تا ۸۵ درصد تخفیف تمامی فروشگاه‌های اینترنتی

لوازم برقی خانگی

راهنمای خرید کولر گازی

Buy Air Conditioning Guide

خرید کولر گازی و اسپیلت می‌توان گفت یکی از مهمترین وسایل خانه در روزهای گرم تابستان است که برای آرامش خانواده و کارکنان در محیط کار بسیار مهم است. انتخاب برند و مدل کولر گازی با وجود ده‌ها برند کار بسیار سختی است و شاید در ذهن شما این سوالات به وجود بیاید که، بهترین کولر گازی چیه؟ کولر گازی خوب چی بخرم؟ بهترین برند کولر گازی چیست؟ و هزاران سوال دیگر که در هنگام خرید باید به تک تک این سوالات در ذهن خود پاسخ دهید.

ما در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی پرداخته و به شما کمک می‌کنیم، تا با انواع متفاوت از کولرهای گازی موجود در بازار را بشناسید و با انواع برندهای کولر گازی موجود در ایران آشنا شوید. با خواندن این مقاله می‌توانید تصمیم‌گیری خود را برای خرید کولر گازی نهایی کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 Buy Air Conditioning Guide راهنمای خرید کولر گازی

در روزهای گرم تابستان همه مردم برای خنک شدن از کولر استفاده می‌کنند. کولرها خود به دو دسته بزرگ به نام کولر آبی و کولر گازی تقسیم‌بندی می‌شوند. جدا از بحث برندها و مدل‌ها، بیشترین وسیله‎ای که در ایران از در و دیوار ساختمان‌ها خودنمایی می‌کند، همین کولرهای آبی و گازی هستند. کولر آبی به این دلیل با نام کولر آبی معروف شده است که، عمل خنک کنندگی به وسیله آب انجام می‌گیرد. کولر گازی نیز به وسیله نوعی گاز که سرد است عمل خنک کنندگی را انجام می‌دهد. در این مقاله به معرفی انواع برندهای با کیفیت کولر گازی می‌پردازیم.

راهنمای خرید کولر گازی خوب

کولرهای گازی به 3 دسته تقسیم‌بندی می‌گردند:

 1. کولر گازی اسپلیت 
 2. کولر گازی ایستاده 
 3. کولر گازی پنجره‌ای 

مدل‌های دیگر با ساختارهای متفاوت نیز وجود دارند اما از آنجایی که بیشترین مصرف خانگی و اداری از سه نوع است تنها به معرفی و بررسی نحوه عملکرد این 3 مدل می‌پردازیم:

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت یکی از پرطرفدارترین و متداول‌ترین دستگاه‌های تهویه هوای مطبوع است. کولر گازی اسپلیت نسبت به کولرهای دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما نسبت به مدل‌های دیگر مصرف انرژی کمتری دارد. کولر گازی اسپلیت در محیط‌های مختلف مسکونی، اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت از دو قسمت داخلی و بیرونی ساخته شده است، که برای متصل کردن این دو قسمت از لوله‌های مسی استفاده می‌شود که برای انتقال حرارت است. معمولا برای متصل کردن به دلیل اینکه لوله‌های مسی در معرض دید قرار نگیرد، با ایجاد حفره‌هایی درون دیوار لوله‎های مسی را از درون آن رد می‌کنند. معمولا برای اینکار و متصل کردن برق، نیاز به نصاب حرفه‌ای برای اینکار است.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده برای مصارف خانگی استفاده نمی‌شود؛ معمولا برای جاهای پر رفت و آمد مانند مساجد، هتل‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و … کاربرد دارد. کسانی نیز امکان نصب کولرهای اسپیلت و کولر پنجره‎ای را ندارند به ناچار می‌توانند از کولر گازی ایستاده استفاده کنند.

کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی پنجره‌ای مانند کولر گازی اسپلیت نیاز به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی ندارد. بدنه کولر گازی پنجره‌ای به راحتی درون پنجره جا می‌خورد و با وصل کردن سیم برق به پریز شروع به کار می‎کند. از مزایای کولر گازی پنجره‌ای نسبت به کولرهای دیگر این است که قیمت پایین‌تری دارد، همچنین قدرت خنک کنندگی بالایی دارد. معایب کولر گازی مصرف برق بالا و سرو صدای زیاد می‌توان اشاره کرد.

نکته‎ای که در استفاده از این نوع کولرها می‌توان اشاره کرد این است که کولر گازی پنجره‎ای را می‌توان در فصل زمستان از پنجره خارج کرد و در مکان امنی قرار داد، اما در کولر گازی اسپلیت به هیچ وجه نمی‌توان اینکار را انجام داد و کولر گازی اسپلیت قابلیت گرمادهی در فصل سرما را نیز دارد و این کولرها به کولر گرم و سرد نیز معروف هستند.

راهنمای خرید بهترین کولر گازی

برای خرید بهترین کولر گازی باید به چند نکته مهم توجه کنید.

طراحی زیبای پنل کولر گازی

طراحی پنل کولر گازی مهم است که براساس سلیقه شما باشد، به طوری که تنها چیزی که بعد از نصب کولر گازی به عنوان دکوری منزلتان می‎شود همین پنل کولر گازی است. به طوری که زیبایی هر چه بیشتری داشته باشد به همان نسبت از محصولی که خریداری کردید رضایت خاطر بیشتری خواهید داشت. سعی کنید با توجه به بودجه‌ای که دارید زیباترین پنل براساس سلیقه خود انتخاب کنید.

قدرت خنک کنندگی کولر

خنک کنندگی کولرهای گازی با واحدی به نام BTU اندازه‌گیری می‎شود، و به صورت مضربی از 1000 است. یعنی اگر کولر گازی 18000 خریداری کرده باشید یعنی 18000 BTU توان سرمایشی دارد.

فرمولی برای خریداری کردن کولر گازی برحسب توان BTU وجود دارد، به طور مثال اگر خانه شما 90 متری است باید 90 در عدد ثابت 400 بی تی یو ضرب شود. عدد 36000 محاسبه می‎شود. بهتر است کولر گازی 36000 خریداری کنید به طوری که بتوانید با قدرت سرمایشی که این کولر گازی دارد کل خانه را خنک کند. البته گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که میزان آفتاب خور بودن منزل نیز در سرمایش و گرمایش متفاوت است.

اگر ظرفیت خنک کنندگی کولری را که انتخاب می‎کنید، کمتر از نیازتان باشد ممکن است با عدم کارایی مواجه شوید و محیط خانه به اندازه کافی خنک نشود. همچنین در نقطه مقابل نیز اگر کولری خریداری کنید که ظرفیت خنک کنندگی بالایی داشته باشد مجبور خواهید بود که به طور مداوم کولر را خاموش کنید. در کنار همه‌ی این‌ها باید توجه داشته ‌باشید که کولرهای گازی به دلیل ماهیت عملکردی‌شان رطوبت محیط را می‌گیرند و آن را به صورت آب به بیرون هدایت می‌کنند. یک کولر با قدرت خنک‌کنندگی زیاد می‌تواند رطوبت اتاق‌تان را به کلی از بین ببرد و اتاقی کاملا خشک را تحویل دهد. در یک اتاق خشک نفس‌کشیدن سخت‌تر خواهد بود.

مجهز بودن به سیستم اینورتر

کلمه اینورتر به معنای معکوس کننده است، در کولر گازی نیاز به اینورتر داریم که دور موتور را تنظیم کند. به زبان ساده اگر بخواهیم اینورتر را توضیح دهیم، این است که کولر گازی قدیمی با دور موتور ثابت و با سرعت مشخص می‌چرخیدن تا فضای خانه را خنک کنند. اگر دمای کولر را روی 22 درجه تنظیم می‌کردید، به محض اینکه دمای منزل به 22 درجه رسید موتور کولر خاموش می شد. این خاموش و روشن شدن کولر گازی باعث استهلاک و خرابی موتور می‌شد و در هر بار روشن و خاموش شدن کولر مصرف برق نیز زیادتر می‌شد.

اما می‌توان گفت در کولرهای جدید که به کولرگازی اینورتر دار نیز معروف هستند از موتورهای دو متغیره استفاده می‌کنند. یعنی اگر درجه کولر روی 22 درجه تنظیم می‌کردید و دمای منزل به 22 درجه می‌رسید، دیگر مانند کولر گازی‌های قدیمی موتور خاموش نمی‌شود. بلکه دور موتور کم می‌شود تا اگر مجددا دمای منزل بالا می‎رفت دور موتور کولر زیاد می‌شد. همین باعث می‌شود که به موتور کولر در حین استفاده کردن فشار نیاید و همچنین مصرف برق در کولرهای اینورتردار تا 60 درصد کاهش می‌یابد.

برچسب انرژی کولر گازی

در موقع خرید حواستان حتما به برچسب انرژی کولر گازی باشد، مصرف برق کولرهای گازی از جمله کولر گازی پنجره‌ای خیلی زیاد است. دلیل اصلی پرمصرف بودن آن ارزان بودن این کولرها می باشد. پس بهتر است قبل از خرید کولری که حداقل به مدت 3 ماه شب و روز می‌خواهید از آن استفاده کنید تحقیق کنید و بهترین کولر گازی اسپلیت با مصرف برق کمتر را انتخاب کنید. بهترین کولر گازی کم مصرف را می‌توان به عنوان بهترین انتخاب دانست. اما در مورد اینکه برق مورد نیاز کولرتان چطور باید تامین شود هم از قبل تحقیق کنید. اکثر کولرهای خانگی با برق تک‌فاز کار می‌کنند و برخی هم به برق سه‌فاز نیاز دارند. برای کولرهای پنجره‌ای و اسپلیت، همان برق تک‌فاز هم کفایت می‌کند؛ اما در مورد کولرهای ایستاده و آن‌هایی که برای فضاهای شلوغ طراحی می‌شوند، به برق سه‌فاز نیاز خواهید داشت.

میزان صدای کولر گازی

کولر گازی بهتر است که صدای کمتری را تولید کند، کم صدا بودن کولر گازی باعث می‌شود، که محیط آرامی را داشته باشید.  حتما پیش از خرید کولر گازی دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید، چون میزان صدای کولر گازی برحسب دسی بل DB مشخص می‌شود. هر چقدر این شاخص کمتر باشد می‌توان متوجه شد که کولر گازی کم صداتر است.

پرتاب باد کولر

پرتاب باد کولر را معمولا با متر می‌سنجند، یعنی کولر تا چه فاصله‌ای می‎تواند باد خنک را انتقال دهد. به طور مثال برای خرید کولر وقتی آیتم پرتاب باد کولر را از فروشنده می‎پرسید، در پاسخ می‎گویند پرتاب باد این کولر 10 یا 20 متر است، و هر چقدر قدرت خنک کنندگی کولر بالاتر باشد قدرت پرتاب باد کولر نیز به همان اندازه بیشتر است.

در موقع خرید سعی کنید کولری گازی خریداری کنید که پرتاب باد 10 متری داشته باشد. برخی از مدل‌های جدید فناوری‌هایی را به کار گرفته‌اند که باد را تنها در جهتی که افراد نشسته‌اند، هدایت می‌کند و زمانی که کسی درون اتاق نباشد، قدرت را به حداقل می‌رسانند تا برق کمتری مصرف شود.

بهترین مارک کولر گازی کدام است؟

طبق تجربیات و آمار و ارقام که وجود دارد در حال حاضر بهترین برند کولر گازی، کولر گازی اوجنرال است.  در صدر جدول بهترین کولر گازی و پرفروش ترین کولر گازی قرار دارد. کولر گازی اوجنرال با داشتن برچسب انرژی A++ به عنوان کم مصرف‌ترین کولر گازی است. ویژگی دیگر کولر گازی اوجنرال داشتن قطعات با کیفیت و مستحکم و موتور کم صدا است.

کولر گازی اوجنرال در شرایط گرمسیری دارای مقاومت بسیار زیادی است . به علت تنوع زیادی که دارد متناسب با همه سلیقه‎ها در مدل و طرح‎ها و ظرفیت‎های مختلف است. پس امکان انتخاب بیشتری را به شما می‎دهد و شما به راحتی می‌توانید خرید کولر گازی خود را انجام دهید و بهترین کولر گازی در بازار را بخرید.

اما با این بازار رقابتی که وجود دارد فقط نمی‎توان گفت که برند اوجنرال در کولر گازی حوب است برندهایی مانند ال جی و سامسونگ نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مزیت کولرهای گازی اسپیلت نسبت به کولر آبی

کولر گازی نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع‌تری هستند، چند مزیت کولری گازی را در ذیل عنوان می‌کنیم.

 • امکان تصفیه هوای داخلی و جذب ذرات معلق در هوا
 • رسیدن سریعتر به دمای ایده آل
 • عدم نیاز به صدها لیتر آب
 • امکان تنظیم کردن درجه خنکی
 • عدم نیاز به کانال کشی و صرف هزینه
 • کارکرد بی‌صدا

بهترین کولر گازی سامسونگ SAMSUNG

کولر گازی سامسونگ، با طراحی منحصر به فرد و صنعتی و با بهره‎گیری از بروز‎ترین فناوری‌های دنیا، به عنوان محصولاتی پرفروش و قابل اعتماد در بازار ایران تبدیل شده‌اند. عرضه مدل‌های متفاوت و متنوع به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب شرکت سام سرویس کولرهای گازی سامسونگ، باعث شده مصرف کننده ایرانی استقبال گسترده‌ای از این محصولات داشته باشند.

کولر گازی سامسونگ مدل Wind-Free AR25NSP 25000

کولر گازی سامسونگ مدل Boracay AR25MSFHE 25000

کولر گازی سامسونگ مدل «Wind-Free AR25NSP» از اسپلیت‌های دوکاره‌ی سامسونگ است که از قابلیت سرمایش و گرمایش بهره می‌برد. این دستگاه از ظرفیت 25 هزار برخوردار است و می‌تواند برای اتاق‌های کوچک مناسب باشد. سامسونگ با به کارگیری کمپرسور اینورتر مصرف انرژی کولر را به حداقل رسانده است.

دستگاه Wind-Free AR25NSP از فیلتر بسیار عریض برخوردار است که قابلیت جذب ذرات ریز تا ۲٫۵ میکرونی را دارد. صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و در بازه‌ی ۲۸ تا ۴۵ دسی‌بل قرار می‌گیرد.

کولرهای Wind Free یا بدون باد، قابلیت خنک‌سازی فضا را بدون پرتاب باد خنک دارند. در واقع این کولرها از عملکرد دو مرحله‌ای بهره می‌برند. در قدم اول، دستگاه وارد حالت Fast Cooling یا خنک‌سازی سریع می‌شود و با پرتاب باد خنک، دمای اتاق را به مقدار تنظیم‌شده می‌رساند.

بعد از آن، بدون نیاز به ایجاد هرگونه تغییری در تنظیمات، کولر به وضعیت بدون باد وارد می‌شود. در این حالت دریچه‌ی اسپلیت بسته می‌شود و خنک‌سازی از طریق سوراخ‌های بسیار ریز و پرشمار آن انجام می‌شود. سیستم بدون باد، دمای اتاق را بدون ایجاد باد سرد و از طریق ۲۱۰۰۰ سوراخ کوچک صفحه‌ی خود، در حد مطلوب حفظ می‌کند. در واقع در این حالت جریان هوا بسیار آرام است و اصلا قابل حس نیست.

سامسونگ عملکرد Good Sleep یا خواب خوب را به طور خاص برای استفاده در زمان خواب معرفی کرده است. در این حالت، دستگاه حالت کارکرد را مطابق با تغییرات دمایی بدن در طول خواب تنظیم می‌کند و در این زمان با توجه به سیکل خواب انسان، از دماهای مختلف استفاده می‌کند.

در حقیقت این سیستم دارای سه مرحله است که شامل مرحله‌ی فرورفتن به خواب، خواب عمیق و بیدارشدن از خواب می‌شود. کافی است بازه‌ی زمانی دلخواه را به دستگاه اعلام کنید و بعد خوابی آسوده و راحت داشته باشید.

طراحی هوشمندانه‌ی کولرهای Wind Free به عملکرد بهتر دستگاه منجر شده است. با وجود اینکه اکثر کولرهای اسپلیت به صورت مستطیلی یا با زاویه‌های خمیده تولید می‌شوند، این دستگاه ساختاری مثلثی‌شکل دارد.

این ساختار کمک کرده کولر پرتاب باد بهتری داشته باشد و بتواند سطح بیشتری از محیط را خنک کند. به‌علاوه سامسونگ فن بزرگ‌تری را نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر خود به کار برده است. این فن در حدود ۱۲۲ درصد بزرگ‌تر از مدل‌های پیشین است و قدرت کارکرد بیشتری را به کولر داده است.

کولر Wind Free از نوع اینورتر است. شاید بدانید که کولرهای مجهز به سیستم اینورتر عملکرد بسیار بهینه‌ای نسبت به کمپرسورهای معمولی دارد. با وجود اینورتر نیازی به خاموش و روشن‌شدن پیاپی دستگاه برای حفظ دمای مطلوب نیست و در عوض دور موتور تغییر می‌کند. به کارگیری اینورتر باعث‌شده انرژی مصرفی برای روشن‌کردن موتور حذف شود و مصرف انرژی کولر کاهش پیدا کند.

برخلاف اینورترهای معمول اینورتر به کار رفته در کولرهای Wind Free هشت‌قطبی است. وجود قطب‌های بیشتر باعث حرکت روان‌تر موتور می‌شود و اصطکاک قطعات داخلی و صدای تولیدی را به حداقل می‌رساند. به ادعای شرکت سامسونگ، دستگاه‌های مجهز به اینورتر دیجیتال هشت‌قطبی، مصرف انرژی معادل ۳۲ درصد مدل‌های معمولی دارند. به‌علاوه تکنولوژی هشت‌قطبی می‌تواند تا ۴۳ درصد سریع‌تر از مدل‌های معمولی هوای اتاق را خنک کند.

برای تامین هوایی پاک و سالم، سامسونگ از یک فیلتر بسیار عریض با قابلیت شست و شوی آسان در قسمت ورودی هوا استفاده کرده است. این فیلتر تمام دریچه‌ی کولر را به طور کامل پوشش داده و از جذب مواد آلرژی‌زا اطمینان حاصل می‌کند. فیلتر به کار رفته در این مدل از نوع PM2.5 است و می‌تواند ذرات ۲٫۵میکرونی یا بزرگ‌تر را جذب خود کند.

سامسونگ اعلام کرده این فیلتر تا ۹۹ درصد ذرات ریز موجود در هوا را در مدت ۱۰۰ دقیقه جذب می‌کند. سیستم Easy Filter وظیفه‌ی حذف مواد حساسیت‌زا و آلاینده را دارد و در کنار آن، واحد یونیزه‌ کننده می‌تواند باکتری و ویروس‌های محیط را از هوا جاری خارج کند.

نسل جدید کولرهای سامسونگ راحت‌تر از هر زمان دیگری قابل کنترل هستند. برنامه‌ی Smart Home این شرکت روی تلفن‌های هوشمند قابل نصب است و از طریق آن می‌توانید دستگاه هوشمند خود را کنترل کنید. کافی است از طریق اتصال Wi-Fi به کولر متصل شده و دستورات لازم را به آن بدهید.

از این طریق می‌توانید کارهایی مثل تنظیم دمای کولر، شدت و نوع پرتاب باد را انجام دهید. مزیت دیگری که Smart Home فراهم کرده، قابلیت مشاهده مصرف برق کولر و نظارت بر مصرف انرژی دستگاه است.

کولرگازی اسپلیت اجنرال OGENERAL ASGS30LFCA

کولر-گازی-اجنرال-اینورتردار

کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال مدل ASGA30LFCA با برچسب انرژی +++A جهت تهویه اتاق و سالن های با متراژ حدودا ۱۰۰ متر مناسب می‌باشد.

در کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال مدل ASGA30LFCA به دلیل وجود برد اینورتر یا همان دی سی اینورتر اجازه خاموش شدن به کمپرسور را نمی‌دهد و باعث می‌شود که کمپرسور در همان حالت بدون هیچ مصرف برقی کار کند و نیاز به خاموش شدن کولر گازی را نداشته باشد،این عمل باعث می‌شود که کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال مدل ASGA30LFCA تا حداکثر ۷۳ درصد برق کمتری نسبت به کولر گازی‌های دیگر مصرف کند.

دمای بدن در هنگام طی کردن سیکل خوابیدن، دارای تغییرات قابل توجهی می‌باشد، با قرار دادن کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال مدل ASGA30LFCA بر روی حالت GOOD SLEEP در زمان تولید گرما، ۱درجه کاهش دما در هر ساعت و در زمان تولید سرما، ۱ درجه افزایش دما در هر ساعت را خواهیم داشت و بعد از گذراندن دو ساعت اول خواب به مدت ۵ ساعت با دمای ثابت رو به رو خواهیم بود که باعث می‌شود در تمام طول خواب و مهمتر از آن در هنگام صبح نشاطی عاری از هر گونه سردرد و بدن درد داشته باشیم، جدا از مزایای گفته شده، این حالت از کولر گازی موجب کاهش چشم گیر انرژی مصرفی در تمام طول شب می‌شود.

این اسپلیت با استفاده از اشعه ماورای بنفش و با ثبت گرمای بدن انسان‌های حاضر در محیط، امکان تشخیص حضور افراد در مکان‌ها را بوجود می‌آورد و با تنظیم جهت پرتاب باد و نیز تنظیم دور فن در هر ۲۰ دقیقه باعث کاهش ۱۳ درصدی مصرف انرژی می‌شود.

با این مدل ازکولر گازی اجنرال، فضای داخل خانه شما مرطوب و نمناک نخواهد شد، بعد از رسیدن به دمای دلخواه، دستگاه کولرگازی با اینورتر هوشمند در حالت بهینه ی اقتصادی کار می کند.

شبکه‌های داخل یونیت داخلی کولر گازی ۳۰۰۰۰ اجنرال مدل ASGA30LFCA باعث می‌شود که هوای بیرون آمده از پنل به چهار طرف توزیع شده به طوری که به صورت یکسان در فضای مورد نظر را خنک می‌کند و نیاز نیست برای خنک شدن حتما روبروی کولر گازی قرار بگیرید.

همچنین این اسپلیت دارای حالت پاکسازی خودکار برای جلوگیری از رشد و نمو قارچ‌ها و باکتری‌ها بر روی اواپراتور می‌باشد، با وجود این ویژگی عالی حتی زمانی که دستگاه را خاموش می‌کنید، فن برای دقایقی جهت خشک کردن کامل رطوبت روی اواپراتور یعنی محل رشد باکتری کار می‌کند.

همچنین دارای قابلیت فیلتر ضد باکتری می‌باشد که این امکان را به شما می‌دهد که شما بتوانید با خیال آسوده از این قابلیت استفاده کنید، فیلتر پلاس مستر آیونایزر در ۳۰۰۰۰ اجنرال با تولید بیش از ۳ میلیون یون در دقیقه باعث از بین رفتن ذرات ریز معلق در هوا، میکروی و باکتری‌ها و ذرات آلرژی‌زا می‌شود، به علاوه، پرده‌ها و مبلمان منزل را هم یونیزه می‌کند تا در محیطی کاملا سالم و امن تنفس کنید،

فیلتر ۳ M هم به عنوان یک لایه‌ی مکمل در از بین بردن باکتری‌های موجود در فضا عمل می‌کند، همچنین کولر گازی سرد و گرم اجنرال دارای قابلیت تمیز کننده خودکار پلاس مستر می‌باشد، این سیستم باکتری‌ها و بوهای نامطبوع را از حذف خواهد کرد.

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 • کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP از قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • این مدل دارای تایمر 24 ساعته است که امکان زمانبندی فعالیت دستگاه را ایجاد می‌کند.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.
 • طراحی سه وجهی کولر گازی سامسونگ مکش و دهش هوا را بهتر می‌سازد و به این صورت راندمان دستگاه بالا می‌رود.
 • سیستم سرمایش سریع و سیستم فعالیت برای خواب راحت یا Good Sleep نیز در این مدل در نظر گرفته‌شده است.
 • در این مدل از محافظ کمپرسور و برد الکتریکی در مقابل صدمات احتمالی ناشی از نوسانات برق از طریق سیستم نیز بهره گرفته می‌شود.

سامسونگ تولیدکننده‌ی لوازم‌خانگی برقی است که در زمینه‌ی طراحی و عرضه‌ی دستگاه‌های تهویه‌ی هوا بسیار موفق عمل کرده است.

کولر گازی بوش مدل B1ZMA/I30602

bosch-split-12000

طراحی قطعات و مهندسی کولر گازی بوش با بهترین کیفیت و با رعایت جدیدترین استانداردهای روز اروپا انجام شده است، در واقع این کولر برای کشورهای اروپایی ساخته شده است و از بهترین قطعات و مجرب ترین مهندسان و طراحان برای ساخت آن کمک گرفته شده است، سعی شده است از بهترین و مرغوبترین قطعات و فیلترهای باکیفیت برای حفاظت از محیط زیست در ساخت آن کمک گرفته شود.

کولر گازی ۳۰۰۰۰ بوش مدل B1ZMA/I30602 دارای درجه و گرید بهره وری و انرژی ++A است، که از بهره وری بالا و مصرف انرژی مناسبی برخوردار است، با خرید این محصول خیالتان از بابت عمر مفید و طولانی و مصرف برق کم آن راحت است، خرید این محصول می‌تواند از دو جنبه اقتصاد خانواده را بهبود بخشد، اولی اینکه تا مدت ها نیاز نیست کولر گازی جدیدی خریده یا آن را تعمیر کنید، دیگری اینکه استفاده از آن مصرف برق را بالا نمی برد و هزینه‌های پرداخت قبض برق را کاهش می‌دهد،‌ بنابراین با خرید این محصول در پرداخت هزینه‌های اقتصادی خانواده‌ی خود صرفه جویی خواهید کرد.

کولر گازی بوش مجهز به سیستم ضد یخ زدگی (Defrost) هستند و با وجود این سیستم دیگر کمپرسور، لوله ها و موتور کولر گازی یخ نمی زند، این سیستم برای برفک زدایی کمپرسور و کولر در فصل زمستان که هوای گرم تولید می کند، مورد استفاده قرار می گیرد، وقتی کولر گازی هوای داخل را گرم کرد، یونیت بیرونی آن به دلیل رطوبت یخ می زند و نمی تواند گرمای بیرون را جذب کرده و به داخل منتقل کند.

سیستم ضد یخ زدگی از یخ زدن و برفک زدن کمپرسور و یونیت بیرونی کولر گازی جلوگیری می کند، شرایط کارکرد محیطی این کولر گازی در هوای معتدل و گرمسیری T1 و T3 است، این کولر می تواند تا گرمای حداکثر ۶۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و سرمای حداقل ۱۵ درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل کند.

این کولر با فناوری پرتاب هوا در ۴ جهت، هر فردی در هر جا و مکانی قرار گرفته باشد، به او هوای گرم و سرد می رسد، پرتاب هوای این کولر گازی تا ۱۶ متر می رسد، با وجود این کولر در گرمای طاقت فرسای تابستان و سرمای زمستان همه افراد خانه در رفاه و آسایش خواهند بود و دیگر نیازی به خرید و تعبیه ی چند دستگاه کولر گازی نخواهید داشت چرا که تنها یک کولر با این خصوصیات و مشخصات می تواند برای رفع نیاز و خواسته ی شما کافی باشد.

این کولر گازی علاوه بر هوای سرد در تابستان و هوای گرم در زمستان، برای شما در نقش تصفیه کننده هوا عمل می‌کند و با وجود این کولر دیگر نیازی به خرید دستگاه تصفیه هوا نخواهید داشت، این دستگاه دارای چندین فیلتر تصفیه هوا از جمله فیلتر هپا، فیلتر ویتامین C و بایو فیلتر و فیلتر کربن است.

این فیلترها ذرات مضر موجود در هوا از جمله باکتری‌ها و ویروس های بیماری زا را از بین برده و تبدیل به ذرات بخار آب می‌کنند، همچنین با وجود این فیلترها هوا علاوه بر تصفیه و پالایش شدن، خوشبو هم می‌شود و هوایی تمیز و خوشبو خواهید داشت، البته یک فیلتر پلاستیکی هم در درون کولر و اپراتور آن تعبیه شده است با هدف ممانعت از نشستن گرد و غبار بر روی آن و بالا بردن کارایی و عملکرد کولر نه برای تصفیه هوای محیط، از این کولر به عنوان کولر سبز و دوستدار محیط زیست یاد می شود.

این کولر با تولید ۳ میلیون یون در هر ۳۰ دقیقه هوا را کاملا استریلیزه و مطبوع می‌کند.

این کولر همچنین دارای عملکرد هوشمند است که علاوه بر بهبود عملکرد و کارایی دستگاه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی آن هم می شود.

از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به عملکرد حداکثری توربو سیستم، قابلیت ریست اتومات دستگاه، دارا بودن رادیاتور گلد فن کندانسور و مکش سه طرفه جریان هوای گرم جهت سرمایش سریعتر و کارایی بهتر اشاره کرد.

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting NF247ST3-C 24000

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting NF247ST3-C 24000

کولر گازی ال جی LG نسل جدید کولرهای گازی اینوتر است که با کاهش  ۷۳ درصدی مصرف انرژی راهی نو در مصرف بهینه انرژی گشوده است. کولر گازی اسپلیت ال جی قابل اطمینان و راه حلی دائمی برای تامین سرمایش و گرمایش خانه یا محل کار شما هستند. سیستم‌های اسپلیت ال جی با موتور قدرتمند خود کارایی بالایی را در کنار مصرف بهینه انرژی دارند. اسپلیت‌های ال جی دارای امکان نصب سریع و آسان هستند و انتخابی مناسب برای شما می‌باشند.

کولر گازی مدل Next Fighting NF247ST3-C یکی از دستگاه‌های تهویه هوای خوش ساخت و با کیفیت عرضه شده به بازار توسط شرکت ال‌جی است. این دستگاه در دسته کولر گازی‌هایی قرار می‌گیرد که تنها دارای عملکرد سرمایش است و با توان سرمایشی 24000 کار می‌کند.

 • این دستگاه مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود.
 • پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • به کمک نشانگر تعبیه شده روی بدنه دستگاه می‌توانید بر روند مصرف برق دستگاه نظارت داشته باشید.
 • وجود فیلتر 3M در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 • کولرگازی مدل Next Fighting NF247ST3-C  قدرت پرتاب باد تا میزان 15 متر دارد و فضایی نسبتا بزرگ را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • علاوه‌ بر این ریموت کنترل ارائه شده به همراه این دستگاه کنترل آن را از راحت‌تر کرده است. چرخش هوا توسط کولرگازی ال جی در چهار جهت انجام می‌شود که با ریموت کنترل قابل‌تنظیم است.
 • این مدل از کولر گازی‌های بسیار کم‌صدا است و صدای موتور دستگاه آرامش خانه را بر هم نمی‌زند.
 • از دیگر ویژگی‌های کاربردی این مدل قابلیت پاک‌کنندگی خودکار است که موجب بهبود بهره‌وری دستگاه شده است.

ال جی تولیدکننده‌ی لوازم‌خانگی برقی است که در زمینه‌ی طراحی و عرضه‌ی دستگاه‌های تهویه‌ی هوا بسیار موفق عمل کرده است.

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ 24000

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ 24000

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در دو حالت سرمایش و گرمایش استفاده شود.

 • این دستگاه مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود.
 • پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • نشانگرهای روی بدنه، نحوه‌ی فعالیت دستگاه را نشان می‌دهند. وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000 از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولرگازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 •  کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000 از قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی در حدود 12 متر دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و در حدود 58 دسی بل است، هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولرگازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 •  کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CHاز قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی در حدود 12 متر دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است، هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

نکات مهم هنگام خرید کولر گازی

 • انتخاب مدل کولر گازی: کولر گازی دارای انواع مختلفی هستند که شما باید با توجه به میزان بودجه و همچنین محیطی که قرار است از این نوع وسایل سرمایشی استفاده کنید، اقدام به انتخاب و خرید کولر گازی مناسب برای خود کنید.
 • تعداد مورد نیاز: از دغدغه‌ اساسی شما در هنگام خرید این است خانه متراژ بالای به چند عدد کولر گازی نیاز دارد! برای پی بردن به اینکه چند عدد کولر گازی نیاز دارید راهی جز مشورت کردن با کارشناسان متخصص و کسانی که دارای تجربه هستند وجود ندارد؛ پس لطفا پیش از اینکه اقدام به خرید کولر گازی کنید حتما با افراد متخصص مشورتی داشته باشید.
 • زیبایی ظاهری: نکته مهم دیگری که در خرید کولر گازی باید به آن توجه کنید، ظاهر محصول است. دقت کنید هر محصولی که انتخاب می‌کنید باید تا مدت ها جلوی چشم شما باشد و حتی اسپلیت‌هایی که به صورت دائم بر روی دیوار نصب می‌شوند باید از زیبایی ظاهری و طراحی مناسبی در قسمت پنل بیرونی خود برخوردار باشند.
 • توان خنک کنندگی: یکی از مهمترین مواردی که باید در هنگام خرید کولر گازی به آن توجه کنید، توان سرمایشی یا همان خنک کنندگی آن است که با واحد BTU بیان می‌شود و اصولا مضربی از عدد ۱۰۰۰ است. توجه داشته باشید انتخاب یک کولر با توان خنک کنندگی مناسب که دمای محیط شما نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم مهم است! همچنین در مصرف برق شما نیز موثر خواهد بود و با توجه به جذب رطوبت اتاق و تبدیل نمودن آن به آب در کولرهای گازی، اتاق شما همیشه از میزان رطوبت نسبی برخوردار است و این امر سبب تنفس راحت‌تر شما خواهد شد.
 • نوع کمپرسور: بطور کلی تولید کنندگان از ۳ مدل کمپرسور روتاری، اسکرول و پیستونی بیش از دیگر مدل کمپرسورها در محصولات خود استفاده می‌کنند که هر یک دارای مزایا و معایبی نیز هست و بهتر است در صورت برخورداری وسواس فکری، قدری در خصوص هر یک از این مدل کمپرسورها تحقیقات مفصلی را انجام دهید.
 • داشتن فیلتر کولر گازی: امروزه در ساخت کولرهای گازی از فیلترهای مختلفی استفاده می‌شود. وجود این فیلترها سبب از بین بردن ذرات مضر، آلودگی‌های موجود در هوا، نابودی میکروب ها و باکتری می‌شود و در یک کلام سبب مطبوع شدن هوای اتاقتان برای تنفس خواهند شد.
 • مجهز به اینورتر: اگر به دنبال کاهش مصرف برق محصول سرمایشی خود هستید بهتر است به سراغ کولرهای اینورتردار باشید؛ در این محصولات، با افزایش دمای محیط، موتور کولر خاموش نمی‌شود و تنها دوره چرخش آن آرامتر از قبل خواهد شد که همین عدم خاموش و روشن شدن تکراری موتور، سبب کاهش چشمگیری در مصرف برق خواهد شد. ناگفته نماند که قیمت کولرهای گازی اینورتردار در مقایسه با کولرهای گازی معمولی قدری بیشتر است.
 • مصرف برق و EER: به هنگام خرید کولر گازی به مصرف انرژی و همچنین فاکتور EER؛ یعنی نرخ تبدیل انرژی الکترونیکی به سرما توجه کنید. هرچه عدد EER محصول مورد نظرتان بیشتر باشد، دستگاه شما از قدرت سرمایشی بهتری برخوردار است.
 • توان خروجی باد: میزان پرتاب باد توسط کولر که اصولا بر حسب متر بیان می‌شود. هرچقدر توان خروجی باد محصول مورد نظر شما بیشتر باشد، کیفیت ساخت آن بهتر است. همچنین بهتر است از خرید کولرهایی که قدرت پرتاب باد توسط آنان زیر ۱۰ متر است نیز اجتناب کنید.
 • میزان صدا: برای این منظور بهتر است اگر به دنبال یک خواب راحت و یا یک محیط آرام هستید به فکر خرید مدل‌هایی باشید که میزان صدای آنان بسیار کم باشد. میزان صدا در بخش دفترچه راهنما و با واحد db بیان شده است.
 • امکانات جانبی: وجود ریموت کنترل، قابلیت چرخش پره ها بصورت عمودی و افقی، فیلتراسیون هوا، دفع حشرات موزی، سیستم روشن و خاموش اتوماتیک و غیره از این دست موارد به حساب می‌آیند.
 • قیمت کولر گازی: توصیه می کنیم بیشتر از آنکه به قیمت کولر گازی جهت خرید آن توجه کنید، به سایر نکات و موارد مهمی که در این مطلب ما به شما معرفی کرده ایم، توجه کنید تا بتوانید موفق به رقم زدن یک خرید خوب و هوشمندانه برای خود و دیگر اعضای خانواده تان شوید.

سوالات مرتبط در رابطه با خرید بهترین کولر گازی

چه زمانی برای خرید کولر گازی اقدام کنیم؟

در فصل سرما به فکر خرید کولر گازی باشید چون در آن موقع از سال مشتری کولر گازی وجود ندارد کمی از قیمت‌ها کاسته می‌شود. اقتصاد و قیمت همیشه برمبنای عرضه و تقاضا تغییر می‌یابد و خرید کولرگازی در هوای تابستان به یکی از محصولات پرفروش تبدیل خواهد شد.

برای یک منزل مسکونی به چه تعداد کولر گازی نیاز داریم؟

برای اتاق خواب خرید کولر گازی ۹ تا ۱۲ هزار و برای منزل مسکونی ۷۰ تا ۱۰۰ متری یک کولرگازی ۲۴ هزار به طور متوسط و معمول مناسب است. هرچند با شرایط آب و هوایی شهر خود این اعداد متفاوت خواهد بود
اگر متراژ خانه شما بالا است. با راهنمایی گرفتن از متخصصین نصب کولرگازی در شهر محل زندگی خود می توانید از خرید کولر گازی با توان موردنیاز متراژ منزل خود اطمینان حاصل کنید.

مهمترین نکته برای خرید کولر گازی چیست؟

کولرگازی‌ها رتبه انرژی متفاوتی دارند، EER میزان بهره‌وری انرژی الکتریکی است. به هنگام خرید کولر گازی به مصرف انرژی و همچنین فاکتور EER؛ یعنی نرخ تبدیل انرژی الکترونیکی به سرما توجه کنید. هرچه عدد EER محصول مورد نظرتان بیشتر باشد، دستگاه شما از قدرت سرمایشی بهتری برخوردار است.

کولرگازی اینورتر یا بدون اینورتر بهتر است؟

کولرگازی اینورتردار، مدل‌های جدیدتری نسبت به مدل‌های بدون اینورتر هستند. در مدل دارای اینورتر برای رسیدن سریعتر به دمای تنظیم شده نیازی به روشن و خاموش شدن چند باره نداشته و باعث خواهد شد که در مصرف برق صرفه جویی بیشتری شود
در مدل‌های بدون اینوتر قیمت پایین‌تری برای کولرگازی پرداخت می‌کنید اما در عوض هزینه برق شما به علت نداشتن اینورتر در بلندمدت بیشتر خواهد شد.

اگر از فروشندگان و تامین کنندگان کالا یا خدمات هستید و می‌خواهید در این صفحه به معرفی کسب و کارتان بپردازیم، می‌توانید با مراجعه به صفحه «تبلیغات» درخواست خود را جهت معرفی در سایت تاپترین و تبلیغات برای ما ارسال کنید.

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام وقت شما بخیر . من وقتی به سایت دیجی کالا مراجعه کردم برای خرید کولر گازی ، دیدم بین مارکت های این فروشگاه یه فروشنده به اسم سرما گرما ایرانیان بود. این سرما گرما ایرانیان خودش هم یه سایت داره برای خرید کولر گازی که قیمت هاش خیلی پایین تر از دیجی کالاست. الان سوالم اینه که این تفاوت قیمت کولر در این دو سایت به چه دلیله. مگه این دو تا سرما گرما ایرانیان یکی نیستند؟ مثلا قیمت کولر گازی اجنرال اش خیلی متفاوت بود. لطفا من رو راهنمایی کنین که بنظرتون با این اختلاف قیمت از کدوم خرید کنم بهتره؟

  1. سلام مهدی عزیز،
   این موارد بیشتر از این جهت اهمیت داره که هزینه‌های ارسال، خدمات مرجوعی کالا و گارانتی رو شامل میشه که اگر از دیجی کالا خرید کنید از این نظر بهتر هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *