۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
کتاب چاپی

پرفروش ترین رمان های سال 2020 در ایران کدامند؟

خرید بهترین رمان های 2019 پر فروش

خرید و خواندن پرفروش ترین رمان های سال 2020 که کمتر از سه ماه است از اتمام این سال گذشته است این روزها جستجوی زیادی دارد. اگر از علاقه‌مندان به خواندن رمان‌های طولانی هستید در این پست می‌خواهیم رمان‌های پر فروش از نویسندگان بزرگ ایران و جهان را به شما معرفی کنیم تا قبل از اتمام سال 99 برخی از آنها را مطالعه کنید.

در ادامه این پست قصد داریم به معرفی 10 تا از رمان های پر فروش در سال 99 بپردازیم که در موضوعات مختلفی منتشر شده‌اند. برخی از این رومان‌ها از نویسندگان ایرانی و برخی دیگر نیز ترجمه از نویسندگان کشورهای دیگر هستند.

کتاب رمان قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر باران خرد

کتاب رمان قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر باران خرد
  • موضوع رمان سیاسی
  • مناسب برای تمامی گروه های سنی , بزرگسالان

کتاب بادبادک باز اثر خالد حسینی

کتاب بادبادک باز اثر خالد حسینی

در قسمتی از این کتاب میخوانیم: شخصیت من در حقیقت در سن دوازده سالگی و در یک روز سرد ابری فصل زمستان در سال ۱۹۷۵ شروع به شکل گیری کرد. آن لحظه را دقیقا به یاد دارم. در پشت دیوار کاهگلی خرابه ای خم شده بودم و داشتم کوچه کنار نهر یخ زده را تماشا می کردم.

سال ها از این ماجرا گذشته است اما… کتاب «بادبادک باز» اثر «خالد حسینی» است. حمید رضا بلوچ این کتاب را ترجمه کرده است. در توضیحات کتاب آمده است: «بادبادک ‏باز ما را به ایامی می‌برد که رژیم سلطنتی افغانستان در میان بی‏‌خبری مردم سقوط می‌کند و این کشور دستخوش تحولاتی می‏‌شود که تا امروز شاهد آنیم.

اما در این رمان حوادث سیاسی گذرا و حاشیه‏‌ای است و داستان اصلی آن زندگی دو پسر است که با هم در یک خانواده بزرگ می‏‌شوند و از یک پستان شیر می‌‏نوشند و دوستی عمیقی بینشان شکل می‌گیرد. ولی دنیای این دو در عین حال از هم جداست: امیر ارباب ‏زاده است و مالک خانه و ثروت پدر و حسن نوکرزاده و از قوم هزاره و پیوسته پامال تاریخ.

در همین زمینه بخوانید: پرفروش ترین دیوان اشعار سال 98

بادبادک ‏باز درباره دوستی و خیانت و بهای وفاداری است. درباره علایق پدر و پسر است و تسلط پدر، درباره عشق و ایثار است و دروغهایشان، درباره دور ماندن از اصل است و تمنای بازگشت به آن. رمان در روایتی شیرین و جذاب، در گذر از مصائب زمانه جای امیدواری باقی می‌گذارد: بادبادک (مظهر خوبی و دوستی و رهایی) سواد و دانش و بازشدن چشم به روی جهانی دیگر، نقش قصه ‏گویی در ایجاد تفاهم، عشق و خلاصه جلوه ‌های گوناگون فرهنگ یک ملت زنده، نشان می‌دهد که به قول خودشان «زندگی میگذره» یا به عبارت دیگر، زندگی همچنان ادامه دارد.» کتاب حاضر را انتشارات «راه معاصر» به چاپ رسانده است.

کتاب یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز

کتاب یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز

کتاب «یک بعلاوه‌ یک» نوشته‌ «جوجو مویز» و ترجمه‌ «سیمین تاجدینی» است. بعد از انتشار رمان‌های «من پیش از تو» و «پس از تو» از جوجو موی، کتاب دیگری از این نویسنده به نام «یک بعلاوه یک» روانه‌ بازار شد. این کتاب از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است. در بخشی از متن آمده است: «بازی های روزگار دست از سر جسیکا توماس بر نمی داشت، کسی که به تازگی بهترین شغل عمرش را به خاطر یک قطعه الماس از دست داده بود، آن هم نه به این دلیل که آن را دزدیده بود؛ بلکه چون الماس را ندزدیده بود.

جسیکا توماس تقریبا سه سالی می شد که…» جوجو مویز، روزنامه‌ نگار و نویسنده‌ی انگلیسی متولد ۱۹۶۹ لندن، فارغ‌ التحصیل دانشگاه لندن و یکی از معدود نویسندگانی است که دو بار موفق شده جایزه‌ داستان بلند رمانتیک سال را از انجمن رمان‌ نویسان رمانتیک دریافت کند. وی که حدود ده سال برای روزنامه‌ ایندیپندنت مقاله نوشته، سال‌هاست که فقط به نوشتن می‌پردازد. من پیش از تو، ماه عسل در پاریس، پس از تو و… عنوان‌هایی از آثار اوست. این کتاب توسط هافکو به فروش می رسد.

کتاب رمان بر باد رفته دو جلدی اثر مارگارت میچل

کتاب رمان بر باد رفته دو جلدی اثر مارگارت میچل نشر آتیسا ( برباد رفته )

“بر باد رفته” با نام اصلی “Gone With The Wind” مشهورترین اثر مارگارت میچل، نویسنده آمریکایی است که در سال 1936 منتشر و از همان ابتدا با استقبال بی نظیر مخاطبین مواجه شد؛ به گونه ای که در مدت زمان کوتاهی به 16 زبان ترجمه و همان سال، پرفروش ترین کتاب جهان شد. منتقدین نیز “برباد رفته” را با آثار بزرگ و مشهوری چون “جنگ و صلح” تولستوی مقایسه کرده اند! مارگارت میچل در واکنش به این مقایسه خود را عاجزتز از آن دانست که بتواند حتی یک خط مانند تولستوی بنویسد! این کتاب همچنین در سال ۱۹۳۷ توانست جایزه‌ی ادبی نوبل و پولیتزر را دریافت کند.

داستان این کتاب، روایت زیبایی از تلفیق حماسه، عشق، سیاست و جنگ است. گویی زندگی، صحنه کشمکش امیال و آروزهای گوناگون بشر است که او را میان دوراهی های پیچ در پیچ و شگفت خود به انتخاب وا می دارد. میچل با هنرمندی تمام، دورانی را به تصویر می کشد که جنگ، سایه سنگین بر دوش مردم داشت و رویاهای عاشقانه و انسان دوستانه، هنوز رنگ خود را نباخته بود. “برباد رفته” نه تنها یک اثر حماسی و عاشقانه است، بلکه از منظر تاریخی نیز اهمیت بالایی دارد زیرا از بخشی از زندگی قرن نوزدهم، به زیبایی پرده برمیدارد. در اواخر سال ۱۹۳۹ فیلمی بر مبنای این کتاب ساخته شد.

این فیلم با بازی ویولن لی، کلارک گیبل و رت باتلر به یکی از مشهورترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شد. میچل به یک چهره‌ی محبوب تبدیل شد و در مرکز توجه همگان قرار گرفت اما این شهرت و محبوبیت چندان برای او خوشایند نبود و کم‌کم خسته و بیمار شد. ‌بر باد رفته تنها رمان اوست و بعد از آن به نوشتن کتاب‌های غیر داستانی ادامه داد.

به ‌دلیل خلق شخصیت “اسکارلت اوهارا”، یک زن مستقل و با اراده که از بسیاری جهات شبیه خود نویسنده است، “برباد رفته” یک اثر بسیار منحصر به فرد است. در بخشی از کتاب می خوانیم: “در هنگام سقوط و اضمحلال یک تمدن، درست به همان اندازه ی روزگار رونق و آبادی آن می توان پول بدست آورد، با این تفاوت که در هنگام سقوط با سرعت بیشتری می توان این کار را کرد…” این کتاب با ترجمه الهام رحمانی توسط انتشارات آتیسا در دو جلد چاپ و دراختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

کتاب رمان در پناه باران اثر جوجو مویز نشر آتیسا

کتاب رمان در پناه باران اثر جوجو مویز نشر آتیسا

کتاب شدن اثر میشل اوباما انتشارات دُرّقلم چاپ هشتم

کتاب شدن اثر میشل اوباما انتشارات دُرّقلم چاپ هشتم

کتاب شدن اثر میشل اوباما، در نخستین ماه انتشارش رکورد فروش را شکست! این کتاب که عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا را نصیب خود کرد، زندگی شخصی همسر اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا را قبل و بعد از ورود به کاخ سفید روایت می‌کند. میشل اوباما بانوی اول پیشین آمریکا، با استفاده از شیوه‌ای صمیمانه شما را به دنیای خود دعوت می‌کند و از تجربیاتی سخن می‌گوید که شخصیت او را شکل داده‌اند.

در واقع کتاب شدن حکایت سرگذشت زنی است که دشواری‌ها و موانع زندگی را قدم‌ به ‌قدم پشت سر می‌گذارد و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده‌ای روشن برای خود رقم می‌زند. او در این کتاب بازگو می‌کند که زندگی‌اش را از کجا آغاز کرده. از طبقه ی دوم خانه ی یکی از بستگانش در جنوب شهر شیکاگو، ‌ جایی که به خاطر نرخ بالای جرم و جنایتش مشهور است. اما با تلاش به موفقیت می‌رسد و زندگی ایده آلی برای خود فراهم می‌کند.

این کتاب نوعی داستان رویای آمریکایی است. دختری از یک خانواده ی فقیر و کارگری، که تحصیل در یک دبیرستان خوب پلی می‌شود تا او بتواند به هاروارد راه پیدا کند. درس می‌خواند و وکیل می‌شود و سرانجام از کاخ سفید سر در می‌آورد. بخش اول این کتاب در هشت فصل به روایت دوران کودکی تا دانشگاه میشل اوباما می‌پردازد. از شروع زندگی سخت تا رسیدن به هاروارد، روابط خانوادگی خانواده‌اش و تاثیری که این روابط در تمام دوران زندگی‌اش گذاشته است.

او معتقد است حمایت والدینش پشتوانه‌ای برای او بوده که اکثر هم‌نژادانش از آن محروم‌اند و همین موضوع سبب شده تا با مواجهه با چالش‌های زندگی بتواند روی پای خودش بایستد. بخش دوم در ده فصل آشنایی، ازدواج و سال‌های اولیه زندگی میشل و همسرش باراک اوباما را مورد بررسی قرار می‌دهد. میشل اوباما پس از اینکه از رشته حقوق دانشگاه پرینستون و بعد از آن هم از هاروارد فارغ‌التحصیل می‌شود در معتبرترین شرکت حقوقی شیکاگو با حقوقی بالا استخدام می‌شود که بسیار فراتر از انتظار خانواده‌اش بود.

در همین زمینه بخوانید: بهترین کتاب های پر فروش در سال 98

بخش سوم را با روز پیروزی باراک اوباما در انتخابات شروع می‌کند و از جشن روز سوگند ریاست جمهوری سخن می‌گوید. این کتاب به تمام کسانی که به دیدن احتمالات گوناگون سیر زندگی علاقه دارند توصیه می‌شود. اگرچه نمی‌توان آن را با عنوان پشت صحنه سیاست معرفی کرد اما بدون شک، تصویری از سبکی زندگی است که کمتر از آن دیده یا شنیده‌اید. کتاب حاضر را انتشارات «دُرّقلم» منتشر کرده است و در اختیار شما دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.

کتاب رمان باز هم من اثر جوجو مویز نشر آتیسا

کتاب رمان باز هم من اثر جوجو مویز نشر آتیسا
  • از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز
  • کاغذ مرغوب و اعلا
  • فونت درشت و خوانا

کتاب ربه کا اثر دافنه دو موربه

کتاب ربه کا اثر دافنه دو موربه

در قسمتی از این کتاب می خوانیم: دیشب خواب دیدم که به مندرلی برگشتم و در مقابل دروازه عمارت ایستاده ام ولی مثل این که من حق ورود به آنجا را نداشتم، زیرا نرده با قفل بسته شده بود. دربان را صدا کردم پاسخی نشنیدم وقتی از میان میله های زنگ زده نگاه کردم اتاق دربان خالی بود و هیچ صدایی از آنجا… «ربه‌کا» نام رمان مشهوری است که به قلم بانوی انگلیسی، دافنه دوموریه نوشته شده و محمد صادق سبط الشیخ آن را به فارسی برگردانده است.

این رمان که اولین بار در سال 1938 منتشر شد، یکی از داستان‌های مشهور عشقی جهان معاصر محسوب می‌شود. کتاب به فاصله کوتاهی پس از انتشار، به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شد و توانست به فروش خوبی دست یابد. آلفرد هیچکاک کارگردان سینما، در سال 1940 فیلمی بر اساس رمان «ربه‌کا» ساخت؛ این فیلم که برنده جایزه اسکار شد، بر شهرت دافنه دو‌موریه افزود. رمان «ربه‌کا» با درآمیختن عشق، معما و خشونت، به داستانی جذاب و پرکشش تبدیل شده است؛ نوشته‌ای خوش‌خوان و پر از تعلیق که خواننده را با خود تا پایان کتاب همراه می‌کند.

داستان از زبان زن جوان ندیمه‌ای روایت می‌شود که تا پایان داستان نام او را نمی‌فهمیم. او با مردی ثروتمند آشنا می‌شود و با او ازدواج می‌کند. پس از مدتی، پی می‌برد مرد جوان، همسر قبلی‌اش را در یک حادثه از دست داده، اما… رمان با این جملات آغاز می‌شود: «دیشب در عالم رویا دیدم که بار دیگر به ماندرلی پای نهاده‌ام. در نظرم چنین جلوه می‌کرد که در مقابل دروازه آهنین کاخ ایستاده‌ام و به طرف گذرگاه پُرپیچ و خم آن نگاه می‌کنم.

در بسته بود و انبوه شاخه‌های درختان راه را پنهان ساخته بود. چند دقیقه متحیر ایستادم و به فکر فرو رفتم: چشمم به قفل بزرگ در و زنجیر قطور آن افتاد که با گذشتِ روزگار کاملاً زنگ زده بود. چند بار در عالم خواب دربان را صدا کردم و چون جوابی به گوشم نرسید اطمینان پیدا کردم که قصر متروک و خالی از سکنه است.» کتاب «ربه‌کا» را نشر سپهر ادب منتشر کرده است و توسط هافکو به فروش می رسد .

کتاب من او اثر رضا امیرخانی

کتاب من او اثر رضا امیرخانی

کتاب «من او» نوشته‌ی «رضا امیرخانی» و برنده‌ی جایزه بیست سال ادبیات داستانی ایران است. رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی ایرانی است که مدتی نیز رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران بود. وی به غیر از نگارش رمان و داستان بلند و یک مجموعه داستان کوتاه، به تألیف سفرنامه و مقالات بلند تحلیلی اجتماعی نیز پرداخته است. موضوع کتاب به این صورت است: «داستان مربوط به خانواده فتاح از خانواده‌های ثروتمند و مذهبی تهران قدیم است.

حاج فتاح دو نوه اش مریم و علی را بسیار دوست دارد و همیشه سعی می کند لوطی‌گری را به آن‌ها یاد دهد. داستان بر محوریت علی فتاح می‌چرخد پسری بزرگوار که عاشق دختر کلفتشان به نام مهتاب است. در پی کشف حجاب مریم به فرانسه می‌رود و بعد از مدتی مهتاب نیز به پیش او می‌رود و علی همچنان عاشق است و مهتاب همچنان عاشق است اما…» این کتاب از سوی منتقدین امیرخانی به اثری رمانتیک حزب اللهی تشبیه شده است.

در همین زمینه بخوانید: کتاب هایی که حتما باید آنها را بخوانید

امیرخانی در این کتاب با نگرشی مذهبی تصوف را موازی با عرفان و عشق زمینی را با موضوعاتی عرفانی فرازمینی در می آمیزد. کتاب حاضر را انتشارات «افق» منتشر کرده است.

کتاب رمان 1984 اثر جورج اورول نشر چلچله به همراه نشانگر

کتاب رمان 1984 اثر جورج اورول نشر چلچله به همراه نشانگر

“1984”، رمان تاثیر گذار و تحسین برانگیز “جورج اورول”، نویسنده و منتقد بزرگ هندی-انگلیسی است. او را بیشتر با 2 رمان “1984” و “قلعه حیوانات” می شناسند. مجموع فروش این 2 کتاب، یک رکورد در قرن بیستم به شمار می رود. همچنین “اورول” به نگارش نقدهای پرشمار و البته علمی و دقیق بر ادبیات زمان خود مشهور است. “1984” از مشهور‌ترین داستان‌های سیاسی و اجتماعی در جهان است که همیشه جزو ده رمان برتر قرن بیستم به حساب می آید.

این کتاب که در سال 1949 نوشته شده است، همانند کتاب “قلعه حیوانات” در ژانر علمی ‌ـ تخیلی دسته ‌بندی می‌شود اما در قالب یک داستان، نظام‌های کمونیستی و توتالیتر (تمامیت‌خواه) را به تصویر و به چالش می کشد. داستان کتاب در سال 1984 در شهر لندن رخ می‌دهد. پس از جنگ جهانی دوم، قدرت های جهانی و سران حکومت های قدرتمند، به این نتیجه رسیده ‌اند که اگر روند افزایش ثروت در دنیا به همین شکل ادامه پیدا کند، ارکان جامعه‌ طبقاتی به خطر می‌افتد و حکومتشان سرنگون خواهد شد.

به همین دلیل، تنها راه جلوگیری از این امر را نابودی ثروت تولید شده در جنگی بی‌پایان می‌بینند. جورج اورول در “۱۹۸۴” به گونه‌ای مدینه‌ فاضله‌ ای را که بسیاری از مردم در اواسط قرن بیستم در رویای رسیدن به آن به سر می بردند، به چالش کشیده است… این کتاب تا ‌به ‌حال به بیش از 65 زبان مختلف ترجمه شده، میلیون‌ها نسخه از آن فروخته شده و درنتیجه‌ آن، جورج اورول به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسیده است در نظرسنجی که حدود سه سال پیش از سوی مجله تایم برگزار شد، “1984” به عنوان بهترین رمان در طول تاریخ شناخته شد.

این کتاب با ترجمه نسرین علی پور توسط انتشارات چلچله چاپ و دراختیار علاقه مندان قرار گرفته است. قطع پالتویی، جذابیت دوچندانی به این اثر فاخر بخشیده که باعث می شود بتوانید آن را به راحتی با خود به هرجایی که می خواهید حمل کنید و از اوقات مرده خود در مترو، تاکسی و… به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. این کتاب با نشانگر کتاب اختصاصی بوکاف خدمت شما خریدار گرامی ارسال می گردد.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا