کد تخفیف دیجی کالا
کوهنوردی و کمپینگ

بهترین اجاق گاز سفری سامسونتی و تاشو ارزان قیمت

راهنمای خرید و انتخاب بهترین اجاق سفری تاشو و سامسونتی

خرید اجاق گاز سفری یکی از لوازم ضروری برای مسافرت است. داشتن یک اجاق گاز در مسافرت برای اینکه از غذای انگی دور نمانده و تغذیه سالمی داشته باشید واقعاً از لوازم ضروری سفر به حساب می‌آید. اجاق گازهای سفری دارای طراحی جمع و جور و کوچکی هستند که می‌توانید آنها را در صندوق عقب خودرو یا حتی زیر صندلی جلو قرار دهید.

در این پست قصد داریم به بررسی و راهنمای خرید اجاق گاز سفری از انواع مختلف تاشو و سامسونتی پرداخته و بعد از اینکه با نکاتی که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید آشنا شدید در پایان به معرفی بهترین اجاق گاز سفری از برندهای محبوب دنیا بپردازیم.

راهنمای خرید اجاق گاز سفری

مثل خرید هر وسیله ضروری برای سفر، هنگام خرید اجاق سفری هم باید به یک سری نکات توجه کنید. از جمله اینکه با انواع این وسیله آشنا شده و بدانید که قرار است برای چه موقعیت‌هایی استفاده کنید. سوخت مصرفی که بیشترین دسترسی به آن را دارید از چه نوعی بوده و چه نکاتی را باید قبل از خرید بررسی کنید. در ادامه به معرفی چند مورد از این نکات می‌پردازیم.

نوع اجاق گاز سفری

اجاق گازهای سفری از نظر طراحی به دو گروه تقسیم بندی می‌شوند. نوع اول تاشو هستند که سرشعله و پایه تاشونده دارند تا ساختار جمع و جوری داشته و حجم کمتری از خودرو شما را اشغال کنند. این نوع اجاق گاز سفری را با نام تاشو می‌شناسیم.

گروه دیگر نیز با نام سامسونتی شناخته می‌شوند که درست مانند یک کیف سامسونت به نظر می‌رسند. قطعات مختلفی مثل سرشعله این اجاق قابل تعویض بوده و می‌توانید آنها را از هم جدا کنید. این نوع خود دارای فندک هستند و مشکلی هم بابت روشن کردن آنها نخواهید داشت.

بهترین اجاق گاز سفری چی بخریم؟

نوع سوخت مصرفی

اجاق گازهای سفری در انواع مختلفی که وجود دارند از نظر سوخت به چند گروه نیز تقسیم می‌شوند که بهترین آنها همان نوع سوخت گاز است که هم آلودگی کمی برای طبیعت ایجاد می‌کند و هم اینکه بیشتر از همه در دسترس است.

  • سوخت جامد: این نوع سوخت به صورت جامد است و پیدا کردن آنها هم در هر جایی دشوار خواهد بود. ممکن است به یک روستای خوش آب و هوا سفر کرده باشید که خبری از این نوع سوخت وجود نداشته باشد و برای پیدا کردن آن به مشکل بربخورید.
  • سوخت چوبی(هیزم): این نوع سوخت هم طبیعت دوست نبوده و بهتر است که برای حفظ طبیعت از آن استفاده نکنیم.
  • سوخت مایع(گازی): این نوع سوخت هم همان گاز کپسول‌های استوانه‌ای است. در هر جایی می‌توانید این سوخت را به راحتی پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

وزن و مدت زمان قابل استفاده

به حداقل رساندن وزن و حجم وسایلی که هنگام مسافرت با خود می‌برید اهمیت زیادی دارد. اجاق گاز سفری به این دلیل که از سوخت گاز مایع استفاده می‌کند، بسته به حجم کپسول می‌تواند وزن متفاوتی داشته باشد. بنابراین باید محصولی انتخاب کنید که با طراحی و ساختار مناسب وزن کم و در عین حال حجم کمی را نیز اشغال کند.

اما این کاهش وزن و حجم نباید به شکلی باشد که در پخت و پز مشکلی به وجود بیاورد و با محدودیت مواجه شوید. برای این کار انتخاب اجاق گاز سفری سامسونتی گزینه مناسبی است. چرا که جمع و جور بوده و می‌توانید آن را درون صندوق خودرو نیز جاگذاری کنید.

در همین زمینه بخوانید: بهترین اجاق گازهای رومیزی و صفحه‌ای

منظور از مدت زمان قابل استفاده هم به حجم مخزن کپسول بستگی دارد. باید محصولی انتخاب کنید که تا جای ممکن مدت زمان بیشتری سوخت اجاق را تامین کند. هر چه تعداد دفعاتی که باید کپسول مخزن اجاق گاز را مجدداً پر کنید به نفع شما خواهد بود تا از زمان مسافرت خود لذت بیشتری ببرید.

راهنمای خرید اجاق گاز سفری

شعله پوش و پایه

اجاق گازهای سفری برای اینکه حجم کمی را اشغال کنند، طراحی آنها طوری است که شعله پوش و پایه به صورت تاشو می‌باشند.

بنابراین در انتخاب محصول باید دقت کنید که اولاً شعله پوش هنگام باز شدن گستردگی زیادی داشته باشد تا بتوانید انواع ظرف را روی آن قرار دهید و ثانیاً پایه‌ها هم به مقدار کافی باز شده و طویل باشند تا تعادل پایه با ظرف سنگین و حجیم روی آن به هم نخورد.


بهترین اجاق گاز سفری کدام مارک‌ها هستند؟

حال که با انواع اجاق سفری آشنا شدید و دانستید که چه نکاتی را پیش از خرید باید بررسی کنید، در ادامه به بررسی بهترین مارک اجاق سفری از برندهایی مثل مکس، هپی هوم، حامی گاز، آنست و کوار می‌پردازیم.

اجاق سفری مدل PR

اجاق سفری مدل PR
ابعاد 8 × 28 × 34 سانتی‌متر
وزن 1510 گرم
نوع سوخت کپسول استوانه‌ای
توضیحات سوخت کارکرد با کپسول گاز بوتان
قابلیت کارکرد با انواع کپسول های گاز از طریق اتصال شلنگ
دارای قفل کپسول
شعله پوش دارد
فندک دارد
سایر توضیحات دارای تبدیل جهت اتصال شلنگ گاز در زمان استفاده از انواع کپسول
دارای کیف پلاستیکی برای حمل و نگه‌داری
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری مدل Q23 همراه با کپسول گاز

اجاق سفری مدل Q23 همراه با کپسول گاز
ابعاد 7*35*35 سانتی‌متر
وزن 700 گرم
نوع سوخت کپسول استوانه‌ای
شعله پوش دارد
فندک دارد
سایر توضیحات زمان جوش آب 10 دقیقه
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری مکس سان مدل 3500S

اجاق سفری مکس سان مدل 3500S
ابعاد 8 × 26 × 32 سانتی‌متر
وزن 1500 گرم
نوع سوخت کپسول استوانه‌ای
توضیحات سوخت کارکرد با کسپول گاز بوتان
دارای قفل کپسول
مصرف سوخت بوتان 200 گرم بر ساعت
شعله پوش دارد
فندک دارد
سایر توضیحات دارای یک کیف پلاستیکی برای حمل و نگه‌داری
ابعاد کیف 9.5 × 29 × 33 سانتی‌متر
وزن کالا با کیف 2020 گرم
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری اتم گاز مدل C1

اجاق سفری اتم گاز مدل C1

اجاق خوراک پز سفری اتم گاز با کاربردهای متعدد سبک متفاوتی برای گرم کردن غذا و پخت و پز را برای گردش و مسافرت و حتی محیط کار فراهم کرده.اجاق خوراک پز سفری اتم گاز با وزن و حجم کم ، حمل و نگهداری آسانی دارد و به راحتی در هرنوع سفر و صعودهای حرفه ای قابل استفاده میباشد.کپسول گاز یکبار مصرف بوتان/پروپان 190 گرمی بعنوان سوخت این اجاق استفاده میگردد.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید باربیکیو

شعله پخش کن این اجاق گاز با تقسیم مناسب گاز به تمامی خروجی ها بدون انقطاع به مصرف بهینه و تقسیم مناسب حرارت کمک میکند.کیفیت درب انتهایی اجاق خوراک پز سفری اتم گاز در مقایسه با نمونه های خارجی بشکل قابل توجهی بالاتر است و بعد از مدتی استفاده آسیب نمی بیند.این اجاق علاوه بر دارا بودن نشان استاندارد ملی ایران ، دارای استاندارد های ایزو 9001 و 10004 میباشد.

ابعاد 12×12×19 سانتی‌متر
وزن 500 گرم
نوع سوخت کپسول
توضیحات سوخت کپسول یک بار مصرف بوتان/پروپان 190 گرمی
سایر توضیحات قابل استفاده در محیط کار ، پارک ها ، مسافرت ها و کوهنوردی
مناسب برای تمام فصول
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری حامی گاز مدل A30

اجاق سفری حامی گاز مدل A30

امروزه با افزایش سفر و گردش و نیاز انسان به طبیعت گردی و سفر ،استفاده از وسائل مربوط که برای یک سفر گروهی را فراهم کند بسیار ضروری میباشد.یکی از وسائل ضروری که برای سفر استفاده میشود اجاق های سفری میباشد .دلیل استفاده این اجاق سفری سبک بودن و استفاده آسان و شعله قوی آن میباشد. قدرت شعله ی اجاق حامی گاز بسیار عالی و کاملا برای گرم کردن یا درست کردن غذا یا گداختن ذغال میباشد.شعله های این اجاق بدون گرفتگی و منظم میسوزد.

این اجاق به دلیل سبکی و کم حجم بودن بسیار مناسب برای کمپینگ بوده و براحتی در کیف و کوله و داخل ماشین قرار میگیرد.کپسول های ۱۹۰ گرمی که در اکثر فروشگاه ها وجود دارد مناسب برای این کپسول هست که نصب آن بسیار راحت و راهنمای آن نیز در بسته بندی موجود میباشد‌. اجاق حامی گاز توسط مهندسان گروه حامی گاز و کارگران حرفه ای و مجرب ساخته شده است.

بدنه این اجاق کمپینگ دارای کیفیت بسیار خوب و باواشر آلمانی و ژیگلور فیلتردار تجهیز شده است.شیر قابل تنظیم با کیفیت نیز یکی از ویژگیهای این اجاق سفری میباشد . ممکن است ابتدای زدن کپسول کمی از گاز نشت کند و بوی گاز بدهد که کاملا طبیعی هست وناشی از سوراخ شدن کپسول است و خطری ندارد و پس از روشن کردن بار اول اجاق و با استفاده از آن احساس رضایت کنید.

ابعاد 19×11×11 سانتی‌متر
وزن 500 گرم
نوع سوخت کپسول
شعله پوش ندارد
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری هپی هوم مدل BDZ-155-a

اجاق سفری هپی هوم مدل BDZ-155-a
ابعاد 8 × 25.5 × 33 سانتی‌متر
وزن 1450 گرم
نوع سوخت کپسول
فندک دارد
سایر توضیحات کاربرد دوگانه با قابلیت مصرف کپسول و همچنین گاز شهری
دارای فندک
دارای کیف پلاستیکی
بدنه محکم و خوش ساخت
قابل اراِئه در 2 رنگ قرمز و مشکی
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری مدل ZT-202

اجاق سفری مدل ZT-202
ابعاد 20x20x11 سانتی‌متر
وزن 350 گرم
نوع سوخت کپسول استوانه‌ای
توضیحات سوخت کپسول های کوچک گاز به درگاه اچاق وصل می شوند
شعله پوش ندارد
فندک دارد
سایر توضیحات ساختار تاشو
وزن فوق العاده سبک
دارای یک شیر برای کنترل فشار خروجی
مجهز به کیف برزنتی برای حمل آسان
ساخته شده از استیل ضدزنگ و آلمینیوم
خرید از ارزانترین فروشنده

خوراک پز نفتی مدل CampSpot

خوراک پز نفتی مدل CampSpot

این محصول علاوه بر خوراک پزی ، امکان گداختن کامل زغال را با سرعت بالا داراست.اجاق خوراک پز نفتی با کاربردهای متعدد، سبکی متفاوت برای گرم کردن غذا و پخت و پز را برای گردش و مسافرت و کوهنوردی حتی محیط کار فراهم کرده است.اجاق خوراک پز نفتی سبک و با حجم کم، حمل و نگهداری آسانی دارد و به راحتی در هرنوع سفر و صعودهای حرفه ای قابل استفاده میباشد.

شعله پخش کن این اجاق گاز با تقسیم مناسب گاز به تمامی خروجی ها بدون انقطاع به مصرف بهینه و تقسیم مناسب حرارت کمک میکند.کیفیت درب انتهایی اجاق خوراک پز نفتی در مقایسه با نمونه های خارجی بشکل قابل توجهی بالاتر است و بعد از مدتی استفاده آسیب نمی بیند.

ابعاد 25*25*30 سانتی‌متر
وزن 1000 گرم
نوع سوخت الکلی
توضیحات سوخت سوخت مورد استفاده نفت
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری آنست مدل 242-2w

اجاق سفری آنست مدل 242-2w

اجاق سفری Honest مدل «242-2w» از طراحی ساده و کاربردی برخوردار است و با اندازه‌ی نسبتا کوچکش انتخابی عالی برای علاقه‌مندان به سفر و کوهنوردی محسوب می‌شود. علاوه بر اندازه‌ی کوچک، یک کیف پلاستیکی نیز برای این اجاق طراحی شده است تا با قرار دادنش داخل آن، حمل و جابه‌جایی‌اش به‌سادگی صورت گیرد. در ساخت بدنه‌ی این محصول از فلز استفاده شده است که علاوه بر مقاومت در برابر حرارت و گرما، عمری نسبتا طولانی دارد.

از ویژگی‌های جالب این مدل تعبیه یک دکمه برای کم و زیاد کردن شعله است؛ به‌این‌ترتیب با توجه به نیازتان می‌توانید میزان شعله را کم یا زیاد کنید. با همراه داشتن اجاق سفری مدل «242-2w» به راحت‌ترین شکل ممکن غذاهایی ساده و خوش‌طعم در طبیعت و فضای باز طبخ کنید.یکی دیگر از مصارف این اجاق برای مکانهایی میباشد که شیر گاز موجود نمیباشد.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید اجاق گاز مبله

به طور مثال زمانی که خانم خانه بخواد توی بالکن و یا حیاط خلوت غذایی درست کنه و بوی غذا داخل نیاد و یا افرادی که در محل کارشون گاز ندارن و یا توی کانکس استراحت میکنن و بخوان غذا درست کنن به منظور رفع نشتی گاز، نحوه نصب کپسول استوانه ای به این صورت میباشد که ابتدا شیر گاز را کاملا بسته تا اهرم نگه دارنده کپسول آزاد شود، سپس کپسول را در جای خود درون اجاق قرار دهید.

سپس دستگیره اهرم را به پایین فشار دهید و این کار باعث میشود که کپسول به اجاق چفت شده و نشت گاز نداشته باشد.( توجه داشته باشید که برای ایمنی بیشتر ، وقتی که شیر گاز اجاق باز باشد ، اهرم دیگر بالا نمیرود و کپسول خارج نمیشود)

ابعاد 30×35×10 سانتی‌متر
وزن 500 گرم
نوع سوخت کپسول استوانه‌ای
توضیحات سوخت LPG & BUTANE
کپسول گاز 220 گرمی
شعله پوش دارد
فندک دارد
خرید از ارزانترین فروشنده

اجاق سفری کوار مدل PORTABLE-SOUTH0202

اجاق سفری کوار مدل PORTABLE-SOUTH0202
ابعاد 11 × 11 × 9.5 سانتی‌متر
خرید از ارزانترین فروشنده

در این پست به بررسی و راهنمای خرید اجاق گاز سفری پرداخته و شما را با انواع مختلف اجاق سفری آشنا کردیم. سپس به بررسی نکاتی که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید پرداختیم. در انتها نیز بهترین برندهای اجاق سفری را مورد بررسی قرار دادیم. برای مشاهده برندها و محصولات بیشتر می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کرده و اقدام به خرید اینترنتی اجاق گاز سفری از فروشگاه‌های آنلاین کنید.

برچسب ها

مینا نظری

مینا تحصیلات آکادمیک خودشو تو کارشناسی ارشد رشته نرم‌افزار به پایان رسونده. چند سالی رو در حوزه بازاریابی برای شرکت‌های مختلف فعالیت داشته و تجربه‌های خوبی در زمینه بازاریابی داره؛ به تولید محتوا علاقه داره و دوست داره با تولید محتوای خلاقانه، به دوستاش که قصد خرید دارن کمک کنه تا تجربه خرید خوبی داشته باشن.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن