۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
تجهیزات و ماشین‌های اداری

بهترین دستگاه‌های پول شمار و اسکناس شمار رومیزی کدامند؟

تا پیش از این همین که نام دستگاه پول‌شمار می‌آمد یاد اولین لحظه‌ای که یک دستگاه اسکناس شمار را در حال شمارش پول در بانک‌ها، صرافی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ دیده‌ایم می‌افتادیم. از این دستگاه‌ها بیشتر افرادی که سر و کارشان با اسکناس زیاد بوده و شمارش پول زمان زیادی را از آنها خواهد گرفت استفاده می‌کنند.

با وجود بیماری کرونا که امروزه در سطح جهانی در حال دست‌وپنجه نرم کردن با آن هستیم، استفاده و خرید دستگاه پول شمار هم به عنوان جلوگیری از یکی از عواملی که بیشترین نقش را در انتقال این ویروس و حتی سایر ویروس‌ها دارد نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

از سوی دیگر وجود پول‌های تقلبی و وفور آنها در بازار سبب شده تا چنین کسب و کارهایی حتماً نیاز به استفاده از دستگاه اسکناس شمار داشته باشند. این دستگاه‌ها با نور فرابنفشی که دارند پول تقلبی را تشخیص خواهند داد. یک مسئله دیگر هم به خطای انسانی در شمارش پول‌ها برمی‌گردد که شاید شما هم یکی از افرادی باشید که دچار سندروم شمارش چند باره پول هستند. :D

در این مقاله ما به معرفی 7 مدل از بهترین دستگاه‌های پول شمار پرداخته و با بررسی امکانات و ویژگی‌هایی که هر یک از این اسکناس شمارها دارند به شما در خرید و انتخاب آنها کمک می‌کنیم تا در خرید پو ‌شمار دچار سرگردانی نشوید پس در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید اسکناس شمار

پیش از هرچیزی باید بدانید که دستگاه‌های پول شمار در دو نوع رومیزی و ایستاده وجود دارد که بنا به نیاز خود می‌توانید هر کدام از دو مدل را انتخاب کنید. ما در این مقاله به معرفی پولشمار رومیزی پرداخته‌ایم.

پول‌شمار رومیزی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دستگاه پول شمار رومیزی هم از لحاظ مقدار فضایی که اشغال می‌کند و هم از لحاظ ارزان بودن باعث شده تا مشتریان خاص خودش را در میان دستگاه‌های اسکناس شمار پیدا کند. پول شمار رومیزی به صورت آبشاری از بالا به پایین یا از چپ به راست، پول ها را می‌شمارد. کار شمارش پول‌ها توسط یکی از دو نوع موتور تسمه‌ای یا گیربکسی انجام می‌شود که بین این دو مدل، نوع گیربکسی کیفیت بهتری دارد.

پول شمار ایستاده یا وکیوم چگونه است؟

دستگاه پول شمار وکیوم یا همان ایستاده در بانک‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازمان‌ها و موسسات دولتی و اداری در بخش‌های مختلف پولشمار ایستاده را قرار می‌دهند که ارباب رجوع بتواند از این دستگاه استفاده کند. دستگاه پولشمار ایستاده دارای بدنه بسیار قوی است و به این دلیل که در مکان‌هایی استفاده می‌شود که یک شخص با آن سر و کار نداشته و جدایی از آن استفاده زیادی در طول روز دارد، مستلزم این است که طول عمر بالاتری هم داشته باشد.

اسکناس‌شمار ایستاده دارای سه موتور و سه سنسور فشاری، نوری و مغناطیسی است و شمارش پول‌ها را نیز با سرعت‌های مختلفی انجام می‌دهد.

قابلیت تشخیص اسکناس‌های جعلی

این ویژگی در دستگاه‌های اسکناس شمار کمک می‌کند تا پول‌های تقلبی تشخیص داده شده و آنها را از بین اسکناس‌های اصلی جدا کند. به‌کمک نور فرابنفشی که دستگاه دارد به‌راحتی می‌تواند اسکناس‌های تقلبی را تشخیص دهد. متاسفانه به دلیل زیاد شدن پول تقلبی لازم است که حتما این ویژگی وجود داشته باشد.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید پرینتر چاپ فاکتور و لیبل زن

مسئله دیگر به پول‌های نیمه که بیشتر آنها گوشه شامل رقم را ندارند مربوط می‌شود. این دستگاه همچنین می‌تواند پول‌هایی که پاره یا نیمه هستند را شناساسس کرده و آنها را از دستگاه خارج کند که باید در هنگام خرید حتما به این ویژگی هم دقت کنید.

دقت شمارش

دقت شمارش می‌تواند تاثیر مستقیمی در وضعیت صورت حساب مالی شما داشته باشد. حتما در هنگام خرید دقت کنید که دستگاه پول شمار از دقت بالایی برخوردار باشد. به عنوان نمونه اگر یک بسته اسکناس 50 هزار تومانی درون دستگاه قرار دهید و شمارش انجام گرفته 2 خطا داشته باشد، در این صورت 100 هزارتومان ضرر خواهید کرد.

حالا با همین فرضیه اگر در طول روز تعداد بسته‌های زیادی را شمارش کنید، می‌توان گفت که فاجعه رخ خواهد داد.

راهنمای خرید اسکناس شمار
راهنمای خرید پول شمار: دستگاه پول شمار دستگاهی است که وظیفه شمارش بسته های اسکناس یا اسکناس و رول سکه باز شده از پلمب را انجام می دهد. راهنمای خرید دستگاه پول شمار که شما را برای انتخاب و خرید پول شمار به صورت اینترنتی و یا حضوری در فروشگاه ها و مغازه راه

سرعت شمارش و میزان ظرفیت

سرعت شمارش دستگاه یعنی اینکه در بازه‌ی زمانی یک دقیقه‌ای قادر است چند برگ اسکناس را شمارش کند. وقتی سر و کار زیادی با پول دارید ضروری است که حتما اسکناس شمار خریداری شده سرعت بالایی داشته باشد تا در زمان کوتاهی بتوانید پول‌ها را شمارش کنید.

ظرفیت نیز در این قضیه نقش اساسی دارد و تا جای ممکن بهتر است تعداد برگ زیادی را در اسکناس شمار بتوانید قرار دهید. اینکه هربار مجبور باشید برگ‌های اسکناس را در بسته‌هایی محدود جدا کرده و در دستگاه قرار دهید می‌تواند روی سرعت کار تاثیرگذار باشد.

پاک سازی و نظافت

برخی بر این عقیده هستند که چیزی کثیف‌تر از پول در دنیا وجود ندارد و تقریبا هم درست است. برگه‌های اسکناس روزانه در دست چندین نفر در حال رد و بدل شدن هستند و انواع و اقسام باکتری و بیماری را می‌توانند به افراد مختلف منتقل کنند. حالا وقتی دستگاه پول شمار هم به شمارش پول‌ها می‌پردازد به این گروه خواهد پیوست.

در همین زمینه بخوانید: همه چیزهایی که برای نظافت نیاز دارید

برخی از این دستگاه‌ها قابلیت پاکسازی اسکناس را دارند تا هم پول‌ها را کمی تمیزتر کنند و هم اینکه خود دستگاه زیاد آلوده به این نوع باکتری‌ها نشود.

قابلیت دسته‌بندی پول‌ها

برخی دستگاه‌ها هم دارای قابلیت دسته بندی هستند. شاید شما بخواهید در آخر هر ماه که حقوق کارکنان را پرداخت می‌کنید از بسته‌های مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید برای اسکناس شمار مشخص کنید که بسته صدتایی قرار داده شده را به سه بسته 50، 30 و 20 هزارتومانی دسته‌بندی کند که این شمارش بر اساس تعداد برگ و مبلغ قابل انجام است.

بهترین برند اسکناس شمار موجود در بازار

  • برند پارا (Para): پول شمار para دارای موتورهای قوی و حسگر ماورای بنفشی که داخلش به کار رفته امکان تشخیص اسکناس جعلی، پول های پاره و به هم چسبیده را دارد و با علائم هشدار دهنده آگاه سازی می کند.
  • برند پروتک (Protech): سرعت ایده آلی در شمارش اسکناس دارد. با توجه به نشانگر‌هایی که روی صفحه‌اش دارد هر لحظه شما را از وضعیت دستگاه مطلع می کند.
  • برند مکس (Max): دستگاه پول شمار مکس توسط تکنولوژی مادون قرمز اسکناس‌های نصف و نیمه را شناسایی و به صورت خودکار سنسور و موتور هایش را تست و باز بینی می کند.
  • برند سهند (Sahand): از مزایای پول شمار سهند به تشخیص اسکناس جعلی، سرعت شمارش بالا، عیب یاب خودکار و هشدار دهنده صوتی و نوری اشاره کرد.

بهترین دستگاه پول شمار رومیزی بازار

حال که با انواع پول شمار ایستاده و رومیزی آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه داشته باشید، در ادامه به بررسی بهترین دستگاه‌های اسکناس شمار از نوع رومیزی که مناسب برای استفاده خانگی هستند می‌پردازیم.

در این پست به بررسی 20 مدل از بهترین اسکناس شمار بازار از برندهای مختلف پرداخته و با بررسی راهنمای خرید اسکناس‌شمار به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید پرداختیم. در صورتی که دارای تجربه‌ای در استفاده از این دستگاه‌های کاربردی هستید از شما خواهشمندیم از بخش نظرات همین نوشته با ما به‌اشتراک بگذارید.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا