۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم ورزشیورزش و سفر

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

خرید میز پرس بدنسازی خانگی چند کاره با قیمت مناسب

خرید تجهیزات بدنسازی و انتخاب وسیله مناسب می‌تواند گیج کننده باشد. ما همیشه این تجهیزات را می‌بینیم. وارد فروشگاه شده و به دنبال چیزی هستیم که معتقدیم یک انتخاب نسبتاً ساده است، مانند یک میز پرس بدنسازی، اما درست در همین لحظه با چندین انتخاب مواجه می‌شویم. هر گزینه دارای نکات مثبت و منفی نسبت به دیگری است.

در ادامه این پست قصد داریم به بررسی و راهنمای خرید میز بدنسازی چند کاره خانگی و باشگاهی پرداخته و نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها دقت کنید را ذکر کنیم. در انتها نیز به معرفی برخی از محصولات از برندهای مختلف می‌پردازیم.


بهترین میز پرس چند کاره بدنسازی با قیمت مناسب

با توجه به قابلیت‌ها و امکانات مختلفی که امروزه هر تولید کننده‌ای برای محصولات خود ایجاد می‌کند، می توان گفت میزهای پرس در دنیای ورزش دارای مدل‌های مختلف و متفاوت از هم هستند. اما فارغ از این مباحث، بطور کلی میزهای پرس از نظر نوع ساختاری خود به دو دسته میزهای متحرک و میزهای ثابت تقسیم‌بندی می‌شوند.

 • میز پرس متحرک: پرطرفدارترین و همچنین پر فروش‌ترین میز پرسی این مدل از میزها هستند که از قابلیت تاشوندگی برخوردارند و شما می‌توانید به راحتی و با داشتن هر محیط کوچک و بزرگی از آنان استفاده کرده و پس از اتمام تمرینات ورزشی خود، میز پرستان جمع کرده و با حجمی کوچک‌تر در گوشه از محل زندگی و یا اتاق کارتان قرار دهید.
 • میز پرس ثابت: همانطور که از نام این مدل میزها نیز مشخص است، بصورت کاملا ثابت و بدون قابلیت تاشوندگی و یا حتی کوچکتر کردن اجزای متصل به خود هستند و اغلب مناسب باشگاه داران و یا ورزشکارانی است که از فضای کافی برای قرار دادن این مدل از میزها برخوردارند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین میز چند کاره بدنسازی خانگی و باشگاهی می‌پردازیم.

میز پرس مدل 32 کاره پروفیل 60 در 60

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد ۱۷۰x۱۲۰x۲۱۰ سانتی‌متر
 • وزن ۴۵۰۰۰ گرم
 • جنس آهن کشور تولیدکننده ایران

میز 32 کاره با پروفیل 60×60 قابلیت تحمل وزن برای افراد سنگین وزن را داراست. نقطه قوت این میز پروفیل بسیار قوی آن است که این میز را نسبت به سایر میزهای پرس خانگی متمایز می‌کند. دستگاه بدنسازی 32 کاره با پروفیل 60 در 60 امکان تمرین دادن عضلات سینه، سرشانه، زیربغل، جلوبازو، پشت بازو، پا و شکم را به شما می‌دهد و می‌توانید یک تمرین کامل و حرفه‌ای را با آن ها انجام دهید.

میز پرس 10 کاره مدل AB.SP

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: ۳۰ × ۶۵ × ۱۲۰ سانتی‌متر
 • وزن: ۲۰۰۰۰ گرم
 • سایر توضیحات: تهیه شده از پروفیل بیضی ۲mm با ظاهری متفاوت و مقاوم

این میز پرس تاشو بوده و پس از هربار استفاده می‌توان آن را در مدت زمان 20 ثانیه تا کرده و در گوشه اتاق به عرض 30 سانتی‌متر قرار داد. قابلیت انجام حرکات بالاسینه، پرس سینه، زیرسینه، جلوپا، پشت پا، شکم، پارالل، لاری، جلوبازو سیمکش و لاری را دارد. دستگاه مقاوم بوده و بسیار مستحکم است.

برای قرار دادن هالتر در حرکات پرس سینه و زیرسینه یک جایگاه و برای حرکت بالاسینه جایگاهی جداگانه دارد. حرکت پارالل را به راحتی می‌توانید با این دستگاه انجام دهید. در قسمت جلوی دستگاه وزنه قرار داده و حرکات جلوپا، پشت پا و شکم را براحتی انجام دهید.

میز پرس خانگی 7کاره تاشو مدل 111

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: 60×120×30سانتی‌متر
 • وزن: 15000گرم

این دستگاه تاشو بوده و پس از هربار استفاده در مدت چند ثانیه به راحتی می‌توانید آن را جمع کرده و در فضایی بسیار کوچکی در حد نیم متر قرار دهید. در ساخت دستگاه از پروفیل قوی استفاده شده است و تا وزنی معادل سیصد کیلوگرم تحمل دارد. همچنین رنگ دستگاه ضدخط و خش الکترواستاتیک بوده که علاوه بر زیبایی به کیفیت و ماندگاری محصول نیز افزوده است.

ارتفاع تکیه گاه دستگاه در حالات مختلف قرار می‌گیرد و از این لحاظ برای تمامی حرکات پرس سینه و همچنین تمامی فیزیک‌های بدنی مناسب است. این دستگاه پرس شامل یک جایگاه هالتر جهت حرکات پرس سینه و زیرسینه و جایگاهی مختص حرکت بالاسینه دارد.

میز پرس ده کاره مدل نیو اسپرت 2018

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد ۱۶۰ × ۶۵ × ۳۰ سانتی‌متر
 • وزن ۱۸۰۰۰ گرم

این محصول تاشو بوده به نحوی که پس از استفاده به راحتی می‌توانید در عرض چند ثانیه با باز نمودن چندپیچ آن را جمع و جور کرده و در گوشه اتاقتان قرار دهید. حرکات بالاسینه، پرس سینه، زیرسینه، جلوپا، پشت ران، سرشانه، جلوبازو سیمکش، لاری و پارالل با این دستگاه قابل انجام است. رنگ الکترواستاتیک علاوه بر زیبایی بر دوام و ماندگاری محصول نیز افزوده است.

میز پرس مدل نیمکت LKHT

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد ۱۲۰x۵۵x۴۵ سانتی‌متر
 • وزن ۲۰۰۰۰ گرم
 • جنس فولاد

نیمکت تخت دستگاهی بسیار کار آمد و محبوب است که در حرکات بدنسازی کاربرد زیادی دارد و به دلیل اینکه انجام حرکات متنوع و متعددی را میسر میسازد جزء دستگاه‌های مادر در بدنسازی و فیتنس به حساب می‌آید و نقش بسزایی در تمرینات قدرتی دارد، از جمله این تمرینات می‌توان به حرکات دیپ، پشت بازو، شکم و …اشاره کرد که همواره جزئی از تمرینات مشهور قهرمانان این رشته روی نیمکت بوده است.

میز پرس مدل کوشش

خرید میز پرس چند کاره بدنسازی خانگی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد ۱۳۰x۵۰x۵۰ سانتی‌متر
 • وزن ۱۴۰۰۰ گرم
 • جنس آهن وچرم

میز پرس سینه 4 کاره خانگی با طراحی منحصر به فرد جهت انجام حرکات بدنسازی نظیر پرس سینه تخت، زیرسینه، بالاسینه، سرشانه 90 درجه و شکم است که مناسب فضاهای کوچک بوده و با توجه به استفاده از پروفیل‌های صنعتی، این محصول از استحکام بالایی برخوردار است. استفاده از مکانیزم شفت و ورق جهت تغییر زاویه راحت صندلی و استحکام بالاتر از مزایای این محصول نسبت به محصولات مشابه می باشد. چرم درجه یک استفاده شده در این محصول وهمچنین ضخامت مناسب تشک برای راحتی ورزشکاران بسیار مناسب است.

راهنمای خرید میز پرس بدنسازی

برای یک وزنه‌بردار بی تجربه، اصطلاحاتی برای تغییر تمرین پرس سینه وجود دارد. از میز پرس مسطح، پرس سینه شیب دار و پرس سینه نزولی گرفته تا انواع مختلفی از میز پرس چند کاره که می‌توانید از آنها برای بدنسازی در خانه یا باشگاه از آنها استفاده کنید. بعد از این هم نوبت به انتخاب انواع مختلفی از تجهیزات بدنسازی مثل دمبل بدنسازی می‌رسد که باید برای بدنسازی خریداری کنید. برای هر یک از انواع میزهای پرس بدنسازی، نوع خاصی وجود دارد که باید به درستی آنها را انتخاب کنید.

یا نوع دیگری از میزها به نام میز پرس تاشو وجود دارد که قابلیت تنظیم زاویه را دارند. بنابراین می‌توانید هر یک از تغییرات را در همان نیمکت انجام دهید. تنظیمات دیگری هم برای پیچیده‌تر کردن آنها وجود دارد، که می‌توانید به کمک قطعاتی امکان استفاده از هالتر را در آنها فراهم کنید.

اصول اولیه

اگر از ورزشگاه محلی خود بپرسید که کدام یک از انواع میز پرس گزینه بهتری هستند با پاسخ‌های مختلفی روبه‌رو خواهید شد. حتی متخصصان ارشد تناسب اندام در این صنعت درباره اینکه از کدام یک از انواع شیب دار، سینه یا صاف استفاده کنید، اختلاف نظر ندارند.

این موضوع می‌تواند گیج کننده باشد. بنابراین باید ذهن خود را آماده کرده و اطلاعات کافی در خصوص انواع میز پرس و عملکرد هر یک از آنها به دست آورید. سپس بر اساس نیازی که دارید و هدفی که از بدنسازی دنبال می‌کنید، میزی چند کاره که انجام تعداد بیشتری از حالت‌های ورزشی را به شما خواهد داد انتخاب کنید.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید چرخونک و مسگری

به عنوان نمونه میزهای پرس سینه همانطور که از نامشان مشخص است تمرکز را روی پرورش عضلات سینه دارند؛ اما از آنجایی که هنگام پرس زدن عضلات دیگری همچون دلتوئیدهای قدامی و عضلات بدن شما کار می‌کنند، بنابراین امکان پرورش عضلات بیشتری را نیز دارید.

پس اولین مورد در انتخاب میز پرس بدنسازی خوب این است که ببینید تمرکزی اصلی و عضلاتی که قرار است پرورش داده شوند کدام‌ها هستند. سپس بر اساس نیاز خود میز بدنسازی مناسب را برای پرورش دادن تمام عضلات مورد نظرتان انتخاب کنید که در این صورت باید اقدام به تهیه و خرید میز پرس چند کاره کنید.

راهنمای خرید میز پرس بدنسازی چند کاره

جوانب مثبت و منفی میز پرس شیب دار

نیمکت‌های پرس شیب دار دارای زاویه 15 تا 50 درجه هستند که قابل تنظیم می‌باشند. این نوع میزها به دلیل اینکه گروه عضلات سخت بدن را هدف قرار می‌دهند شناخته شده‌اند. همین موضوع باعث شده تا نسبت میزهای پرس سینه گزینه محبوب‌تری باشند.

تمرکز نیمکت بدنسازی شیب دار روی عضلات بخش بالایی است. در واقع یکی از بخش‌های کوچکتر عضله قفسه سینه است و این میزان وزنی را که قادر به تحمل آن است، محدود می‌کند. پرس سینه شیب دار این امکان را به شما می‌دهد تا تلاش‌های خود را روی این بخش خاص از سینه متمرکز کنید.

مطالعات نشان داده که پرس سینه شیب دار قادر است بیشتر فیبرهای عضلانی قسمت فوقانی سینه را فعال کند، که این یک مزیت اصلی است. اما باید توجه داشت که به دلیل تمرکز بیشتر وزن بر روی شانه‌ها (به دلیل زاویه) باعث افزایش استرس و کرنش در این قسمت از بدن می‌شود.

برای کسانی که احساس می‌کنند وزن بیش از حد روی شانه آنها توزیع می‌شود، یک راه حل ساده وجود دارد که چیزی نیست جز تنظیم زاویه؛ این کار باعث کاهش بار می‌شود، اما نه به طور کامل. همیشه بر روی شانه‌ها نوعی فشار وجود دارد، بنابراین لازم است از این امر آگاه باشید.

کسانی که با مشکلات شانه مواجه هستند و مصدومیت‌هایی دارند بهتر است که از این نوع استفاده نکنند. زیرا در دراز مدت باعث تشدید این مشکلات خواهد شد. فشار مداوم می‌تواند منجر به مسائلی مانند التهاب بیشتر در عضلات شود.

جوانب مثبت و منفی پرس سینه

این میزها بین زوایای 15 تا 30 درجه تغییر می‌یابند که زاویه کمتری نسبت به میزهای شیب دار دارند. هدف از تمرین با این نوع میز هدف قرار دادن قسمت‌های پایین عضلات شاخه‌ای است که احتمالاً نتایج سطحی‌تری به شما می‌دهد؛ این موضوع برای برخی جذاب است اما برای سایرین جذاب نیست.

در صورت استفاده از پرس سینه، الیاف عضلانی کمتری در بالای قفسه سینه فعال می‌شوند؛ این تجهیزات روی عضلات شاخه تحتانی استرن تمرکز دارد. علاوه بر این، به دلیل توزیع وزن (که روی شانه‌ها متمرکز نمی‌شود) شما واقع قادر به بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر با فشار روی نیمکت هستید. به همین دلیل است که از وزنه‌های سنگین در این نوع میز استفاده می‌شود.

دلیل دیگر محبوب این نوع میزها به همان فشار کمتر روی شانه‌ها مربوط می‌شود. بسیاری از مربیان و ورزشکاران به طور کلی مسائل مربوط به شانه را تجربه می‌کنند؛ زیرا بخش شانه یک مفصل بسیار متحرک با مستعد آسیب پذیری بالا است. پرس سینه به عنوان راهی برای کاهش فشار به بخش شانه است.

جوانب مثبت و منفی میز پرس مسطح

میزهای پرس مسطح یا صاف از رایج‌ترین میزها در باشگاه‌های حرفه‌ای و خانگی هستند. در حالی که این نوع فاقد انعطاف پذیری است، باعث افزایش درگیری عضلات، به ویژه سر استرنوستال می‌شود. نیمکت‌های مسطح توجه عمده‌ای بر دلتوئیدها و سه سر ران دارد که از مزایای این نوع دستگاه پرس بدنسازی است.

وقتی صحبت از تمرین قدرت است، نیمکت مسطح در بین دو رقیب خود برنده می‌شود. همانطور که در بالا ذکر شد، این میزها چندین گروه عضلانی را فعال می‌کند که یک سیگنال به تمامی عضلات درگیر و تحریک آنها ارسال می‌کند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت دستگاه پرس تخت این است که از لحاظ دستیابی به تجهیزات نسبتاً ارزان است. قیمت پرس بدنسازی تخت نیز نسبت به سایرین کمتر است؛ بنابراین اگر به دنبال چیز ساده و کم هزینه برای عضلات بیشتر بدن هستید، گزینه‌ای مناسب هستند. این نیمکت‌ها فقط برای تمرین‌های هالتر، یا دمبل‌ها استفاده نمی‌شود، بلکه طیف وسیعی از حرکات مختلف را به شما خواهند داد.

راهنمای خرید میز پرس چند کاره

میزهای قابل تنظیم بهترین انتخاب هستند!

با توجه به این که سه نوع میز پرس بدنسازی وجود دارد، مطمئنا به دنبال این خواهید بود گزینه‌ای انتخاب کنید که شامل ویژگی هر سه نوع باشد. بنابراین شما باید از میزهای قابل تنظیم استفاده کنید که امکان استفاده از ویژگی سه نوع مختلف میز شیب دار، پرس سینه و مسطح را به شما خواهد داد.

این نوع میزها برای افراد حرفه ای که بدنسازی را به صورت جدی دنبال می‌کنند توصیه می‌شود؛ زیرا به شما امکان استفاده از ویژگی‌ها و حالات سه میز مختلف را خواهد داد، هر چند که قیمت بیشتری دارند. اگر صرفاً بخواهید روی میز شیب دار تمرکز کنید، عضلات فوقانی قفسه سینه بیشتر فعال بوده و عضلات تحتانی قفسه سینه ضعیف‌تر خواهند شد. یا در عین حال به دلیل نبود میز مسطح قدرت کمتری خواهید داشت.

اما مزایای میزهای قابل تنظیم صرفاً به اینجا ختم نمی‌شود. تعداد تمریناتی که می‌توانید با استفاده از این تجهیزات انجام دهید نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، این نوع میزها دارای بخش‌هایی برای اتصالات سایر تجهیزات ورزشی هستند که بخواهید عضلاتی مثل پا را به کمک وزنه‌ها تقویت کنید.

در نهایت اینکه اگر به دنبال راه‌اندازی سالن ورزشی بدنسازی حرفه ای هستید و محدودیت فضا دارید بهتر است از این نوع استفاده کنید که حالت‌های مختلف را به شما خواهد داد. اما هزینه بیشتری هم دارند. این در حالی است که استفاده از هر سه نوع میز هزینه کمتر ولی فضای بیشتری را نیاز دارد.

ایمنی را جدی بگیرید!

در صورتی که به تنهایی ورزش می‌کنید حتما باید شدیداً به این مورد دقت کنید که میز پرس بدنسازی که از آلیاژ و اتصالات با کیفیت در آن استفاده شده خریداری کنید. انجام ورزش بدنسازی به تنهایی می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم حتی در صورت استفاده از بهترین میز بدنسازی به صورت گروهی این ورزش را انجام دهید.

اگر هم به تنهایی ورزش می‌کنید از میزی استفاده کنید که تکیه گاه وزنه مناسبی داشته باشد و علاوه بر این به کمک اتصالات وزنه را در حالتی که ممکن است نتوانید آن را بلند کنید یا به هر دلیل از کنترل شما خارج شود نگهداری کند تا صدمه‌ای به شما وارد نشود.

سوالات مرتبط در رابطه با خرید میز پرس

میز پرس‌چیست و چه کاربردی دارد؟

میز پرس وسیله‌ای است که به کمک آن به راحتی می‌توانید حرکت پرس سینه را به صورت تک نفری و بدون نیاز به کمک فرد دیگر انجام دهید. امروزه برای مفید واقع شدن این وسیله آن را به صورت چند کاره طراحی می‌کنند تا به وسیله آن بتوانید حرکات ورزشی مختلف را انجام دهید.

میز پرس ثابت بهتر است یا متحرک؟

پرطرفدارترین و همچنین پرفروش‌ترین میزهای پرسی در واقع مدل متحرک هستند که از قابلیت تاشوندگی برخوردارند و شما می‌توانید به راحتی و با داشتن هر محیط کوچک و بزرگی از آنان استفاده می‌کنید و پس از اتمام تمرینات ورزشی خود، میز پرستان جمع کرده و با حجمی کوچک‌تر در گوشه از محل زندگی و یا اتاق کارتان قرار دهید.

بهترین مارک میز پرس بدنسازی کدام است؟

برندهای مختلفی اقدام به ساخت و تولید میز پرس میکنند از بهترین برندها می‌توان به: میز پرس‌اذیموس، میز پرس‌اصفهان، میز پرس‌نیو اسپورت، میز‌ پرس‌‌تایگر، میز پرس‌‌اف.‌اس.‌‌آی.‌ام، میز پرسiron man ، میز پرس‌کوشش میز پرس‌تایتان، میز پرس‌هاوس و… اشاره کرد.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید میز پرس به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید بهترین تی آر ایکس و راهنمای خرید بهترین گرمکن ورزشی هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید میز پرس دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید میز پرس دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.8 / 5. تعداد آرا: 4

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا