۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم برقی خانگی

بهترین آب سرد کن خانگی ارزان قیمت (راهنمای خرید)

راهنمای خرید آب سردکن اداری و خانگی خوب و ارزان قیمت

با رسیدن فصل گرما نوشیدن آب خنک یا انواع نوشیدنی خستگی را از تنتان به در خواهد کرد. خرید آب سرد کن یکی از لوازم ضروری برای خانه یا مکان‌های تجاری است تا برای همیشه دسترسی به آب سرد را داشته و مجبور نباشید مدام درگیر تهیه یخ یا آب پر کردن و قرار دادن در یخچال باشید. به‌ویژه اینکه نوشیدن آب یخ خود دارای مضرات بسیار زیادی برای بدن است.

در ادامه این پست قصد داریم به راهنمای خرید آب سردکن پرداخته و پس از معرفی انواع مختلفی از این وسیله، نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید را بررسیو در انتها هم به معرفی 10 مدل از بهترین آب سرد کن خانگی موجود در بازار بپردازیم.

انواع آب سرد کن اداری و خانگی

آب سردکن‌ها می‌توانند دارای مخزن باشند یا اینکه به صورت مستقیم به ورودی شیر آب متصل شده و آب را سرد کنند. در حال حاضر 5 نوع آب سردکن در بازار وجود دارند که از نظر طراحی و کارکرد تقسیم‌بندی می‌شوند.

آب سردکن ایستاده با مخزن پایین

آب سردکن ایستاده با مخزن پایین

در این نوع مخزن آب در پایین دستگاه قرار دارد. این مخزن‌ها عموماً به صورت بطری با گنجایش بیشتر از 10 لیتری هستند. می‌توانید آب را در مخزن ریخته و در جای خود رار دهید. سپس نازل بر روی درب مخزن چفت شده و هر زمان که احتیاج به آب باشد به کمک یک پمپ ساده آب از مخزن پمپاژ خواهد شد.

خوبی این مدل این است که چون مخزن در پایین قرار گرفته برای کسانی که مشکل در حمل منبع دارند، ساده‌تر خواهد بود.

آب سردکن ایستاده با مخزن بالا

آب سرد کن ایستاده با مخزن بالا

این نوع برعکس مدل قبلی است. مخزن در بالای دستگاه قرار داشته و البته به صورت معکوس نیز قرار می‌گیرد. مزیت این مخزن هم این است که چون نیازی به پمپ برای کشیدن آب از مخزن ندارد، مصرف برق کمتری خواهد داشت.

اما بدی این مخزن همین است که برای افرادی که قادر به بلند کردن آن نباشند کمی دشوار خواهد بود تا آبی با وزن بالا را روی آبسردکن قرار دهند.

آبسردکن یخچال دار

آبسردکن یخچال دار

این نوع از آبسردکن‌ها درست مشابه سری مخزن‌دار از بالا می‌باشند. با این تفاوت که ارتفاع بیشتری داشته و بخش پایینی هم دارای یک محفظه در ابعاد کوچک برای استفاده به عنوان یخچال است.

در همین زمینه بخوانید: خرید نوشابه لبنی لاکی دو کاله

این مدل‌ها می‌توانند برای شرکت‌ها و مکان‌های تجاری که دسترسی به یخچال فراهم نیست مناسب باشند تا بتوانید خوراکی و سایر نوشیدنی‌ها را درون آن خنک نگه دارید.

آب سردکن فاقد مخزن

آب سردکن فاقد مخزن

این نوع آب سردکن از دو نوع قبلی گزینه عالی‌تری هستند. چون فاقد مخزن هستند نیازی نیست که هر بار مخزن را پر کرده و درون دستگاه قرار دهید. بلکه کافی است به شیر ورودی آب متصل باشند. این مدل برای جاهایی مثل آشپزخانه کاملاً مناسب هستند.

برخی از این مدل‌ها دارای فیلترهایی برای تصفیه آب هستند. بخش پایینی دارای رادیاتورایی است که آب از طریق آنها وارد دستگاه شده و در جریان خواهد بود. ضمن اینکه آب درون رادیاتورها ثبات دارد، همزمان سرد شده و می‌توانید از ان استفاده کنید. با هر بار استفاده نیز آب بیشتری وارد این بخش شده و با آب سرد ترکیب می‌شود که همین امر کمک می‌کند همیشه آب سرد در دسترس باشد.

در همین زمینه بخوانید: بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

این نوع آبسردکن‌ها دارای فیلترهایی برای تصفیه کردن آب نیز می‌باشند که در این صورت آب تصفیه شده را به شما خواهند داد. تنها بدیشان هم این است که چون نیاز به ورودی شیر ساختمان دارند نمی‌توان در هر جایی استفاده کرد. البته می‌توانید با استفاده از شلنگ آب ضخیم که نزدیک به یک ورودی آب باشد به‌راحتی از انها استفاده کنید.

آب سردکن‌های رومیزی خانگی

آب سردکن‌های رومیزی خانگی

این مدل در اندازه و ابعاد کوچکی هستند که برای استفاده افراد با تعداد پایین در حد یه سا چهار نفر مناسب هستند. مخزن این نوع آبسردکن‌ها می‌تواند تا کمتر از 10 لیتر باشد و بهترین مکان برای استفاده از آنها نیز در خانه است که می‌توانید روی اپن، میز یا کابینت قرار داده و هرزمانی دسترسی به آب خنک داشته باشید.

راهنمای خرید آب سرد کن خوب

حالا که دانستید آب سردکن‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند، در ادامه به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید می‌پردازیم.

گنجایش مخزن

بسته به جایی که قرار است از آب سرد کن استفاده کنید، متناسب با آن نیز باید دستگاهی با گنجایش مخزن مناسب انتخاب کنید. اگر در خانه استفاده می‌کنید نمونه‌های کوچک و رومیزی هم برای شما مناسب خواهند بود. اما اگر قرار است در محل کار که در روز ده‌ها نفر در آنجا رفت و آمد دارند استفاده کنید، لازم است تا دستگاهی با گنجایش مخزن بیشتر انتخاب کنید.

البته برخی آبسردکن‌ها قابلیت اتصال مستقیم به ورودی آب را دارند که در این صورت گنجایش مخزن زیاد مسئله مهمی نیست. کافی است توان و میزان دمایی که دستگاه قادر است آب را سرد کند بهتر باشد تا با کمتر شدن آب سرد استفاده شده وقتی آب همزمان وارد مخزن می‌شود سریعاً سرد شود.

آبسردکن با امکان تولید آب گرم

امکان تولید آب سرد و گرم

برخی از آبسردکن‌ها دو منظوره هستند و علاوه بر آب سرد تولید آب گرم را نیز انجام می‌دهند. این مدل برای مکان‌های تجاری مناسب خواهد بود تا هر زمان که نیاز به تهیه قهوه داشتید یا هر نوع نوشیدنی گرم داشتید که دسترسی به آب داغ فراهم نبود بتوانید به آب گرم دسترسی داشته باشید.

توان و فیلترهای تصفیه

برای اینکه آبی با دمای کمتر یا بیشتر در دسترس داشته باشید، قدرت موتور روی این مسئله تاثیر بسیار زیادی دارد. هر چه توان موتور بیشتر باشد قادر است در زمان کوتاه‌تری آب را با دمای کمتر در اختیارتان قرار دهد یا اینکه اگر دو منظوره است آب داغ را نیز برایتان فراهم نماید.

اما مسئله اینجاست که هرچه این توان بالاتر باشد قیمت دستگاه و از آن مهمتر مصرف برقی که دارد نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین بر اساس نیاز خود باید دستگاهی با توان مناسب انتخاب کنید. دستگاه‌هایی با توان بالا مناسب شرکت‌ها و مکان‌های تجاری خواهند بود.

در همین زمینه بخوانید: خرید کلمن آب استیل

برخی آب سرد کن‌ها دارای فیلترهایی برای تصفیه آب هستند تا شما را از تهیه دستگاه دیگر بی نیاز کنند. توصیه می‌شود اگر هزینه آنها مشکلی برایتان ایجاد نمی‌کند از این مدل استفاده کنید.

شستشو و نگهداری

بسته به کیفیت و نوع آبی که در منطقه شما وجود دارد وجود سایر املاح در آب می‌تواند رسوبات مختلفی را در دستگاه به‌وجود بیاورد؛ خصوصاً اگر آبسردکن خریداری شده فاقد فیلترهای تصفیه آب باشد.

بنابراین لازم است هرازگاهی به تمیز کردن و شستشوی بخش‌های مختلف دستگاه بپردازید. پس مدلی انتخاب کنید که در شستشو نیز مشکلی نداشته باشد.

قیمت آب سردکن

قیمت آب سرد کن برقی به عوامل بسیار زیادی وابسته است. از نوع آبسردکن گرفته تا امکاناتی همچون قابلیت تولید آب گرم، داشتن فیلترهای تصفیه آب یا یخچال دار؛ بنابراین نمی‌توان قیمت میانگینی برای آنها در نظر گرفت.

اما به صورت معمول قرار باشد صرفاً برای سرد کردن آب از آن استفاده شود می‌توانید با هزینه‌ای در حدود یک میلیون تومان باید برای خرید آن صرف کنید.


بهترین آب سرد کن خانگی چی بخریم؟

حالا که با انواع آب سردکن آشنا شده و دانستید که پیش از خرید باید به چه مواردی دقت کنید در ادامه به معرفی بهترین آبسردکن‌های ایستاده و چندمنظوره از مدل‌های مختلف برای خانه و مکان‌های اداری و تجاری می‌پردازیم.

اب سردکن گوسونیک مدل GWD 574

اب سردکن گوسونیک مدل GWD 574

آب سرد کن بوش مدل RDW1571

آبسردکن بوش مدل RDW1571

آبسردکن ایستکول مدل TM-RK216

آبسردکن ایستکول مدل TM-RK216
  • مجهز به فناوری سرمایشی کمپرسی
  • مجهز به یخچال، دارای جایخی و ترموستات مجزا
  • نمایشگر
  • قابلیت نصب منبع فیلتردار ( قابل تهیه به صورت مجزا )
  • قابلیت نصب جالیوانی ( قابل تهیه به صورت مجزا)

آبسردکن گرند مدل GR-1044

آبسردکن گرند مدل GR-1044

آب سرد کن مجیک مدل WDU305

آبسردکن مجیک مدل WDU305

آبسردکن «مجیک» مدل «WDU305» محصولی زیبا و باکیفیت از این شرکت است که با بدنه‌ای از جنس ورق فلزی و پلاستیک مرغوب ساخته شده است. این آبسردکن به همراه مخزن آب کار می‌کند که از بالا به دستگاه متصل می‌شود. مجیک این محصول را با دو عملکرد آب سرد و گرم به بازار عرضه کرده است و به این منظور دو نازل آب مجزا برای دستگاه در نظر گرفته شده است.

طرز کار آبریزها به صورت اهرمی است و کاربری آسانی دارد. به این ترتیب کافی است لیوان را زیر آبریز گرفته و به سمت جلو بفشارید. زیر آبریزها سینی چکه‌گیری تعبیه شده است که از چکیدن آب روی زمین جلوگیری می‌کند. توان کار آبسردکن در وضعیت آب گرم 500 وات است و در وضعیت آب سرد به 110 وات می‌رسد.

آبسرد کن گوسونیک مدل GWD-573

آبسرد کن گوسونیک مدل GWD-573

آب سرد کن مایدیا مدل YL-1535S-B

آبسردکن مایدیا مدل YL-1535S-B

دستگاه‌های آبسردکن در بسیاری از ادارات و مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آبسردکن مایدیا مدل « YL-1535S-B» دستگاهی با کیفیت است. طراحی ظاهری این محصول بسیار زیبا و شکیل است و در سه رنگ متنوع به تولید و به بازار عرضه می‌شود. این آبسردکن دارای دو خروجی آب سرد و گرم است و کارکرد آن در سه حالت آب‌گرم، ولرم (دمای اتاق) و سرد است. و در قسمتی که لیوان قرار می‌گیرد سینی چکه‌گیر وجود دارد. آب خروجی آن فشار نسبتا خوبی دارد.

خروجی آب سرد 2 لیتر و خروجی آب‌گرم 4 لیتر در دقیقه ظرفیت دارند. در قسمت زیر این دستگاه یک یخچال با گنجایش 20 لیتر قرار دارد و بسیار کارآمد خواهد بود.

آبسرد کن سافت واتر مدل YLR-6VN300A

آبسرد کن سافت واتر مدل YLR-6VN300A

آبسرد کن یکی از لوازمی کاربردی است. زمانی که احتیاج به آب خنک یا حتی آب جوش داریم، داشتن این محصول نیازمان را برطرف می‌کند. این محصولات در ادارات، مدارس و آموزشگاه‌ها کارایی بسیاری دارد. اگر قصد تهیه آبسرد کن دارید برند سافت واتر یکی از گزینه‌هایتان است. آبسرد کن سافت واتر مدل YLR-6VN300A از نوع ایستاده و به رنگ سفید به بازار عرضه شده است.

با اینکه این مدل ایستاده است اما به دلیل طراحی جمع و جوری که برای YLR-6VN300A در نظر گرفته شده، فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. رنگ سفیدی که برای این کالا در نظر گرفته شده سبب شده تا این مدل در تمامی فضاها انتخاب مناسبی باشد. آبسرد کن سافت واتر مدل YLR-6VN300A در ابعاد 117 × 28 × 39 سانتی‌متر به بازار عرضه شده است.

از ویژگی‌های این کالا می‌توان به دارا بودن 3 طبقه کابینت قسمت محفظه پایین جهت مصارف گوناگون اشاره کرد. توان آب‌سردکن این مدل 90 و توان آب‌گرم‌کن آن توسط شرکت سازنده 550 وات اعلام شده است.

آب سرد کن هیوندای مدل HWD -5410W

آبسرد کن هیوندای مدل HWD -5410W

در محیط‌های اداری و عمومی، داشتن آبسرد کن، یک ویژگی نیست بلکه از الزامات محسوب می‌شود. همین امر سبب شده تا آبسرد کن یکی از لوازمی کاربردی به شمار آید. زمانی که احتیاج به آب خنک یا حتی آب جوش داریم، داشتن این محصول نیازمان را برطرف می‌کند. این محصولات در ادارات، درمانگاه‌ها و آموزشگاه‌ها کارایی بسیاری دارد.

اگر قصد خرید آبسرد کن دارید برند هیوندای یکی از گزینه‌هایتان است. آبسرد کن هیوندای مدل HWD -5410W از نوع ایستاده و به رنگ سفید به بازار عرضه شده است. با اینکه این مدل ایستاده است اما به دلیل طراحی جمع و جوری که برای HWD -5410W در نظر گرفته شده، فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. رنگ سفیدی که برای این کالا در نظر گرفته شده سبب شده تا این مدل در تمامی فضاها انتخاب مناسبی باشد.

آبسرد کن هیوندای مدل HWD-5410W در ابعاد 111 × 30 × 30 سانتی‌متر به بازار عرضه شده است. از ویژگی‌های این کالا می‌توان به توانایی تولید آب گرم اشاره کرد. توان آب‌سردکن این مدل 90 و توان آب‌گرم‌کن آن توسط شرکت سازنده 450 وات اعلام شده است. این مدل به دکمه خاموش/روشن آب‌گرم و آب سرد مجهز شده است.

آبسردکن لارنزا مدل TH-1030

آبسردکن لارنزا مدل TH-1030
  • تولید آب گرم بیش از 90 درجه سانتی گراد
  • تولید آب سرد کمتر از 10 درجه سانتی گراد
  • تولید 5 لیتر آب گرم در ساعت
  • تولید 2 لیتر آب سرد در ساعت
  • صدای بسیار کم

در این پست به بررسی و راهنمای خرید آبسردکن پرداخته و شما را با انواع مختلف آن آشنا کردیم. سپس به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید پرداخته و در انتها 10 تا از بهترین آبسردکن های خانگی و اداری از برندهای گوناگون را مورد بررسی قرار دادیم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 2

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا