۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
آلات موسیقیراهنمای خرید

بهترین مضراب سنتور چی بخریم؟ (راهنمای خرید)

بهترین مضراب برای سنتور کدام مارک است؟

از آنجایی که مضراب سنتور تنها راه ارتباط یک نوازنده با ساز است، انتخاب یک مضراب استاندارد و با کیفیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مضراب‌ها درواقع کنترل بخش نهایی را در نواختن سنتور برعهده دارند که اگر به‌درستی انتخاب نشوند تاثیر زیادی در صدای خروجی خواهد داشت.

در ادامه این پست از سایت تاپترین قصد داریم به معرفی چندتا از بهترین مضراب های سنتور پرداخته و در پایان با بررسی نکات و راهنمای خرید مضراب برای سنتور ببینیم که چطور باید نواختن سنتور را با صدایی شیواتر فراهم کنیم.

بهترین مضراب سنتور چی بخرم؟

بعد از خرید سنتور اولین نکته که در خرید مضراب باید آن را بررسی کنید جنس چوب آن است. مضراب‌های بسیار حساس هستند و لازم است تا از چوب درختی ساخته شده باشند که دوام بالایی داشته و همچنین رطوبت را به خود جذب نکنند که موجب تاب برداشتن می‌شود. رایج‌ترین چوب‌ها برای ساخت مضراب که از اهمیت بالایی برخوردار هستند شامل گردو، عناب و انواع مرکبات می‌باشد. دلیل آن هم به بافت چوب برمی‌گردد که هرچه بیشتر و فشرده‌تر باشد، مضراب ساخته شده مقاومت و ظرافت بیشتری خواهد داشت.

نکته بعدی به ساختار و طراحی مضراب برمی‌گردد. پیش از این لازم بود تا مضراب موازی و کاملا صاف ساخته شود؛ اگر رگه‌های چوب موازی نبودند یا اصطلاحا همدیگر را قطع می‌کردند یکی از مضراب‌ها از دیگری نرم‌تر یا سفت‌تر شده و در نواختن تاثیرگذار بود. اما این موازی بودن باعث شده بود تا گاهی اوقات بخشی از مضراب به سایر سیم‌ها برخورد کرده و صدای ساز را خراب کند.

تا اینکه همین سال گذشته سری جدیدی از مضراب‌ها توسط استاد حسینی تولید شدند که دارای مقداری قوس رو به بالا در این بخش هستند و درواقع مانند پرانتز به‌نظر می‌رسند. این موضوع باعث می‌شود تا نوازنده اشتباهاً سیم دیگری را لمس نکند و صرفا نوک مضراب در تماس با سیم‌ها باشد.

در همین زمینه بخوانید: خرید میز سنتور

الگوی مضراب هم نکته بعدی است که باید به آن دقت کنید. طول مضراب معمولاً بین 23 تا 25 سانتی‌متر است؛ اگر طول بیشتر از این باشد موجب لرزش بیشتر دست شده و کنترل کردن آن سخت‌تر خواهد بود. این حالت برای افرادی که از مضراب بدون نمد استفاده می‌کنند بیشتر خود را نشان خواهد داد.

در نهایت هم باید به پارچه‌ای که روی مضراب استفاده می‌شود دقت کنید. استفاده از نمد بهترین گزینه است. اگر احیاناً زمانی پیش آمد که دسترسی به مضراب نداشتید می‌توانید با پیچیدن پنبه به کمک نخ از ان استفاده کنید. توصیه می‌شود که نمد را با استفاده از نخ روی مضراب ببندید، چسب ساختار آن را به مرور سفت کرده و باعث می‌شود صدا تغییر کند.

خرید مضراب سنتور جعبه دار

مضراب سنتور مدل نفیس کد 65 به همراه جعبه

بررسی قیمت و خرید محصول

 • استفاده از چوب گردو با کیفیت در ساخت مضراب
 • دارای کیف چرمی با کیفیت و مرغوب

این مضراب سنتور دارای جعبه است که جنس چرم مرغوب آن را به وسیله‌ای مناسب برای نگهداری از مضراب سنتور تبدیل کرده است. نگهداری مضراب‌های سنتور برای نوازندگان بسیار حائز اهمیت است، هم به جهت عادت کردن به آن مضراب خاص در نواختن و هم شیوه‌ی صحیح نگهداری مضراب.

خرید بهترین مضراب سنتور

مضراب سنتور پدرام مدل دو عاشق A3

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده از چوب گردو
 • طراحی استاندارد و درست مناسب سنتورنوازی حرفه ای

مضراب سنتور پدرام مدل دو عاشق، از جنس چوب درخت گردو و در نهایت دقت و وسواس ساخته شده است. سبکی، ظرافت و شکل خاص این مضراب، شرایطی فراهم می‌آورد تا شما نوازنده‌ی ارجمند بهترین عملکرد سنتورنوازی‌تان را در همه حال(بویژه هنگام اجرا) با این مضراب داشته باشید.

این مضراب حاصل سال‌ها تجربه در هنر پرداخت چوب و استفاده از نظرات اساتید بنام سنتورنوازی است.

خرید مضراب سنتور

مضراب سنتور کد 55 همراه جعبه چرم

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده در نهایت ظرافت و دقت
 • جنس چوب گردو مقاوم و با کیفیت
 • دارای نمد مرغوب
 • دارای کیف چرمی با کیفیت

این مضراب سنتور برای نواختن حرفه‌ای مناسب است که می‌توانید از ان برای سنتور نوازی ارکستری و استودیویی استفاده کنید. جنس چوب استفاده شده در ساخت این مضراب عمر بالایی داشته و به خوبی خشک و پوسیده شده است تا در طول زمان تغییر حالت ندهد.

این مضراب سنتور با نهایت ظرافت پرداخته شده و ساخته شده است که به راحتی می‌توانید انگشتان خود را در آن قرار داده و با طراحی ارگونومی که دارد مناسب برای هر سنی خواهد بود. سنتور نوازی با این مضراب به لطف پرداخت عالی که دارد ساده بوده و احساس کاملا راحتی در نواختن آن خواهید داشت.

مضراب سنتور دراب

مضراب سنتور دراب مدل No1 Walnut

بررسی قیمت و خرید محصول

 • دارای بسته‌بندی مناسب
 • دارای نمد پارچه‌ای با کیفیت
 • مناسب برای نوازندگی سنتور مبتدی و حرفه‌ای

مضراب سنتور دراب جنسی از چوب گردو دارد و علاوه بر کیفیت ساخت از کیفیت بسته‌بندی شیک و راضی‌کننده‌ای برخوردار است. ضخامت سر این مضراب 2 میلی‌متر است و همراه با آن سه قطعه نمد قرار داده‌شده است.

این مضراب در یک بسته‌بندی در دار شکیل قرارگرفته است و سطح داخلی آن با پارچه‌ی نمدی پوشانده شده است. به همین دلیل جدا از استفاده‌ی شخصی انتخاب خوبی برای هدیه به شمار می‌رود.

مضراب سنتور نمد دار

مضراب سنتور مدل سفارشی 3 مهر

بررسی قیمت و خرید محصول

 • دارای نمد با کیفیت
 • مناسب برای سنتور نوازی مبتدی و نیمه حرفه ای
 • ساخته شده از چوب گردو با کیفیت و جلا داده شده با روغن کنجد

این مضراب سنتور نمد دار از جنس چوب درخت گردو و با کیفیت و دقت بالا ساخته شده است. این مضراب میان‌رده، با ظاهر و پرداخت سطحی قابل قبول، علاوه بر برآوردن نیازهای شما در انجام تمرین‌های روزمره برای اجراهای نیمه‌حرفه‌ای نیز کاملاً مناسب است.

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای خرید مضراب سنتور حرفه ای پرداخت کنید این مدل می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این مضراب همچنین با روغن کنجد پرداخت شده است که موجب افزایش طول عمر آن نیز خواهد شد.

مضراب سنتور جعبه دار فرد

مضراب سنتور جعبه دار فرد مدل tf

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده از چوب گردو با کیفیت
 • دارای جعبه مناسب برای نگهداری مضراب سنتور از جنس نمد
 • طراحی استاندارد و مناسب برای استفاده افراد در سنین مختلف

مضراب ویژه سنتور فرد یک جفت مضراب خوب و باکیفیت سنتور برای هنرجویان و نوازندگان این ساز ایرانی است. این مضراب ساقه نسبتاً نازکی دارد، اما با تراش خوب و مناسبی که بر روی آن انجام شده و هم چنین بخاطر استفاده از انواع باکیفیت و مقاوم چوب، دوام خوبی خواهد داشت.

رنگ مضراب سنتور آذرخش نسبتاً تیره و یکدست است و یکدستی آن باعث می شود که در نوازندگی های طولانی چشم نوازنده احساس خستگی نکند. طول و ابعاد بخش های مختلف این مضراب و هم چنین انحنای اجزای مختلف آن استاندارد است.

مضراب پلاستیکی مناسب کودکان درسا

مضراب سنتور مدل درسا D02

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده از پلاستیک با کیفیت
 • مناسب برای کودکان و دارای بیش از ۱۰ رنگ

اگر به دنبال مضراب سنتور مناسب برای کودکان هستید این مضراب پلاستیکی با توجه به جنسی که دارد در مقابل شکستگی‌هایی که برای مضراب‌های چوبی زیاد رخ می‌دهد مقاوم است. از همین روی انتخابی عالی برای سنتور نوازی کودکان است.

مضراب سنتور موسوی مدل دو مهر

مضراب سنتور موسوی مدل دو مهر

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده از چوب گردو با کیفیت عالی
 • دارای پارچه نمدی با کیفیت و مقاوم
 • دارای ۳ عدد نمد رنگی در رنگ‌های مختلف
 • مناسب برای سنتور نوازی حرفه ای و نیمه حرفه ای

اگر به دنبال خرید بهترین مضراب سنتور مناسب سنتور نوازی حرفه ای و نیمه حرفه‌ای هستید این مضراب با توجه به جعبه دار بودن و طراحی با کیفیتی که دارد می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

این مضراب جعبه دار از جنس رویه نمد است که در طراحی داخلی از پلاستیک برای جعبه استفاده شده و همین موضوع باعث شده وزن سبک و مقاومی داشته باشد.

همچنین درون جعبه نیز پارچه نمدی برای چسباندن به مضراب قرار داده شده است که در ۳ رنگ مختلف بوده و متناسب با علاقه خود می‌توانید از رنگ دلخواه نمد آن را به مضراب بچسبانید.


سوالات متداول در خصوص خرید مضراب سنتور حرفه ای

مضراب سنتور چیست؟

مضراب سنتور یکی از اجزای اصلی ساز سنتور است که با نبود آن امکان نواختن ساز را نخواهید داشت. این مضراب در ابعاد مختلفی تولید می‌شود که از جنس چوب گردو است.
با قرار گرفتن انگشت اشاره درون فاق این مضراب و گرفتن آن به کمک دیگر انگشتان، می‌توانید روی سیم‌های سنتور ضربه زده و آن را بنوازید.

بهترین مضراب برای سنتور نوازی حرفه‌ای را چطور انتخاب کنیم؟

اولا سعی کنید مضرابی انتخاب کنید که از جنس چوب گردو با کیفیت باشد و دارای وزن مناسبی باشد. وزن مضراب در بخش سرتاسری آن باید به شکل درستی تقسیم شده باشد تا در ضربه زدن با آن احساس راحتی داشته باشید.
یکی دیگر از نکات در خرید مضراب این است که اگر مضراب نمد دار است، مدلی را انتخاب کنید که دارای نمد با کیفیت بوده و همچنین نمد اضافه به همراه داشته باشد. چرا که نمدها با گذر زمان در اثر کوبیده شدن فشرده شده و صدای بمی در نواختن ایجاد خواهند کرد.


جمع بندی نهایی

در این پست به معرفی بهترین مضراب های سنتور پرداخته و شما را با انواع مضراب سنتور که مناسب برای سنتورنوازی مبتدی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای هستند آشنا کردیم. همچنین چند مدل مضراب سنتور برای کودکان را نیز معرفی کردیم که با توجه به جنس پلاستیکی خود مقاومت بیشتری داشته و برای یادگیری مهارت سنتور نوازی کودکان مناسب هستند.

بسته به اینکه در کدام یک از سطوح یادگیری سنتور نوازی هستید می‌توانید از این مضراب‌های معرفی شده استفاده کرده و تجربه لذت بخشی در نواختن سنتور را داشته باشید.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید مضراب سنتور به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید بهترین دف و راهنمای خرید کاخن هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید مضراب سنتور دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید مضراب سنتور دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 9

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا