۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
تجهیزات و ماشین‌های اداری

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی

در این پست به راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی پرداخته و پس از بررسی نکات خرید ماشین حساب ارزان به معرفی بهترین ماشین حساب مهندسی مناسب رشته‌هایی مثل برق می‌پردازیم. استفاده از ماشین حساب‌های مهندسی این روزها طرفداران خاص خود را پیدا کرده و به حدی هوشمند شده‌اند که امکان نمایش خروجی و حتی وارد کردن اعداد را درست مانند چیزی که روی کاغذ وجود دارد را نیز به شما ارائه خواهند داد.

ماشین حساب از مغز انسان سریع‌تر عمل می‌کند، در واقع هر چند هم که ضریب هوشی شما بالا باشد باز هم نمی‌توانید با سرعت ماشین حساب محاسبات خود را انجام دهید. پس اگر خیلی باهوش باشید و حتی سرعت العمل بالایی هم داشته باشیدباز هم نیاز است برای اینکه سرعت کار خود را بالا ببرید از ماشین حساب استفاده کنید.

تنها ایرادی که به ماشین حساب وارد است، تنبل کردن مغز انسان می‌باشد. زیرا ماشین حساب قدرت فکر کردن و اندیشیدن را از انسان می‌گیرد. پس توصیه می‌شود محاسبات خیلی ساده و ابتدایی را با کمک ذهن خود انجام دهید تا مغز شما تنبل نشود و در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید. البته منظور ما این نیست که ماشین حساب یک ابزار زیان آور است، بلکه از هر وسیله‌ای باید درست استفاده کرد.

نکات و راهنمای خرید ماشین حساب مهندسی

اگر با حل معادلات پیچیده ریاضی سر و کار دارید و به دنبال جواب دقیق و سریع هستید باید ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید. این مدل قابلیت برنامه ریزی دارند. یعنی شما می‌توانید فرمول‌هایی را که زیاد با آن‌ها سرو کار دارید را در حافظه آن ذخیره کنید و در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنید. این ماشین حساب‌ها باید توانایی رسم انواع نمودار را داشته باشند و شما بتوانید بیشتر توابعی را که به آن‌ها نیاز دارید به وسیله آن رسم کنید.

مهم‌ترین نکته برای خرید ماشین حساب مهندسی این است که بر اساس نیازتان چیزی را انتخاب کنید که نیازهای شما را مرتفع سازد. به عنوان نمونه در رشته‌های برق عموما با فرمول های مختلف ریاضیات و فیزیک روبه‌رو هستیم که شامل توابع و انواع معادلات دیفرانسیل و… هستند؛ روشن است که برای رسیدن به پاسخ سوالات خود برای چنین محاسباتی نیاز به ماشین حسابی با قابلیت محاسبه این فرمول‌ها داریم. در ادامه به بررسی نکاتی که باید در خرید ماشین حساب پیشرفته مهندسی به آنها دقت کنید می‌پردازیم.

چه کسی باید از آن استفاده کند؟

اگر در کلاس‌های مهندسی شرکت کرده اید، احتمالاً در انجام امور محاسباتی دروس ریاضیات با مشکل روبه‌رو شده‌اید که بسیار پیشرفته‌تر از دوره دبیرستان هستند. در چنین شرایطی شما به یک ماشین حساب علمی نیاز دارید که دقیقاً برای نیازهای این چنینی طراحی شده باشد.

در وحله‌ی اول، اگر به دنبال داشتن ماشین حسابی که قدم به قدم حل معادلات پیچیده ریاضی را برایتان انجام دهد هستید، خرید ماشین حساب علمی ارجحیت بیشتری دارد. دلیلش این است که به شما امکان می‌دهد قبل از رسیدن به جواب در امتحانات، مراحل طی کردن برای رسیدن به پاسخ را داشته باشید. در این صورت می‌توانید ببینید که پاسخ نهایی ماشین حساب با پاسخی که به دست آوردید یکسان است یا خیر!

مزایای ماشین حساب علمی، مهندسی

 1. مناسب کارهای علمی و مهندسی: امروزه، در هر رشته مهندسی که باشید مجبور به استفاده از یک ماشین حساب علمی هستید. به‌دلیل فرایندهای پیچیده‌ای است که شما باید در هنگام حل مسائل انجام دهید داشتن آن واقعاً ضروری به‌نظر می‌رسد.
 2. استفاده سریع و آسان: به‌جای استفاده از ماشین حساب‌های نموداری، ماشین حساب‌های مهندسی علمی یادگیری را برایتان ساده‌تر خواهند کرد و سریعتر نیز به جواب می‌رسید. آنها عملیات ریاضی پیچیده و سخت را به سادگی حل می‌کنند که برای یک دانشجوی تازه کار یا دوره دبیرستانی می‌توانند گیج کننده باشند.
 3. حل سوالات پیچیده ریاضی: از میان این همه ویژگی که ماشین حساب‌ها دارند، در ماشین حساب مهندسی می‌توان به توابع لگاریتمی، مثلثاتی، ثابت‌های pi و e، توابع نمایی و حتی اعداد پیچیده دسترسی سریعی داشت. همه این کارکردها برای حل مشکلات مهندسی به کار می‌آیند و بدین ترتیب راهی آسان برای کشف و یادگیری رشته‌های مهندسی به شما ارائه می‌دهند.
 4. کسب دانش تفصیلی: هر دانشجویی که از یک ماشین حساب علمی برای کلاس‌های مهندسی استفاده می‌کند، شانس بهتری برای درک جامع محاسبات دارد. دلیل این امر این است که این حسابگرها نظریه و مراحل رسیدن به پاسخ را در پشت نتایج ارائه می‌دهند.

مضرات ماشین حساب‌های علمی، مهندسی

به همان اندازه که ماشین حساب مهندسی به سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری کمک می‌کند، به همان اندازه هم می‌تواند روی یادگیری تاثیر بد داشته باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از مردم هنوز آن را مضر دانسته و معتقد هستند که استفاده از ماشین حساب علمی باعث تنبلی محصل می‌شود. به نظر شما چرا به این باور رسیده‌اند؟

پاسخ روشن است؛ این ادعا می‌تواند تا حدی کاملاً درست باشد، زیرا وقتی شما از آن برای رسیدن به پاسخ نهایی استفاده می‌کنید و اصلاً ذهنتان را درگیر مسائل نمی‌کنید به ماشین حساب عادت کرده و باعث پایین آمدن درجه یادگیری می‌شود. اما اگر درست از آن استفاده کنید اینطور نخواهد بود.

هنگام خرید ماشین حساب پیشرفته این موارد را بررسی کنید!

ماشین حساب‌های علمی در حال حاضر تقریباً در کلیه دفاتر و دانشکده‌های مالی به یک ضرورت تبدیل شده‌اند، چرا که آنها کارها را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کنند. اما با توجه به مارک‌های زیادی که وجود دارد، هنگام انتخاب بهترین گزینه، دچار سردرگمی می‌شویم. برای اینکه بتوانید بهترین مارک ماشین حساب مهندسی را انتخاب کنید، فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.

 • صفحه نمایش: صفحه نمایش در ماشین حساب بسیار مهم است زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا محاسبه پیشرفته و پیچیده خود را به‌راحتی دنبال کنید. این گزینه فرصتی یافتن راه حل مسائل را به شما داده و با دید بهتری می‌توانید به حل مسائل بعدی آشنا شوید.
 • داشتن نشان تأییدیه: باید بدانید که همه ماشین حساب‌ها دارای مجوز از نهادها و موسسات مختلف نیستند. بنابراین، شما باید برندی را پیدا کنید که آزمایش شده و مورد تأیید باشد تا بسته به سطح علمی شما، عملکرد مناسب را ارائه دهد. اگر مهندس هستید باید به دنبال الگویی باشید که انجمن مهندسین آن را می‌پذیرند تا بتوانید از عملکردهای مناسب که در حرفه شما سودمند است بهره‌مند شوید.
 • کارکردهای پیشرفته: بعضی از ماشین حساب‌ها فقط برای حل مسائل علمی یا ریاضی هستند. مدل‌های پیچیده‌ای وجود دارد که می‌توانند نمودارها، معادلات، گرافیک و بسیاری موارد دیگر را ترسیم کنند. از این رو، باید مشخص کنید که آیا به یک برند با گزینه‌های پیشرفته نیاز دارید یا خیر؟! همچنین، می‌توانید محصولی که دارای درگاه USB است را انتخاب کنید تا با اتصال آن به کامپیوتر یا گوشی هوشمند برای اشتراک گذاری فایل‌ها و حافظه استفاده کنید.
 • منبع انرژی: بیشتر ماشین حساب‌ها از باتری استفاده می‌کنند در حالی که دارای پنل‌های خورشیدی نیز هستند. در نتیجه، محصولی انتخاب کنید که از قدرت مناسب برخوردار بوده و مدام نیازمند تعویض باتری نباشد.

بهترین ماشین حساب مهندسی کدام است؟

حال که تا اینجا با انواع ماشین حساب مهندسی با قابلیت‌های مختلف مثل ذخیره فرمول و رسم نمودار آشنا شدید، در ادامه این پست از سایت تاپترین به معرفی و بررسی برخی از بهترین مارک ماشین حساب مهندسی می‌پردازیم و به شما در خرید هر یک از این مدل‌ها بر اساس رشته تخصصی که دارید کمک می‌کنیم.

کاسیودلی
شارپتگزاس
سیتی زناینسترومنتس
کنکوکاتیگا

ماشین حساب کاسیو FX-5800

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۵۰ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر: ۱ عدد
 • تعداد کاراکتر: دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش ۴ خط و ۱۶ کاراکتر

ماشین کاسیو مدل ‏FX-5800P‎‏ ‏مشخصات فنی و کیفیت ساخت مطلوبی دارد و به همین دلیل از سری تولیدات پرطرفدار این شرکت به حساب می‌آید. این دستگاه با یک کیس محافظ روانه بازار شده است. این ماشین حساب دارای نمایشگر ‏Nature Display‏ است که ‏در نوع خودش کم‌نظیر است و دارای ظرفیت نمایش 4 خط و 16 کاراکتر را عرضه می‌کند.

همین نمایشگر بزرگ تقریباً تمام نیازهای یک کاربر امرزوی را پاسخ می‌دهد. محاسبات آماری، ماتریس، دیفرانسیل و دیگر حالت‌های محاسبه بر ارزش خرید این محصول افزوده‌اند. این ماشین حساب مهندسی دارای 664 تابع است و قابلیت تعریف کردن توابع ‏دلخواه را داراست.

کلیدهای این ماشین حساب نرم هستند و کار کردن ‏با آن‌ها کاربر را خسته نمی‌کند و سروصدایی ندارد تا هم سرعت‌عمل را بالا ببرد و هم در محیط‌هایی که به سکوت نیاز دارید، پاسخگوی نیازتان باشد.

ماشین حساب کاسیو مدل ‏FX-5800P‎‏ جزء ماشین‌های حرفه‌ای مهندسی است که حل توابع و بسیاری از داده‌ها را برای کاربر به همراه دارد و با داشتن امکان برنامه‌نویسی در وقت کاربر صرفه‌جویی می‌کند و تقریباً هیچ محاسبه ای را بدون جواب باقی نمی‌گذارد.

ماشین حساب تگزاس اینسترومنت مدل TI-36X Pro

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۲۵ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر: تک رنگ

ماشین حساب مدل TI-36X Pro یکی از محصولات شرکت تگزاس اینسترومنت است که با کیفیت ساخت عالی و بدنه‌ی مقاوم به بازار عرضه شده است. منبع انرژی این ماشین حساب، باتری است و از سلول‎های خورشیدی برای عمر بیشتر باتری بهره می‌‎برد.

صفحه LCD این ماشین حساب نسبتا بزرگ است و قابلیت نمایش چهار خط از عبارات ریاضی را دارد همچنین فضای کافی برای منوها و علائم دیگر در نظر گرفته شده است. یکی از ویژگی‎های قابل توجه این ماشین حساب قابلیت MathPrint است؛ یعنی این ماشین حساب به‎گونه‌ای طراحی شده است که به کاربر این امکان را می‌دهد که معادلات و عبارات ریاضی را همانطور که در کتاب‌ها نوشته می‎‌شوند به ماشین حساب وارد کند و پاسخ‌ها را نیز با همان فرمت دریافت کند.

همچنین قابلیت MultiView به کاربر این امکان را می‌دهد که چند محاسبه را به طور همزمان بر روی نمایشگر مشاهد کند. ماشین حساب تگزاس اینسترومنت مدل TI-36X Pro یک ماشین حساب علمی با کاربری آسان است و مناسب دانشجویان بسیاری از رشته‎های تحصیلی از جمله رشته‎های مهندسی، آمار، زیست‎شناسی، بیولوژی، شیمی و فیزیک است.

ماشین حساب شارپ مدل PC-E220

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۳۱۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر: تک رنگ
 • تعداد کاراکتر: ۴ × ۲۴ رقم
 • منبع تغذیه: باتری

ماشین حساب PC-E220 محصولی از شرکت شارپ (Sharp) است. از دیگر ویژگی‌های این ماشین حساب دارای 32 کیلو بایت رم ودارای کیبورد دارای کلید ریست و کلید تنظیم میزان کنترل است. منبع تغذیه این نوع ماشین حساب باطری است. قابلیت‌های انجام محاسبات مثلثاتی و محاسبات اماری را داراست.

ماشین حساب سیتی زن مدل SR-260NPU

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۹۲ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: قابلیت انجام محاسبات آماری و مثلثاتی
 • تعداد کاراکتر: ۲ + ۱۰ کاراکتر
 • منبع تغذیه: باتری
 • مدل باتری: GP۷۶A

ماشین‌حساب Citizen مدل SR-260NPU ماشین‌حسابی با صفحه‌نمایش تخت است که قابلیت محاسبات جبری، اعشاری، مختلط، میانگین، آماری، مثلثات و حل توابع را دارد و دارای صفحه‌نمایش یک‌خطی 12 رقمی، ابعادی معادل 14x80x154 میلی‌متر و وزن 92 گرم است. باتری این مدل ماشین‌حساب از نوع GP76A است و هنگامی‌که کار شما با آن تمام شد به‌صورت خودکار خاموش می‌شود.

ماشین حساب کاتیگا مدل CS-183D

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۴۳ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
 • منبع تغذیه: باتری و نور
 • اقلام همراه: کیس محافظ

ماشین حساب مهندسی Catiga CS-183 دارای نمایشگر دو خطی و 2+10 کاراکتر است. دارای صفحه کلید پلاستیکی تزریقی می‌باشد و منبع تغذیه آن باتری و نور است. کلیدهای این ماشین حساب نرم هستند و کار کردن ‏با آن‌ها کاربر را خسته نمی‌کند و سروصدایی ندارد تا هم سرعت‌عمل را بالا ببرد و هم در محیط‌هایی که به سکوت نیاز دارید، پاسخگوی نیازتان باشد.

ماشین حساب اچ پی مدل HP 300s Scientific Calculator

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۱۲ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر: تک رنگ
 • تعداد کاراکتر: ۱۵

ماشین حساب اچ پی 300+ با 315 تابع پیش فرض ابزاری کاربردی برای حل چالشهای ریاضیات عمومی، آمار، جبر و مثلثات است. توابع آماری (رگرسیون، اعداد تصادفی و توابع آماری مهم دیگر) توابع ریاضی (تبدیل واحد، معادلات چند مجهولی، تجزیه اعداد، ب.م.م، ک.م.م، محاسبه خارج قسمت، محاسبات کسری و …) توابع جبری و مثلثاتی از جمله قابلیت های محاسباتی این ماشین حساب است.

این ماشین حساب ظرفیت ثبت 9 محاسبه در حافظه خود را داراست. بهره مندی از یک باتری LR44 و سلول خورشیدی به عنوان منبع تغذیه، ماندگاری حافظه در صورت خاموش شدن، خاموشی خودکار بعد از 5 دقیقه، اندازه صفحه نمایش 6.05 در 2.43 سانتیمتر، صفحه نمایش استاندارد 4 خطی از دیگر مزایای این محصول است.

ماشین حساب دلی مدل 1705 کد 100123

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۶۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر: تک رنگ
 • تعداد کاراکتر :۱۲ رقمی
 • منبع تغذیه: باتری و پنل خورشیدی

ماشین حساب دلی «1705» محصولی از شرکت «دلی» (Deli) است که بدنه‌ای از جنس پلاستیک باکیفیت دارد. این دستگاه مدل مهندسی است که برای انجام محاسبات راضی از آن استفاده می‌شود. ماشین حساب 1705 کلیدهای خیلی نرمی دارند تا کاربران به راحتی و با سرعت بالایی بتوانند محاسباتشان را انجام دهند.

ماشین حساب دلی مدل 1705 از یک نمایشگر تک رنگ بهره می‌برد که تا 12 رقم را نمایش می‌دهد. این نمایشگر زاویه‌دید مطلوبی دارد و ارقام را خوانا نشان می‌دهد. انرژی مصرفی این محصول در محیط روشن از پنل خورشیدی و در محیط‌های تاریک از باتری تامین می‌شود.

ماشین حساب کداک مدل SC-301

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۵۰ گرم
 • تعداد رنگ نمایشگر: ۱
 • تعداد کاراکتر: ۱۲
 • منبع تغذیه: باتری

ماشین حساب مهندسی کنکو مدل KK-82MS

انتخاب و خرید بهترین ماشین حساب مهندسی

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۰۵ گرم
 • ویژگی‌های ماشین حساب: خاموش شدن خودکار
 • تعداد رنگ نمایشگر: ۱
 • تعداد کاراکتر: ۱۲

ماشین حساب مهندسی KK-82MS محصولی از برند Kenko کشور چین می‌باشد. این ماشین حساب دارای 240 تابع (عملکرد) است، صفحه نمایش دو ردیفه داشته و در هر ردیف 10 عدد را به نمایش می‌گذارد.

امکان محاسبات آماری و همچنین محاسبات کسری با این ماشین حساب قابل انجام شدن است. منبع تغذیه KK-82MS دو عدد باتری ساعتی از نوع AG13 1.5 V می‌باشد. این ماشین حساب مهندسی، دارای کیفیتی معمولی بوده و برای دانشجویان و یا استفاده‌های متداولِ کاری مناسب می‌باشد.

ماشین حساب علمی یا برنامه گوشی‌های هوشمند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی تلفن‌های هوشمند به اندازه ماشین حساب‌ها دارای قدرت محاسباتی بالایی هستند. در واقع، گوشی‌های هوشمند جایگزین ماشین حساب‌های علمی شده‌اند. اما آیا ماشین حساب‌های مهندسی بهتر از برنامه‌های تلفن‌های هوشمند هستند؟

اگر به دنبال ضرب اعداد بر روی صفحه کلید واقعی نیستید و ترجیح می‌دهید از صفحه لمسی استفاده کنید، پس یک ماشین حساب تلفن هوشمند گزینه ایده‌آل شماست.

اما حقیقت این است؛ ماشین حساب‌های علمی پیچیده هستند. برنامه تلفن‌های هوشمند برای مهندسی در برابر ماشین حساب‌های علمی و مهندسی واقعی برابر نیستند. این بدان معنی است که شما ممکن است هرگز عملکرد کامل ماشین حساب مهندسی را با یک برنامه تلفن هوشمند نداشته باشید. مسئله دیگر به استفاده از آن برمی‌گردد که در برخی امتحانات استفاده از ماشین حساب ایرادی ندارد، اما اگر گوشی هوشمند باشد چطور؟

تفاوت ماشین حساب علمی برای رشته‌های مختلف

دو سال اول دانشجوی مهندسی در بین تمام رشته‌ها دارای واحدهای استاندارد مشترک زیادی است و همه گروه‌ها تقریبا می‌توانند از یک مدل ماشین حساب استفاده کنند. این شامل دوره‌هایی مانند ریاضیات ، فیزیک و شیمی عمومی است. این بدان معناست که شما برای حل مشکلات در این دوره‌ها از ماشین حساب علمی استفاده خواهید کرد.

اما به مرور که ترم‌های بالاتر فاصله خود را با شما کمتر می‌کنند نیاز به داشتن ماشین حساب پیشرفته‌تر خواهید بود که مختص رشته شما هستند.

از مهمترین مزایای استفاده از ماشین حساب

 • برای کاهش سختی یک مسئله و بالابردن سرعت حل کردن آن دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از این وسیله استفاده کنند.
 • محاسبات اعشاری را با دست نمی‌توان به صورت دقیق محاسبه کرد و امکان خطا در آن وجود دارد. اما ماشین حساب تا چند عدد اعشار را کنار یک عدد می‌تواند به خوبی نمایش دهد.
 • شما با استفاده از ماشین‌حساب می‌توانید یک مسئله ریاضی را چندین بار بدون خطا و با دقت بالا انجام دهید.
 • این وسیله به دانش آموزان و دانشجویان کمک می‌کند که وقت آن‌ها برای حل مسائل کمتر گرفته شود و برای یادگیری تعداد بیشتری مسئله را حل کنند.

انواع مختلف ماشین حساب

 • ماشین حساب ساده: اولین و ساده‌ترین نمونه ماشین حساب که قادر به محاسبات سرانگشتی می‌باشد. اگر محاسبات شما محدود به انجام چهار عمل اصلی مانند: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم می‌شود. این مدل برای شما بهترین گزینه است. قیمت این مدل ماشین حساب نسبت به مدل‌های پیشرفته ارزان‌تر می‌باشد و اندازه کوچکتری دارند به این مدل ماشین حساب جیبی هم گفته می‌شود.
 • ماشین حساب حسابداری: در واقع همان ماشین‌ حساب‌های ساده هستند. اما در اندازه‌های بزرگتر و با دکمه‌های بزرگتر و خوش دست‌تر، کسانی که با این وسیله زیاد کار می‌کنند یا همان حسابدار‌ها نیاز به یک ماشین‌حساب دارند که دکمه‌های آن قابل تفکیک از یکدیگر باشد و با سرعت بیشتری محاسبات را انجام دهند. این مدل دارای باتری می‌باشند البته دارای سلول خورشیدی هم هستند یعنی جلوی نور خورشید و بدون باتری هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • ماشین حساب مهندسی: پیشرفته‌ترین مدل ماشین حساب در جهان هستند که برای رشته‌های مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل دارای حافظه برای ذخیره سازی فرمول‌ها و روابط ریاضی، فیزیک و شیمی هستند. یعنی دیگر نیاز به حفظ کردن روابط ندارید و آن‌ها را در حافظه ماشین حساب خود ذخیره می‌کنید. کار با این مدل نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد و قبل از استفاده باید دفترچه راهنمای آن را با دقت مطالعه کنید.
 • ماشین حساب مالی: نمونه‌ای از ماشین حساب قابل برنامه ریزی هستند. در این مدل می‌توان یک کد خاص برنامه نویسی را نوشت و به دستگاه داد. این دستگاه طبق الگوریتم کدهایی که از قبل برای آن نوشته‌اید محاسبات شما را انجام می‌دهد. این مدل از ماشین‌حساب‌های مهندسی پیچیده‌تر می‌باشند و معمولا دارای پرینتر می‌باشند تا به وسیله آن بتوانید محاسبات مربوط به کار خود را چاپ کرده و نگهداری کنید.

بهترین برند ماشین حساب مهندسی کدام است؟

انواع مختلفی از ماشین حساب مهندسی در بازار وجود دارد که هر کدام کیفیت خوبی دارند، از جمله بهترین برندهای ماشین حساب می‌توان به کاسیو، اینفینیتی، سیتزن، شارپ، کاسیک، کنکو، دلی، اچ پی و… اشاره کرد.

چه کارهایی را می‌توان با ماشین حساب مهندسی انجام داد؟

ماشین حساب مهندسی پیشرفته‌ترین مدل ماشین حساب در جهان هستند که دارای حافظه برای ذخیره سازی فرمول‌ها و روابط ریاضی، فیزیک و شیمی هستند. یعنی دیگر نیاز به حفظ کردن روابط ندارید و آن‌ها را در حافظه ماشین حساب خود ذخیره می‌کنید. کار با این مدل نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد.

قیمت ماشین حساب مهندسی چقدر است؟

محدوده قیمتی ماشین حساب از 90 هزار تومان به بالا است و هر چقدر کیفیت ساخت ماشین حساب بالاتر باشد قاعدتا قیمت بالاتری نیز دارد.

جمع بندی نهایی

یک ماشین حساب علمی باعث ایجاد تفاوت در مهندسین می‌شود. این ماشین حساب‌ها باعث درک بهتر مسائل شده و به شما کمک خواهند کرد که هم با شیوه حل مسائل آشنا شده و هم اینکه ببینید که آیا مسیری که برای رسیدن به پاسخ نهایی طی کردید درست بوده است یا خیر!

ما در این پست به بررسی 9 تا از بهترین ماشین حساب پیشرفته مهندسی پرداخته و به شما در انتخاب و خرید آنها برای رشته‌های تخصصی ریاضیات، عمران، برق، شیمی و فیزیک کمک کردیم. در صورتی که تجربه استفاده از هر یک از آنها را دارید از شما خواهشمندیم که از بخش نظرات همین پست برای ما ارسال کنید.

امیدواریم این مطلب برای خرید ماشین حساب مهندسی به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید پرینتر سوزنی و راهنمای خرید تلفن بی‌سیم هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید ماشین حساب مهندسی که معرفی شده را دارید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید ماشین حساب مهندسی دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 4

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا