۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
دوچرخه و لوازم جانبی دوچرخه

راهنمای خرید تلمبه دوچرخه با قیمت مناسب

راهنمای خرید تلمبه دوچرخه ارزان قیمت +بهترین تلمبه دوچرخه دستی و پدالی

تلمبه یکی از لوازم ضروری برای افرادی است که از دوچرخه استفاده می‌کنند و یا اینکه با موتور سیکلت سرو کار دارند. هر زمانی ممکن است که با کم بودن باد تایرها مواجه شوید یا اینکه دوچرخه، موتور یا ویلچر شما پنچر شود. یا اگر اهل ورزش و سرگرمی هستید با کاهش حجم باد در توپ و لوازم بازی مانند بادکنک مواجه شوید.

در این پست قد داریم با بررسی نکات خرید تلمبه خوب به راهنمای خرید تلمبه دوچرخه با قیمت مناسب پرداخته و با بهترین تلمبه دوچرخه از انواع دستی و پدالی بپردازیم.

راهنمای خرید تلمبه دوچرخه با قیمت مناسب

تلمبه یا پمپ دوچرخه وسیله‌ای است که دارای یک سیلندر بوده و امکان باد کردن انواع دوچرخه، موتور، ویلچر و وسایل باری مانند توپ را به شما خواهد داد. برای وصل شدن به تایر از یک والو استفاده می‌شود که یکی از سه نوع Schrader valve ،Presta valve یا Dunlop valve است. این وسیله کاربردی در چند مدل مختلف وجود دارد که عبارتند از:

  • ایستاده(نوع معمول): این نوع پمپ، پمپ رفت و برگشتی (track pump) نیز خوانده می‌شود. این نوع پمپ روی زمین توسط پای مصرف‌کننده ثابت می‌شود و با مصرف‌کننده با دستهٔ روی آن باد می‌زند.
  • دستی: این نوع پمپ‌ها کوچک و جمع و جورند بعضی از آن‌ها روی خود لولهٔ مورد نیاز را ندارند و باید با یک لولهٔ دیگر آن‌ها را به والو وصل کرد. نوع دیگر آن‌ها به جای لوله قطعهٔ اتصال را روی انتهای پیستون دارند که از همان جا به والو متصل می‌شود.
  • پدالی: این نوع پمپ‌ها برای دوچرخه‌های معمولی طراحی نشده‌اند چون فشار زیاد تولید نمی‌کنند و برای تایرهای نازک و با فشار بالا مناسب نیستند اما برای تایرهای ماشین و همچنین دوچرخه‌های کوهستان که بزرگتر اما با فشار کمترند مناسب ترند.

در مدل ایستاده پمپ توسط یک پیستون که با نیروی دست جابه جا می‌شود کار می‌کند. موقع بالا کشیدن این پیستون هوا را از طریق یک دریچه یک طرفه از بیرون به داخل می‌کشد. هنگام پایین رفتن این پمپ هوا را از داخل پیستون “جابه جا” می‌کند به درون تایر دوچرخه به همین خاطر به آن پمپ جابه جایی مثبت(Positive-Displacement Pump) می‌گویند بیشتر این پمپ هایک فشار سنج نیز روی خود دارند.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا