریه یکی از مهم ترین مصادیق دعاوی خانوادگی بوده و از ارکان عقد نکاح در حقوق ایران و اسلام است و منظور از آن مالی است که ضمن عقد دائم یا موقت مشخص می شود و بدون نیاز به پرداخت آن حین عقد و همزمان با عقد نکاح، مرد پرداخت آن را تعهد می کند. البته باید گفت مهریه تاسیس متفاوتی از شیربها است و شیربها ریشه در عرف داشته و هیچ مبنای قانونی ندارد. دعوای مطالبه مهریه یکی از دعاوی است که می توان آن را زیر نظر وکیل خانواده طرح نمود و با سپردن این دعوا به او نتایج خوبی را به بار آورد.

حضانت و ملاقات فرزندان مشترک زیر نظر وکیل خانواده

حضانت و ملاقات فرزندان مشترک زیر نظر وکیل خانواده

یکی دیگر از موارد دعاوی خانوادگی دعوای حضانت و ملاقات فرزندان برای پدر و مادر است. به موجب این حق که البته جنبه تکلیف هم دارد، حضانت به معنای نگهداری و مراقبت از فرزند پسر و دختر تا پایان سن 7 سالگی با مادر و پس از آن تا سن بلوغ با پدر است. در زمانی که یکی از والدین عهده دار حضانت است دیگری یا با توافق یا حکم دادگاه خانواده، حق ملاقات فرزند را دارد. بنابراین اگر هر یک از والدینی که حضانت فرزندان با اوست از ملاقات فرزند خود با والدین دیگر خودداری نماید، طرف دیگر می تواند با مراجعه به وکیل خانواده اقدام به طرح و اقامه دعوا در محاکم قضائی نماید. بدیهی است زمانی که این دعوا زیر نظر وکیل خانواده متخصص پیگیری شود، نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

طرح دعوای مطالبه نفقه توسط وکیل خانواده

از ضروریات و اقتضاعات عقد نکاح تکلیف پرداخت هزینه های زندگی یا همان نفقه از سوی مرد است. در صورتی که مرد نفقه زن را پرداخت نکند علاوه بر به وجود آمدن حق طلاق برای زن تحت شرایطی این امکان وجود دارد که زن با مراجعه به دادگاه خانواده و تقدیم دادخواست مطالبه نفقه، مبلغ آن را با نظر کارشناس از مرد دریافت نماید. مصادیق نفقه عبارت است از: خوراک، پوشاک، مسکن و هزینه های درمان است و شامل موارد دیگر مثل هزینه سفر، شرکت در کلاس های ورزشی، اعمال جراحی زیبایی و مواردی از این دست که عرف آن را غیرضروری می داند نیست. عدم پرداخت نفقه از سوی مرد می تواند منجر به ایجاد حق طلاق برای زن شود. همچنین عدم پرداخت نفقه یا ترک انفاق نیز از سوی قانون گذار، جرم دانسته شده است. بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع توصیه می شود که حتما از یک وکیل خانواده خوب مشورت کرده و از او راهنمایی بخواهید.

طرح دعوای الزام به تمکین زوجه توسط وکیل خانواده متخصص

طرح دعوای الزام به تمکین زوجه توسط وکیل خانواده متخصص

منظور از تمکین ضرورت تبعیت و اطاعت از دستورات مرد در زندگی توسط زن است. مصادیق تمکین و ضرورت اطاعت تحت عنوان تمکین عام و خاص نام گذاری شده است که منظور از تمکین عام، بودن و حضور داشتن زن در منزل انتخابی شوهر و منظور از تمکین خاص داشتن رابطه خاص زن و شوهر است. اگر زنی از شوهر خود تمکین نکند متصف به صفت نشوز می شود و او را ناشزه می گویند. نشوز این است که به آن زن نفقه تعلق نمی گیرد و مرد می تواند به همین دلیل تقاضای ازدواج مجدد نماید. بین دو دعوای نفقه و تمکین ارتباط تنگاتنگی وجود دارد که قبل از هر اقدامی مشورت با وکیل امور خانواده را ضروری می نماید.

به کارگیری بهترین وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی

با توجه به اینکه در قوانین ایران، الزامی برای استخدام وکیل خانواده وجود ندارد، عملا دولت و حاکمیت در این زمینه خدماتی ارائه نمی کنند. جالب است بدانید تعدادی از شرکت های بیمه ایرانی اقدام به راه اندازی بیمه وکالت نمودند، که طرح بیمه وکالت جهت استفاده از خدمات وکیل خانواده، در ایران عقیم مانده است. ایجاد آگاهی برای اقشار مختلف جامعه که اگر مبنای معاملات، قراردادها، سرمایه گذاری ها و تشکیل خانواده و تربیت فرزندان بر مبنای حقوقی و مشاوره با وکیل خانواده باشد، میزان خسارت های وارده به افراد بر اثر ناآگاهی از آثار حقوقی اقدامات، بسیار کاهش خواهد یافت. به همین دلیل سامانه هایی برای ارائه خدمات وکالتی راه اندازی شده اند که یکی از این سامانه ها دادیاب می باشد. برای اخذ وکیل خانواده دادیاب به این سایت مراجعه کنید و از ارائه خدمات تخصصی آنها بهره مند شوید.

سخن پایانی

وکلای خانواده برای کمک به مراجعین در درک موقعیت خود و حل و فصل هرگونه مسائل مربوط به هرگونه تنظیم خاص خانوادگی وجود دارند. آن ها می توانند قبل از ازدواج توافق نامه های پیش از ازدواج را برای محافظت از منافع مالی شخصی تهیه کنند، در مورد طلاق یا انحلال مشارکت مدنی مشاوره دهند و پیش نویس توافق نامه های جدایی را ارائه دهند. وکیل خانواده همچنین می تواند در مورد مسائل معقول مالی پس از طلاق مشاوره دهد و اطمینان حاصل کنند که دارایی ها به طور منطقی و منصفانه بین طرفین تقسیم می شوند. وکلای خانواده به بهترین وجه آماده شده اند تا برای هرگونه دستور دادگاه که مربوط به پرونده ای است که در آن کار می کنند، درخواست کنند. در صورت عدم امکان توافق، وکیل خانواده نیز می تواند از طریق مراحل درون دادگاه به مدد جویان کمک کند. برای مراجعه به بهترین وکیل خانواده در تهران و شهرستان ها به شما پیشنهاد می کنیم که به سامانه دادیاب که در بالا توضیح داده شد، مراجعه نموده و از خدمات وکالتی آن بهره برده تا بتوانید وکالت دعاوی خانواده خود را به بهترین وکیل خانواده تهران بسپارید.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا