۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم ورزشیورزش و سفر

بهترین دمبل بدنسازی برای خانمها و آقایان

خرید دمبل بدنسازی ارزان قیمت و قابل تنظیم

دمبل های بدنسازی بدون شک یکی از محبوب‌ترین تجهیزات بدنسازی است که تاکنون ساخته شده است. آنها یکی از ابزارهای اساسی پرورش اندام به حساب می‌آیند که به طور منظم بخشی از تمرینات میلیون‌ها انسان در سراسر جهان را تشکیل می‌دهند.

این وسیله‌ها در انواع اشکال و وزن‌های مختلف وجود دارند که در این پست قصد داریم به معرفی بهترین دمبل بدنسازی برای خانمها و آقایان بپردازیم که می‌توانید از آن‌ها برای پرورش اندام و افزایش قدرت بدنی خود در رشته ورزشی که دنبال می‌کنید استفاده کنید.

ما به کمک این راهنمای خرید دمبل سعی می‌کنیم روند خرید و عوامل اصلی که در خرید دمبل بدنسازی نقش اساسی دارد را ذکر کنیم تا بر اساس نکات موجود بتوانید دمبل مناسب باشگاه ورزشی یا دمبل خانگی را خریداری کنید.

آشنایی با انواع دمبل های بدنسازی

انواع دمبل های موجود در بازار به 3 دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند.

گروه اول: دمبل ثابت

متداول‌ترین نوع دمبل است. این نوع دمبل‌ها معمولاً در یک قفسه افقی یا عمودی یافت می‌شوند. آنها معمولاً به صورت جفت فروخته می‌شوند و هر کدام بین 1 تا 100 کیلوگرم وزن دارند.

خرید دمبل ثابت به قدرت خرید مشتری بستگی دارد، اما ورزشگاه‌های کوچک یا کاربران خانگی معمولاً به مجموعه‌های دمبل ثابت 2.5 کیلوگرم تا 30 کیلوگرم نگاه می‌کنند و به دنبال مقداری بیشتر از این نیستند. سالن‌های ورزشی بزرگتر ممکن است 2.5 کیلوگرم تا 50 کیلوگرم را انتخاب کنند. اما وزن‌های بیشتر از این که برای 50 تا 100 کیلوگرم انتخاب می‌شود برای جاهایی است که اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت که معمولاً برای مسابقات کشوری و بین المللی است. این دمبل‌ها خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر هستند.

قیمت دمبل لاستیکی

1- دمبل‌های لاستیکی ثابت

دمبل های ثابت لاستیکی به بهترین نحو نیازهای کسی که دنبال یک دمبل سخت پوشیده و محکم برای سالن ورزشی است را فراهم می‌کنند. این نوع دمبل‌ها می‌توانند یک ورزشگاه خانگی با کیفیت عالی را ایجاد کنند زیرا کیفیت و احساس شما از این دمبل‌ها استثنایی است.

یکی از مهمترین مزایای دمبل لاستیکی نسبت به نوع کروم بدون پوشش یا چدن این است که لاستیک موجود روی ان به‌عنوان یک پوشش محافظ بیرونی عمل می‌کند که از دمبل، پایه نگهدارنده و هم محوطه بالابر آن محافظت می‌کند. پوشش لاستیکی این دمبل‌ها باعث می‌شوند تا در صورت لیز خوردن از دست هم خود خراش برندارند و هم اینکه به محیط صدمه کمتری وارد کنند.

قیمت دمبل اورتان

2- دمبل‌های اورتان ثابت

دمبل‌های ثابت اورتان یکی دیگر از گزینه‌های بسیار محبوب هستند. اگرچه، از نظر ظاهری تفاوت زیادی با دمبل‌های لاستیکی ندارند، اما مزایای عملکرد بیشتری دارند.

محصولات اورتان از لاستیک قوی‌تری ساخته شده‌اند. ضرباتی که به این محصولات وارد می‌شود مقاومت بیشتری داشته و روی ظاهر آنها تاثیر کمتری می‌گذارد. دمبل های PU همچنین از مزایای عدم علامت گذاری برخوردار هستند، که اغلب هنگام جمع شدن بر روی کف چوبی یا وینیل، به عنوان مشکلی در مورد دمبل‌های جدید لاستیکی به حساب می‌آیند. یکی دیگر از مزایای دمبل PU نسبت به دمبل‌های لاستیکی و سایر محصولات تناسب اندام این است که اورتان باعث تولید بوی لاستیکی نمی‌شود.

خرید دمبل چند ضلعی

3- دمبل‌های هگز ثابت

دمبل‌های هگز به دلیل شکل منحصر به فرد خود نامگذاری شده‌اند. به لطف زوایایی که دارند، هنگام قرارگیری روی زمین غلط نخواهند خورد. این گزینه به شما کمک می‌کند که حین ورزش کردن مدام درگیر جمع کردن آنها نباشید.

اگر به دنبال خرید دمبل بدنسازی ارزان قیمت هستید این گزینه انتخاب بهتری است. چرا که نسبت به نوع ثابت، لاستیکی و اورتان قیمت کمتری دارند.

4- دمبل‌های فلزی Chrome

دمبل‌های فلزی در گذشته محبوب بوده‌اند و غالباً گزینه جایگزینی ارزان‌تر برای دمبل‌های مدرن یا لاستیک اورتان هستند. همچنین به شکل‌های کلاسیک و “هگزا” آمده و محصولاتی مقاوم هستند که در محیط‌های سنگین قرار دارند.

بسیاری از سالن‌های بدنسازی از دمبل‌های استیل و کروم که محصولات بسیار شیکی هستند، استفاده می‌کنند. همه آنها با فلزات سفت شده و کروم ساخته می‌شوند اما به اندازه دمبل‌هایی که با لاستیک یا اورتان پوشیده شده است، محکم نیستند. اگر به دنبال خرید دمبل بدنسازی خانگی هستید این گزینه نیز مناسب است.

گروه دوم: دمبل‌های متغیر یا قابل تنظیم

دمبل قابل تنظیم محصولی عالی برای کسانی که به دنبال وزن‌های مختلفی هستند می‌باشد. اما باید بدانید که این نوع دمبل نیاز به فضای کافی برای نگهداری و صد البته هزینه زیادی دارند. فناوری پشت این نوع دمبل‌ها به سرعت در حال پیشرفت بوده و یکی از رهبران فعلی بازار، Power Block به اینکه کاری کرده در برخی محصولات به جای استفاده از 34 جفت فقط از 2 جفت دمبل استفاده کنید می‌بالد.

خرید دمبل بدنسازی متغیر یا ثابت

برندهای دیگری مانند Bowflex نیز راه حل‌های مشابه اما با اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف ارائه می‌دهند. دمبل‌های Bowflex بیشتر شبیه یک نوار دمبل سنتی و صفحه هستند، جایی که با افزایش دیسک‌های اضافی و ترکیب دیسک‌ها، وزن افزایش می‌یابد.

مشکل دمبل های متغیر این است که به دلیل روش‌هایی که تقسیم وزن باید تقسیم شود، معمولاً حجیم هستند. اگر به دنبال ذخیره کردن در فضایی که قرار است با خرید دمبل ثابت صرف کنید هستید و نیازی هم به مجموعه‌های مختلف ندارید این نوع دمبل‌ها انتخاب خوبی هستند.

گروه سوم: دمبل‌های ایروبیک

دمبل‌های ایروبیک

این نوع دمبل‌های در وزن‌ها و با حجم پایین ساخته می‌شوند که مناسب خانه هستند. از این دمبل‌ها می‌توانید به تعداد زیادی خریداری کرده و در یک جای شلوغ مانند مدرسه استفاده کنید.

در این نوع دمبل‌ها کل بخش دمبل در یک لایه از لاستیک یا نئوپرن بافتی پوشانده شده است تا از محصول محافظت شود. پوشش کامل باعث می‌شود که دمبل‌ها مخصوصاً در کلاس‌های ورزشی گروهی، زنگ نزنند. این نوع طوری هستند که اطمینان حاصل شود که در طی استفاده، خطری ایجاد نمی‌کنند.

بهترین دمبل بدنسازی برای خانمها و آقایان

حال که با انواع دمبل های بدنسازی آشنا شدید در ادامه به معرفی برخی از بهترین دمبل بدنسازی برای خانمها و آقایان می‌پردازیم که می‌توانید از آنها در خانه یا باشگاه ورزشی کوچک خود استفاده کنید.

دمبل بدنسازی شش ضلعی 5 کیلوگرمی بسته 2 عددی

دمبل بدنسازی شش ضلعی 5 کیلوگرمی بسته 2 عددی

دمبل ورزشی 5 کیلوگرمی وسیله‌ای مناسب برای انجام حرکات ورزشی بدنسازی و پرورش اندام است. با وزن 5 کیلو گرم که به صورت دوتایی ارائه می‌شود و مناسب برای انجام حرکات ورزشی در منزل و باشگاه است.از ابتدای ایجاد تمدن‌های بشری تا به امروز انسان به دنبال داشتن بدنی سالم و اندام قوی بوده است. به‌طوریکه همیشه انسان‌هایی بوده‌اند که به دنبال داشتن اندامی ماهیچه‌ای و ورزیده بوده‌اند.

پرورش اندام رشته‌ای است که به‌طور تخصصی به این امر کمک می‌کند. این ورزش نیز مانند دیگر ورزش‌ها نیاز به تجهیزاتی مناسب برای انجام حرکات ورزشی دارد که از جمله این تجهیزات می‌توان به دمبل اشاره کرد. این دمبل مخصوص انجام حرکات ورزشی برای آقایان است. ساختاری از جنس فلز دارد که روی آن با لاستیک نرم و مقاومی پوشیده شده است. شکل شش ضلعی ان از سر خوردن روی زمین جلوگیری می‌کند و برای تمرین داخل باشگاه و یا خانه وسیله‌ای کار آمد به‌شمار می‌رود. قطر میله‌ی وسط دمبل که باید از این محل در دست گرفته شود 30 میلی‌متر است و به‌صورت دوتایی عرضه ‌می‌شود.

ابعاد10*10*28 سانتی‌متر
وزن هر دمبل5 کیلوگرم
نوع دستهبدون روکش
قطر میله30 میلی‌متر
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتدارای لاستیک مرغوب و تحمل ضربات سنگین با طول عمر بسیار بالا
دمبل پاورجیم مدل 2018 وزن 40 کیلوگرمی بسته 2 عددی

دمبل پاورجیم مدل 2018 وزن 40 کیلوگرمی بسته 2 عددی

ابعاد30*20 سانتی‌متر
وزن هر دمبل40 کیلوگرم
نوع دستهبدون روکش
قطر میله40 میلی‌متر
شکل وزنهدایره
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
دمبل ایروبیک روکش‌دار 3 کیلوگرمی بسته دو عددی

دمبل ایروبیک روکش دار 3 کیلوگرمی بسته دو عددی

امروزه یکی از ورزش‌های پرطرفدار ورزش در خانه یا بدن‌سازی با دمبل است. دمبل را می‌توان در اغلب منازل دید. اکثر عضلات‌ بالاتنه‌ی بدن با استفاده از دمبل تقویت می‌شوند. البته هرکسی که با دمبل تمرین کرده باشد، غلتیدن ناخواسته و آزاردهنده‌ی آن‌ را هم تجربه کرده است. یکی از راه‌حل‌های این مشکل شش‌ضلعی‌ساختن دمبل‌هاست.

دمبل ایروبیک روکش‌دار 3کیلوگرمی – دوعددی با شکل شش‌ضلعی خود باعث می‌شود که آن را بدون نگرانی از غلتیدن، بعد از تمرین روی زمین گذاشته و به استراحت بپردازید. وزن دمبل‌ها متفاوت است و انواع مختلفی دارند. این دمبل قابلیت اضافه‌کردن وزنه ندارد. دورتادور این دمبل، روکش پلاستیکی قرمزرنگ بسیار قوی کشیده شده است که از کثیفی، زنگ‌زدگی و آسیب‌رسیدن به محصول جلوگیری می‌کند. روکش این دمبل را به صورتی طراحی‌ کرده‌اند که به کف دست هیچ آسیبی نمی‌رساند و از آسیب‌رساندن و جاانداختن روی دست جلوگیری می‌کند.

ابعاد7*19 سانتی‌متر
وزن هر دمبل3 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
قطر میله40 میلی‌متر
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتروکش پلاستیکی با کیفیت بالا که مانع از کثیفی و زنگ زدگی
دمبل مدل رکورد 2 کیلوگرمی بسته 2 عددی

دمبل مدل رکورد 2 کیلوگرمی بسته 2 عددی

ابعاد6*18 سانتی‌متر
وزن هر دمبل2 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
قطر میله4 میلی‌متر
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
کتل بل مدل Godzilla GYM 2019 وزن 14 کیلوگرم

کتل بل مدل Godzilla GYM 2019 وزن 14 کیلوگرم

کتل بل از دمبل و هالتر کاربرپسندتر است. شما برای کارکردن با همه عضلات نیازی به چند عدد از آنها ندارید و همچنین آنها برتری‌های بارزی را برای بهبود حرکت و قدرت بدنی به شما ارائه می‌کنند». برخلاف دمبل یا هالتر، کتل‌بل وزنی دارد که از دسته آن پایین‌تر قرار دارد.

ساتسولین می‌گوید: «این ویژگی در حرکت‌های سریع و متغیر به نیروی پرتابی آن شدت می‌بخشد و باعث می‌شود که وزنه از چیزی که هست، سنگین‌تر به نظر بیاید. همچنین فشار بیشتری روی عضلات ثبات‌دهنده، ستون فقرات و تعادل شما می‌آورد که منجر به به‌دست آوردن حجم بیشتر (بسیار سریع‌تر) می‌شود. به علاوه، کتل‌بل به خاطر دسته ضخیمش، ابزاری فوق‌العاده برای بهبود نیروی گرفتن دست شما است».

کتل بل در اصل یک وزنه شبیه به یک توپ دسته دارمی باشد. جنس کتل بل غالبا از چدن ساخته می شوند ودرتنوع بالایی از وزن برخوردار است و در سایزهای مختلف عرضه می شوند. از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد کتل بل یا دمبل روسی (به روسی: гиря) یک چدن یا وزن فولاد ریخته گری (شبیه یک توپ با دسته) می باشد.

تاریخجه کتل بل به سال 1704 در روسیه بر می گردد. کسانی که از آن استفاده می کردند آن را “gireviks” می نامیدند. کتل بل ها به عنوان وسیله فوق العاده و منحصربفرد در زمینه چربی سوزی در مجله” hercules ” به رسمیت شناخته شدند.

ابعاد20*20*20 سانتی‌متر
وزن14 کیلوگرم
نوع دستهبدون روکش
قطر میله90 میلی‌متر
شکل وزنهدایره
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتدسته استیل
بدنه مشکی
رنگبندی بر اساس وزن
دمبل آذیموس مدل AZ091 وزن 9 کیلوگرم بسته 2 عددی

دمبل آذیموس مدل AZ091 وزن 9 کیلوگرم بسته 2 عددی

ابعاد22*12*12سانتی‌متر
وزن هر دمبل9 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتروکش آنتی باست تایوانی
ضد حساسیت
جنس دمبل : تایوانی
دمبل شنی 1.15 کیلوگرمی بادی اسکلاپچر مدل BW-120G بسته 2 عددی

دمبل شنی 1.15 کیلوگرمی بادی اسکلاپچر مدل BW-120G بسته 2 عددی

ابعاد5*5*20 سانتی‌متر
وزن هر دمبل1.15 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتاستوانه پر شده از شن
استفاده راحت
رنگ مشکی طوسی
دمبل ایروبیک تن زیب مدل Adjustable

دمبل ایروبیک تن زیب مدل Adjustable

«دمبل ایروبیک تن زیب» مدل «Adjustable» وسیله ورزشی مناسبی برای انجام تمرینات قدرتی یا هوازی است. شما با توجه به وزن یا میزان وزنه آن‌ها در تمرینات خود به کار می‌برید. این دمبل‌ها به دلیل حجم مناسب و داشتن فضایی برای حمل همچنین وزنه‌های اضافی در خانه نیز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. دمبل‌ها بر اساس وزن و نوع تمرین شما به صورت قدرتی یا هوازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دمبل ایروبیک تن زیپ از ابعادی مناسب برای استفاده در منزل یا سفر نیز برخوردار بوده و می‌توانید به‌راحتی به تقویت عضلات خود بپردازید. این وزنه برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی دست و جابه‌جایی آسان دارای طراحی ارگونومیک است. شما با استفاده از این وزنه به تمرینات روزمره خود در خانه و باشگاه یا در هنگام سفر پرداخته و باعث تقویت عضلات در قسمت مچ، بازو و عضلات دست می‌شود. دمبل ایروبیک تن زیب مدل Adjustable می‌تواند تمام عضلات شما را ورزش دهد همچنین به تقویت همزمان عضلات پشت بازو و بغل نیز کمک کند.

وزن هر دمبل2 کیلوگرم
قطر میله32 میلی‌متر
سایر توضیحاتدارای بند محکم شونده در دست
شامل دو عدد دمبل که قابلیت اضافه کردن 6 وزنه به هرکدام
دارای 12 عدد وزنه هرکدام به وزن 255 گرم
وزن هر دمبل خالی بدون وزنه 575 گرم می‌باشد.
هر دمبل قابلیت استفاده از وزن 0.5 کیلو تا 2 کیلوگرم را دارا می‌باشد.
دارای یک کیف پلاستیکی
دمبل ایروبیک سان لاین مدل PINK VIOLET 5lb وزن 2.26 کیلوگرم بسته 2 عددی

دمبل ایروبیک سان لاین PINK VIOLET 5lb وزن 2.26 کیلوگرم بسته 2 عددی

ابعاد4.5*24 سانتی‌متر
وزن هر دمبل2.26 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
قطر میله4.5 میلی‌متر
شکل وزنهدایره
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتدمبل فومی
دسته دار
مناسب بانوان
دمبل سوینگ ویتز مدل مچدار 0.750 کیلوگرمی بسته 2 عددی

دمبل بدنسازی سوینگ ویتز مدل مچدار 750 گرمی

دمبل سوینگ ویت ، محصولی با طراحی نوین و در عین حال کابردی است . سویینگ ویت ، دو دمبل با دسته هایی می باشد که زاویه خم 90 درجه دارند و این ویژگی منحصر به فرد این وزنه های دوتایی محسوب می شود ، چراکه برخلاف دمبل های معمولی شما می توانید به راحتی از این محصول در شرایط مختلف نظیر پیاده روی ، ایستاده و یا در حالت نشسته استفاده کنید و محدودیتی را برای شما به همراه ندارد . وزن هر یک از این دمبل ها به صورت جداگانه 750 گرم می باشد که استفاده از آن را در حین ورزش و به خصوص پیاده روی بسیار ساده تر کرده است.

دمبل چرخشی دوتایی Swing Weights ، قابل استفاده برای خانم ها و آقایان است . بر روی هر یک از دسته ها ، مچ بندی تعبیه شده که به دور مچ دست شما بسته می شوند تا در زمان خسته شدن دست و به خصوص انگشتان ، وزنه ها از دست شما جدا و در جهات مختلف پرتاب نشود . استفاده از دمبل های چرخشی دوتایی ، باعث تقویت ماهیچه ها در نواحی مختلف و به خصوص در ناحیه عضلات شکم ، دست ها و شانه ها می شود .

وزن هر دمبل0.750 کیلوگرم
نوع دستهروکش دار
قطر میله30 میلی‌متر
شکل وزنهشش‌ضلعی
قابلیت اضافه کردن وزنهندارد
پایهندارد
سایر توضیحاتطراحی نوین و منحصر به فرد
افزایش تعریق و تقویت ماهیچه های بدن
افزایش تحرک دست ها و شانه ها
دارای دستگیره با خم 90 درجه
دارای مچ بند جهت جلوگیری از پرتاب شدن
مناسب برای خانم ها و آقایان
قابل استفاده در باشگاه ، منزل ، مسافرت و …
سهولت در حمل و جابه جایی
تقویت ماهیچه ها در ناحیه شانه ها ، بازوها ، عضلات شکم ، پشت و …
قابل استفاده در حالت ایستاده ، نشسته
زاویه ای مناسب برای افزایش حرکت طبیعی بازو
راحت و آسان برای استفاده
طراحی ارگونومیک متعادل باعث کاهش فشار به مفاصل
ایده آل برای توانبخشی
ماده: وزن پلاستیکی و آهن
اندازه: 19 x19cm
وزن: 1.5 کیلوگرم (جفت)

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 2.8 / 5. تعداد آرا: 10

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا