۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
صوتی و تصویری

بهترین استابیلایزر موجود در بازار 3000 تا 15000 وات

خرید و قیمت استابیلایزر خانگی ارزان قیمت

استابیلایزر یکی از بهترین دستگاه‌ها برای جاوگیری از آسیب زدن به لوازم خانگی برقی گوناگون منزل در برابر نوسانات برق است. لوازم خانگی همچون کولر گازی، پکیج، یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی و لوازم اداری همچون پرینتر و اسکنر در مقابل نوسانات برق بسیار حساس هستند و دچار صدمه می‌شوند. از همین رو باید از یک محافظ ولتاژ خوب و مناسب برای آنها استفاده کنید.

در ادامه این پست قصد داریم به بررسی و راهنمای خرید استابیلایزر که وسیله‌ای برای همین منظور است بپردازیم. استابیلایزرها انواع مختلف خانگی و صنعتی را دارند که برای انواع برق تک فاز و سه فاز کاربرد دارند. از سوی دیگر برخی از آنها مناسب دستگاه‌های خاصی همون گوشی موبایل و دوربین هستند تا ولتاژ مناسب را برای وله الکترونیکی مورد نظر تامین کنند.

راهنمای خرید استابلایزر خوب

شاید از خود بپرسید که استابیلایزر چیست؟ این وسیله کاربردی برای جلوگیری از نوسان و پرش‌های ناگهانی برق شهری و تثبیت ولتاژ و برای محافظت از کلیه لوازم برقی خانگی و صنعتی استفاده می‌شود. کارکرد دستگاه اینطور است که درون آن از یک ترانس تقویت و یک برد میکروپروسسوری استفاده شده است. برق ورودی در هر ثانیه توسط این قطعات چک شده و به محض اینکه جریانی با ولتاژ بالا یا پایین وارد مدار شود از ان جلوگیری کرده و ولتاژ مناسب و ثابت را به لوازم می‌رساند.

راهنمای خرید استابلایزر خوب

انواع استابیلایزر

این نوع محافظ‌های جریان برق به دو گروه تقسیم می‌شوند.

  • استابلایزرهای رله‌ای(استابلیزرهای پله ای): طریقه‌ی کارکرد این نوع استابلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت 10 ولت می‌باشد که با سری AVR شروع می‌گردد. این نوع شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی( استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی) است و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپر در آنها استفاده شده است.
  • استابلایزر سروو SERVOE: این نوع استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری، دستگاه‌هایی با دقت بالاتر بوده و قادر هستند ولتاژ با دقت 1 ولت را نیز تنظیم کنند. با سری STB-11 در مدل‌های تک فاز و در مدل‌های سه فاز با سری STB-33 ارائه می‌گردند. این نوع استابیلیزرها در رنج وسیع از 6 آمپر تا 80 آمپر در مدل‌های تک فاز و سه فاز از 9 آمپر تا 600 آمپر ارائه می‌گردد.

جدایی از این استابلایزرها از نظر مصرفی نیز به دو گروه خانگی و صنعتی نیز تقسیم‌بندی می‌شوند که هر یک متناسب با لوازم مورد نظر هستند.

بررسی ظرفیت ولتاژ

استابیلایزرها بسته به اینکه در چه دستگاه‌هایی استفاده شوند دارای ظرفیت مختلف هستند. اما از آنجایی که بهترین مکان برای نصب استابیلایزر بعد از ورودی کنتور برق است و از سوی دیگر، چون چندین دستگاه الکترونیکی در خانه دارید؛ باید بررسی کرده و در مجموع ببینید که این دستگاه‌ها چه میزان ولتاژی را مصرف خواهند نمود.

سپس بر اساس آن استابلایزری با ولتاژ مناسب انتخاب کنید. البته اگر بخواهید برای یک وسیله خاصی مثل موبایل یا دوربین از آن استفاده کنید، خرید دستگاهی با ولتاژ پایین کافی است؛ چرا که در ورودی کنتور قرار نخواهد گرفت و مستقیماً می‌توانید آن را به پریز برق متصل کرده و دستگاه مورد نظر را به آن وصل کنید.


بهترین استابیلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ برق

حالا که با نکات و راهنمای خرید استابیلایزر آشنا شده و دانستید که چه مواردی را باید در هنگام خرید بررسی کنید در ادامه به معرفی برخی از بهترین مارک‌های استابلایزر سارا، تکام، ماتا و پرنیک می‌پردازیم.

استابیلایزر سارا مدل T127F ظرفیت 700VA مناسب برای تلویزیون

استابیلایزر سارا مدل T127F ظرفیت 700VA مناسب برای تلویزیون

استابیلایزر سارا مدل T127F با ظرفیت 700VA به منظور تضعیف، تقویت و تنظیم ولتاژ لوازم صوتی و تصویری و لوازم جانبی آن مانند تلویزیون ، ست‌آپ باکس، دی‌وی‌دی پلیرو یا کامپیوتر و لوازم جانبی آن طراحی و ساخته شده است. T127F نیاز به نصب ندارد و کافی است دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابیلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

پس از گذشت زمان تاخیر مجاز دستگاه بصورت نرمال کار خواهد کرد و عمر دستگاه ها را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد.

استابیلایزر سارا مدل T136S ظرفیت 6000VA

استابیلایزر سارا مدل T136S ظرفیت 6000VA

استابیلایزر سارا مدل T136S با ظرفیت 6000VA با تکنولوژی رله‌ای به منظور پوشش کلی‌ لوازم برقی‌ منزل (استقرار زیر کنتور) از جمله یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر آبی، سماور برقی‌ به طور کلی‌ برای تمام برق مصرفی منازل و ادارات طراحی و ساخته شده است.

در همین زمینه بخوانید: بهترین محافظ برق

این محصول با دارا بودن سیستم پله کاهنده یکی از بهترین گزینه ها جهت حفاظت از لوازم برقی موجود در منزل و ادارات می باشد.

استابیلایزر سارا مدل T135S ظرفیت 3500VA مناسب ماشین لباسشویی

استابیلایزر سارا مدل T135S ظرفیت 3500VA مناسب ماشین لباسشویی

استابیلایزر سارا مدل T135S با ظرفیت 3500VA به منظور تضعیف، تقویت و تنظیم ولتاژ انواع ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی طراحی و ساخته شده است. T135S نیاز به نصب ندارد و کافی است دوشاخه مصرف کننده را به پورت خروجی دستگاه متصل و استابیلایزر(ترانس) را به برق وصل نمایید.

پس از گذشت زمان تاخیر مجاز دستگاه بصورت نرمال کار خواهد کرد و عمر دستگاه ها را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد.

استابیلایزر تکام مدل SAHAND- 3000 ظرفیت 3000VA

استابیلایزر تکام مدل SAHAND- 3000 ظرفیت 3000VA

استابیلایزر در معنای لغوی به مفهوم تثبیت کننده می باشد که منظور همان تثبیت ولتاژ متناوب می باشد ( AC Voltage Stabilizer ) استابیلایزر ها یا سیستم تثبیت کننده برق شهر تجهیزاتی هستند که به روش های مختلف الکترونیکی با مکانیکی و یا ترکیبی از این دو با توجه به حساسیت تعیین شده برای آن ها ساخته شده اند و نوسانات ولتاژ برق شهر را در محدوده معین کنترل می نماید.

این دستگاه به عنوان واسطی بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد، برق ورودی مصرف کننده را در یک محدوده مشخص تعیین شده (صرف نظر از ولتاژ ورودی برقشهر تثبیت و به مصرف کننده منتقل می کند). این سری از تثبیت کننده های ولتاژ مطابق با استاندارد های بین المللی برای حفاظت از دستگاه هایی که تحت تغییرات تصادفیونوسانات برق شبکه آسیب پذیر می باشند طراحی گردیده است.

در همین زمینه بخوانید: بهترین موتور برق بنزینی

کاربرد این سری دستگاه ها در لوازم خانگی داخلی(یخچال ، تلویزیون و غیره) و سیستم های روشنایی می باشد. برای اطمینان ازکیفیت وکارکرد دستگاه های خانگی گوناگون تحت ولتاژ ناپایدارشبکه برق استفاده AC تثبیت کننده های ولتاژمی شوند. کارکرد این دستگاه ها به صورت رله ای با عملکرد سریع می باشد.

استابیلایزر تکام مدل ZAGROS-15KVA ظرفیت 15000VA

استابیلایزر تکام مدل ZAGROS-15KVA ظرفیت 15000VA

استابیلایزر در معنای لغوی به مفهوم تثبیت کننده می باشد که منظور همان تثبیت ولتاژ متناوب می باشد ( AC Voltage Stabilizer )استابیلایزر ها یا سیستم تثبیت کننده برق شهر تجهیزاتی هستند که به روش های مختلف الکترونیکی با مکانیکی و یا ترکیبی از این دو با توجه به حساسیت تعیین شده برای آن ها ساخته شده اند و نوسانات ولتاژ برق شهر را در محدوده معین کنترل می نماید.

این دستگاه به عنوان واسط بین برق شهر و مصرف کننده قرار می گیرد، برق ورودی مصرف کننده را در یک محدوده مشخص تعیین شده )صرف نظر از ولتاژ ورودی برق شهر تثبیت و به مصرف کننده منتقل می کند این سری از تثبیت کننده های ولتاژ مطابق با استاندارد های بین المللی برای حفاظت از دستگاه هایی که تحت تغییرات تصادفی ونوسانات برق شبکه آسیب پذیر می باشند طراحی گردیده است

موارد مصرف:اداری (کامپیوتر ، سرور های اطلاعاتی ، مانیتور و …)خطوط تولید مکانیزه برقی و…( ،cnc دستگاه فرز و تراش ، cnc صنعتی )دستگاه پانچ پزشکی و آزمایشگاهی ( سی تی اسکن ، ام ار آی ، سونوگرافی ، اتوکلاو و …)مصارف خانگی(تلویزیون، کولر، یخچال و …)xکارکرد این دستگاه ها به صورت سروموتوری می باشد.

استابیلایزر ماتا مدل DP 1500 ظرفیت 1500VA

استابیلایزر ماتا مدل DP 1500 ظرفیت 1500VA

استابیلایزر ماتا مدل DP-1500 به قدرت 1500 ولت آمپر جهت تنظیم ولتاژ برق با قابلیتهای ویژه برای حفاظت وسایل برقی از جمله وسایل صوتی و تصویری مانند تلویزیون – انواع گیرنده های دیجیتال – انواع ضبط و پخش صوتی و تصویری – کامپیوتر و سرور – انواع پرینتر – یخچال و فریزر طراحی شده است . این استابیلایزر مجهز به ولت متر دیجیتال می باشد که می تواند ولت ورودی و خروجی را نشان دهد.

در همین زمینه بخوانید: بهترین مبدل برق ماشین

زمان تاخیری دستگاه قابل انتخاب بوده 20 ثانیه جهت وسایل صوتی تصویری و کامپیوتر و 3 دقیقه برای یخچال و فریزر و توسط دکمه تعبیه شده قابل انتخاب می باشد. خروجی استابیلایزر شامل 4 پریز مجهز به ارث بوده و دارای کلید قطع و وصل نیون دار می باشد. حفاظت های دستگاه شامل : حفاظت اتصال کوتاه – اضافه بار – ولتاژ بالا و پایین – زمان تاخیری – حفاظت صاعقه و شوک می باشند.

استابیلایزر سارا مدل T138S ظرفیت 8000VA

استابیلایزر سارا مدل T138S ظرفیت 8000VA

استابیلایزرها محصولاتی هستند که با تثبیت نوسانات ولتاژ برق شهر در هنگام صاعقه و افزایش و کاهش ناگهانی و دایمی ولتاژ و نویز و نوسانات برق شهر و حتی اتصال کوتاه داخلی مانع از بروز آسیب به وسایل برقی متصل به آن می شود.استابیلایزر سارا مدل T138S با ظرفیت 8000VA با تکنولوژی رله‌ای به منظور پوشش کلی‌ لوازم برقی‌ منزل (استقرار زیر کنتور) از جمله یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر آبی، کولر گازی ، سماور برقی‌ و به طور کلی‌ برای تمام برق مصرفی منزل طراحی و ساخته شده است.

با استفاده از این محصول می توان کلیه لوازم برقی موجود در منزل و محل کار را در مقابل خطرات ذکر شده بیمه نمود.

استابلایزر توسعه فناوری ادیب مدل AVR2 با ظرفیت 2000 ولت آمپر

استابلایزر توسعه فناوری ادیب مدل AVR2 با ظرفیت 2000 ولت آمپر

استابلایزر 2000VA توسعه فناوری ادیب کاربری خانگی و اداری دارد و می تواند برای کامپیوتر و وسایل منزل جهت محافظت در برابر صاعقه و افزایش و کاهش ناگهانی و دایمی ولتاژ و نویز و نوسانات برق شهر و اتصال کوتاه داخلی وسایل برقی متصل به آن , وسایل خانگی و اداری شما را محافظت نماید . لوازمی از قبیل کولر گازی، یخچال و تلویزیون در منازل و در شرکت‌ها و سازمان‌ها، ماشین‌‌های اداری و تجهیزات آزمایشگاهی به نوسانات برق بسیار حساس هستند و دچار صدمه می شوند.

استابلایزر کاری می‌کند تا برق مصرفی این قطعات در کمال پایداری به آنها داده شود. قدرت اسمی این استابلایزر 2000VA با ضریب توان 0.6 است در نتیجه می‌تواند توان 1200 وات را ارایه دهد . بازدهی محصول تا 98 درصد است و می‌تواند بازه ولتاژ مناسب 200 الی 240 ولت (‌این بازه ولتاژ برای دستگاه‌های الکترونیکی مناسب می‌باشد‌) را به‌صورت پایدار در خروجی خود در اختیار مصرف‌کننده قرار دهد.

در همین زمینه بخوانید: خرید محافظ هوشمند برق هادرون

برای کنترل پایداری خروجی، از پردازنده‌ی میکرو پروسسوری و کنترل دیجیتالی بهره می برد . دارای نمایشگری دیجیتالی که ولتاژ ورودی و خروجی را به صورت لحظه نمایش می‌دهد. ورودی استابیلایزر 2000VA به وسیله‌ فیوز مینیاتوری حفاظت شده‌است.

استابلایزر پرنیک مدل ECO-6000 ظرفیت 6000 ولت آمپر

استابلایزر پرنیک مدل ECO-6000 ظرفیت 6000 ولت آمپر

ترانس اتوماتیک پُرنیک مدل ECO-6000 با توان جریان دهی 25 آمپر و برخوردار از ساختار بهینه سازی شده برای حفظ قدرت و کارآیی و ایجاد سادگی در فرآیند ساخت، محصول بی‌همتایی است که با بهای مناسب، مصرف کننده‌های خانگی و اداری را از گزند هرگونه نوسان در ولتاژ محفوظ نگاه می‌دارد. آرایش مدار قدرت این ترانس اتوماتیک، رله‌ای است و با برخورداری از سه پله افزاینده می‌تواند افت ولتاژهای عمیق را هم جبران کرده و ولتاژ مناسب را در خروجی خود به مصرف کننده‌های وصل شده تحویل دهد.

با توجه به توان جریان دهی، این ترانس اتوماتیک می‌تواند تمام لوازم برقی یک واحد آپارتمان با همه تجهیزات متعارف شامل یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مایکروفر، سیستم صوتی-تصویری، روشنایی معمول و کولر آبی را در برابر انواع اختلالات شبکه برق شهری محافظت نماید.

این دستگاه با برخورداری از سیستم کنترل میکروپروسسوری، با بهره‌مندی از صفحه نمایش دیجیتالی، پارامترهای مختلف سیستم از قبیل سطح ولتاژ برق خروجی، میزان جبرانسازی ولتاژ و درجه حساسیت دستگاه را نمایش می‌دهد.

جبران‌سازی ولتاژ با تنظیمات پیش فرض دستگاه در بازه 150 تا 250 ولت به صورت کاملا هوشمندانه انجام می‌شود و در صورت خروج ولتاژ از این بازه، مدار حفاظت در برابر افت یا افزایش بیش از حد ولتاژ، خروجی دستگاه را قطع می‌کند. برای حفاظت بیشتر از مصرف کننده‌ها در لحظه وصل برق، 180 ثانیه تاخیر در نظر گرفته شده است.

استابلایزر بی یو تی مدل TM-RDN6000VA

استابلایزر بی یو تی مدل TM-RDN6000VA

دستگاه استابیلایزر در زمان افت یا افزایش ولتاژ از 220 ولت در یک بازه مشخص ولتاژ (حداقل و حداکثر ولتاژ) برق را تثبیت می نماید و آن را به برق 220 ولت تبدیل می کند و از قطعی برق دستگاه ها محافظت می کند.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید باتری ماشین

تنها درصورتی استابیلایزر برق خروجی را قطع خواهد کرد که ولتاژ از حد مجاز ولتاژ حداقلی و یا حداکثری تعریف شده برای دستگاه ها پایین تر یا بالاتر رود. مهمترین نکته در خرید استابیلایزر دقت و قدرت سوئیچ زنی دستگاه می باشد که برند بی یو تی سالهاست در حال تولید محصولاتی با کیفیت و بسیار دقیق در این زمینه است .


در این پست به بررسی و راهنمای خرید استابیلایزر خانگی خوب پرداخته و شما را با انواع مختلف آن آشنا کردیم. سپس به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید پرداخته و در نهایت شما را با 10 مدل از انواع استابیلایزر برای موبایل، دوربین و سایر لوازم خانگی آشنا کردیم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 3 / 5. تعداد آرا: 64

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا