۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
کالای دیجیتال

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

خرید و قیمت کولر سلولزی انرژی 7000، 5000 و 3500

کولر آبی انرژی توسط این برند ایرانی در کشور تولید شده و بیشتر محصولات این شرکت را کولرهایی با پد سلولزی تشکیل می‌دهد که دارای راندمان تقریباً دو برابری نسبت به کولرهایی با پد پوشالی هستند.

در ادامه این پست قصد داریم به بررسی 7 مدل از بهترین کولرهای آبی انرژی پرداخته و شما را با این برند آشنا کنیم. این برند ایرانی کولرهای آبی خود را با حجم 3500، 5000 و 7000 راهی بازار کرده که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از ویژگی‌های بارز آنها می‌توان به استفاده از بدنه گالوانیزه اشاره کرد که مقاومت بسیار بهتری دارند. جدایی از این به سیستم جلوگیری از برق گرفتگی نیز مجهز هستند.

پیش از اینکه به بررسی این 7 مدل بپردازیم پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به صفحه راهنمای خرید کولر آبی با نکاتی که باید پیش از خرید کولر به آنها توجه کنید آشنا شده و ضمن آن برندهای معتبر ایرانی دیگری را نیز مورد بررسی قرار دهید. سپس بر اساس این پیش زمینه‌ها اقدام به انتخاب یکی از محصولات موجود کنید.

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل EC0700

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: ۹۰ × ۹۰ × ۱۱۰ سانتی‌متر
 • ولتاژ ورودی برق: ۲۲۰
 • وزن خالص: ۸۵
 • دهانه خروجی باد: ۵۲۰ × ۵۴۰
 • حداکثر قدرت باد دهی: ۷۹۹۰

در کولرسلولزی تبخیری انرژی مدل EC0700 بدلیل منظم بودن ساختار شبکه‌ای پدهای سلولزی، امکان پرتاب قطرات تبخیر نشده ریز آب در مسیر هوا به کمترین سطح ممکن کاهش پیدا می‌کند. این عملکرد پدهای سلولزی از انتقال باکتری‌های مضر تنفسی به هوا تا حد زیادی جلوگیری می‌کند و هوای سالم و امن‌تری را به شما هدیه می‌کند.

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: ۹۰۰×۹۰۰×۹۹۰ سانتی‌متر
 • ولتاژ ورودی برق: ۲۲۰ ولت تکفاز
 • وزن خالص: ۶۰ کیلوگرم
 • دهانه خروجی باد: ۴۸۵×۴۸۲
 • حداکثر قدرت باد دهی: ۶۴۶۰

کولر سلولزی انرژی مدل اقتصادی 5500 با پدهای سلولزی برند کولانسل است که نسبت به کولرهای آبی معمولی قابلیت جذب آب بیشتر و توانایی خنک کردن بیشتر را دارد. در کولر سلولزی انرژی، پوشال سلولزی انرژی جایگزین پوشال‌های معمولی شده است.

به دلیل افزایش سطح تماس پوشال‌های سلولزی قابلیت جذب مقدار آب بیشتری را دارد. همچنین پدهای سلولزی کولرهای آبی انرژی دارای ضخامت و یکنواختی بیشتر نسبت به پوشال‌های معمولی است که در طول فصل میزان راندمان کولر ۸۳ درصد ثابت باقی می‌ماند. همان‌طور که بیان گردید، برخلاف کولر پوشالی توزیع آب بر روی سطح پد سلولزی یکنواخت است و ناحیه‌های خشک ایجاد نمی‌شود.

کولر سلولزی انرژی مدل EC0280n

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: ۶۰x۵۵x۶۲ سانتی‌متر
 • ولتاژ ورودی برق: ۲۲۰ ولت
 • وزن خالص: ۲۵ کیلوگرم
 • حداکثر قدرت باد دهی: ۱۳۰۰
 • جنس بدنه: گالوانیزه

کولر سلولزی EC0280n انرژی، اولین کولر گالوانیزه سلولزی کشور در این ظرفیت است. این کولر مجهز به پد سلولزی است که این ویژگی باعث می‌شود در طول فصل دمای هوای خروجی کولر سلولزی تا 30 درصد خنک‌تر از کولر پوشالی باشد. چرا که افتادگی پوشال به دلیل عدم استحکام آن، معمولا راندمان تبخیر را در مدت سه هفته از حدود 75 درصد به 50 درصد کاهش می‌دهد. این درحالی است که کولر سلولزی انرژی 80 درصد راندمان تبخیر را تا پایان فصل حفظ می‌کند. بر خلاف کولر پوشالی، توزیع آب بر روی سطح پد سلولزی یکنواخت است و ناحیه‌های خشک ایجاد نمی‌شود.

کولر تبخیری سلولزی انرژی مدل EC0350 هوادهی از بغل

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ولتاژ ورودی برق: ۲۲۰ ولت
 • وزن خالص: ۵۰ کیلوگرم
 • دهانه خروجی باد: ۳۵۰ × ۳۴۵
 • حداکثر قدرت باد دهی: ۴۴۵۰

نحوه عملکرد کولر آبی سلولزی 3500 انرژی مدل EC 3/5 درست شبیه به مدل کولر آبی پوشالی است و تنها تفاوت آن در پدهای متراکم به کار رفته است که قدرت راندمان و ضریب عملکرد سیستم خنک کننده را بالاتر می‌برد. به کار رفتن پدهای سلولزی در کولر سلولزی بغل زن سبب افزایش میزان قدرت جذب آب شده در نتیجه راندمان و خنک سازی کولر بالا رفته طوریکه در هر یک متر مکعب پد سلولزی، جذب آب تا ۶۰ لیتر را خواهیم داشت.

جنس اغلب پدهای سلولزی گالوانیزه و یا آلومینیوم است که کاملا در برابر آب مقاوم است و دچار اکسیداسیون نیز نمی‌شود در نتیجه ماندگاری بالاتری دارد. در واقع یکی از مزیت‌های پدهای سلولزی نسبت به پوشال این است که نیاز به تعویض سالیانه ندارد بلکه هر ۵ سال کافی است که پدها را تعویض کنید.

کولر سلولزی انرژی مدل EC0750S

قیمت و خرید کولر آبی انرژی سلولزی و تبخیری 7000

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد: ۹۰۰x۹۰۰x۱۱۱۰ سانتی‌متر
 • ولتاژ ورودی برق: ۲۲۰ ولت
 • وزن خالص: ۷۵ کیلوگرم
 • دهانه خروجی باد: ۵۴۰x۵۲۰
 • حداکثر قدرت باد دهی: ۷۹۹۰

کولر آبی سلولزی انرژی سری پالا(هوشمند) مدل EC 0750، انتخابی مناسب و اقتصادی برای ایجاد سرمایش در منازل با متراژ بالا، محیط های تجاری، صنعتی، اداری، مدارس، بانک ها و مساجد می باشند. استفاده از پد سلولزی بجای پوشال در کولر های آبی سلولزی انرژی سری پالا، بدلیل قرارگیری لایه های منظم، موج دار و یکنواخت سلولز در کنار هم و در نتیجه وجود بیشترین سطح تماس موثر بین هوای عبوری و سطح مرطوب پد سلولزی، باعث ایجاد خنکی بیشتر (حدود 2 تا 3 درجه سانتیگراد بیشتر از کولرهای با پوشال) و عدم انتقال ذرات معلق هوا و باکتری ها به داخل کانال کولر می گردد.

تفاوت کولر پوشالی و کولر سلولزی

دو نوع کولر آبی پشت بامی در بازار وجود دارند که به کولرهای پوشالی و کولرهای سلولزی معروفند. کولر پوشالی از آن جایی که قدیمی‌تر است، شناخته شده‌تر هم هستند. در کولرهای پوشالی که بیشتر مردم از آن ها در پشت بام خانه‌هایشان استفاده می‌کنند، دارای پوشال هستند که با مرطوب شدن پوشال‌ها، تبخیر سطحی ایجاد می‌شود.

در کولرهای سلولزی به جای پوشال از پد سلولزی استفاده می‌شود. در اکثر پد سلولزی علی رغم اینکه کمتر شناخته شده است اما مزیت‌های بسیاری نسبت به پوشال دارد.

پد سلولزی از لایه‌های متعدد ورق‌های نازک موج‌دار تشکیل شده است که قابلیت جذب آب به میزان بسیار بالاتری نسبت به پوشال‌ها را دارد. شکل هندسی پد سلولزی به گونه ای است که به راحتی می توان جریان هوا را از میان آن عبور داد. در نهایت، با تبخیر سطحی، هوا خنک می شود. برای این که ورقه های سلولزی ماندگاری بالایی داشته باشند، به وسیله رزین مقاوم سازی شده اند. معمولا هر پد سلولزی تا ۵ سال قابل استفاده است.

کولرهای سلولزی خنک کنندگی بالاتری نسبت به کولرهای پوشالی دارند. به عبارت دیگر، حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد خنکی بیشتر را با تعویض پوشال و جایگزینی پدهای سلولزی احساس خواهید کرد.

کولرهای سلولزی دارای خودشویی هستند که مانع از رسوب‌گذاری روی سطح پد می شوند. همین امر موجب می شود تا چند سال نیازی به تعویض پد سلولزی نداشته باشید.

پد سلولزی به دلیل ساختار ویژه ای که دارد، مانع از نفوذ حشرات می شود اما در پوشال ها، ممکن است حشرات موذی نفوذ کنند.

کولرهای پوشالی، ذرات معلق و گاها حساسیت زا را که روی پوشال ها قرار گرفته اند، به محیط وارد می کنند. ذرات پوشالی در افرادی که حساسیت دارند، باعث تشدید آلرژی می شود اما در کولرهای سلولزی، ذرات اضافه از سطح پد جدا نمی شود و هیچ حساسیتی در حین فعالیت، برای مصرف کننده به وجود نمی آورند.

در پدهای سلولزی از کاغذهای کرافت و مواد اولیه بسیار مرغوب استفاده می شود که به علت خاصیت مویینگی که دارد، توزیع آب به صورت کاملا یکنواخت در تمام سطوح آن ایجاد می شود.

از جمله معایب کولرهای سلولزی، قیمت بالای آنهاست. با این که مدت زمان تعویض پد سلولزی هر ۵ سال یکبار است اما هزینه آن نسبت به پوشال بسیار بالاتر است که از نظر بسیاری از مردم، به صرفه نیست.

سوالاتی در رابطه با خرید کولر آبی سلولزی

کولر آبی سلولزی چه فرقی با کولر آبی معمولی دارد؟

همان طور که از نام این وسیله سرمایشی پیداست، در کولرهای سلولزی از پدهای سلولزی برای رطوبت زنی استفاده می‌شود و در کولرهای آبی از پوشال؛ این مورد مهم‌ترین تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی است.

خنک سازی و تهویه‌ی هوا در کولر آبی سلولزی بهتر از پوشالی است؟

بله، کولرهای سلولزی پس از خنک سازی یکپارچه و کامل هوای محیط، آن را به محیط ارائه می‌نمایند. این در حالی است که کولرهای آبی معمولی تنها توانایی خنک نمودن هوایی را دارند که دقیقا از بخش‌های پرپوشال کولر عبور می‌کند و هنگامیکه با هوای گرم ورودی از بخش‌های بدون پوشال ترکیب می‌گردد، خنکی هوا تا حدود 20% کاهش می‌یابد.

کولر سلولزی آلرژی ایجاد نمی‌کند؟

پدهای کولر سلولزی، به سادگی و بدون صرف هیچ هزینه‌ی اضافه ای بخش عمده ای از گرد و غبار هوا و ذرات معلق در هوا را جذب می‌کنند و هوای مطبوع و تمیز ایجاد می‌کند.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید کولر آبی انرژی به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید کولر گازی و راهنمای خرید پنکه ایستاده هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید کولر آبی انرژی دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده کرده‌اید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید کولر آبی دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 4

این مطالب را هم بخوانید

‫2 دیدگاه ها

 1. من یکسالی هست که کولر EC 0700 رو خریداری کردم و خیلی راضی ام. کولر سـلولزی تا شــرایط دمایی 40 درجه سانتیگراد پاسخگو هست.

 2. چندسالی هست که از کولر برند انرژی استفاده میکنم. خیلی کارایی خوبی داره بی صدا هست و خیلی بهتراز کولرهای پوشالی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا