تصویر بنر

تصویر بنر

تجهیزات و ماشین‌های اداری

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی

در این پست به راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی پرداخته و پس از بررسی نکات خرید ماشین حساب ارزان به معرفی بهترین ماشین حساب مهندسی مناسب رشته‌هایی مثل برق می‌پردازیم. استفاده از ماشین حساب‌های مهندسی این روزها طرفداران خاص خود را پیدا کرده و به حدی هوشمند شده‌اند که امکان نمایش خروجی و حتی وارد کردن اعداد را درست مانند چیزی که روی کاغذ وجود دارد را نیز به شما ارائه خواهند داد.

نکات و راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی

مهم‌ترین نکته برای خرید ماشین حساب مهندسی این است که بر اساس نیازتان چیزی را انتخاب کنید که نیازهای شما را مرتفع سازد. به عنوان نمونه در رشته‌های برق عموما با فرمول های مختلف ریاضیات و فیزیک روبه‌رو هستیم که شامل توابع و انواع معادلات دیفرانسیل و… هستند؛ روشن است که برای رسیدن به پاسخ سوالات خود برای چنین محاسباتی نیاز به ماشین حسابی با قابلیت محاسبه این فرمول‌ها داریم. در ادامه به بررسی نکاتی که باید در خرید ماشین حساب پیشرفته مهندسی به آنها دقت کنید می‌پردازیم.

چه کسی باید از آن استفاده کند؟

اگر در کلاس‌های مهندسی شرکت کرده اید، احتمالاً در انجام امور محاسباتی دروس ریاضیات با مشکل روبه‌رو شده‌اید که بسیار پیشرفته‌تر از دوره دبیرستان هستند. در چنین شرایطی شما به یک ماشین حساب علمی نیاز دارید که دقیقاً برای نیازهای این چنینی طراحی شده باشد.

در وحله‌ی اول، اگر به دنبال داشتن ماشین حسابی که قدم به قدم حل معادلات پیچیده ریاضی را برایتان انجام دهد هستید، خرید ماشین حساب علمی ارجحیت بیشتری دارد. دلیلش این است که به شما امکان می‌دهد قبل از رسیدن به جواب در امتحانات، مراحل طی کردن برای رسیدن به پاسخ را داشته باشید. در این صورت می‌توانید ببینید که پاسخ نهایی ماشین حساب با پاسخی که به دست آوردید یکسان است یا خیر!

مزایای ماشین حساب علمی، مهندسی

  1. مناسب کارهای علمی و مهندسی: امروزه، در هر رشته مهندسی که باشید مجبور به استفاده از یک ماشین حساب علمی هستید. به‌دلیل فرایندهای پیچیده‌ای است که شما باید در هنگام حل مسائل انجام دهید داشتن آن واقعاً ضروری به‌نظر می‌رسد.
  2. استفاده سریع و آسان: به‌جای استفاده از ماشین حساب‌های نموداری، ماشین حساب‌های مهندسی علمی یادگیری را برایتان ساده‌تر خواهند کرد و سریعتر نیز به جواب می‌رسید. آنها عملیات ریاضی پیچیده و سخت را به سادگی حل می‌کنند که برای یک دانشجوی تازه کار یا دوره دبیرستانی می‌توانند گیج کننده باشند.
  3. حل سوالات پیچیده ریاضی: از میان این همه ویژگی که ماشین حساب‌ها دارند، در ماشین حساب مهندسی می‌توان به توابع لگاریتمی، مثلثاتی، ثابت‌های pi و e، توابع نمایی و حتی اعداد پیچیده دسترسی سریعی داشت. همه این کارکردها برای حل مشکلات مهندسی به کار می‌آیند و بدین ترتیب راهی آسان برای کشف و یادگیری رشته‌های مهندسی به شما ارائه می‌دهند.
  4. کسب دانش تفصیلی: هر دانشجویی که از یک ماشین حساب علمی برای کلاس‌های مهندسی استفاده می‌کند، شانس بهتری برای درک جامع محاسبات دارد. دلیل این امر این است که این حسابگرها نظریه و مراحل رسیدن به پاسخ را در پشت نتایج ارائه می‌دهند.

مضرات ماشین حساب‌های علمی، مهندسی

به همان اندازه که ماشین حساب مهندسی به سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری کمک می‌کند، به همان اندازه هم می‌تواند روی یادگیری تاثیر بد داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم هنوز آن را مضر دانسته و معتقد هستند که استفاده از ماشین حساب علمی باعث تنبلی محصل می‌شود. به نظر شما چرا به این باور رسیده‌اند؟

پاسخ روشن است؛ این ادعا می‌تواند تا حدی کاملاً درست باشد، زیرا وقتی شما از آن برای رسیدن به پاسخ نهایی استفاده می‌کنید و اصلاً ذهنتان را درگیر مسائل نمی‌کنید به ماشین حساب عادت کرده و باعث پایین آمدن درجه یادگیری می‌شود. اما اگر درست از آن استفاده کنید اینطور نخواهد بود.

هنگام خرید ماشین حساب پیشرفته این موارد را بررسی کنید!

ماشین حساب‌های علمی در حال حاضر تقریباً در کلیه دفاتر و دانشکده‌های مالی به یک ضرورت تبدیل شده‌اند، چرا که آنها کارها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کنند. اما با توجه به مارک‌های زیادی که وجود دارد، هنگام انتخاب بهترین گزینه، دچار سردرگمی می‌شویم. برای اینکه بتوانید بهترین مارک ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید، فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.

  • صفحه نمایش: صفحه نمایش در ماشین حساب بسیار مهم است زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا محاسبه پیشرفته و پیچیده خود را به‌راحتی دنبال کنید. این گزینه فرصتی یافتن راه حل مسائل را به شما داده و با دید بهتری می‌توانید به حل مسائل بعدی آشنا شوید.
  • داشتن نشان تأییدیه: باید بدانید که همه ماشین حساب‌ها دارای مجوز از نهادها و موسسات مختلف نیستند. بنابراین، شما باید برندی را پیدا کنید که آزمایش شده و مورد تأیید باشد تا بسته به سطح علمی شما، عملکرد مناسب را ارائه دهد. اگر مهندس هستید باید به دنبال الگویی باشید که انجمن مهندسین آن را می‌پذیرند تا بتوانید از عملکردهای مناسب که در حرفه شما سودمند است بهره‌مند شوید.
  • کارکردهای پیشرفته: بعضی از ماشین حساب‌ها فقط برای حل مسائل علمی یا ریاضی هستند. مدل‌های پیچیده‌ای وجود دارد که می‌توانند نمودارها، معادلات، گرافیک و بسیاری موارد دیگر را ترسیم کنند. از این رو، باید مشخص کنید که آیا به یک برند با گزینه‌های پیشرفته نیاز دارید یا خیر؟! همچنین، می‌توانید محصولی که دارای درگاه USB است را انتخاب کنید تا با اتصال آن به کامپیوتر یا گوشی هوشمند برای اشتراک گذاری فایل‌ها و حافظه استفاده کنید.
  • منبع انرژی: بیشتر ماشین حساب‌ها از باتری استفاده می‌کنند در حالی که دارای پنل‌های خورشیدی نیز هستند. در نتیجه، محصولی انتخاب کنید که از قدرت مناسب برخوردار بوده و مدام نیازمند تعویض باتری نباشد.

بهترین ماشین حساب مهندسی کدام است؟

حال که تا اینجا با انواع ماشین حساب مهندسی با قابلیت‌های مختلف مثل ذخیره فرمول و رسم نمودار آشنا شدید، در ادامه این پست از سایت تاپترین به معرفی و بررسی برخی از بهترین مارک ماشین حساب مهندسی همچون کاسیو، اوسیو، کنکو، کاسی و کرونا پرداخته و به شما در خرید هر یک از این مدل‌ها بر اساس رشته تخصصی که دارید کمک می‌کنیم.

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل fx-991EX

ماشین‌حساب‌ fx-991EX ساخت شرکت کاسیو (Casio)، یکی از مدل‌های مهندسی یا علمی این شرکت است که از نسل جدیدتر این ماشین‌حساب‌ها محسوب می‌شود. این ماشین‌حساب مهندسی از سیستم نمایشی مبتنی بر منوهای آیکونی استفاده می‌کند؛ درنتیجه‌، کار‌کردن با دستگاه و انتخاب عملکردهای مختلف آسان‌تر شده است.

داده‌های ورودی، اعشار، توان، لگاریتم، جذر و دیگر فرمول‌های محاسباتی دقیقا مانند کتاب‌های درسی نمایش داده می‌شوند و درک آن‌ها راحت‌تر است. متغیرها و نتایج محاسبات آماری در حافظه نگهداری می‌شوند و می‌توان آن‌ها را در فهرستی مشاهده کرد. برخلاف مدل‌های قبلی به بازیابی و تایید مقادیر نیازی نیست. تقریبا تمامی لغات انگلیسی موجود در این مدل به‌صورت کامل و خلاصه نشده نمایش داده می‌شوند؛ درنتیجه، درک آن‌ها ساده‌تر است. سری‌ ClassWiz‌ دارای توابع محاسباتی است که حتی از عملیات پیشرفته‌ی ریاضی مانند محاسبات ماتریسی 4 × 4، محاسبه‌ی هم‌زمان معادلات با چهار مجهول و محاسبات توزیع آماری پیشرفته پشتیبانی می‌کنند.

ابعاد
وزن
کیس محافظ
165.5×77×11.1 میلی متر
90 گرم
دارد
نوع نمایشگر
رزولوشن نمایشگر
تعداد کاراکتر
FULL DOT
192 × 62 پیکسل
10.2
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
دارد
منبع تغذیهباتری LR44 و پنل خورشیدی
سایرپشتیبانی از 552 تابع
نمایش Natural V.P.A.M. همانند کتب درسی
ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین حساب کاسیو مدل FX-82-ES PLUS

ماشین‌حساب «FX-82ES Plus» ساخت شرکت کاسیو یکی از مدل‌های فنی و مهندسی این شرکت باقابلیت انجام محاسبات پیچیده و فنی است. قابلیت «Natural-V.P.A.M» که نسبت به مدل «FX-82ES» به این ماشین‌حساب اضافه‌شده عبارات ریاضی، مانند جزر و کسرها را عیناً مانند کتب درسی نمایش می‌دهد که درک مسائل را تسهیل می‌کند زیرا فهم نتایج به‌دست‌آمده آسان‌تر است.

این ماشین‌حساب حرفه‌ای از فناوری ماتریس نقطه‌ای برای نمایش عملیات بر روی صفحه‌ی نمایش استفاده می‌کند. 252 تابع به همراه توابع مثلثاتی در این مدل قابل‌محاسبه هستند. 9 حافظه اختصاصی برای متغیرها در نظر گرفته‌شده‌اند. آمار دوبعدی، تحلیل رگرسیون، محاسبه‌ی اتوماتیک اعشار، جدول تابع، اعداد صحیح تصادفی از دیگر مواردی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره نمود.

برق مصرفی دستگاه هم از باتری تأمین می‌شود و متأسفانه در این مدل از پنل خورشیدی خبری نیست. 1 عدد باتری نیم‌قلمی در این دستگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای محافظت از دستگاه در برابر گردوخاک و ضربه درپوشی برای آن درنظر گرفته شده است.

ابعاد
وزن
کیس محافظ
162 × 80 میلی متر
100 گرم
دارد
نوع نمایشگر
رنگ نمایشگر
تعداد کاراکتر
Dot Matrix
تک رنگ
10+2 کاراکتر
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
دارد
منبع تغذیهباتری
سایرامکان خاموش شدن خودکار
قابلیت محاسبه عامل های اول
امکان محاسبات کسری
امکان محاسبات آماری
امکان ویرایش داده های آماری
محاسبه انحراف معیار
دارای 9 حافظه عددی مستقل
ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین حساب کاسیو FX-5800

ماشین‌حساب fx-5800P ساخت شرکت کاسیو یکی از مدل‌های مهندسی این شکرت است که قابلیت‌های بسیار را در چنته دارد و برای جامعه‌ی مهندسین و دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی بسیار مناسب است. این مدل که در رده‌ی ماشین‌حساب‌های قابل‌برنامه‌ریزی کاسیو قرار دارد دارای 664 تابع است و اصلاحات ریاضی را عیناً مانند کتب درسی نمایش می‌دهد.

ویرایش و کنترل داده‌های به‌صورت لیست در این مدل قابل انجام است. این مدل از فناوری ماتریس نقطه‌ای در صفحه‌نمایش خود استفاده می‌کند و قادر است تا 10+2 عدد را نمایش دهد.

ابعاد
وزن
کیس محافظ
15.1×81.5×163 میلی متر
150 گرم
دارد
نوع نمایشگر
قابلیت ذخیره سازی
تعداد کاراکتر
Natural Display
دارد
ظرفیت نمایش 4 خط و 16 کاراکتر
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
دارد
منبع تغذیهبرق و باطری
سایردارای 664 تابع
نمایشگر چهار خطی ماتریسی
28500 بایت حافظه
محاسبه ماتریس
محاسبه دیفرانسیل و انتگرال معین و بردار
قابلیت حل معادلات
دارای 40 ثابت علمی از پیش تعرف شده
قابلیت حل دستگاه 5 معادله 5 مجهول
قابلیت مشتق گیری
کیس با قابلیت چرخش 360 درجه
قابلیت تعریف کردن توابع دلخواه
به همراه دفترچه راهنمای استفاده فارسی
ماشین حساب ایرانی پارس حساب مدل PX-4600 Plus II

ماشین حساب مهندسی ایرانی پارس حساب مدل PX-4600 Plus II

ماشین‌حساب «PX-4600 Plus II» محصولی از شرکت «پارس حساب» و یک ماشین حساب کاملا ایرانی است که برای محاسبات علمی و مهندسی کاربرد دارد. صفحه‌نمایش این دستگاه توابع را به همان شکل نوشتاری نشان می‌دهد. بنا به حوزه طراحی این دستگاه، شما می‌توانید محاسبات انتگرال، دیفرانسیل، ماتریس، برداری، مثلثاتی و عکس آن‌ها، عملکرد ایجاد جدول اعداد از یک تابع، محاسبات اعداد کسری، لگاریتمی، توان و عکس آن‌ها را انجام دهید.

درصورتی‌که نیاز به تبدیل واحدها یا محاسبات تبدیل محورهای مختصات، درجه، دقیقه و ثانیه، محاسبات هذلولی و عکس آنها، ریشه دوم، سوم، توان دوم و توان سوم، محاسبات معکوس، فاکتوریل و تبدیل واحدهای زاویه شامل (درجه، گراد و رادیان) دارید، ماشین‌حساب PX-4600 Plus II تجربه‌ای راحت را برایتان فراهم خواهد کرد. ازنظر ابعاد، این محصول جمع و جور و دکمه‌ها کوچک طراحی‌شده اند، درنتیجه می‌بایست در هنگام فشردن آن‌ها دقت لازم را بکار بگیرید.

ابعاد
وزن
کیس محافظ
160x80x10 میلی متر
140 گرم
دارد
نوع نمایشگرصفحه نمایش طبیعی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهباتری
سایرمحاسبات انتگرال
محاسبات دیفرانسیل
محاسبات ماتریس
محاسبات برداری
عملکرد ایجاد جدول اعداد از یک تابع
حل معادلات
محاسبات اعداد کسری
محاسبات درصد
محاسبات علمی
محاسبات هذلولی و عکس آنها
تبدیل واحدهای زاویه(درجه، گراد و رادیان)
محاسبات لگاریتمی و توان عکس آنها
محاسبات ریشه دوم، سوم، توان دوم و توان سوم
محاسبات معکوس، فاکتوریل
محاسبات تبدیل واحدهای متریک
تبدیل محورهای مختصات
محاسبات ترکیب و جابه‌جایی
محاسبات اعداد مختلط
تبدیل واحدها
محاسبات مبنای N
محاسبات درجه، دقیقه و ثانیه
همراه با کیف
ماشین حساب مهندسی شارپ مدل el-531wh

ماشین حساب مهندسی شارپ مدل el-531wh

ابعاد18.2×154×79 میلی متر
وزن106 گرم
نوع نمایشگر1 × 12 – 2 + 10
تعداد کاراکتر12
قابلیت پاک کردن آخرین ورودیدارد
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتیدارد
قابلیت انجام محاسبات آماریدارد
منبع تغذیهباتری R6 AA – عمر 17000 ساعت
سایرحافظه: 9
272 تابع
نمایشگر FSE
تصحیح رقم آخر
بازیابی آخرین پاسخ
اعداد تصادفی
محاسبه‌ی اعشار
محاسبه‌ی زنجیره‌ای

ماشین حساب مهندسی شارپ 531 از 272 تابع پشتیبانی می‌کند. صفحه‌نمایش این محصول هم قادر است در خط بالایی تا 12 عدد و 10+2 عدد در خط پایین نمایش داده می‌شوند. این ماشین‌حساب از یک عدد باتری قلمی برای تأمین برق مصرفی خود استفاده می‌کند. محاسبات زنجیره‌ای در این دستگاه پشتیبانی می‌شوند.

این ماشین‌حساب از مدل‌های مهندسی است و از همین رو کلیدهای محاسباتی زیادی روی آن چیده شده‌اند. کلیدهای ماشین‌حساب EL-531WH ابعاد کوچکی دارند و کاربر بایستی در هنگام انجام محاسبات دقت کافی را به خرج دهد تا کلیدی را به اشتباهی فشار ندهد. این کلیدها از جنس پلاستیک هستند و دوام بالایی دارند. نوشته‌ی روی کلیدها و بدنه‌ی ماشین‌حساب پس از استفاده‌ی چندین ساله نیز پاک یا کم‌رنگ نخواهند شد.

با توجه به موارد فوق می‌توان گفت که ماشین‌حساب EL-531WH برای مصارف عادی طراحی نشده است و برای محاسبات ساده مانند 4 عمل اصلی ریاضی آن را خریداری نکنید.

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل OS-570ES

ماشین حساب مهندسی اوسیو مدل OS-570ES

ابعاد
وزن
کیس محافظ
160 × 82 × 15 میلی متر
50 گرم
دارد
نوع نمایشگردو خطی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهپنل سلول خورشیدی
سایر ویژگی‌هانمایش همزمان صورت مساله و نتیجه آن
امکان محاسبه 240 تابع
امکان محاسبه محاسبات آماری با ویرایشگر STAT-Data
دارای قابلیت محاسبه محاسبات کسری
دارای قابلیت تبدیل دستگاه مختصات
دارای قابلیت نمایش نتیجه محاسبه پیشین
دارای راهنمای استفاده در داخل بسته
ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

ابعاد
وزن
کیس محافظ
18*80*152 میلی متر
105 گرم
دارد
نوع نمایشگر2 خطی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهدو عدد باتری AG 13

ماشین حساب مهندسی KK-82MS محصولی از برند Kenko کشور چین می‌باشد. این ماشین حساب دارای 240 تابع (عملکرد) است، صفحه نمایش دو ردیفه داشته و در هر ردیف 10 عدد را به نمایش می‌گذارد. امکان محاسبات آماری و همچنین محاسبات کسری با این ماشین حساب قابل انجام شدن است. منبع تغذیه KK-82MS دو عدد باتری ساعتی از نوع AG13 1.5 V می‌باشد. این ماشین حساب مهندسی، دارای کیفیتی معمولی بوده و برای دانشجویان و یا استفاده‌های متداولِ کاری مناسب می‌باشد.

ماشین حساب مهندسی کاسیو مدل FX-CP400

ماشین حساب مهندسی کاسیو FX-CP400

ابعاد
کیس محافظ
206*89*21.1 میلی متر
دارد
تعداد رنگ نمایشگر65000 رنگ
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهNi-MH × 4
سایردارای چهار عدد باتری
دارای کابل USB
صفحه نمایش لمسی
دارای صفحه نمایش با اندازه 4.8 اینچ
قابلیت انجام کلیه محاسبات ریاضی
قابلیت محاسبه و نمایش الگوریتم
محاسبات دیفرانسیل
قابلیت رسم نمودار
ماشین حساب کاسی مهندسی مدل 987

ماشین حساب کاسی مهندسی مدل 987

ابعاد
وزن
کیس محافظ
165*84 میلی متر
150 گرم
دارد
نوع نمایشگرال سی دی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهنور و باتری
سایرابعاد طول164.2 mm – عرض 84 mm
نوع کاربرد مهندسی
نوع منبع تغذیه نور و باطری
میانگین عمر باتری دو سال
تعداد ارقام صفحه نمایش 12 رقم
محاسبات کسری
بازآرایی ترکیب
محاسبات آماری(ویرایش داده های آماری بر پایه لیست انحراف معیار،آنالیز گرسیون)
محاسبات جدول
حافظه عددی مستقل
تابع اعداد تصادفی
نمایشگر ماتریس نقطه ای کامل
ورود عبارات به فرم طبیعی
نمایش پاسخ محاسبات به فرم طبیعی
دو منبع تغذیه نور و باطری
همراه با قاب کشویی مقاوم
ماشین حساب مهندسی کرونامدل 90010

ماشین حساب مهندسی کرونا مدل 90010

ابعاد
وزن
کیس محافظ
150*13*80 میلی متر
60 گرم
دارد
نوع نمایشگردو خطی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهباتری -نور

ماشین حساب مهندسی کرونا CORONA CO90010 Scientific Calculator یک مدل حرفه ای دارای صفحه نمایش بزرگ 2 سطری با قابلیت نمایش 10+2 رقم (12 رقم در سطر بالا و 10 رقم در سطر پایین) می باشد. صفحه کلید و کاور پشت محصول از پلاستیک نرم و روان با ماندگاری بالا ساخته شده است. این ماشین حساب علاوه بر دکمه خاموش OFF مجهز به سیستم خاموشی خودکار نیز می باشد.

کلید تغییر حالت Shift، کلید حروف Alpha، کلید های جهتی، کلید حذف آخرین ورودی Del، کلید های Rnd، Mode، RCL، ENG و … همگی امکانات گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهند. می توانید محاسبه توابع مثلثاتی (sin , cos , tan)، توابع هایپربولیک (sinh , cosh , tanh)، توان و لگاریتم (Log,^)، -/+ و →، عملیات درصد گیری (%)، فاکتوریل (!)، جذر (√)، تابع مولد (Rnd)، تفکیک ارقام بصورت سه رقمی، قابلیت برگشت و … را انجام دهید.

ماشین حساب هلیکس آکسفورد مدل OX-240

ماشین حساب هلیکس آکسفورد مدل OX-240

ابعاد15.6 × 8.3 × 1.7 میلی متر
وزن175 گرم
کیس محافظدارد
نوع نمایشگرLCD 10 + 2 character display
قابلیت انجام محاسبات آماریدارد
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتیدارد
منبع تغذیهباتری قلمی
سایردارای قابلیت محاسبه دیفرانسیل و انتگرال معین و بردار
قابلیت حل معادلات و دارای 240 ثابت علمی از پیش تعریف شده
دارای قابلیت حل دستگاه 5 معادله 5 مجهول
قابلیت مشتق گیری و تعریف کردن توابع دلخواه

ماشین حساب «Helix Oxford» مدل «OX-240» مناسب برای دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی فیزیک و دانشجویان مهندسی است. این ماشین حساب دارای قابلیت خاموش شدن اتوماتیک و صفحه‌ی نمایش بزرگ 2 خطی است و 10 + 2 کاراکتر را نشان می‌دهد و به صورت پیش‌فرض 240 تابع را داراست.

ماشین حساب مهندسی پورپو مدل YH_105

ماشین حساب مهندسی پورپو مدل YH_105

ابعاد
وزن
کیس محافظ
130*70 میلی متر
25 گرم
دارد
نوع نمایشگرنوری
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهنور و باتری
ماشین حساب مهندسی تکسان مدل TS-98MS

ماشین حساب مهندسی تکسان مدل TS-98MS

ابعاد
وزن
کیس محافظ
10*80*150 میلی متر
90 گرم
دارد
نوع نمایشگرNatural Display
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
دارد
دارد
منبع تغذیهباتری
سایرکلیدهای پلاستیکی با عمر طولانی
قابلیت باز‌بینی (Replay)
همراه دفترچه راهنما

ماشین حساب TS-98MS اعداد را در دو خط و ۱۲ رقم نشان می‌دهد که به این علت می‌توان محاسبه‌های اعداد بزرگ را به راحتی انجام داد. این ماشین حساب قادر به انجام تعداد ۲۴۰ تابع علمی و محاسبه‌های آماری، مثلثات، لگاریتم، توان، ریشه دوم، ریشه سوم، رگرسیون، میانگین، انحراف استاندارد و … است که به این خاطر می‌توان به عنوان یک ماشین حساب مهندسی کامل از آن نام برد.

ماشین حساب TS-98MS به علت دارا بودن حالت خودکار خاموش شدن از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و مناسب برای استفاده دانشجوهای مهندسی و آمار و فعالان صنایع فنی و مهندسی می‌باشد. این ماشین حساب دارای دکمه‌های پلاستیکی می‌باشد که باعث جلوگیری از لغزش انگشتان در هنگام استفاده از آن‌ها می‌شود. از فاصله مناسب بین دکمه‌ها، رنگ‌های متفاوت بعضی از دکمه‌ها که باعث راحت‌تر شدن شناسایی دکمه‌ها در هنگام کار می‌شود و همچنین تنوع رنگی مناسب، به عنوان ویژگی‌های مثبت این محصول می‌توان نام برد.


ماشین حساب علمی یا برنامه گوشی‌های هوشمند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تلفن‌های هوشمند به اندازه ماشین حساب‌ها دارای قدرت محاسباتی بالایی هستند. در واقع، گوشی‌های هوشمند جایگزین ماشین حساب‌های علمی شده‌اند. اما آیا ماشین حساب‌های مهندسی بهتر از برنامه‌های تلفن‌های هوشمند هستند؟

اگر به دنبال ضرب اعداد بر روی صفحه کلید واقعی نیستید و ترجیح می‌دهید از صفحه لمسی استفاده کنید، پس یک ماشین حساب تلفن هوشمند گزینه ایده‌آل شماست.

اما حقیقت این است؛ ماشین حساب‌های علمی پیچیده هستند. برنامه تلفن‌های هوشمند برای مهندسی در برابر ماشین حساب‌های علمی و مهندسی واقعی برابر نیستند. این بدان معنی است که شما ممکن است هرگز عملکرد کامل ماشین حساب مهندسی را با یک برنامه تلفن هوشمند نداشته باشید. مسئله دیگر به استفاده از آن برمی‌گردد که در برخی امتحانات استفاده از ماشین حساب ایرادی ندارد، اما اگر گوشی هوشمند باشد چطور؟

تفاوت ماشین حساب علمی برای رشته‌های مختلف

دو سال اول دانشجوی مهندسی در بین تمام رشته‌ها دارای واحدهای استاندارد مشترک زیادی است و همه گروه‌ها تقریبا می‌توانند از یک مدل ماشین حساب استفاده کنند. این شامل دوره‌هایی مانند ریاضیات ، فیزیک و شیمی عمومی است. این بدان معناست که شما برای حل مشکلات در این دوره‌ها از ماشین حساب علمی استفاده خواهید کرد.

اما به مرور که ترم‌های بالاتر فاصله خود را با شما کمتر می‌کنند نیاز به داشتن ماشین حساب پیشرفته‌تر خواهید بود که مختص رشته شما هستند.

جمع بندی نهایی

یک ماشین حساب علمی باعث ایجاد تفاوت در مهندسین می‌شود. این ماشین حساب‌ها باعث درک بهتر مسائل شده و به شما کمک خواهند کرد که هم با شیوه حل مسائل آشنا شده و هم اینکه ببینید که آیا مسیری که برای رسیدن به پاسخ نهایی طی کردید درست بوده است یا خیر!

ما در این پست به بررسی 10 تا از بهترین ماشین حساب پیشرفته مهندسی پرداخته و به شما در انتخاب و خرید آنها برای رشته‌های تخصصی ریاضیات، عمران، برق، شیمی و فیزیک کمک کردیم. در صورتی که تجربه استفاده از هر یک از آنها را دارید از شما خواهشمندیم که از بخش نظرات همین پست برای ما ارسال کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

تصویر بنر

تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا