تا ۸۵ درصد تخفیف تمامی فروشگاه‌های اینترنتی

راهنمای خریدلوازم ورزشی

بهترین کش پیلاتس چیست؟ (راهنمای خرید)

خرید کش پاور لوپ و مینی لوپ با قیمت مناسب

ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که اصلاً کش پیلاتس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این نوع کش‌ها در ابتدا در مراکز توانبخشی به منظور انجام امور توانبخشی و فیزیوتراپی استفاده می‌شدند؛ اما تفاوتی که وجود داشت این بود که ضعیف‌تر بودند تا فرد قادر باشد با آن کار کند. اما رفته رفته بعد از اینکه متخصصان تمرینات بدنی متوجه تاثیر عالی این کش روی افزایش قدرت و مقاومت بدنی این افراد شدند به فکر استفاده برای عموم افراد افتادند.

این شد که کش پیلاتس یا همان کش CX به یکی از ابزار مهم و ضروری برای انجام تمرینات ورزشی تبدیل شد. این نوع کش‌ها که نهایتاً تا طول 2 متر تولید می‌شوند دارای ضخامت و استحکام مختلفی هستند که با استفاده از آن می‌توانید به انجام انواع تمرینات کششی و مقاومتی برای پخش‌های مختلفی از بدن مثل پاها، عضلات دست و عضلات کمر استفاده کنید. در نهایت با استفاده طولان مدت به شما کمک می‌کنند تا برای تقویت عضلات، افزایش قدرت بدنی، استقامت و انعطاف پذیری بدن از آنها بهره ببرید. می‌توان گفت که به نوعی این کش‌ها هم مشابه طناب TRX هستند.

حال که با کش پیلاتس CX آشنا شده و دانستید که چیست در ادامه به معرفی انواع ان پرداخته و سپس با بررسی راهنمای خرید به شما در انتخاب مدل مناسب کمک می‌کنیم. در انتها نیز به معرفی 7 مدل از بهترین کش پیلاتس برای انجام تمرینات ورزشی می‌پردازیم.

راهنمای خرید کش پیلاتس

مشابه خرید هر محصول دیگری برای خرید پیلاتس هم باید به یک سری نکات و ویژگی‌ها توجه کنید تا مدل مناسبی انتخاب کنید. در اولین قدم باید ببینید که قصد دارید از کدام نوع آن استفاده کنید.

انواع کش پیلاتس

این کش‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای میزان خاصی استحکام، مقاومت یا داشتن دسته هستند.

کش پیلاتس 2 متری (پیلاتس نواری)

کش پیلاتس 2 متر(پیلاتس نواری)

این نوع مشابه یک نوار به طول دو متر و با عرض نهایتاً 15 سانتی‌متر هستند. نوع دیگری از آنها نیز با طول بیشتر نزدیک به 3 متر وجود دارد که برای بارفیکس مناسب بوده و به همین دلیل با نام کش بارفیکس شناخته می‌شوند.

این نوع همانطور که از نام نواری بودنشان مشخص است بسیار سبک بوده و برای انجام تمرینات کششی، قدرتی و استقامتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این نوع کش‌های نواری در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که رنگ‌بندی نشانگر میزان مقاومت و استحکام آنها می‌باشد.

کش پیلاتس دسته‌دار

کش پیلاتس دسته‌دار

همانطور که از نامشان مشخص است دسته دارند که می‌توان نتیجه گرفت مناسب انجام حرکات مقاومتی می‌باشند. اما چون این استقامت موجب ایجاد کشش می‌باشد، پس برای تمرینات کششی هم گزینه عالی هستند. مقاومت و حالت ارتجاعی بسیار بالا از ویژگی‌های بارز این مدل است.

استفاده از دمبل یکی از ورزش‌ها برای افزایش قدرت بازوها است. از این نوع می‌توانید به جای دمبل بدنسازی نیز استفاده کنید. از آنجایی که آسیبی به تاندون‌ها و مفاصل وارد نمی‌کنند جایگزین بسیار خوبی برای آن هستند.

کش پیلاتس حلقه‌ای

کش پیلاتس حلقه‌ای

این مدل به صورت حلقه‌ای است که مناسب برای پاها طراحی شده است. در رنگ‌های زرد، سبز، بنفش و مشکی طراحی شده‌اند که هر رنگ مقاومت خاصی دارد. طول آنها بین 30 تا 60 سانتی متر متغیر است تا متناسب با سنی که فرد دارد از آنها استفاده شود.

از این مدل علاوه بر پاها می‌توانید برای دست نیز استفاده کرده و روی عضلات بازو و آرنج کار کنید تا قدرت آنها را بالاتر ببرید.

ضخامت و مقاومت کش

کش‌های پیلاتس به شکلی هستند که هر یک بسته به نوعی که دارند می‌توانند بخش‌های مختلفی از عضلات بدن شامل عضلات پاها، ران، پهلو، شکم، بازو، سینه و شانه‌ها را به صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر کنند. گاهی اوقات برای انجام تمرینات خاصی می‌توانند تمامی عضلات بدن را تحت تاثیر قرار دهند که وسیله‌ای عالی و قابل حمل برای انجام تمرینات ورزشی در هر جایی هستند.

از این رو با توجه به اینکه هر مدل دارای رنگ مختلفی بوده و هر رنگ نشانگر میزان خاصی مقاومت است؛ بنابراین باید در هنگام خرید به استحکام و مقاومتی که دارند دقت کرده و مدل مناسب را متناسب با نیازتان خریداری کنید.


بهترین مارک کش پیلاتس کدام است؟

حال که با انواع این کش آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه مواردی دقت کنید در ادامه به معرفی 7 مدل از بهترین مارک‌های تولید کننده این کش پرداخته و محصولاتی از آنها را معرفی می‌کنیم.

پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

کش پیلاتس نیشن فیتنس مدل مینی لوپ

این محصول با سه مقاومت کاربردی برای تمرینات مختلف طراحی شده که به ترتیب رنگ از مقاومت کم به زیاد رنگ های زرد سبز، آبی، قرمز و مشکی است که افراد مبتدی تا حرفه ای می توانند انتخاب و استفاده نمایند. طول لوپ معادل 30 سانتی متر است که از میانگین سایر محصولات (25 سانتی متر) بیشتر می‌باشد و به مینی لوپ قابلیت کشش بیشتر در تمریناتی که نیاز به دوران بیشتری دارند را می‌دهد.

از لوازم کاربردی در ورزش می‌توان به کش‌های پیلاتس اشاره کرد. این کش‌ها با مقاومت‌های مختلف برای افراد مبتدی تا حرفه‌ای کابرد دارند. یکی از انواع این کش‌ها کش‌های مینی لوپ هستند که نسبت به کش‌های معمولی پیلاتس طول کمتری دارند. کش‌های مینی لوپ دارای کاربردهای متنوع‌تری هستند. کافیست مقاومت‌های مختلف از این نوع کش‌ها را داشته باشید تا یک باشگاه خانگی برای خود راه بندازید.

کش مینی لوپ پیلاتس نیشن فیتنس در سه رنگ نارنجی، سبز و آبی عرضه می‌شود. هر سه کش‌های مینی لوپ دارای طول سی و عرض پنج سانتی‌متر هستند. تفاوت این کش‌ها در ضخامتشان است. ضخامت کش نارنجی 5/0، کش سبز 7/0 و کش آبی 9/0 میلی‌متر است. با وجود ضخامت‌های متفاوت مقاومت این کش‌ها هم مختلف است.

 • ضد حساسیت پوستی
 • دارای سه مقاومت مختلف
 • مناسب یوگا، پیلاتس، کششی و قدرتی مثل اسکات
 • جنس بسیار با دوام لاستیک لاتکس

کش پیلاتس 2 متر FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر

کش پیلاتس 2 متر مدل FINAL 2019 ضخامت 0.5 میلی متر

کش پیلاتس 200 سانتی متری از جنس پلاستیک نرم و با دوام می‌باشد که داری ضخامت 0.5 و عرض 15 سانتی متری عرضه می‌شود. این کش با کنترل فشاری که به بدنتان وارد می‌شود، به افزایش قدرت، سرعت و استقامت کمک می‌کند. این کش‌های ارزان‌قیمت ‌در مقایسه با وزنه و دمبل‌های بدن‌سازی به تاندون‌ها صدمه‌ای نمی‌زنند؛ در عوض مفاصل و عضلات بدن کار دستگاه‌های بدن‌سازی را انجام می‌دهند.

هر گروهی از ورزشکاران می‌توانند با این کش‌ها تمرین کنند. جهت واردکردن فشارهای متفاوت به بدن می‌توان از کش‌های پیلاتس با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد. همچنین با کم‌وزیادکردن طول کش با ضخامت‌ مشخص، میزان فشار وارده تنظیم می‌شود. با توجه به قابلیت حمل آسان‌ این کش‌ها می‌توان از آن‌ها در هر مکانی استفاده کرد.

 • ضخامت 0.5
 • طول 2 متر

کش پیلاتس پاورلوب تی‌آر ایکس مدل 5103 بسته 4 عددی سایز M

کش پیلاتس پاورلوب تی ار ایکس مدل 5103 بسته 4 عددی سایز M
 • وزن 100 گرم
 • محصول دارای 4 کش با مقاومت های مختلف

کش پیلاتس تراباند نواری یک تا پنج 120 سانتی‌متری

کش پیلاتس تراباند مدل یک تا پنج 120 سانتی متری

کش پیلاتس 120 سانتی متری معرفی شده در این بخش از جنس پلاستیک نرم و با دوام است که داری 5 ضخامت و عرض 15 سانتی متری عرضه شده است.

استفاده از کش پیلاتس به مکان مخصوص نیازی ندارد و نه‌تنها در سالن‌های ورزشی و پارک‌ها بلکه در خانه هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ترتیب ضخامت کش ها از کم به زیاد از زرد، قرمز، آبی، بنفش، طوسی و مشکی ترتیب بندی می‌شوند.

 • دارای قوطی پلاستیکی جهت حمل
 • «ناسب برای تمام سنین
 • قابل گره زدن به دست و پا
 • قابل استفاده برای تمام نقاط بدن

کش پیلاتس لیبنلی نواری Flat عرض 15 سانتی‌متر

کش پیلاتس لیبنلی مدل Flat عرض 15 سانتی متر
 • ابعاد 15×150 سانتی‌متر
 • وزن 50 گرم

پیلاتس 1.5 متری

کش پیلاتس طرح 1

کش پیلاتس طرح 1 از لوازم تناسب اندام بوده که با طراحی مناسب برای انجام تمرینات گرم‌کردن و تقویت عضلات قسمت‌های مختلف بدن عرضه‌ شده است. این کش با کنترل فشاری که به بدنتان وارد می‌شود، به افزایش قدرت، سرعت و استقامت کمک می‌کند. کش‌های «پیلاتس» به‌خاطر حمل آسان، کاربری ساده و نیازنداشتن به صرف زمان و انرژی جهت آماده‌سازی‌، به وسایل سنگین بدن‌سازی ترجیح داده می‌شوند.

این کش‌های ارزان‌قیمت ‌در مقایسه با وزنه و دمبل‌های بدن‌سازی به تاندون‌ها صدمه‌ای نمی‌زنند؛ در عوض مفاصل و عضلات بدن کار دستگاه‌های بدن‌سازی را انجام می‌دهند. هر گروهی از ورزشکاران می‌توانند با این کش‌ها تمرین کنند. جهت واردکردن فشارهای متفاوت به بدن می‌توان از کش‌های پیلاتس با ضخامت‌های مختلف استفاده کرد.

همچنین با کم‌وزیادکردن طول کش با ضخامت‌ مشخص، میزان فشار وارده تنظیم می‌شود. با توجه به قابلیت حمل آسان‌ این کش‌ها می‌توان از آن‌ها در هر مکانی استفاده کرد. کش پیلاتس طرح 1 برای بازیکنان رشته‌هایی مثل والیبال یا بسکتبال مناسب است.

 • طول 1.5 متر
 • دارای کاور پلاستیکی

کش پیلاتس پاورلوب مدل 5102 بسته چهار عددی

کش پیلاتس پاورلوب مدل 5102 بسته چهار عددی
 • 4 کش با مقاومت های مختلف
 • وزن 100 گرم

در این پست به بررسی و راهنمای خرید کش پیلاتس پرداخته و شما را با انواع کش 2 متری، نواری و حلقوی آشنا کرده و نکاتی هم که باید حین خرید آنها را بررسی کنید ذکر کردیم. در پایان 7 مدل از برندهای مختلف رو مورد بررسی قرار داده و همراه با مشخصات و ویژگی‌هایی که دارند برای خرید معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *