تصویر بنر

تصویر بنر

قطعات کامپیوترکالای دیجیتال

بهترین پاور کامپیوتر موجود در بازار کدام است؟

راهنمای خرید پاور کامپیوتر ارزان قیمت

پاور کامپیوتر یا همان منبع تغذیه وظیفه تامین انرژی لازم برای کار کردن قطعات مختلف کامپیوتر را که درون کیس قرار دارند بر عهده دارد. این قطعه حیاتی از طریق مادربرد، انرژی که برای استفاده از قطعات مختلفی مثل درایو نوری، CPU، رم و قطعات دیگری که از طریق پورت‌های کیس به آن متصل می‌شود را بر عهده دارد.

در این پست قصد داریم به بررسی بهترین پاور کامپیوتر ارزان قیمت از برندهای مختلف انتک، تسکو، گرین، دیپ کول، هترون و ایکس اف ایکس پرداخته و با بررسی نکاتی که در خرید منبع تغذیه کامپیوتر باید به آنها توجه کنید به شما در انتخاب گزینه‌ای مناسب کمک کنیم.

راهنمای خرید منبع تغذیه و پاور کامپیوتر

این قطعه شاید در ظاهر اهمیت زیادی نداشته باشد، اما اگر محصول نامناسبی انتخاب کنید در صورت یک اشتباه قابلیت این را دارد تا کل سیستم کامپیوتری شما را از بین ببرد. جریانات و نوسانات مختلف در برق مانند قطعی‌های برق که در کشور ما به وفور وجود دارد می‌توانید دلیلی بر همین مسئله باشد.

معمولاً همه ما در خرید یک سیستم کامپیوتری بعد از اینکه قدرتمندترین CPU، بهترین رم کامپیوتر و سایر قطعات دیگر را انتخاب کردیم در آخر به سراغ این وسیله می‌رویم در حالی که چیزی در جیب‌های ما باقی نمانده است.

حال بیایید ببینیم در خرید این قطعه الکتریکی مهم کیس کامپیوتر باید به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

میزات توان(وات) منبع تغذیه

حداکثر توانی که یک منبع تغذیه می‌تواند ارائه دهد را با واحد وات می‌سنجند. پاورهای امروزی بازار بین 200 تا 1800 وات هستند تا قادر باشند انرژی مورد نیاز قطعات داخلی و بیرونی کیس را تامین کنند.

در خرید منبع تغذیه این مورد اهمیت بسیاری دارد. باید تمامی قطعاتی که استفاده می‌کنید را بررسی کرده و با جمع کردن میزان وات مورد نیاز برای استفاده همزمان از همه آنها یک مقدار تقریبی را به‌دست آورد.

از آنجایی که امکان بررسی یک یک قطعات برای مشاهده توان مورد نیاز کمی دشوار است می‌توانید با مراجعه به صفحه power supply calculator قطعات مختلفی که انتخاب کرده‌اید را بررسی کنید تا میزان وات مورد نیاز را به دست آورید. همچنین این سایت بر اساس سیستمی که دارید گزینه‌های مختلفی را مشابه تصویر زیر پیشنهاد می‌دهد.

نحوه به دست آوردن میزان وات مورد نیاز پاور

به عنوان نمونه اگر جمع این میزان‌ها عدد 201 شد، باید از یک پاور کامپیوتر با قدرت حداقل 450 وات استفاده کنید. می‌پرسید چرا؟

میزان قدرتی که برای یک پاور روی محصول درج شده درست مثل ظرفیت پاور بانک‌ها یک ظرفیت اسمی است و ظرفیت دقیق آن چیزی کمتر از مقدار اعلام شده در هنگام استفاده خواهد بود.

در این مورد باید آینده‌نگر هم باشید. اگر قصد دارید قطعات بیشتری در آینده به کامپیوترتان اضافه کنید باید وات بالاتری هم در نظر بگیرید. شاید هم مجبور شوید به هر دلیلی در زمانی کوتاه قطعات زیادی را ارتقا دهید که به همین خاطر پیشنهاد می‌شود پاوری با دو برابر حد نیاز انتخاب کنید. اینطور در هنگام ارتقا مجبور به تعویض و صرف هزینه بیشتر نیز نخواهید شد.

کانکتورها را بررسی کنید

کانکتورها مدام در حال تغییر هستند و مدل‌های جدیدی به بازار عرضه می‌شوند. در هنگام خرید باید به قطعاتی که دارید توجه کرده و بررسی کنید که همخوانی با پاور را داشته باشند.

کانکتور

به عنوان نمونه در تصویر بالا دو مادر بورد با کانکتور مجزا را می‌بینید. در سمت چپ از دو کانکتور با سوکت‌های 6 و 8 تایی استفاده شده است و در تصویر سمت راست از یک کانکتور یک تکه با 24 سوکت استفاده شده است.

راندمان منبع تغذیه کامپیوتر

به راندمان محصول توجه کنید

این راندمان در منبع تغذیه به صورت یک نماد بر حسب عدد بیان می‌شود. این عدد مشخص می‌کند که میزان وات اعلام شده، پس از قرار گرفتن تحت بار(Load) با چه درصدی در دسترس خواهد بود؛ به عبارت دیگر، پاور شما چند درصد از برق متناوب ورودی (AC) را به برق مستقیم (DC) تبدیل می‌کند.

پاورهایی با بازده بالا با نشان 80PLUS مشخص می‌شوند. این استاندارد به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که بازده پاور مورد نظر، تحت هیچ شرایطی از 80 درصد کمتر نخواهد بود. بنابراین اگر پاوری موفق شود در تست‌ها، بازدهی بیشتر از 80 درصد از خود نشان دهد، موفق به دریافت استاندارد و لوگوی پایه‌ی 80PLUS خواهد شد.

بعد از این حالت نسخه‌های Bronze، Silver و Gold را نیز داریم. همچنین جدیداً نسخه‌ها‌ی Platinum و Titanium هم معرفی شده‌اند که کمتر پاوری موفق به کسب آن‌ها شده است.

پاور کامپیوتر ماژولار و نیمه ماژولار

به ماژولار بودن آن توجه کنید

منظور از ماژولار بودن به کابل کشی منبع تغذیه مربوط می‌شود. پاورها دارای سه حالت ماژولار، نیمه ماژولار و غیر ماژولار دسته بندی می‌شوند.

  • پاورهای ماژولار: هر دو طرف کابل برق با سوکت است. هم بخشی که از پاور خارج می‌شود و هم بخشی که به مادربورد متصل می‌شود ماژولار است. اگر مشکلی مانند پارگی برای کابل رخ دهد به راحتی می‌توانید یک کابل نو بخرید بدون اینکه نیاز باشد پار را باز کرده و تعمیر کنید. همچنین تنها زمانی که به یک کابل نیاز دارید استفاده کرده و سیم اضافه درون کیس نخواهید داشت.
  • پاورهای نیمه ماژولار: درست مانند نمونه قبل هستند با این تفاوت که کابل برقی که از دوشاخه پریز به خود پاور متصل است را نمی‌توان جدا کرد.
  • پاوزهای غیرماژولار: این نوع هم طوری هستند که یک خروجی دایره در خود داشته و سیم‌ها از همین سوراخ به بیرون در دسترس هستند و در بسیار موارد برخی سیم‌ها بلا استفاده هستند. البته این نوع دیگر کمتر یافت می‌شود.

وزن بیشتر، مساوی محصول بهتر!

شاید عجیب به نظر برسد، اما پاورهایی که وزن بیشتری دارند بهتر است. دلیل آن هم به استفاده از قطعات سنگین و با کیفیت درون آنها بر می گردد.

در منبع تغذیه سنگین از خازن‌های بزرگ و چوک‌های سنگین استفاده می‌شود که در برخی از آنها نیز از هیت‌سینک‌ (صفحه‌های دفع حرارت) ضخیم و فن‌های بزرگ برای کاهش تولید گرما استفاده می‌شود. در نتیجه با وزن بیشتری روبه‌رو هستیم که با چشم بسته هم می‌توان بهترین بودن آنها را تشخیص داد.


بهترین پاور کامپیوتر موجود در بازار کدام است؟

حال که دانستید در هنگام خرید پاور کامپیوتر باید به چه مواردی توجه کنید، در ادامه به معرفی برخی از بهترین مارک منبع تغذیه برای کامپیوتر پرداخته و بهترین آنها را بررسی می‌کنیم.

پاور کامپیوتر تسکو مدل TP 570W وات

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 570W

پاور کامپیوتر تسکو TP 570W با توان خروجی 230 وات است که انرژی مورد نیاز برای قطعات مهمی مانند کارت گرافیک، هارددیسک، رم و پردازنده و احتساب 50 وات بیشتر روی مجموع آن‌ها را فراهم می‌کند.

فرم فاکتور این محصول شرکت تسکو ATX12V است. نوع طراحی این پاور غیر ماژولار بوده و برای کامپیوترهای غیر حرفه‌ای گزینه‌ای مناسب است. محدوده ولتاژ ورودی برای پاور تسکو مدل TP 570W برابر با 180 تا 245 ولت با میزان جریان ورودی 6 تا 12 آمپر است. کانکتورهای برق ارایه شده روی این محصول شامل یک کانکتور 20 +4 پین مادربرد، یک کانکتور چهار پین ATX و یک کانکتور 6 پین PCI-E است. برای اتصال تجهیزاتی که برق خود را از طریق SATA تامین می‌کنند، هم دو کانکتور تعبیه شده است.

در قسمت پشتی این محصول یک فن با سایز 120 میلی‌متر جهت خنک کردن تجهیزات داخل پاور وجود دارد. اگر قصد تهیه‌ی یک پاور ساده برای استفاده در کامپیوتر‌های معمولی را دارید، TP 570W محصول مناسبی برای شما خواهد بود.

ابعاد88 × 140 × 150 میلی‌متر
فرم فاکتورATX12V V2.3
نوع پاورغیر ماژولار
توان خروجی230 وات
بازدهنامشخص
تعداد ریل 12 ولتیک عدد
گواهینامه 80PLUSندارد
قابلیت Active PFCندارد
محدوده ولتاژ ورودی180 تا 245 ولت
محدوده جریان ورودی6 تا 12 آمپر
محدوده فرکانس ورودی50 تا 60 هرتز
جریان 3.3+ ولت18 آمپر
جریان 5+ ولت18 آمپر
جریان 12+ ولت اولنامشخص
جریان 12- ولت0.5 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای0.5 آمپر
کانکتور مادربرد20+4 پین
کانکتور 4 پین ATXیک عدد
کانکتور 8 پین E-ATXندارد
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATXندارد
کانکتور 6 پین PCI-Eیک عدد
کانکتور 8 پین PCI-Eندارد
کانکتور 2+6 پین PCI-Eندارد
کانکتور 15 پین SATAدو عدد
کانکتور 4 پین Molexدو عدد
کانکتور 4 پین فلاپییک عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن120 میلی‌متری
استانداردهای حفاظتینامشخص
استانداردهای عمومیCE
اقلام همراهدفترچه راهنما

منبع تغذیه کامپیوتر گرین 480 وات مدل GP480A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUD

منبع تغذیه (پاور) «GP480A-EUD» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 480 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP480A-EUD شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است.

یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است و می‌تواند دمای منبع تغذیه را در شدیدترین فشار کاری هم تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارد. شرکت گرین از خازن‌های باکیفیتی در ساخت این محصول استفاده کرده است که باعث می‌شود GP480A-EUD بتواند خروجی پایداری را در کانکتورهای برق ارائه دهد.

کابل‌هایی که از این پاور خارج می‌شوند از نوع تخت (Flat) هستند که دوام و طول عمر مطلوبی را برای این پاور به همراه دارد. گفتنی است 6 عدد کانکتور 15 پین SATA و یک عدد کانکتور 6+2 پین گرافیک برای این محصول شرکت گرین در نظر گرفته شده است.

پاورها وظیفه‌ی تأمین انرژی موردنیاز برای قطعات مختلف کامپیوتر را برعهده دارند. شرکت گرین از تولیدکنندگان بسیار خوب پاورهای کامپیوتر است. این شرکت محصولاتی برای استفاده‌های حرفه‌ای تا روزمره را تولید می‌کند و قیمت محصولاتش نسبت به سایر رقبا کمتر است.

ابعاد86 × 140 × 150 میلی‌متر
فرم فاکتورATX PS2
توان خروجی480 وات
گواهینامه 80PLUSBronze
قابلیت Active PFCدارد
محدوده ولتاژ ورودی220-240 ولت
محدوده فرکانس ورودی50 هرتز
جریان 3.3+ ولت18 آمپر
جریان 5+ ولت18 آمپر
جریان 12+ ولت اول40 آمپر
جریان 12- ولت0.3 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای2.5 آمپر
کانکتور مادربرد20+4 پین
کانکتور 4 پین ATXندارد
کانکتور 8 پین E-ATXندارد
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATXیک عدد
کانکتور 6 پین PCI-Eندارد
کانکتور 8 پین PCI-Eندارد
کانکتور 2+6 پین PCI-Eیک عدد
کانکتور 15 پین SATAشش عدد
کانکتور 4 پین Molexسه عدد
کانکتور 4 پین فلاپیسه عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن120 میلی‌متری
استانداردهای حفاظتیOVP, UVP, OCP, OPP, SCP, OTP, NLO, SIP
مشخصات تکمیلیعمرمفید در شرایط استاندارد: 100,000 ساعت
دامنه دمای محیط کاری: 0 تا 40 درجه سانتی‌گراد
تنظیم اتوماتیک دور فن: SNTC بی صدا
پشتیبانی از فیلترینگ ورودی EMI
طول کابل های اصلی خروجی: 45 سانتی‌متر
نداشتن محدودیت در بارگزاری متقابل (Cross-Load)
کابل‌های اصلی از نوع تخت
پشتیبانی از توپولوژی DC-DC

پاور کامپیوتر 450 وات دیپ کول مدل DP-DE580-BK

منبع تغذیه کامپیوتر دیپ کول مدل DP-DE580-BK

پاور کامپیوتر «DP-DE580-BK» محصولی از شرکت «دیپ کول» (DeepCool) است. این دستگاه برای سیستم‌های میان‌رده، اداری و خانگی انتخاب بسیار مناسبی است. توان خروجی در این پاور 450 وات است که مقدار متوسطی برای یک پاور به شمار می‌رود.

جریان ورودی در DP-DE580-BK برابر با 4 آمپر است. برای انتقال گرمای تولیدشده توسط قطعات داخلی کیس به محیط بیرون، در قسمت پشتی DP-DE580-BK یک فن 120 میلی‌متری تعبیه شده است. منبع تغذیه‌ی DP-DE530 از نوع غیر ماژولار است که می‌تواند برای کامپیوترهای خانگی گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد. تفاوت پاور های غیر ماژولار با ماژولار و نیمه ماژولار در ای است که، پاورهای ماژولار و نیمه‌ماژولار نظم کابل‌هایی که انرژی قطعات را تامین می‌کنند، بسیار بیشتر از پاورهای غیر ماژولار است.

علاوه‌براین تعداد درگاه‌های خروجی در نوع ماژولار و نیمه‌ماژولار بسیار بیشتر است که این ویژگی برای کاربرانی که می‌خواهند اقدام به اورکلاک کنند، بسیار کاربردی خواهد بود. اما برای بسیاری از کاربرانی که قصد تهیه‌ی یک سیستم میان رده و خانگی یا اداری را دارند پاورهای غیر ماژولار بسیار مناسب است.

ابعاد86 × 140 × 150 میلی‌متر
فرم فاکتورATX
نوع پاورغیر ماژولار
توان خروجی450 وات
تعداد ریل 12 ولتیک عدد
محدوده ولتاژ ورودی160-240 ولت
محدوده جریان ورودی4.0 آمپر
محدوده فرکانس ورودی47-63 هرتز
جریان 3.3+ ولت16 آمپر
جریان 5+ ولت16 آمپر
جریان 12+ ولت اول34 آمپر
جریان 12- ولت0.5 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای2.5 آمپر
کانکتور مادربرد24 پین
کانکتور 4 پین ATXندارد
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATXیک عدد
کانکتور 2+6 پین PCI-Eیک عدد
کانکتور 15 پین SATAچهار عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن120 میلی‌متری
استانداردهای حفاظتیOVP / UVP / SCP / OPP
استانداردهای عمومیCE / CB / EAC / TUV

منبع تغذیه هترون 280 وات مدل HPS280

منبع تغذیه هترون مدل HPS280

پاور «HPS280» محصولی از شرکت «هترون» (Hatron) است. این پاور (منبع تغذیه) از نوع غیرماژولار است و توان خروجی 280 واتی دارد. این میزان از توان خروجی برای یک سیستم با کارت گرافیک غیرحرفه‌ای می‌تواند مقدار مناسبی باشد. پاور HPS280 دارای بازدهی بالاست.

فرم فاکتور این پاور شرکت هترون ATX است. محدوده‌ی ولتاژ ورودی که این پاور ارائه می‌کند، برابر با 200 تا 260 ولت بوده و از شدت‌جریان 3 آمپری بهره می‌برد. از همه‌ی این‌ها گذشته محدوده‌ی فرکانس ورودی در این محصول برابر با 50 هرتز است.

کانکتورهای برق ارائه شده برای این محصول برابر با یک عدد کانکتور 20+4 پین، چهار عدد کانکتور 15 پین SATA، دو عدد کانکتور Molex و یک عدد کانکتور 4 پین فلاپی است. گفتنی است برای این محصول یک کانکتور 4 پین EPS نیز گنجانده شده است. پاور HPS280 محصولی کاربردی برای سیستم‌های غیر‌حرفه‌ای است.

شرکت هترون همواره محصولات با کیفتی را روانه بازار می‌کند که نسبت به رقبای خود قیمت مناسب‌تری دارند. گفتنی است ابعاد فن این محصول 120 میلی‌متر می‌باشد.

ابعاد150 × 140 × 86 میلی‌متر
فرم فاکتورATX
نوع پاورغیر ماژولار
توان خروجی280 وات
قابلیت Active PFCندارد
محدوده ولتاژ ورودی220-260 ولت
محدوده جریان ورودی3 آمپر
محدوده فرکانس ورودی50 هرتز
جریان 3.3+ ولت12 آمپر
جریان 5+ ولت20 آمپر
جریان 12+ ولت اول16 آمپر
جریان 12- ولت0.3 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای2 آمپر
کانکتور مادربرد20+4 پین
کانکتور 15 پین SATAچهار عدد
کانکتور 4 پین Molexدو عدد
کانکتور 4 پین فلاپییک عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن120 میلی‌متری
استانداردهای عمومیCE, FC

منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون 1500 وات مدل Strider Titanium SST-ST1500-TI

منبع تغذیه کامپیوتر سیلوراستون مدل Strider Titanium SST-ST1500-TI

‌‌‌‌‌پاور از مهمترین اجزای سخت‌افزاری یک کیس به‌شمار می‌رود که شاید گاهی اوقات نسبت به بقیه سخت‌افزارها در انتخاب کردن آن دقت کمتری می‌کنیم. قطعاً ترجمه فارسی پاور اهمیت آن را بیش‌ازپیش به کاربران نمایش می‌دهد. پاور همان منبع تغذیه کیس شما است و تمامی سخت افزارهای شما انرژی لازم برای انجام وظیفه خود را از آن استخراج می‌کنند یا به نوعی پاور برای کیس همانند قلب برای انسان عمل می کند. پس باید در خرید آن دقت کنیم و از برندهای معتبر با تولیدات باکیفیت استفاده کنیم.

پاورهای حرفه‌ای برای افرادی مناسب است که از کامپیوتر خود انتظارات بالایی دارند و متناسب با همین انتظارات، باقی سخت افزارها را نیز انتخاب کردند. توجه داشته باشید که بهترین و قویترین سخت افزار، بدون یک منبع تغذیه قوی و با کیفیت هیچ کارایی نخواهد داشت.در انتخاب منبع تغذیه به میزان پایداری و کیفیت آن توجه کنید.

برند معتبر «سیلوراستون» (Silverstone) از جلمه معتبرترین تولیدکنندگان منبع تغذیه در دنیا به شمار می‌رود و همواره کالاهای با کیفیت در رده های مختلف برای تمامی کاربری‌ها طراحی و عرضه کرده است. پاور سیلوراستون مدل «Strider Titanium SST-ST1500-TI» با توان 1500 در گروه محصولات حرفه‌ای قرار می گیرد.

این منبع تغذیه از نوع کاملا ماژولار است و دارای گواهینامه 80PLUS با درجه Titanium است. محدوده فرکانسی ورودی آن هم توسط سازنده بازه 47 تا 63 هرتز اعلام شده است.

این محصول دارای استانداردهای حفاظتی از قبیل Over Current Protection – Over Temperature Protection – Under Voltage Protection – Short Circuit Protection- Over Power Protection – Over Voltage Protection است.

از اتصالات این کالا می‌توان کانکتور 20+4 پین، کانکتور 2+6 پین PCI-E و 16 کانکتور15 پین SATA اشاره کرد. مدل Strider Titanium SST-ST1500-TI با وزن 3960 گرم دارای یک فن به سایز 135 میلیمتر است.

ابعاد86 × 150 × 180 میلی‌متر
فرم فاکتورATX
نوع پاورکاملا ماژولار
توان خروجی1500 وات
بازده90 تا 94 درصد در بازده 10 تا 100 درصد
تعداد ریل 12 ولتیک عدد
گواهینامه 80PLUSTitanium
محدوده ولتاژ ورودی90 تا 264 ولت
محدوده جریان ورودی8.8-17.6 آمپر
محدوده فرکانس ورودی47 تا 63 هرتز
جریان 3.3+ ولت25 آمپر
جریان 5+ ولت22 آمپر
جریان 12+ ولت اول125 آمپر
جریان 12- ولت0.3 آمپر
جریان 5+ ولت استندبای3 آمپر
کانکتور مادربرد20+4 پین
کانکتور 4 پین ATXندارد
کانکتور 8 پین E-ATXندارد
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATXدو عدد
کانکتور 6 پین PCI-Eندارد
کانکتور 8 پین PCI-Eندارد
کانکتور 2+6 پین PCI-Eندارد
کانکتور 15 پین SATAهشت عدد
کانکتور 4 پین Molexشش عدد
کانکتور 4 پین فلاپییک عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن135 میلی‌متری
استانداردهای حفاظتیOver Current Protection
Over Temperature Protection
Under Voltage Protection
Short Circuit Protection
Over Power Protection
Over Voltage Protection
مشخصات تکمیلیمیانگین زمان بین خرابی: 100000 ساعت
دمای عملکرد: 0 تا 50 درجه سانتی گراد
میزان نویز: حداقل 0 تا 36 دسی بل
وزن : 3960 گرم

منبع تغذیه کامپیوتر ریدمکس 1200 وات مدل RX-1200AE-B

منبع تغذیه کامپیوتر ریدمکس مدل RX-1200AE-B

برای اسمبل کردن یک کیس کامپیوتری قطعات مختلفی باید توسط کاربر تهیه شوند. دراین‌بین پاور کامپیوتر (منبع تغذیه) به دلیل آنکه وظیفه‌ی تامین انرژی موردنیاز قطعات را برعهده دارد، اهمیت ویژه‌ای دارد که این موضوع باعث شده انتخاب یک پاور متناسب با قطعات کار ساده‌ای نباشد.

شاید ساده‌ترین راه برای خرید پاور کامپیوتر خوب توجه به توان خروجی آن باشد ولی این موضوع باعث می‌شود که هزینه‌ی زیادی برای تهیه‌ی پاور پرداخت شود درصورتی‌که شاید بتوان با هزینه‌ی کمتر، انتخابی حرفه‌ای‌تر برای کاربر وجود داشته باشد. انتخاب پاور بدون توجه به موارد اصلی باعث تقبل هزینه‌ی زیاد، چه برای تهیه‌ی اولیه‌ی پاور و چه برای زمانی‌که نیاز به ارتقاء سیستم در آینده باشد، می‌شود. در این بررسی به مواردی پرداخته خواهد شد که باید در انتخاب پاور باید توجه شود.

ابعاد86 × 150 × 165 میلی‌متر
نوع پاورکاملا ماژولار
توان خروجی1200 وات
تعداد ریل 12 ولتیک عدد
گواهینامه 80PLUSGold
کانکتور مادربرد20+4 پین
کانکتور 4+4 پین E-ATX / ATXدو عدد
کانکتور 2+6 پین PCI-Eشش عدد
کانکتور 15 پین SATA9 عدد
کانکتور 4 پین Molex6 عدد
کانکتور 4 پین فلاپییک عدد
تعداد فنیک عدد
سایز فن120 میلی‌متری
3.7/5 - (3 امتیاز)

تصویر بنر

تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا