۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم برقی خانگی

راهنمای خرید کولر آبی خوب

راهنمای خرید کولر آبی خوبی +بهترین کولر آبی چه مارکی خوبه

قبل از اقدام به خرید کولر آبی باید به نکاتی دقت کنید تا بتوانید بهترین کولر آبی را خریداری کنید. عدم رعایت نکات خرید ممکن است قبض‌های سنگین و همچنین عدم خنک کنندگی مطلوب را داشته باشد. کولر آبی به دلیل قیمت و مصرف برق پایین تر بیش تر از کولر گازی مورد استقبال قرار می‌گیرد و با روش تبخیر آب و سرمایش تبخیری منجر به خنک شدن دمای محیط می‌شود.

پس به سراغ پاسخ به این سوال می‌رویم که کولر آبی چی بخرم؟ کولر آبی چه مارکی خوبه؟ بهترین برند کولر آبی چیست؟ کدام مارک کولر آبی بهتر است و سوال‌هایی که برای خرید ممکن است در ذهن شما مطرح شود، پس برای پاسخ به این سوالات تا انتهای خرید بهترین کولر آبی ما را همراهی کنید.

خرید بهترین کولر آبی

در ایران کولر آبی به 5،7،12 هزار تقسیم‌‎بندی می‌شوند، هر چقدر توان کولر بیشتر باشد قدرت مکش هوا و ایجاد سرمایش نیز به همان نسبت بیشتر می‌شود. در هنگام خرید کولرآبی باید متناسب با فضای منزلتان انتخاب کنید چرا که ممکن است در صورت انتخاب نادرست انرژی و مصرف برق بالایی داشته باشد و خنکی مطلوب را نداشته باشد.

کولر آبی جنرال مدل foll3500

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد ۷۳x۷۳x۸۵ سانتی‌متر
 • ولتاژ ورودی برق ۲۲۰وات
 • وزن خالص ۴۰کیلوگرم
 • حداکثر قدرت باد دهی ۴۰۰۰

کولر آبی 3500 موتوژن برند جنرال یکی از محصولات با کیفیت پ صادراتی است ، قسمتهای فلزی کولر های جنرال از جنس گاوانیزه تولید شده و با لایه ضخیمی از رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده شده است در نتیجه دوام و عمر بسیار طولانی برخوردار است. کولر جنرال مجهز به سیستم آبرسانی جدید است به طوری که باعث افزایش بازده خنکی کولر می شود و از ریختن آب بر روی موتور جلو گیری می‌کند در نتیجه امکان سوختن آن ناشی از ریختن آب بر روی موتور وجود ندارد.

کولر آبی سپهر الکتریک مدل SE700

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ولتاژ ورودی برق ۲۲۰
 • وزن خالص ۸۵
 • حداکثر قدرت باد دهی ۷۸۲۰
 • قدرت پمپ ۱/۶۰

کولر آبی سپهر الکتریک ازورق گالوانیزه با پوشش 19میکرون روی با مشخصه Z270 ساخته شده است. دارای کلید حفاطت از جان است.راندمان خنک کنندگی این کولر بدلیل استفاده از پوشال مرغوب اشباع بالاست .دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک مقاوم دربرابر UV می باشد.

کولر آبی آزمایش مدل AZ-8000

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن خالص ۷۹
 • حداکثر قدرت باد دهی ۷۱۰۰
 • قدرت پمپ ۶/۱ اسب بخار
 • جنس بدنه گالوانیزه

کولر آبی آزمایش مدل AZ8000 به دلیل خشکی آب و هوا یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی در ایران کولرهای آبی است .تفاوت های اقلیمی و منطقه ای و تنوع ساختمانها در نقاط مختلف ایران آزمایش را بر آن داشته است تا به منظور تامین خواسته های تمامی مصرف کنندگان کولرهای آبی خود را در مدل ها و اندازه های مختلف تولید نماید.

استفاده از کولرهای آبی در اکثر شهرهای ایران به دلیل شرایط خاص آب و هوا , امکان پذیر است . کولرهای آبی باعث صرفه جویی در مصرف برق می شوند زیرا جهت تبخیر آب، انرژی الکتریکی بسیار کمی را مصرف می کنند. این کولرها باعث ایجاد رطوبت در هوای خشک شده و از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کنند.

رطوبت ایجاد شده توسط این کولرها از شوک‌های ناشی از الکتریسیته ساکن جلوگیری کرده و مانع از ترک خوردن وسایل چوبی می‌شود. کولرهای آبی آزمایش به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که رطوبت لازم را در هوای گرم وخشک ایجاد می‌نماید و هوای مطبوع و دلپذیری را به شما هدیه می‌کند. کولرآبی آزمایش مدل AZ8000 با پشتیبانی شبکه‌ی منظم خدمات پس از فروش خود برای شما یک عمر آسایش به همراه می آورد.

کولر آبی جنرال شرق مدل G3200

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن خالص ۴۰
 • حداکثر قدرت باد دهی ۳۱۵۰
 • قدرت پمپ ۱.۶۰
 • جنس بدنه گالوانیزه

کولر آبی جنرال شرق مدل G3200 به گونه ای طراحی و ساخته شده است که رطوبت لازم را در هوای گرم وخشک ایجاد کرده و هوای مطبوع و دلپذیری را به شما هدیه می کند. به دلیل یکپارچه بودن پروانه و بالانس شدن آن توسط دستگاههای تمام اتوماتیک مانع از بروز لرزش پروانه و صدا در حین کار می شود، درنتیجه عمریاطاقانها وکولربسیارطولانی است.

به منظور جریان بهتر هوا و تبخیر آب، پوشال‌ها با ضخامت یکسان در تمام سطوح پخش گردیده و با دستگاه‌های اتوماتیک دوخته شده است به همین علت از ورود گرد وغبار به درون اتاق جلوگیری کرده وهوای خنک و مطبوعی را به شما هدیه می کند.

شرکت جنرال به عنوان اولین تولید کننده، اقدام به طراحی و ساخت نگهدارنده پوشال از جنس پلاستیک نموده است که علاوه بر سهولت نصب، خطرات احتمالی آسیب دیدن دست سرویسکار را برطرف نموده است. بدنه و قسمتهای فلزی کولرهای جنرال از جنس ورق گالوانیزه تولید شده و با لایه ضخیمی از رنگ پودری پوشش داده شده است در نتیجه در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده و از زیبایی، دوام و عمر بسیار طولانی برخوردار است.

کولرهای جنرال مجهز به سیستم جدید آبرسانی است .بطوری که : باعث افزایش بازده خنکی کولر می‌شود و از ریختن آب بر روی الکتروموتور جلوگیری می‌کند در نتیجه امکان سوختن آن وجود ندارد.

کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل VC0600 هوادهی از بالا

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ولتاژ ورودی برق ۲۲۰
 • وزن خالص ۸۶
 • دهانه خروجی باد ۴۸۲ × ۴۸۵
 • حداکثر قدرت باد دهی ۷۱۴۰

کولر سلولزی انرژی، اولین کولر سلولزی کشور و دارای گواهینامه استاندارد اروپا ( CE) است. در کولر سلولزی انرژی، دما به‌صورت هوشمند و اتوماتیک توسط ترموستات محیطی کنترل می‌شود. این ترموستات تنظیم زمان کار کولر را نیز با استفاده از تایمر الکترونیکی ( روشن و خاموش ) انجام می‌دهد.

همچنین یک ریموت کنترل رادیویی نیز همراه ترموستات عرضه شده است که تا برد ۱۵ متر از ترموستات، دستورات کاربر را جهت خاموش و روشن کردن کولر، تنظیم دور و روشن و خاموش کردن پمپ آب اعمال می‌نماید در طول فصل، دمای هوای خروجی کولر سلولزی تا 30درصد خنک‌تر از کولر پوشالی است.

کولر سلولوزی آبسال مدل AC/CP75R

راهنمای خرید کولر آبی خوب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • حداکثر قدرت باد دهی ۸۳۵۰
 • جنس بدنه گالوانیزه
 • قدرت موتور ۴۴۲۵۹
 • حجم کولر ۷۵۰۰

کولر آبی آبسال مدل AC/CP75R از جدیدترین مدل های کولر آبی تولید شرکت آبسال می باشد که دارای پدهای سلولزی می باشد و با استفاده از مواد مرغوب تولید شده، که باعث افزایش کیفیت و طول عمر آن شده است. این پدها کاملا بدون بو و بهداشتی می‌باشند. سطح یکنواخت و حفره های یکسان پدهای سلولزی و جذب بالا و یکنواخت آب در آنها باعث افزایش راندمان در کارکرد این کولر شده است.

استفاده از مواد پلیمری مرغوب وارداتی در تولید این قاب ها باعث بالا رفتن مقاومت آنها در برابر سرما، گرما و نور خورشید می شود. هر یک از پدهای سلولزی مجهز به دو عدد فیلتر هوای مجزا و قابل شستشو هستند که از ورود گرد و غبار و حشرات جلوگیری می کنند.

این کولر مجهز به کلید محافظ جان جهت جلوگیری از برق گرفتگی و موتور راندمان بالا (در حدود12%صرفه جویی در مصرف برق) نیز میباشد. استفاده از ورق های گالوانیزه مرغوب و استاندارد در ساخت این کولر، باعث افزایش عمر کولر و همچنین استفاده از رنگ مرغوب پودری کوره ای باعث جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی زود هنگام آن می شود. ویژگی منحصر به فرد این کولر نسبت به مدل‌های مشابه، داشتن کلید الکترونیک و کنترل از راه دور است.

کولر آبی چه مارکی خوبه؟

خرید کولر آبی بهترین گزینه برای مناطقی که از نظر گرما در دسته گرم و خشک قرار می‌گیرند هستند. بهترین انتخاب است چرا که به دلیل قیمت مناسب و سازگاریی که با محیط دارند به جرات می‌توان گفت دارای محبوبیت بیشتری نسبت به سایر کولرها هستند. انتخاب بهترین کولر آبی ممکن است کمی گیج کننده باشد، به دلیل اینکه تنوع برند و مدل‎های زیادی در بازار وجود دارد، که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

1- کولرهای آبی ثابت
از زمان‌های قدیم روی پشت‌بام‌ خانه‌ها، داخل حیاط و یا در تراس آپارتمان‌ها، کولرهای بزرگی که رنگی آبی داشتن در ذهن همه نقش بسته‌اند. به این کولرهای بزرگ، کولر ثابت می‌گویند. این‌ها قابل جابه‌جا کردن نیستند و در صورتی که جایگاهشان را ثابت کنید، باید در همان وضعیت بمانند. این نوع کولرها را اغلب روی چهارپایه‌های فلزی قرار می‌دهند تا از زمین فاصله داشته باشند. پارچه‌ی برزنتی را به دهانه کولر وصل کرده و انتهای آن به کانال کولر متصل می‌شود.

این کولرها به دلیل بزرگ بودن پره‌های ورودی هوا و همچنین قرارگیری در محیط‌های باز، اثر خنک‌کنندگی بسیار بالایی دارند. در صورتی که کولرهای آبی به موقع و به درستی سرویس شوند، در خنک بودن باد آن‌ها تاثیر بسیار مثبتی دارد.

2- کولرهای آبی متحرک
این نوع کولرها برای محیط‌ های کوچک و مغازه‌ها مناسب هستند که نیازی به کانال‌ و لوله‌کشی آب ندارند. این کولرها را می‌توان در هر قسمت از ساختمان و یا اتاق قرار داد. سیستم عملکرد و ظاهر کولرهای پرتابل مانند نوع ثابت است، فقط ابعاد کوچکتری دارد. مخزن این کولرها به صورت دستی پر می‌شوند، اما امکان متصل شدن به شلنگ و شیر آب را نیز دارند.

3- کولرهای آبی پوشالی
قدیمی‌ترین کولرهای آبی، نوع پوشالی هستند. روند عملکرد کولرهای آبی به این شکل است که آب روی پوشال‌ها ریخته و جریان هوا از میان پوشال‌های خیس عبور کرده و هوای خنک ایجاد می‌شود.

بهتر است تعویض پوشال‌ کولر آبی هر سال انجام شود. زیرا بعد از گذشت زمان و تغییر شکل و خالی شدن برخی نقاط پوشال‌ها، راندمان خنک کنندگی در کولرهای آبی کاهش می‌یابد. یکی از معایب کولرهای آبی پوشالی، خاصیت جذب گردوغبار توسط پوشال‌ها و انتقال آن به فضای داخل خانه است.

4- کولرهای آبی سلولزی
بعد از کولرهای آبی پوشالی، نوع سلولزی وارد بازار شد. در این نوع کولرها به جای استفاده از پوشال، از پدهای سلولزی متراکم استفاده می‌شود.

ویژگی پدهای سلولزی نسبت به پوشال‌ها، بی‌نیاز بودن به تعویض سالانه است. هر پد سلولزی را می‌توان به مدت ۴ سال برای کولر استفاده کرد و با وجود تراکم بالایی که دارند، امکان ورود گردوغبار را به فضای داخلی کولر، پروانه، پمپ و در نهایت فضای داخلی خانه نمی‌دهد. این نوع کولرها بهترین گزینه برای مناطقی هستند که هوای آلوده‌ای دارند. تراکم و جنس این پدهای سلولزی موجب جذب آب بیشتری شده و این امر باعث می‌شود سرمای این کولرها بیشتر و یکنواخت‌تر باشد.

امکانات جدید در کولرهای آبی پیشرفته

 1. تایمر :به کاربر امکان تنظیم روشن و خاموش شدن کولر را می دهد.
 2. کلید حفاظت از جان : عملکرد این سیستم موجب حفاظت از جان افراد از خطر برق گرفتگی و آتش سوزی می شود.
 3. سیستم خاموش کن اتوماتیک : برای اطمینان از حضور افراد در خانه، کولرهای آبی به سیستمی مجهز شده است در صورتی که طی 24 ساعت هیچ فرمانی به کولر داده نشود به طور خودکار خاموش شود.
 4. سیستم نشانگر تعویض پوشال : این خصوصیت با روشن شدن چراغ اخطار زمان احتیاج به تعویض پوشال را نشان می دهد.
 5. حالت اقتصادی :به واسطه ی این امکان هنگام روشن کردن کولر، در لحظه ی اول خنکی بیشتری تولید می کند و به مرور از میزان آن کم می کند. این ویژگی در مصرفه جویی انرژی، بسیار موثر است.
 6. خاموش شدن پمپ آب : اگر تا یک ساعت پس از روشن شدن پمپ آب، موتور کولر روشن نشود، پمپ آب به طور اتوماتیک خاموش می شود.
 7. سرعت های مختلف :کولرهای جدید دارای سه دور سرعت موتور هستند که هر کدام به طور جداگانه قابل تنظیم می باشد.

قیمت کولر آبی 7000

قیمت کولر آبی به ویژگی‌های مختلفی بستگی داردد و باید هر کدام از ویژگی ها بررسی شود تا بتوانیم هم خرید مناسبی داشته باشیم و هم از قابلیت تمام کولرهای آبی مطلع شویم. تا هنگام خرید متوجه باشیم که با توجه به نیازهایی که داریم، کدام یک از انواع کولرها، مناسب هستند:

 • ابعاد کولر
 • جنس کولر آبی
 • ظرفیت هوادهی کولر آبی
 • مصرف برق کولر

معایب کولر آبی پرتابل

کولر آبی پرتاب کولرهایی هستند که نیاز به کابل کشی در منزل و محل کار را ندارند، به صورت یکپارچه کار می‌کنند، در کولر آبی پرتال به جای استفاده از پوشال از پد سلولزی استفاده می‌شود که پد سلولزی بازدهی خنک کنندگی بالاتری دارد و در مدل های مختلف رومیزی ، پایه دار هستند. مدل های قدیمی کولر آبی پرتال باید به صورت دستی اب را در داخل محفظه می‌ریختن اما کولرهای پرتابل جدید مجهز به شلنگ هستند و به صورت خودکار کار پر کردن محفظه از آب را انجام می‌دهند.

 • سر و صدای کولر آبی پرتابل به دلیل اینکه در خانه هستند ممکن است آزار دهنده باشد.
 • کولرآبی پرتال در هنگام کار ممکن است کمی گرما تولید کند و برای خنک کردن موتور باید سیستم تهویه مناسبی طراحی شود.
 • کولر آبی پرتال دارای مخزن آب هستند و آب اضافی داخل مخزن مرتبا باید خالی شود.
 • با افزایش حجم کولر وزن هم به همان نسبت افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهمی که قبل از خرید کولر آبی باید به آن توجه کنید

 • ظرفیت و توان کولر آبی: در ایران معمولا مدل های 5، 7، و 12 هزار کاربرد زیادی دارند، این اعداد نشانگر میزان مکش کولر در زمان مشخصی است. هرچه این اعداد بیشتر باشد، قدرت مکش کولر بیشتر و در نتیجه قدرت سرما دهی بالاتری هم خواهد داشت.
 • کولر آبی پوشالی یا سلولزی: کولر آبی‌های پوشالی دردسرهای مخصوص به خود را دارند که می توان به تعویض سالیانه پوشال‌ها و پراکنده شدن پوشال در فضای اتاق و انتقال گرد و غبار و آلودگی به فضای اتاق اشاره کرد. این مدل از کولر حساسیت‌زا هستند و باکتری و قارچ‌هایی که روی پوشال آن‌ها جمع شده را در فضای اتاق پخش می‌کنند. پدهای سلولزی را نیاز نیست که هر سال تعویض کنید معمولا هر پنج سال یکبار تعویض می‌کنند. پدهای سلولزی نسبت به پوشال یکنواخت‌تر خیس می‌شوند که این خود باعث بالا رفتن راندمان سرمایشی می‌شود.
 • انواع کولر ابی با توجه به نیاز کاربر: کولر آبی پشت بامی، بالکنی، پرتابل یا قابل حمل و مینی کولر آبی ثابت این کولرها بسیار بزرگ هستند. بنابراین باید بر روی پشت بام به صورت ثابت قرار بگیرند و به وسیله کانال کشی از هوای خنک آن ها بهره برد. کولر های آبی پرتابل یا قابل حمل قابلیت جابه جایی دارند و مخزن ان ها به وسیله دست‌ پر می شود. همچنین قابلیت وصل کردن شیلنگ آب را نیز دارند.
 • توجه به بر چسب انرژی: برای صرفه جویی در مصرف برق کولرهای آبی خریداری کنید که دارای برچسب انرژی B به بالا هستند.
 • توجه به جنس و ضخامت بدنه: حتما کولر آبی تهیه کنید که جنس بدنه آن از ضخامت بالایی برخوردار باشد. این امر باعث می شود تا عمر کولر بیشتر و دیر تر پوسیده و سوراخ شود.
 • رنگ آمیزی بدنه کولر: دقت کنید رنگ پاشیده شده بر روی بدنه کولر از چسبندگی خوبی برخوردار باشد. توصیه می کنیم حتما کولر هایی خریداری کنید که رنگ آمیزی آن ها از نوع الکترواستاسیک یا مقاوم در برابر UV باشد.

سوالات متداول در رابطه با خرید بهترین کولر آبی

بهترین کولر آبی چیست؟

اما اگر شما به‌دنبال یک سیستم عالی با خنک‌کنندگی منحصر‌به‌فرد هستید، شاید کولرآبی پوشال‌دار گزینه‌ی مناسبی باشد، اما یکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های کولر آبی سلولزی نیز رسوب بسیار کم و پایینی است که شما می‌توانید از این کولر انتظار داشته باشید و در هرصورت با توجه به انتخاب و نیاز شما بهترین نوع کولر آبی مشخص می‌شود.

بهترین مارک کولر آبی ایرانی کدام است؟

در حال حاضر برندهای تولید کننده کولر آبی که در بازار ایران موجود هستند: کولر آبی برفاب، کولر آبی ارج، کولر آبی آبسال، کولر آبی انرژی، کولر آبی سپهر الکتریک، کولر آبی سنگرکار و… هستند.

کولر آبی بهتر است یا کولر گازی؟

کولر آبی برای محیط‎‌های با رطوبت نسبی بالا مناسب نیست. به این دلیل که هوا از لحاظ رطوبت به مرحله اشباع خیلی نزدیک است. به وجود آمدن شبکه کانال کشی عمودی و افقی برای کولرهای آبی هزینه ابتدایی ساختمان را افزایش می‌دهد. هوای مرطوب تولیدی در کولر ابی، محیط خیلی مناسبی جهت رشد انواع الودگی‌های باکتریایی، ویروسی، میکروبی و … می‌باشد. کولر گازی رطوبت هوا را کاهش می‌دهد و دما در کولرهای گازی قابل تنظیم است.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید کولر آبی به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید کولر گازی و راهنمای خرید پنکه هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید کولر آبی دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید کولر آبی دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.6 / 5. تعداد آرا: 21

این مطالب را هم بخوانید

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  خسته نباشید
  ساکن اهواز هستیم و یه اتاق توی حیاط درست کردیم برای کارگاه خونگیِ نجاری .
  فضای اتاق ده متر مربع هست و گرد و غبار سنباده زنی هم وجود داره ….چه نوع کولر آبی برای ما بهتره و چه برندی ؟
  (تاحالا کولر آبی نداشتیم )

  1. سلام آرمان عزیز
   کولر آبی اصلا مناسب شهر شما نیست، خصوصا اینکه در کارگاه استفاده کنید که گرد و غبار باشه.
   بخاطر شرایط آب و هوایی خوزستان و شرجی شدن محیط(با توجه به اینکه فضا هم کوچیکه)، خیلی اذیت میشید.
   این رطوبت زیاد باعث کثیفی و آسیب زدن به تجهیزات هم میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا