کد تخفیف دیجی کالا
خودرو و لوازم ماشینضبط و پخش خودرولوازم جانبی خودرو

راهنمای خرید بهترین ساب ووفر ماشین

ساب ووفر چیست و بهترین مارک ساب ووفر ماشین کدام است؟

ساب ووفر یا ساب که به انگلیسی آن را با نام subwoofer می‌شناسیم در بین جوان‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این وسیله کاربردی برای سیستم پخش خودرو است که حالت باس و بم را به شکل حیرت انگیزی تغییر داده و باعث می‌شود صدای موسیقی را با کیفیتی فوق العاده داشته باشید. علاوه بر این به قدری می‌تواند قدرت داشته باشد که موهای بدنتان سیخ شود. در این پست قصد داریم با بررسی بهترین مارک ساب خودرو به شما در انتخاب و خرید بهترین ساب ووفر ماشین کمک کنیم.

اگر به دنبال نصب سیستم صوتی حرفه‌ای بر روی خودرو باشید این امکان وجود دارد که علاوه بر تغییر باندها به سراغ استفاده از ساب‌ووفر نیز بروید. خرید ساب ووفر برای مواردی به کار می‌رود که نیاز به حجم زیادی از صدای بم یا به اصطلاح Bass‌ زیاد دارید که این مورد برای علاقه‌مندان موسیقی بسیار جذاب به نظر می‌رسد. برای راه‌اندازی ساب‌ووفر نیاز به آمپلی‌فایر وجود دارد. نخوه نصب ساب‌ووفرها نیز معمولا به دو صورت است که بر روی طاقچه یا داخل جعبه مخصوص خود قرار می‌گیرند.

ساب ووفر چیست و بهترین ساب ووفر ماشین کدام است؟

به زبان ساده اگر از فاصله دور روشنایی لامپ‌ها را دیده باشید متوجه چشمک زدن آنها می‌شوید. این مسئله به دلیل خاصیت فرکانس است که یک لامپ که با برق شهری 50 هرتزی شهر روشن می‌شود در هر ثانیه 100 بار روشن و خاموش می‌شود. این خاصیت به دلیل بسامد ایجاد می‌شود ولی چون تعداد زیاد است و خیلی سریع رخ می‌دهد شما اصلا متوجه آن نمی‌شوید.

در مورد صدا هم همین مسئله حکم می‌کند که از ارتعاش در هوا ایجاد می‌شود. اگر صدای تولید شده هوا را سریع‌تر حرکت دهد متوجه صدایی تیز خواهید شد؛ برعکس، صدایی که هوا را آهسته تکان دهد ارتعاش کمتری داشته و بم یا بهتر بگوییم کلفت‌تر شنیده می‌شود. این میزان ارتعاش بر اساس هرتز مشخص می‌شود که برای نمونه گفته می‌شود در یک ثانیه چند بار هوا مرتعش شده است. ارتعاش صدایی با 10000 بار در ثانیه صدای تیز مثل جیغ زدن دارد و ارتعاش صدایی با 100 بار در ثانیه صدایی کلف و البته بم دارد که مانند داد زدن مرد به نظر می‌رسد.

در موسیقی سه نوع صدا داریم که عبارتند از:

  • صدای خواننده که به midrange معروف است.
  • صدای بم و کلفت که توسط ساب ووفر شنیده می‌شود.
  • صدای زیر که توسط تیوتر شنیده می‌شود.

در اسپیکر و باند خودرو هر سه این وسیله به شکل خاصی وجود دارند که هر یک با درصد خاصی صداها را تولید می‌کنند. اما برخی به دنبال این هستند تا به صورت تخصصی هر سه صدا را داشته باشند که صدای با کیفیت و بلندتری را از سیستم پخش خودرو خارج کنند. در این صورت از ساب ووفر جداگانه و تیوتیر جداگانه استفاده می‌شود. پس در نتیجه ساب ووفر باعث می‌شود تا شما صدای بم و کلفت را بهتر بشنوید که در صداهای bass تولید می‌شود. این صدا همان حالتی است که در موسیقی گفته می‌شود آهنگ دارای بیس است.

انواع ساب ووفر ماشین

به صورت کلی دو نوع ساب ووفر داریم که هر یک ویژگی خاص خود را دارد.

  • ساب ووفر اکتیو: در این نوع نیازی به آمپلی فایر ندارید و خود ساب امکان کنترل صوت را بر عهده دارد.
  • ساب ووفر پسیو: در این نوع نیاز به آمپلی فایر دارید؛ زیرا در این پکیج فقط یک بلندگوی بزرگ قرار دارد که قادر به کنترل صوت نیست.

حال که دانستید ساب ووفر چیست و با انواع مختلفی از آن آشنا شدید، در ادامه به بررسی انواع مختلفی از بهترین ساب ووفر خودرو پرداخته و به شما در خرید آن کمک می‌کنیم.

ساب ووفر خودرو پایونیر TS-W311S4

ساب ووفر خودرو پایونیر TS-W311S4

ابعاد30 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن6.7 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1400 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)400 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی20-125 هرتز
حساسیت95 دسیبل
سایرسوراند پلیمری الاستیک تقویت شده از فیبر دولایه
مجهز به مجرای خنک‌سازی برای دفع حرارت

ساب‌ووفر پایونیر مدل TS-W311S4 برای رقابت وارد بازار شده است. این ساب‌ووفر سری Champion شرکت پایونیر از مخروطی راه‌راه با فناوری Injection-Molding برای دقت و قدرت بالا استفاده می‌کند. سوراند دولایه الاستیک و پلیمری ووفر را نگاه می‌دارد تا حتی در صداهای بلند BASS دقیق و محکم را تولید کند. می‌توانید یک جفت از این ساب‌ووفر را به‌صورت موازی به یک آمپلی‌فایر مونو متصل کنید. اگر سیستم صوتی خودروی شما ضعیف است، این ساب‌ووفر می‌تواند مشکل شما را حل کند.

این ساب‌ووفر با تولید پایین‌ترین فرکانس‌های صوتی قدرت موسیقی شما را نشان می‌دهد. تنها کافی است یک یا یک جفت از این ساب‌ووفر را به سیستم صوتی خود اضافه کنید و آن را به آمپلی‌فایری قدرتمند مجهز کنید تا ببینید قدرت پخش موسیقی یعنی چه. مهم نیست به چه سبک از موسیقی گوش می‌دهید، BASS قدرتمند TS-W311S4 آن را بهتر می‌کند. برای استفاده از این ساب‌ووفر پیشنهاد ما استفاده از آمپلی‌فایری با خروجی بین 300 تا 400 وات به‌صورت RMS (واقعی) است.

به نوشته‌ی روی آمپلی‌فایر برای سنجش قدرت آن بسنده نکنید زیرا عدد حک‌شده بر روی آمپلی‌فایر تجاری بوده و حداکثر توان آن را نشان می‌دهد که برای مدت بسیار کمی آمپلی‌فایر قادر به تولید آن است. برای سنجش توان آمپلی‌فایر به جدول مشخصات آمپلی‌فایر مراجعه کرده و به دنبال موردی به نام RMS Power یا Nomianl Power یا Continuous Power بگردید. از آمپلی‌فایرهای با خروجی بیش از 400 وات در RMS برای این محصول استفاده نکنید. همچنین درصورتی‌که آمپلی‌فایر شما دارای خروجی کمی باشد صدای تولیدی این ساب‌ووفر از توانایی آن بسیار کمتر خواهد بود.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو اینفینیتی مدل Basslink SM

ساب ووفر خودرو اینفینیتی مدل Basslink SM

ابعاد35×25×71 سانتی متر
سایز8 اینچ
وزن4 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی125 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)125 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی35-120 هرتز
حساسیت12 دسیبل
سایرسایز 200 میلیمتر

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل Basspro SL

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل Basspro SL

ابعاد35×25×71 سانتی متر
سایز8 اینچ
وزن2 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی125 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)125 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی35-120 هرتز
حساسیت12 دسیبل
سایرسایز 200 میلیمتر

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو پایونیر مدل TS-WX306T

ساب ووفر خودرو پایونیر مدل TS-WX306T

ابعاد33.5×64×33.5 سانتی متر
سایز30 اینچ
وزن10 کیلوگرم
شکلاستوانه‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1300 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)350 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی20-125 هرتز
حساسیت96 دسیبل
سایرسیستم خنک‌کننده Voice Coil Cooling System

ساب‌‌ووفر پایونیر مدل «TS-WX306T» مخصوص تقویت بیس موسیقی طراحی شده است. با نصب و استفاده از این محصول می‌توانید از شنیدن موسیقی با بیس بیشتر، لذت ببرید. این ساب‌ووفر به شکل استوانه‌ای طراحی شده است و سایز آن 30 سانتی‌متر است. قدرت‌خروجی 350 وات است که صدایی پرقدرت تولید می‌کند و همچنین در صورتی که آمپلی‌فایر مجزا تهیه کنید، می‌توانید تا 1300 وات قدرت‌خروجی را تقویت کنید. پاسخ فرکانسی در این محصول از 25 تا 125 هرتز است.

همچنین حساسیت در این ساب‌ووفر 96 دسی‌بل است. با قراردادن این ساب‌ووفر استوانه‌ای در خودرو، صدای بیس به طرز شگفت‌آوری تقویت شده و لذت گوش‌کردن به موسیقی چندین برابر می‌شود. با بالابردن صدای پخش‌کننده‌‌ی خودرو قدرت واقعی این ساب‌ووفر مشخص می‌شود و شنوندگان را هیجان‌زده می‌کند. این مدل همانند تمامی محصولات پایونیر از کیفیت‌ساخت بسیار خوبی برخوردار شده است و می‌توانید از آن تا مدتی طولانی استفاده کنید. همچنین شکل ظاهری این ساب‌ووفر به زیبایی طراحی شده است و نظر کاربران حرفه‌ای را به خود جلب می‌کند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل GT-BassPro12

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل GT-BassPro12

ابعاد55×35×30 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن12 کیلوگرم
شکلچهارگوش
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی450 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)150 وات
امپدانسدارای آمپ داخلی اهم
فرکانس پاسخ‌گویی35-120 هرتز هرتز
حساسیت12 دسیبل
سایرسایز 300 میلیمتر

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو کنوود مدل KFC-PS3016W

ساب ووفر خودرو کنوود مدل KFC-PS3016W

ابعاد14.9×32×32 سانتی متر
سایز30 سانتیمتر
وزن6.3 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی2000 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)400 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی32-300 هرتز
حساسیت84 دسیبل

شرکت کنوود سال‌ها تجربه‌ اندوخته را در تولید ساب‌ووفرهای قدرتمند خود به‌کاررفته برده است تا شما بتوانید BASS قدرتمند و قوی را در سیستم صوتی خودروی خود داشته باشید. مخروط پلی‌پروپیلن مستحکم با سوراند لاستیکی منعطف به‌راحتی حرکات لرزشی را تحمل می‌کند. این محصول توانی برابر با 400 وات RMS دارد و درنتیجه صدای خروجی بسیار قدرتی است. نقش و طرح مربعی مخروط استحکام خوبی به آن بخشیده و درنتیجه مخروط در تولید BASS قوی دچار آسیب نشده و کارایی مناسبی دارد.

سیستم خنک‌کننده‌ی دوگانه‌ی به‌کار‌رفته در این محصول حرارت را از هسته‌ی اصلی ساب‌ووفر خارج کرده درنتیجه‌ی قسمت‌های داخلی در استفاده‌های طولانی خنک می‌ماند. این ساب‌ووفر را در باکسی مناسب قرار دهید، آمپلی‌فایری قدرتمند را به آن متصل کنید و تمام! از صدای BASS غنی لذت ببرید. برای استفاده از این ساب‌ووفر پیشنهاد ما این است که از آمپلی‌فایری با توان خروجی بین 300 تا 600 وات در RMS استفاده کنید. البته توجه داشته باشید درصورتی‌که آمپلی‌فایر شما قدرتی بیش از 400 وات دارد آن را در بیشترین حالت ممکن Gain نکنید و برای نصب آن از متخصصین نصب سیستم‌های صوتی خودرو بهره بگیرید. همچنین برای اطلاع از توان خروجی آمپلی‌فایر به نوشته‌های روی آن توجه نکنید زیرا این اعداد به‌صورت PMPO بوده و تجاری هستند که نشانگر حداکثر توان دستگاه است که تنها برای لحظاتی کوتاه قابل‌دسترسی است.

برای اطلاع از توان واقعی آمپلی‌فایر به جدول مشخصات محصول مراجعه کرده و به دنبال مواردی مانند RMS Power، Nominal Power یا Continuous Power بگردید. البته این مورد هم در مورد تمامی آمپلی‌فایرها صدق نمی‌کند و برندهای متفرقه معمولاً عددی که به‌صورت RMS اعلام می‌کنند هم بیش‌ از توان واقعی آن‌هاست؛ اما برندهای معروف قابل‌اطمینان هستند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو هرتز مدل DBX 252.3

ساب ووفر خودرو هرتز مدل DBX 252.3

ابعاد29.5×30×65 سانتی متر
سایز10 اینچ
وزن13.45 کیلوگرم
شکلچهارگوش
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی300 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)1200 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی50-400 هرتز
حساسیت92 دسیبل
سایرسایز 250 میلیمتر

ساب ووفر خودرو هرتز مدل DBX 252.3 در خود شرکت هرتز طراحی و مهندسی و تولید شده است. جنس دیواره باکس آن از MDF بسیار ضخیم ساخته شده تا بتواند در مقابل ارتعاش و ضربه های عمیق صدای بیس پایدار باشد. این ساب ووفر دارای توان واقعی 300 وات RMS است که با عموم آمپلی فایر ها قابلیت راه اندازی دارد.

از آنجا که یکی از محصولات سری دایچی شرکت هرتز می باشد، بنابراین دارای توان بیس زنی و کیفیت ساخت مطلوبی است. از ویژگی های صوتی آن میتوان به بیس پر و نرم و توان ویبره بسیار بالا اشاره کرد. باکس این ساب ووفر در نتیجه مطالعاتی طولانی در مورد آکوستیک خودرو، طراحی شده است. حجم باکس مطلوب است و فضای متوسطی از صندوق خودروی شما را اشغال می کند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل S2-1224SS

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل S2-1224SS

ابعاد415×330×600 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن18.8 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1100 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)275 وات
امپدانس2 یا 4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی25-175 هرتز
حساسیت93 دسیبل
سایردارای سویچ امپدانس 2 یا 4 اهم

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل S2-1224SS یک ساب ووفر جعبه‌ای و ابزاری مناسب برای افرادی است که به صدای بیس قدرتمند در کنار دیگر بلندگوهای سیستم صوتی اتومبیل علاقه دارند. این ساب ووفر ۱۲ اینچی دایره‌ای در جعبه‌ای با ابعاد ۴۱۵×۳۳۰×۶۰۰ میلی‌متر قرار گرفته و با توجه به وزنی در حدود ۱۹ کیلوگرم، در صندوق عقب خودرو جا می‌گیرد. هرچند توان اسمی این ساب ووفر ۲۷۵ وات است، اما S2-1224SS از حداکثر صدای خروجی ۱۱۰۰ وات بهره می‌برد.

انتخاب امپدانس ۲ یا ۴ اهمی این ساب ووفر توسط کاربر در کنار بازه فرکانس پاسخگویی ۲۳ تا ۱۷۵ هرتز، نشان‌دهنده‌ی صدای بیس قدرتمند و شفاف است. حساسیت ۹۳ دسیبلی که JBL برای این ساب ووفر ذکر کرده است، اثبات کننده‌ی این قدرت صداست. این ساب ووفر به خاطر جای گرفتن در جعبه‌ای مجزا و فرم خاص خود، بخشی از صندوق عقب اتومبیل را اشغال خواهد کرد.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل S3-1224

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل S3-1224

ابعاد32×32×20 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن5 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1500 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)500 وات
امپدانس2 و 4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی25-175 هرتز
حساسیت92 دسیبل
سایرسایز 300 میلیمتر

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب اینفینیتی خودرو مدل KAPPA 1200W

ساب اینفینیتی خودرو مدل KAPPA 1200W

ابعاد32×32×20 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن5 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی200 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)500 وات
امپدانس2 و 4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی25-175 هرتز
حساسیت91 دسیبل
سایرسایز 320 میلیمتر

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل CSX-1400BP

ساب ووفر خودرو جی بی ال مدل CSX-1400BP

ابعاد64×50×46 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن22 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1400 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)350 وات
امپدانس4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی45-130 هرتز
حساسیت93 دسیبل

بعضی از طرفداران سیستم های صوتی خودرو، وضوح محفظه های ساب باکس ها را دوست دارند و برخی دیگر تکنیک استفاده از فضای داخل باکس به صورت مورب را که خود مهندسی جدیدی برای افزایش قدرت ساب با نصب آن به صورت مورب می باشد. ساب ووفر CSX-1400BP هر دو مورد را به ارمغان آورده است. این دست آورد پاسخ دقیق باس و قدرت رعد و برق و همچنین یک نگاه جسورانه است.

این ساب باکس در یک جعبه شیک دارای یک پنجره اکریلیک شفاف است که مانند آرم JBL شکل گرفته است که باعث زیبایی هرچه تمام تر CSX-1400BP شده است. محفظه محکم این محصول یک ساب یک ساب قدرت مند پروپیلن 12 اینچ را در خود محصور کرده و این از مواردی است که هنگام بیس زدن جذابیتی خاص برای شما ایجاد میکند.با این محصول شما قادر خواهید بود تا باسی قوی و کوبنده در خودرو خود تجربه کنیدو همچنین از ظاهر زیبای آن برای تازیین داخل خودرو خود استفاده نمایید.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ساب ووفر خودرو اینفینیتی REFERENCE 1200S

ساب ووفر خودرو اینفینیتی REFERENCE 1200S

ابعاد30×30×18 سانتی متر
سایز12 اینچ
وزن4.5 کیلوگرم
شکلدایره‌ای
تعداد در هر جعبه1 عدد
بیشینه صدای خروجی1000 وات
توان خروجی اسمی(PMPO)250 وات
امپدانس2 و 4 اهم
فرکانس پاسخ‌گویی27-175 هرتز
حساسیت92 دسیبل
سایرطراحی کم عمق
سیستم انتخاب آمپدانس

خودروهای Compact و هاچ‌بک امروزی فضای بسیار کمی برای استفاده از ساب‌ووفر دارند اما شرکت Infinity نمی‌خواهد اجازه دهد تا شما از داشتن BASS غنی در خودروی خود محروم شوید. این شرکت ساب‌ووفر 12 اینچی در فضاهای کوچک به‌راحتی جا می‌گیرد بدون اینکه این کاهش اندازه تأثیری در کیفیت و قدرت صدای تولیدشده داشته باشد. با فرکانس پاسخگویی که از 27 هرتز شروع می‌شود با نصب این محصول این فرکانس‌های پایین را که تابه‌حال نمی‌شنیدید حال به‌راحتی درک خواهید کرد و لذت خواهید برد.

برخلاف بیشتر ساب‌ووفرهای مجهز به سیم‌پیچ دوگانه که به کاربر اجازه می‌دهند از دو سیم‌پیچ برای امپدانس‌های متفاوت استفاده کنید، این ساب‌ووفر دارای سویچی است که بین 2 و 4 اهم متغیر است. با این ساب‌ووفر می‌توانید تمام وات خروجی آمپلی‌فایر خود را جذب کرده و تولید کنید بدون اینکه ثبات تولید صدا و کنترل حرارت را به خطر بیندازید. شرکت اینفینیتی تمام محصولات خود را در شرایط بسیار سخت تست می‌کند تا از کارایی آن‌ها اطمینان حاصل کند. شاید باورتان نشود اما شرکت اینفینیتی این دسته از محصولات خود را منجمد کرده، در حرارت بالا قرار داده، به‌شدت تکان می‌دهد، آن‌ها را با نور ماورای بنفش بمباران می‌کند و حتی با نهایت قدرت قابل‌قبول ساب‌ووفر برای چند روز آن‌ها را استفاده می‌کند. جالب است نه؟

برای استفاده از این ساب‌ووفر پیشنهاد ما این است که از آمپلی‌فایری با توان خروجی بین 150 تا 200 وات در RMS استفاده کنید. البته توجه داشته باشید درصورتی‌که آمپلی‌فایر شما قدرتی بیش از 200 وات دارد آن را در بیشترین حالت ممکن Gain نکنید و برای نصب آن از متخصصین نصب سیستم‌های صوتی خودرو بهره بگیرید. همچنین برای اطلاع از توان خروجی آمپلی‌فایر به نوشته‌های روی آن توجه نکنید زیرا این اعداد به‌صورت PMPO بوده و تجاری هستند که نشانگر حداکثر توان دستگاه است که تنها برای لحظاتی کوتاه قابل‌دسترسی است. برای اطلاع از توان واقعی آمپلی‌فایر به جدول مشخصات محصول مراجعه کرده و به دنبال مواردی مانند RMS Power، Nominal Power یا Continuous Power بگردید. البته این مورد هم در مورد تمامی آمپلی‌فایرها صدق نمی‌کند و برندهای متفرقه معمولاً عددی که به‌صورت RMS اعلام می‌کنند هم بیش‌ از توان واقعی آن‌هاست؛ اما برندهای معروف قابل‌اطمینان هستند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

تحریریه

من یه سایتم که می‌تونم به شما در رابطه با خرید هر محصول و خدمات آنلاین کمک کنم. تلاش من این هست که ابتدا به نقد و بررسی کردن محصولات برندهای مختلف بپردازم و سپس با کمک معیارهایی که برای خرید هر چیزی نیاز دارید، یک راهنمای خرید جامع دراختیارتون قرار بدم. با دنبال کردن من در شبکه‌های اجتماعی می‌تونید کد تخفیف دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن