۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم جانبی خودرو

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟ +راهنمای خرید قفل پدال ارزان و خوب

یکی از اصلی‌ترین موارد برای تامین امنیت خودرو استفاده از قفل پدال خودرو است. چرا که با وجود این قفل امکان استفاده از دو پدال ترمز و کلاچ غیرفعال شده و امکان سرقت خودرو وجود نخواهد داشت. در این پست قصد داریم به معرفی بهترین قفل پدال خودرو برای انواع خودرو پراید، پژو، تندر و سایر خودروهای داخلی و خارجی بپردازیم که با استفاده از آنها می‌توانید امنیت خودرو خود را افزایش دهید.

بعد از خرید خودرو تامین امنیت آن مهم‌ترین موضوعی است که احتمالا فکر هر خریداری را به خود مشغول می‌کند. ضریب امنیتی خودرو مسئله‌ای ریسکی است و لحظه‌ای توقف ماشین بدون لوازم ایمنی در معابر می‌تواند خطر آفرین باشد. شما چه تجهیزاتی برای ایمن کردن خودرو خود هنگام پارک در معابر و خیابان‌ها خریداری کرده‌اید؟ انواع قفل پدال ارزان‌تر از سایر وسایل امنیتی خودرو هستند و در عین حال می‌توانند دو پدال کلاچ و ترمز را با هم درگیر کنند.

چرا باید قفل پدال بخریم؟

امروزه در مورد استفاده و خرید قفل فرمان یا پدال اختلاف نظر زیادی در بین رانندگان خودرو وجود دارد اما باید بگوییم که استفاده از هیچ یک از این قفل‌ها مانع از سرقت خودروی شما نمی‌شود، با این وجود تقریباً همه معتقدند که قفل پدال مشکلات بیشتری برای سارقان ایجاد می کند و زمان بیشتری برای باز شدن نیاز دارد.

تنها فایده بستن قفل فرمان و پدال تاخیر در سرقت ماشین است که همین امر ممکن است باعث شود شما سریعا به ماشین خود برسید و حتی ترس رسیدن صاحب ماشین باعث شود سارق به سرقت وسایل جزیی اکتفا کند یکی از اهداف اصلی قفل پدال این است که سارق برای اینکه بتواند قفل را باز کند، خم شده و تمرکز خود را روی باز کردن آن بگذارد.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید چرخونک و مسگری

در این حالت سارق متوجه نزدیک شدن افراد و محیط اطراف نخواهد شد و همین مورد یک عامل بازدارنده مهم برای سارقان خواهد بود. این ابزار با قفل کردن پدال ها حرکت خودرو را مختل می‌کند و جلوی سرقت را می‌گیرد. اگرچه متاسفانه اکثر افراد به علت زمان بر بودن و دشوار بودن نصب، از این ابزار صرف نظر می‌کنند اما این قفل یک راه حل خیلی خوب برای جلوگیری از سرقت خودرو می‌شود. این قفل شامل یک میله‌ی بلند و دو چنگال است که با بسته شدن چنگال‌ها که روی پدال و زیر آن قرار می‌گیرند.

قفل پدال گلدن لاک مدل R201

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۳۰۰ گرم
 • جنس: فولاد
 • طول: ۴۰ سانتی متر
 • نوع و تعداد کلید: دو عدد کامپیوتری
 • ویژگی‌ قفل : قفل کشویی

قفل پدال گلدن لاک مدل R201 دارای بدنه ی فولادی و مقاوم در برابر برش و ضربه است. این پدال رو برای اکثر خودروها بخصوص پراید، رانا، تیبا، دنا، سمند، کوییک، شاهین، پارس و… می توان استفاده کرد. بند این پدال فولادی بوده و دارای دو کلید ویژه است. توپی قفل بصورت صفحه بندی است به همین علت در برابر باز شدن با کلیدهای متفرقه و ابزار قفل بازکنی بسیار مقاوم است.

قفل پدال لوکمس مدل dan6806

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس فولاد
 • طول ۴۵ سانتی‌متر
 • نوع و تعداد کلید : سه عدد
 • ویژگی‌های قفل پدال : روکش فومی

این مدل از قفل پدال مخصوص ماشین‌های اتوماتیک ساخته شده است که برخلاف قفل‌های معمولی تنها روی پدال ترمز خودرو بسته می‌شود ،ترمز در خودروهای اتوماتیک نقش بسیار مهمی دارد. در بسیاری از این خودروها بدون گرفتن ترمز نمی‌توانید خودرو را روشن کنید یا دنده را در وضعیت مورد نظر قرار دهید؛ از سویی دیگر اگر بتوان این دو کار را بدون کمک پدال ترمز انجام داد باز هم نمی‌توان خودرو را به راحتی سرقت کرد؛ چراکه رانندگی با خودرویی که ترمز ندارد امکان‌پذیر نیست.

عملکرد این قفل به این شکل است که در بخش زیر پدال ترمز قرار گرفته و مانع از پایین رفتن آن می‌شود. این مدل قفل پدال به صورت کشویی باز و بسته می‌شود و برای آنکه کاربر این کار را راحت‌تر انجام دهد قفل در قسمت بالایی این محصول قرار گرفته تا دسترسی به آن و چرخاندن کلید در قفل آسان‌تر باشد. در ساخت این محصول از فولاد استفاده شده تا در برابر فشار و ضربه مقاومت کافی از خود نشان دهد.

قفل پدال نیکو پارس کد 20690

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۸۰۰ گرم
 • جنس: فولاد
 • طول: ۴۲ سانتی‌متر
 • نوع و تعداد کلید : دو عدد
 • ویژگی‌های قفل پدال : روکش آهنی

قفل پدال صنایع قفل نیکو پارس مدل Airon دارای بدنه‌ی فولادی و مقاوم در برابر برش و ضربه است. این پدال رو برای اکثر ماشین‌ها بخصوص 206 ،206SD ،L90 می‌توان کرد. این پدال بند ضد اسید بوده و دو کلید ویژه دارد. توپی قفل بصورت صفحه بندی بوده و دارای ساچمه‌های برنجی نیست به همین دلیل در برابر باز شدن با کلیدهای متفرقه و ابزار قفل بازکنی بسیار مقاوم است.

قفل پدال گارد مدل D541

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۲۰۰۰ گرم
 • جنس: فولاد
 • نوع و تعداد کلید: دو عدد
 • سایر توضیحات: قفل پدال گارد مناسب برای تمامی خودروها

قفل پدال گارد مدل D541 دارای بدنه‌ی فولادی و مقاوم در برابر برش و ضربه است. از قفل پدال و قفل فرمان برای مراقبت از خودرو استفاده می‌شود قفل فرمان و قفل پدال می‌تواند سرقت خودرو را به تاخیر بیندازد.

به این دلیل که اکثر سارقان می‌تواند تمام مسایل امنیتی مانند قفل پدال و قفل فرمان و… را باز کنند. اما بسته بودن این وسایل باعث طول کشیدن زمان سرقت می شود. و ممکن است شما طی این مدت بتوانید خود را به محل وسیله نقلیه خودتان، برسانید. و یا حتی وجود این وسایل امنیتی باعث منصرف شدن سارقان از دزدیدن خودروی شما شود.

قفل پدال خودرو نووا مدل L700

بهترین قفل پدال خودرو چی بخریم؟

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس: فولاد
 • طول: حداقل ۳۵ سانتی متر و حداکثر ۴۲ سانتی‌متر
 • تعداد کلید: سه عدد
 • ویژگی‌ قفل پدال: روکش PVC

اگر شما از جمله افرادی هستید که همیشه نگران امنیت خودروی خود هستید این محصول را به شما توصیه می‌کنم. قفل پدال مدل L700 که توسط شرکت نووا Nova تولید شده است. این قفل پدال به لطف بدنه‌ی فولادی که دارد به خوبی در برابر ضربه و فشار مقاومت می‌کند.

حداقل طول این قفل پدال 35 سانتی‌متر و در حالت باز شده طول آن به 42 سانتی‌متر می‌رسد. همچنین لوله‌ی مرکزی که موجب افزایش طول قفل پدال در حالت باز شده می‌شود 2.5 سانتی‌متر قطر دارد. برای باز و بسته کردن این قفل 3 کلید از نوع کامپیوتری عرضه می‌شود که موجب بالا رفتن میزان امنیت آن شده است. از این قفل می‌توان برای انواع خودروها استفاده کرد. این قفل 1.5 کیلوگرم وزن دارد. استفاده از این قفل در کنار قفل فرمان امنیت خودروی شما را افزایش خواهد داد.

بهترین قفل پدال برای ماشین چی بخریم؟

مهم‌ترین نکته که باید در خرید قفل پدال ماشین باید به آن توجه کنید این است که از مواد با کیفیت برای ساخت آن استفاده شده باشد و همچنین سیستم قفل آن بالاترین امنیت را برایتان تامین کند. به صورت کلی قفل پدال خودرو در انواع کشویی در ایران وجود دارند که برخی از قفل‌های کتابی و معمولی استفاده می‌کنند و برخی دیگر نیز خود دارای قفل داخلی هستند.

قفل‌های پدال خودرو بر خلاف قفل فرمان، حرکت فرمان را برای هدایت ماشین آزاد می‌گذارد. ساز و کار این وسیله بسیار ساده است. به این شکل که آلیاژ محکم آن به اندازه پدال باز می‌شود و اطراف آن را محصور می‌کند. بنابراین شاید سارقین بتوانند ماشین را روشن کنند؛ اما در عمل توقف خودرو غیر ممکن است.

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید چرخونک و مسگری

بعضی از مدل‌های قفل علاوه بر ترمز کلاچ را هم درگیر می‌کنند. بنابراین اگر از خودروهای غیر اتوماتیک استفاده می‌کنید بهتر است به کاربرد دوگانه قفل پدالی برای بالا بردن ضریب امنیتی خودرو خود توجه داشته باشید. برخی از انواع قفل‌های پدالی خودرو کاربرد گسترده‌تری دارند.

به این شکل که علاوه بر پدال به فرمان خودرو هم وصل می‌شوند. شاید ضریب امنیتی این مدل‌ها با توجه به لزوم خم شدن سارق برای باز کردن قفل متصل به پدال بالاتر باشد. در حالی که در قفل‌های اختصاصی برای فرمان نیازی به خم شدن سارق نیست تا لحظاتی از پیرامون خود غافل شود. در ادامه به معرفی بهترین قفل پدال برای ماشین می‌پردازیم.

نظر سارقان در مورد قفل فرمان و قفل پدال چیست؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید مصاحبه‌ها و اعترافات زیادی از سارقان خودرو را پیدا کنید. بر اساس نظرات سارقان خودرو، به نظر می‌رسد که قفل فرمان و قفل پدال هیچکدام نمی‌توانند جلوی سرقت ماشین را بگیرند. حتی یکی از سارقان حرفه‌ای خودرو معتقد است استفاده از قفل فرمان کار او را برای سرقت خودرو ساده‌تر می‌کند! زیرا به راحتی می‌تواند از اهرم قفل فرمان برای شکستن قفل داخلی قربیلک ماشین استفاده کند. به این ترتیب دیگر نیازی به سوئیچ ندارد.

با اینکه امروزه بحث و جدل های فراوانی در خصوص بهتر بودن یک کدام از قفل های فرمان و یا پدال در بین خودروداران بسیار اتفاق می افتد. اما باید بگوییم لزوما استفاده از هیچ یک از این قفل ها و همچنین بهره گیری از انواع و اقسام دزدگیرهای مجهز و ردیاب ها مانع از دزدیده شدن وسیله نقلیه شما نمی شود و تنها درصد دزدی از خودرو و یا ربودن آن را برایتان کم و کمتر می کند. با این حال تقریبا همه معتقد هستند که قفل های پدالی دردسرهای بیشتری را برای سارقان به همراه دارد و زمان بیشتری را از آنان برای باز کردن طلب می کند.

با پیشرفت تکنولوژی های ضدسرقت، روش های سارقان برای دزدی نیز پیشرفت می‌کند. اغلب دزدی ها در کمتر از 2.5 دقیقه انجام می‌شود و تقریبا راهی برای بازداشتن سارقان حرفه ای وجود ندارد. سارقان حرفه‌ای قادرند هر قفلی را باز کنند. وسایلی مثل قفل فرمان، قفل پدال و یا دزدگیر تنها زمان انجام سرقت را طولانی می‌کنند و احتمال حضور صاحب خودرو بیشتر می‌شود.

در این روزها که اغلب افراد به صدای دزدگیرها عادت کرده اند و بی تفاوت شده اند. نصب دزدگیر به تنهایی نمی تواند بازدارنده باشد. مزیتی که قفل پدال نسبت به قفل فرمان دارد این است که! سارق برای باز کردن قفل پدال مجبور است در وضعیتی قرار گیرد که دید خوبی نسبت به اطراف ندارد. بنابراین ریسک سارق در دزدی بالا می‌رود. همچنین سارقان برای خلاصی از قفل فرمان شگردهای مختلفی دارند .به عنوان نمونه با کندن غربیلک فرمان و جایگزینی با غربیلکی دیگر اقدام به سرقت خودرو می کنند.

راهنمای خرید و نکات مهم برای خرید قفل پدال مناسب

 • توجه به نوع ماشین: نوع خودرو و وسیله نقلیه یکی از اصلی‌ترین عواملی است که قبل از خرید قفل پدالی خودرو باید به آن توجه شود. خوشبختانه امروزه قفل های پدالی مناسب برای انواع خودروها در بازار وجود دارند.
 • آلیاژ قفل پدال: نوع آلیاژ قفل پدالی یکی دیگر از عواملی است که قبل از خرید قفل پدالی باید مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر، برای سودآوری افراد سودجو شروع به تولید قفل پدالی با کیفیت پایین کرده‌اند که در برابر اقدامات سارقان مقاومت کافی ندارند. بنابراین، سعی کنید قفل‌های پدالی را با اجزای آلیاژی مانند فولاد و آهن خریداری کنید.
 • مدل قفل پدال: امروزه مدل‌های مختلفی از قفل پدالی در بازار وجود دارد قفل‌های پدالی و فرمان در سه مدل ساده، عصایی و کشویی تولید می‌شوند، برخی از قفل‌های پدالی دو طرفه هستند و هم به عنوان قفل پدالی و هم قفل فرمان استفاده می‌شوند. لازم به ذکر است که قیمت هر قفل پدالی با توجه به مدل و نوع استفاده متفاوت است.

ضرورت استفاده از قفل پدال سه قفله خودرو

روش استفاده از قفل پدال به چه صورت است؟

قفل پدال هم همانطور که از نامش مشخص است، برای قفل کردن پدال‌ها کاربرد دارد. این قفل یک تکه فلزی دارد که زیر پدال‌ها رفته و ترمز و کلاچ را از کار می‌اندازد. وقتی خودرو ترمز و کلاچ نداشته باشد، حرکت آن بی‌فایده بوده و حتی ممکن است منجر به تصادف شود. مهمترین مزیت قفل پدال نسبت به قفل فرمان این است که قفل پدال معمولا ارزان‌تر است. هنگام خرید قفل پدال مدل‌هایی را انتخاب کنید که همزمان ترمز و کلاچ را مسدود می‌کنند.

خرید قفل پدال بهتر است یا قفل فرمان؟

باز کردن انواع قفل فرمان و پدالی برای سارقان اصلا کار سختی نیست. هر چقدر باز کردن قفل زمانبرتر باشد امنیت بیش‌تری را برای خودرو و تجهیزات آن تامین می‌کند. قفل پدال تا حدودی کارایی بهتری دارد، دلیل بهتر بودن قفل پدال این است که سارق برای باز کردن قفل پدال باید به داخل خودرو خم شود و این مسئله دسترسی سخت‌‌تر و ریسک بالاتری برای سارق دارد.

قیمت قفل پدال خوب چقدر است؟

قیمت انواع قفل پدال در بازار بین 40 هزار تومان تا 800 هزار تومان است.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.3 / 5. تعداد آرا: 11

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا