۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
ظروف آشپزخانه

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

قیمت و خرید سرویس پذیرایی کریستال جدید سال

آغاز هر سال نو شمسی در آیین ما ایرانیان نوروز نام گرفته است. هر ساله با فرارسیدن نوروز تب و تاب خانم‌ها برای خرید ظروف جدید خانه بیشتر می‌شود. یکی از چیزهایی که جزو اولویت‌ها در خرید نوروز است خرید سرویس پذیرایی کریستال جدید می‌باشد که به تازگی تولید و روانه بازار شده است.

استفاده از طراحی جدید و شیک در ظروف کریستالی برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. ظروف‌های پذیرایی کریستالی در انواع مختلفی تولید می شوند که برخی به صورت ساده بوده و کاملاً کریستال هستند. اما در برخی دیگر با رنگ‌های متنوع، طراحی سه بعدی و سرویس پذیرایی کریستال خورشیدی و دودی مواجه هستیم.

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز

ظروف کریستال به‌دلیل زیبایی منحصربه‌فرد و ظاهر پرنقش‌ونگارشان، گل سرسبد همه ظروفی که در خانه داریم هستند. بااین‌حال، خرید ظروف کریستال اصل و تشخیص آنها به همین راحتی نیست و ممکن است سرتان کلاه برود. با خواندن این مطلب فوت و فن تشخیص کریستال اصل را یاد خواهید گرفت.

واقعیت این است که در همه جای دنیا از ظروف کریستال بیشتر برای مناسبت‌های خاص و نه به صورت روزمره استفاده می‌کنند. دلیلش این است که کریستال‌ها بسیار گران‌قیمت هستند و شست‌وشوی آنها نیز کار راحتی نیست. بسیاری افراد حتی از ظروف کریستال کلکسیون درست می‌کنند و این ظروف صرفا برایشان جنبه تزئینی دارد.

در این پست قصد داریم به معرفی برخی از جدیدترین ظروف کریستالی جدید و شیشه بپردازیم که می‌توانید از آنها در سال جدید استفاده کرده و در ایام نوروز که دید و بازدید به رسم هر ساله برگزار می‌شود، بهترین ظروف آجیل خوری سال نو را در خانه خود داشته باشید.

ظروف کریستالی خوشبختانه طوری هستند که در هنگام عدم استفاده می‌توانید از آنها به عنوان یک دکوری شیک در خانه استفاده کنید. برای همین منظور بیشتر خانم‌ها در زمانی که مهمانی خاصی ندارند و نیازی به استفاده از این نوع ظروف احساس نمی‌شود آنها را در بوفه خانه قرار داده و استفاده دکوری از ان می‌کنند.

حال در ادامه به معرفی 10 تا از بهترین سرویس پذیرایی کریستال و شیشه در انواع مختلفی می‌پردازیم که شامل پیش دستی، لیوان، پیاله، جای میوه، قند دان و… هستند. برای خرید سایر ظروف مرتبط با خانه هم می‌توانید به صفحه ظروف آشپزخانه مراجعه و سایر محصولات مرتبط را بررسی کنید.

خرید سرویس پذیرایی 39 پارچه بوهمیا طرح آتلانتیس

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس: کریستال
 • تعداد طبقات: یک عدد
 • سطح: گود
 • تعداد: ۳۹ قلم

خرید سرویس کریستال فایواستارز

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : تخت
 • تعداد: ۲۳ قلم

سرویس پذیرایی 23 پارچه مدل 2021 شامل شش عدد پیاله آجیل خوری شش عدد پیش دستی آجیل خوری شش عدد فنجان یک قندان یک عدد کاسه آجیل خوری پایه دار یک عدد میوه خوری پایه دار یک عدد شیرینی خوری پایه دار یک عدد شکلات خوری دردار سه پایه نمونه بارز تلفیق هنر و مهارت وتجربه و تکنولوژی یکی از زیباترین محصولات است.

خرید سرویس پذیرایی بوهمیا

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : تخت
 • تعداد: ۲۳ قلم

سرویس پذیرایی 23 پارچه بوهمیا مدل پیچ برفی 2022 با طراحی پیچ سه بعدی برجسته و سند پلاست و مات کاری ساخته کشور جمهوری چک با سابقه 185 ساله در تولید ظروف کریستال با برند معروف خود بوهمیا تقریبا نزدیک به دو قرن برترین تولید کننده کریستال با خلوص 24 درصدی در جهان است.

سرویس پذیرایی کریستال بوهمیا نمونه بارز تلفیق هنر و مهارت وتجربه و تکنولوژی یکی از زیباترین محصولات جدید این برند مشهور است. برند بوهمیا با پیشرفت تکنولوژی شروع به تولید محصولات جدید خود با طراحی سه بعدی برجسته منقش به طرح های بروز در سالهای اخیر نموده که با درخشش الماس گونه خود لازمه هر مکانی برای زینت بخشی و پذیرایی در آن مکان چه منازل و چه دفاتر شرکت‌ها می‌باشد.

سرویس پذیرایی 18 پارچه مدل پاتریس

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : گود
 • تعداد: ۱۸ قلم

سرویس پذیرایی کریستال ورمونت مدل پیرامید

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : گود
 • تعداد: ۲۳ قلم

سرویس پذیرایی 23 پارچه ورمونت مدل پیرامید 2022 کد 455 پلاتینیوم با طراحی بسیار زیبا نمونه بارز تلفیق هنر و مهارت و تجربه و تکنولوژی یکی از زیباترین محصولات جدید سال 2022 است. این برند خارجی با پیشرفت تکنولوژی شروع به تولید محصولات جدید خود با طراحی سه بعدی برجسته منقش به طرح های بروز در سالهای اخیر نموده که با درخشش الماس گونه خود لازمه هر مکانی برای زینت بخشی و پذیرایی در آن مکان است.

سرویس پذیرایی 24 پارچه ساکورا

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • تعداد: ۲۴ قلم
 • جنس: کریستال
 • نحوه شست‌وشو: قابلیت شست‌وشو در ماشین ظرفشویی

سرویس پذیرایی کریستال مدل خورشیدی

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : گود
 • تعداد: ۷ قلم

سرویس پیش دستی و پیاله بوهمیا

بهترین سرویس پذیرایی کریستال برای نوروز 1402 با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • جنس : کریستال
 • تعداد طبقات : یک عدد
 • سطح : تخت
 • تعداد: 12 قلم

نحوه تشخیص اصل بودن کریستال؟

معمولاً دو اصطلاح کریستال و بلور زیاد به گوش شما می‌خورد. تفاوت اصلی در استفاده از اکسید سرب در تولید است. کریستال بخاطر داشتن ساختار منظم مولکولی و بکار گرفتن اکسید سرب در تولید دارای دو ویژگی درخشندگی و سنگینی وزن هستند در حالی که ظروف بلور بخاطر عدم استفاده اکسید سرب سبک تر و درخشندگی بسیار کمتری دارند. پس وزن و درخشندگی بهترین آزمایش برای تشخیص اصل بودن ظروف کریستالی است. در محصولات چینی از بلور بیشتر استفاده می‌شود و با اینکه از نقطه نظر ظاهری و طرح شباهت دارند ولی از نظر کیفیت تفاوت زیادی دارند.

بهرحال برای مقایسه وزن و درخشندگی و امکان تشخیص باید کمی تجربه داشته باشد و قبلاً این نوع ظرف را لمس کرده باشید. ولی به طور خلاصه اگر به این چند نکته توجه کنید کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 • در زمان مقایسه حتماً ظرف آجیل خوری برند را با ظرف آجیل خوری چینی مقایسه کنید نه با مثلاً جام و میوه خوری!
 • همانطور که قبلاً هم گفتیم بهترین معیار برای تشخیص اصل بودن، وزن ظرف است. هرچقدر سنگین‌تر باشند اکسید سرب بیشتری دارند، از نقطه نظر وزن و سنگینی می‌توان گفت که کریستال از همه سنگین‌تر و بعد از آن کریستالین و کریستال لایت هستند.
 • هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، معایب هم کمتر هستند برای مثال شفافیت بیشتر و موج کمتر. محصولات چینی و یا غیراصل همیشه شفافیت کمتر و موج بیشتر دیده می‌شوند و یا اینکه در محصولات دو تیکه مثل قندان درب بدنه خوب چفت نمی‌شوند.
 • اگر هنگامی که ظروف کریستالی خالی هستند با استفاده از شی مانند خودکار به آن‌ها ضربه‌ای وارد کنید صدایی مانند صدای زنگ و دنباله دار خواهید شنید که به گوش رسیدن این صدا به دلیل وجود اکسید سرب در سرویس‌های پذیرایی کریستال و به طور کلی کریستال‌ها است. در محصولات تقلبی ویا غیر برند صدا خفه‌تر و بم تر می‌باشد
 • قیمت هم فاکتور خوبی برای مقایسه هست. معمولاً محصولات چینی و یا ترک قیمت‌های کمتری نسبت به تولیدات رقبای اورپایی خود دارند.
 • در مقایسه سرویس کریستال چک همیشه مارک حک شده دلیل براصل بودن نیست مثلاً حرف B (به معنای بوهمیا چک) در بعضی از ظروف تقلبی نیز حک شده است.

تفاوت کریستال با شیشه چیست؟

کریستال‌ها خودشان زیرمجموعه‌ای از شیشه‌ها هستند. یعنی همه کریستال‌ها نوعی شیشه هستند، اما همه شیشه‌ها کریستال نیستند. شیشه معمولی که همه ما می‌شناسیم، در حدود ۹۰ درصد از سودالایم (soda- lime) یا شیشه آهک سوددار ساخته شده است، اما کریستال عمدتا از شیشه ظریف‌تری از جنس سیلیس ساخته می‌شود و حداقل باید ۲۴% سرب داشته باشد.

به جز سرب، معمولا پتاس، کربنات سدیم و افزودنی‌های شیمیایی دیگری هم به کریستال می‌افزایند. بااین‌حال در برخی کشورها از جمله آمریکا، حتی اگر ۱% سرب در شیشه یافت شود، آن را کریستال می‌گویند. از نظر فنی، کریستال‌هایی که کمتر از ۲۴% اکسید سرب دارند یا در ترکیب آنها سایر اکسیدهای فلزی هم به کار رفته است، کریستال به شمار نمی‌روند و «شیشه کریستال یا کریستالین» نامیده می‌شوند.

برخلاف باور عموم، شیشه محکم‌تر از کریستال است؛ به همین دلیل است که بیشتر در مناسبت‌های خاص از کریستال استفاده می‌کنند. یکی از دلایل این باور نادرست سنگین‌تر بودن کریستال نسبت به شیشه است. علاوه‌براین، وجود سرب در کریستال آن را نرم و انعطاف‌پذیر می‌کند و بنابراین راحت‌تر می‌توان روی آن طرح و نقش‌های زیاد با جزئیات فراوان ایجاد کرد. به‌دلیل همین ویژگی، طلاکوب و نقره‌کوب کردن کریستال هم امکان‌پذیر است.

نحوه نگهداری از ظروف کریستال به چه صورت است؟

کریستال‌ها ظروفی حساس هستند که باید به طرز خاصی شست و شو و نگهداری شوند تا جذابیت اولیه خود را حفظ کنند. برای مثال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که ظروف کریستال طلاکوب را با ماشین ظرفشویی شست و همچنین دمای آبی که ظروف با آن شسته می‌شوند نباید زیاد بالا باشد. به طور کلی دمای بالا یا پائین زیاد باعث آسیب دیدن کریستال خواهد شد.

کریستال چیست؟

کریستال در واقع شیشه سرب دار است، اگر بخواهیم دقیق تر در این باره بگوییم، کریستال از ترکیب شیشه و اکسید سرب تولید می‌شود. همچنین، کریستال در دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌بیند که باعث می‌شود ویژگی‌های خاصی داشته باشد. وجود اکسید سرب هم در این ترکیب خصوصیت های جذابی به کریستال می‌دهد که برای تولید ظروف و اشیای زیبا و خوش تراش بسیار مناسب می‌باشد.

بلور چیست؟

بلور شیشه‌ای است که بدون اکسید سرب تولید می‌شود اگر هم مقداری اکسید سرب در تولید آن به کار رفته باشد بسیار کمتر از ۲۴ در صد می‌باشد. همچنین بلور در دمای کمتری نسبت به کریستال پخته می شود، دمایی در حدود ۳۰۰ یا ۴۰۰ درجه سانتیگراد. درخشندگی و وزن بلور نسبت به کریستال بسیار کمتر می‌باشد.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید سرویس پذیرایی کریستال به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید سرویس قابلمه استیل و راهنمای خرید سرویس چاقو هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید سرویس پذیرایی کریستال دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید سرویس کریستال دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا