تبلیغات
تجهیزات و ماشین‌های اداری

بهترین دستگاه‌های پول شمار و اسکناس شمار رومیزی کدامند؟

تا پیش از این همین که نام دستگاه پول‌شمار می‌آمد یاد اولین لحظه‌ای که یک دستگاه اسکناس شمار را در حال شمارش پول در بانک‌ها، صرافی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ دیده‌ایم می‌افتادیم. از این دستگاه‌ها بیشتر افرادی که سر و کارشان با اسکناس زیاد بوده و شمارش پول زمان زیادی را از آنها خواهد گرفت استفاده می‌کنند.

با وجود بیماری کرونا که امروزه در سطح جهانی در حال دست‌وپنجه نرم کردن با آن هستیم، استفاده و خرید دستگاه پول شمار هم به عنوان جلوگیری از یکی از عواملی که بیشترین نقش را در انتقال این ویروس و حتی سایر ویروس‌ها دارد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

از سوی دیگر وجود پول‌های تقلبی و وفور آنها در بازار سبب شده تا چنین کسب و کارهایی حتماً نیاز به استفاده از دستگاه اسکناس شمار داشته باشند. این دستگاه‌ها با نور فرابنفشی که دارند پول تقلبی را تشخیص خواهند داد. یک مسئله دیگر هم به خطای انسانی در شمارش پول‌ها برمی‌گردد که شاید شما هم یکی از افرادی باشید که دچار سندروم شمارش چند باره پول هستند. 😀

در این مقاله ما به معرفی 7 مدل از بهترین دستگاه‌های پول شمار پرداخته و با بررسی امکانات و ویژگی‌هایی که هر یک از این اسکناس شمارها دارند به شما در خرید و انتخاب آنها کمک می‌کنیم تا در خرید پو ‌شمار دچار سرگردانی نشوید پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید اسکناس شمار

پیش از هرچیزی باید بدانید که دستگاه‌های پول شمار در دو نوع رومیزی و ایستاده وجود دارد که بنا به نیاز خود می‌توانید هر کدام از دو مدل را انتخاب کنید. ما در این مقاله به معرفی پولشمار رومیزی پرداخته‌ایم.

پول‌شمار رومیزی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دستگاه پول شمار رومیزی هم از لحاظ مقدار فضایی که اشغال می‌کند و هم از لحاظ ارزان بودن باعث شده تا مشتریان خاص خودش را در میان دستگاه‌های اسکناس شمار پیدا کند. پول شمار رومیزی به صورت آبشاری از بالا به پایین یا از چپ به راست، پول ها را می‌شمارد. کار شمارش پول‌ها توسط یکی از دو نوع موتور تسمه‌ای یا گیربکسی انجام می‌شود که بین این دو مدل، نوع گیربکسی کیفیت بهتری دارد.

پول شمار ایستاده یا وکیوم چگونه است؟

دستگاه پول شمار وکیوم یا همان ایستاده در بانک‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازمان‌ها و موسسات دولتی و اداری در بخش‌های مختلف پولشمار ایستاده را قرار می‌دهند که ارباب رجوع بتواند از این دستگاه استفاده کند. دستگاه پولشمار ایستاده دارای بدنه بسیار قوی است و به این دلیل که در مکان‌هایی استفاده می‌شود که یک شخص با آن سر و کار نداشته و جدایی از آن استفاده زیادی در طول روز دارد، مستلزم این است که طول عمر بالاتری هم داشته باشد.

اسکناس‌شمار ایستاده دارای سه موتور و سه سنسور فشاری، نوری و مغناطیسی است و شمارش پول‌ها را نیز با سرعت‌های مختلفی انجام می‌دهد.

قابلیت تشخیص اسکناس‌های جعلی

این ویژگی در دستگاه‌های اسکناس شمار کمک می‌کند تا پول‌های تقلبی تشخیص داده شده و آنها را از بین اسکناس‌های اصلی جدا کند. به‌کمک نور فرابنفشی که دستگاه دارد به‌راحتی می‌تواند اسکناس‌های تقلبی را تشخیص دهد. متاسفانه به دلیل زیاد شدن پول تقلبی لازم است که حتما این ویژگی وجود داشته باشد.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید پرینتر چاپ فاکتور و لیبل زن

مسئله دیگر به پول‌های نیمه که بیشتر آنها گوشه شامل رقم را ندارند مربوط می‌شود. این دستگاه همچنین می‌تواند پول‌هایی که پاره یا نیمه هستند را شناساسس کرده و آنها را از دستگاه خارج کند که باید در هنگام خرید حتما به این ویژگی هم دقت کنید.

دقت شمارش

دقت شمارش می‌تواند تاثیر مستقیمی در وضعیت صورت حساب مالی شما داشته باشد. حتما در هنگام خرید دقت کنید که دستگاه پول شمار از دقت بالایی برخوردار باشد. به عنوان نمونه اگر یک بسته اسکناس 50 هزار تومانی درون دستگاه قرار دهید و شمارش انجام گرفته 2 خطا داشته باشد، در این صورت 100 هزارتومان ضرر خواهید کرد.

حالا با همین فرضیه اگر در طول روز تعداد بسته‌های زیادی را شمارش کنید، می‌توان گفت که فاجعه رخ خواهد داد.

راهنمای خرید اسکناس شمار
راهنمای خرید پول شمار: دستگاه پول شمار دستگاهی است که وظیفه شمارش بسته های اسکناس یا اسکناس و رول سکه باز شده از پلمب را انجام می دهد. راهنمای خرید دستگاه پول شمار که شما را برای انتخاب و خرید پول شمار به صورت اینترنتی و یا حضوری در فروشگاه ها و مغازه راه

سرعت شمارش و میزان ظرفیت

سرعت شمارش دستگاه یعنی اینکه در بازه‌ی زمانی یک دقیقه‌ای قادر است چند برگ اسکناس را شمارش کند. وقتی سر و کار زیادی با پول دارید ضروری است که حتما اسکناس شمار خریداری شده سرعت بالایی داشته باشد تا در زمان کوتاهی بتوانید پول‌ها را شمارش کنید.

ظرفیت نیز در این قضیه نقش اساسی دارد و تا جای ممکن بهتر است تعداد برگ زیادی را در اسکناس شمار بتوانید قرار دهید. اینکه هربار مجبور باشید برگ‌های اسکناس را در بسته‌هایی محدود جدا کرده و در دستگاه قرار دهید می‌تواند روی سرعت کار تاثیرگذار باشد.

پاک سازی و نظافت

برخی بر این عقیده هستند که چیزی کثیف‌تر از پول در دنیا وجود ندارد و تقریبا هم درست است. برگه‌های اسکناس روزانه در دست چندین نفر در حال رد و بدل شدن هستند و انواع و اقسام باکتری و بیماری را می‌توانند به افراد مختلف منتقل کنند. حالا وقتی دستگاه پول شمار هم به شمارش پول‌ها می‌پردازد به این گروه خواهد پیوست.

در همین زمینه بخوانید: همه چیزهایی که برای نظافت نیاز دارید

برخی از این دستگاه‌ها قابلیت پاکسازی اسکناس را دارند تا هم پول‌ها را کمی تمیزتر کنند و هم اینکه خود دستگاه زیاد آلوده به این نوع باکتری‌ها نشود.

قابلیت دسته‌بندی پول‌ها

برخی دستگاه‌ها هم دارای قابلیت دسته بندی هستند. شاید شما بخواهید در آخر هر ماه که حقوق کارکنان را پرداخت می‌کنید از بسته‌های مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای اسکناس شمار مشخص کنید که بسته صدتایی قرار داده شده را به سه بسته 50، 30 و 20 هزارتومانی دسته‌بندی کند که این شمارش بر اساس تعداد برگ و مبلغ قابل انجام است.

بهترین برند اسکناس شمار موجود در بازار

 • برند پارا (Para): پول شمار para دارای موتورهای قوی و حسگر ماورای بنفشی که داخلش به کار رفته امکان تشخیص اسکناس جعلی، پول های پاره و به هم چسبیده را دارد و با علائم هشدار دهنده آگاه سازی می کند.
 • برند پروتک (Protech): سرعت ایده آلی در شمارش اسکناس دارد. با توجه به نشانگر‌هایی که روی صفحه‌اش دارد هر لحظه شما را از وضعیت دستگاه مطلع می کند.
 • برند مکس (Max): دستگاه پول شمار مکس توسط تکنولوژی مادون قرمز اسکناس‌های نصف و نیمه را شناسایی و به صورت خودکار سنسور و موتور هایش را تست و باز بینی می کند.
 • برند سهند (Sahand): از مزایای پول شمار سهند به تشخیص اسکناس جعلی، سرعت شمارش بالا، عیب یاب خودکار و هشدار دهنده صوتی و نوری اشاره کرد.

بهترین دستگاه پول شمار رومیزی بازار

حال که با انواع پول شمار ایستاده و رومیزی آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید، در ادامه به بررسی بهترین دستگاه‌های اسکناس شمار از نوع رومیزی که مناسب برای استفاده خانگی هستند می‌پردازیم.

اسکناس شمار رومیزی پارا مدل NC-407

اسکناس شمار رومیزی پارا مدل NC-407

شرکت پارا به عنوان یکی از تولیدکنندگان اسکناس‌شمار این بار به تولید مدل جدید «NC-407» روی آورده است. این اسکناس‌شمار رومیزی در ابعاد 288 × 248 × 262 سانتی‌متر و با وزن 5.8 کیلوگرم عرضه می‌شود و یکی از اسکناس‌شمارهای بسیار سریع و دقیق بازار به حساب می‌رود که می‌تواند یک بسته اسکناس 100 تایی را تنها در 1.6 ثانیه بشمارد.

پول‌شمار پارا قابلیت جداسازی اسکناس‌های خراب و به هم‌چسبیده را دارد در صورت مشاهده خرابی یا پارگی اسکناس، دستگاه به سرعت اسکناس خراب را از باقی اسکناس‌ها جدا کرده تا در شمارش مابقی اسکناس‌ها مشکلی به وجود نیاید.

با خرید اسکناس شمار پارا که وزنی معادل ۷ کیلوگرم دارد از نظر سبکی و کم حجم بودن آن به می‌توانید در هر مکانی که بخواهید دستگاه پول‌شمار را قرار دهید و آن را به راحتی جا به جا کنید. از دیگر حُسن‌های این دستگاه می‌توان به مصرف بهینه برق اشاره کرد.

این دستگاه دارای دو عدد فن خاک‌گیر جهت جلوگیری از انتشار گردوغبار و یک حسگر ماورای‌بنفش برای تشخیص اسکناس‌های جعلی در دستگاه تعبیه شده است.

 • وزن 5.8 کیلوگرم
 • ظرفیت ورودی 500 برگ اسکناس
 • ظرفیت خروجی 500 برگ اسکناس
 • صفحه نمایشگر 7 رقمی
 • دارای صفحه تنظیمات
 • تکنولوژی تشخیص اسکناس جعلی
مشاهده قیمت و موجودی محصول

اسکناس شمار رومیزی مگا3 مدل DM-500

اسکناس شمار رومیزی مگا3 مدل DM-500

دستگاه پول‌شمار رومیزی مگا 3 با توجه به قیمت بالایی که دارد، می‌توان گفت یکی از بهترین دستگاه پول‌شماری است که در بازار وجود دارد که تمام نیازهای شما را برآورده خواهد کرد. این دستگاه توانایی دریافت ۱۰۰۰ اسکناس ورودی را دارد و از این ۱۰۰۰ اسکناس، می‌تواند ۳۰۰ اسکناس را خروجی دهد و بعد از خارج شدن ۳۰۰ اسکناس به کار خود ادامه می‌دهد.

دستگاه دارای قابلیت تشخیص اسکناس تقلبی است؛و اگر در بین پول‌ها اسکناسی خراب یا تقلبی داشته باشد در نمایشگر خود نشان می‌دهد، این محصول دارای نمایشگر دوم است که در نمایشگر دوم مشتریتان می‌توانند تعداد شمارش اسکناس‌ها را مشاهده کند.

 • دارای کلید Clear جهت پاک کردن اسکناس های شمرده شده
 • دارای کلید Speed برای تعیین سرعت شمارش
 • دارای سه سرعت شمارش: 1600، 1200 و 600 اسکناس در دقیقه
 • دارای کلید DD برای بررسی پهنای اسکناس
 • مجهز به کلید MNL برای تغییر عملکرد دستگاه از خودکار به دستی و برعکس
 • مجهز به کلید ADD جهت فعال یا غیرفعال کردن جمع بستن اسکناس ها
 • مجهز به کلید LEVEL جهت فعال یا غیرفعال کردن حالت شناسایی دوبله
 • وزن 6.80 کیلوگرم
 • ظرفیت ورودی 1000 برگ اسکناس
 • ظرفیت خروجی 300 برگ اسکناس
 • صفحه نمایشگر 4 رقمی
 • دارای نمایشگر دوم
 • تشخیص اسکناس جعلی
مشاهده قیمت و موجودی محصول

اسکناس شمار نامی تراز مدل DB500

اسکناس شمار نامی تراز مدل DB500

اسکناس شمار نامی تراز مدل DB500 محصولی از شرکت نامی تراز، یکی از محصولات با کیفیت در حوزه ماشین های اداری است. بوسیله تنظیماتی که دستگاه اسکناس‌شمار دارد، قادر هستید در طیف وسیعی از ابعاد و ضخامت شمارش انجام دهید. بدنه این محصول از مواد با کیفیت و با دوام ساخته شده است که در حین شمارش اسکناس لرزش خیلی کمی احساس می‌شود. نمایشگر دوم امکان مشاهده نتیجه شمارش به مشتری و کاربرد را تسهیل می‌نماید .

 • ظرفیت ورودی 200 برگ اسکناس
 • ظرفیت خروجی 200 برگ اسکناس
 • سرعت شمارش 700 برگ در دقیقه , 1000 برگ در دقیقه , 1500 برگ در دقیقه
 • صفحه نمایشگر 4 رقمی
 • دارای صفحه تنظیمات
 • تشخیص اسکناس جعلی دارد
مشاهده قیمت و موجودی محصول

اسکناس شمار رومیزی سایان مدل Smart

اسکناس شمار رومیزی سایان مدل Smart

اسکناس‌شمار «Smart» محصولی از شرکت «سایان» (Sayan) است. طول، عرض و ارتفاع این دستگاه به ترتیب ۲۴۸، ۲۲۵ و ۲۳۵ میلی‌متر است و فضای زیادی را روی میز اشغال نمی‌کند. بدنه‌ی این مدل فلزی است و از همین رو دوام بالایی دارد.

این اسکناس‌شمار از نظر عملکرد بسیار پرسرعت و قابل‌اطمینان است. صفحه‌نمایش آن علاوه بر تعداد اسکناس، تنظیمات و خطاها را نیز نمایش می‌دهد. این دستگاه می‌تواند حدود ۲۰۰ برگ اسکناس را در خود جای دهد و به طور کلی ۱۵۰۰ اسکناس را بررسی کند که این آمار می‌تواند بسیار در سرعت عمل موثر باشد. این دستگاه قابلیت شمارش ۱۰۰۰ اسکناس در دقیقه را دارد.

 • دارای جداساز اسکناس جعلی در حین شمارش (UV)
 • اعلام گیر کردن اسکناس با خطای FED
 • اعلام اسکناس مشکوک با خطای BUG
 • اعلام اسکناس دوبله – به هم چسبیده با اخطار dub
مشاهده قیمت و موجودی محصول

اسکناس شمار رومیزی رول-اکس مدل V30

اسکناس شمار رومیزی رول-اکس مدل V30

اسکناس شمار رومیزی مدل V30 محصولی از برند رول-اکس است. این مدل در ابعاد 75 × 102 × 190 میلی‌متر و وزن 450 گرم(به همراه باتری) طراحی شده است و یا توجه به ابعاد، حمل این کالا آسان است. به خاطر حجم کم این دستگاه، به راحتی می‌توانید در دست نیز این دستگاه را حمل کنید و هر جا که دوست داشتید این دستگاه اسکناس شمار را با خود ببرید. اگر شخصی هستید که در طول روز با اسکناس‌های زیادی سر و کار دارد و شمردن اسکناس‌های زیاد برایتان چالش شده است، پس شک نکنید که این دستگاه اسکناس شمار کار شما را بسیار راحت‌تر می‌کند.

ظرفیت خروجی این مدل 150 برگ اسکناس است. سرعت شمارش این کالا توسط شرکت سازنده،20 برگ اسکناس در ثانیه یا به عبارتی 1200 برگ در دقیقه اعلام شده است.این کالا دارای صفحه نمایشگر 3 رقمی است. نمایشگر اول مربوط به کم بودن باتری، نمایشگر دوم مربوط به گیر کردن پول و نمایشگر سوم مربوط خراب بودن اسکناس است و همین موضوع باعث می‌شود که کار کردن با این دستگاه بسیار راحت و کاربردی باشد.

 • دارای محفظه نگهدارنده
 • دارای آداپتور برای شارژ
 • ظرفیت خروجی 150 برگ اسکناس
 • سرعت شمارش 1200 برگ در دقیقه
مشاهده قیمت و موجودی محصول

اسکناس شمار اکس کد ۶۶۰۰

اسکناس شمار اکس کد ۶۶۰۰

دستگاه اسکناس شمار مدل ax_6600 از نوع رومیزی است.این دستگاه داری صفحه اعداد و تست اسکناس تقلبی یا uv است . همچنین دارای دو صفحه نمایش می‌باشد.

 • ظرفیت ورودی 100 برگ اسکناس
 • ظرفیت خروجی 100 برگ اسکناس
 • سرعت شمارش 500 برگ در دقیقه
 • دارای صفحه نمایشگر
 • صفحه تنظیمات دارد
 • تشخیص اسکناس جعلی دارد
مشاهده قیمت و موجودی محصول

دستگاه تسمه کش اسکناس کی ایکس- زد بی 2

دستگاه تسمه کش اسکناس کی ایکس- زد بی 2

دستگاه تسمه کش اسکناس یا باند و رول به صورت اتوماتیک و با قابلیت تنظیم دمای هیتر توانایی رول کردن اسکناس را با سرعتی بالا دارد. مدل RG59 یک از سریع ترین و کارامد ترین مدل های این دستگاه می باشد که سرعت قابل قبول و عملکرد بسیار بالایی دارد.

 • ظرفیت ورودی 100 برگ اسکناس
 • ظرفیت خروجی 100 برگ اسکناس
 • سرعت شمارش 500 برگ در دقیقه
 • صفحه نمایشگر 2 رقمی
 • نمایشگر دوم ندارد
 • تشخیص اسکناس جعلی ندارد
مشاهده قیمت و موجودی محصول

در این پست به بررسی 7 مدل از بهترین اسکناس شمار بازار از برندهای مختلف پرداخته و با بررسی راهنمای خرید اسکناس‌شمار به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید پرداختیم. در صورتی که دارای تجربه‌ای در استفاده از این دستگاه‌های کاربردی هستید از شما خواهشمندیم از بخش نظرات همین نوشته با ما به‌اشتراک بگذارید.

همچنین برای مشاهده مدل‌های بیشتر و خرید اینترنتی پول شمار می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کرده و جدیدترین و بهترین مدل‌ها را بر اساس قیمت و بودجه‌ای که دارید انتخاب کنید.

مشاهده مدل‌های بیشتر
تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا