۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
وسایل سلامت و طبیراهنمای خرید

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

راهنمای خرید تشک مواج با قیمت مناسب

تشک مواج برای زخم بستر مناسب افرادی است که به دلایل مختلفی همچون دارا بپدن معلولیت یا بیماری در دوره زمانی خاص قادر به تحرک زیاد نیستند. خرید تشک مواج سلولی به این افراد کمک می‌کند تا فشاری که در اثر نشستن یا دراز کشیدن بر چند بخش محدود از بدن وارد می‌شود را به صورت یکنواخت در بخش‌های بیشتری پخش کنند؛ در نتیجه موجب جلوگیزی از زخم بستر خواهد شد.

روش سنتی جهت کنترل زخم بستر بیماران این است که به‌صورت مداوم و در فواصل زمانی کوتاهی وضعیت نشستن یا دراز کشیدن خود را تغییر دهند و نواحی که در معرض فشار و ایجاد زخم بستر قرار دارند را کنترل کنند. تشک مواج وسیله‌ای متشکل از یک موتور کمپرس هوا برای باد کردن و یک عدد تشک باد شونده است که از ایجاد زخم بستر در بیمارانی که بستری هستند و از تحرک کمی برخوردارند کاربرد دارد.

در ادامه این پست قصد داریم به راهنمای خرید تشک مواج پرداخته و با بررسی انواع برندهایی نظیر وکتو، ایزی مدیک، امسیگ، اس‌پی‌تی، شرلی، مکسی و… به شما در انتخاب و خرید بهترین تشک مواج برای زخم بستر کمک کنیم.

راهنمای خرید تشک مراج برای زخم بستر

تشک مواج فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط مختلف بدن پخش می‌کند و بدین وسیله از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه خاص جلوگیری می‌کند. همچنین باید بر روی سطوحی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند مورد استفاده قرار گیرند. لازم به ذکر است که سطوحی که بسیار نرم هستند باعث از بین رفتن کارایی تشک‌های مواج و سطوحی که بسیار سفت هستند باعث آسیب رسیدن به بیمار می‌شوند.

راهنمای خرید تشک مراج برای زخم بستر

خرید تشک مواج ضد زخم بستر فرولیک مدل سلولی

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ابعاد: ۱۸۰x۸۰x۸ میلی‌متر
 • سایز: یک نفره
 • قابلیت‌های ابزار: ضد آلرژی
 • ظرفیت تحمل وزن بیمار : ۱۳۰ کیلو گرم

تشک مواج سلولی Frolic از 18 سلول تشکیل شده است و خروجی هوا در آن بمیزان 6 تا 7 لیتر در دقیقه است.دامنه فشار در این تشک مواج فرولیک از 70 تا 130 لیتر در دقیقه هست. وزن تشک مواج فرولیک 6.5 کیلوگرم بوده و تا 160 کیلوگرم تحمل وزن دارد.

تشک مواج سلولی ضد زخم بستر frolic از پمپ قوی و کم صدا برخوردار بوده و مواد تشکیل دهنده تشک از جنس نایلون PVC هست. البته این تشک از یک روکش نایلونی هم برخوردار است. کاربرد این تشک فرولیک جهت جلوگیری از ایجاد و تشدید زخم بستر در بیماران بوده و براحتی با برق شهری کار می‌کند.

خرید تشک ضد زخم بستر بایوکر مدل سلولی

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ابعاد ۲۰۰x۹۰x۱۰ میلی‌متر
 • سایز یک نفره
 • قابلیت‌های ابزار: ضد آلرژی

تشک مواج ضد زخم بستر سلولی بایوکر ساخت کشور چین می باشد. این تشک مناسب برای جلوگیری از زخم بستر و یا کسانی که به زخم بستر دچار شده اند، می باشد. قابل استفاده برای بیماران بستری در منزل و بیمارستان که به مدت طولانی روی تخت بستری هستند و از تحرک کمی برخوردارند، می باشد.

تشک مواج از یک عدد موتور کمپرس هوا و یک عدد تشک باد شونده دارای 18 سلول تشکیل شده است. تشک مواج فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط مختلف بدن جابه جا می‌کند و از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار، در یک نقطه خاص جلوگیری می کند.

در تشک مواج زمانی که باد به اندازه کافی تمام سلول ها را پر نمود، پمپ شروع به گردش باد در داخل سلول ها به صورت یکی در میان میکند که باعث حرکت موجی در کل تشک میشود و بر روی بدن بیمار عمل حرکت کردن را شبیه سازی می نماید.

یکی از قابلیت های ویژه ی تشک مواج ضد زخم بستر سلولی بایوکر دارای پمپ بسیار سبک با حداقل لرزش و نویز می باشد که این ویژگی را حتی را برای بیماران فراهم می کند. این محصول دارای قابلیت میزان تولید 7-6 لیتر هوا در دقیقه می باشد.

تشک مواج ضد زخم بستر سلولی مکسی

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ساخته شده از: مواد نایلون / پی وی سی
 • قابلیت‌های ابزار: ضد آلرژی
 • ابعاد: ۲۰۰×۹۰×۸ میلی‌متر

جنس روکش این تشک از نایلون است که قابلیت شستشو و ضد عفونی و ضد حساسیت دارد. دارای سوراخ های تنظیم هوا دارد و با بهترین کیفیت و مقاومت در برابر وزن های بالا قابل استفاده در بیمارستان ها و منزل مناسب برای جلوگیری و بهبود زخم بستر قابل استفاده است.

تشک مواج ضد زخم بستر فرولیک مدل تخم مرغی

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ابعاد: ۱۸۰x۸۰x۸ میلی‌متر
 • سایز: یک نفره
 • قابلیت‌های ابزار: ضد آلرژی
 • ظرفیت تحمل وزن بیمار : ۱۳۰ کیلو گرم

این تشک مواج بادی با ساختار سلولی، با ابعاد استاندارد یک نفره با پمپ بسیار کم صدا، قابل استفاده برای جلوگیری و کمک به درمان به زخم بستر می‌باشد. این تشک می‌تواند به راحتی وزن بیماران تا 130 کیلوگرم را پشتیبانی کند و ساختار سلولی آن اجازه تعویض سلول آسیب دیده را می‌دهد.

استفاده از تشک مواج حرفه‌ای یا بیمارستانی یکی از روش‌های معمول جهت درمان بیماران مبتلا به زخم بستراست تشک‌های مواج بیمارستانی برای بیمارانی که دارای محدودیتی‌های حرکتی هستند و امکان جابجایی را ندارن یا جز جامعه بیماران پر خط در ابتلا به زخم بستر هستن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این تشک‌ها با خاصیت تشک‌های بادی و ساختار سلولی خود اقدام به توزیع متناسب و یک دست وزن بدن بخصوص در نقاط که استخوان‌های بزرگ بدن قرا دارند می‌نمایند و از این طریق از له شدگی بافت های نرم بدن و ایجاد زخم بستر جلو گیری می‌کند.

تشک مواج ضد زخم بستر امسیگ

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • ابعاد: ۲۳۶*۱۰۱ میلی‌متر
 • سایز: یک نفره
 • توان مصرفی: ۷
 • دمای آب برای شست‌وشو زیر: ۲۰
 • ظرفیت تحمل وزن بیمار : 110 کیلو گرم

تشک مواج AM28 با هدف جلوگیری از آسیب بافت های نرم و در نتیجه بروز زخم بستر توسط متخصصان کمپانی امسیگ طراحی گردیده است، این تشک ضد حساسیت است و با ایجاد جریان هوا و پخش کردن فشار بدن در سطح گسترده، از ایجاد زخم بستر جلوگیری میکند.

اجزا تشکیل دهنده اصلی این دستگاه پمپ باد با کمپرسور و تشک است، ساختار سلولی، مواج و روزنه های کوچک طراحی شده در این محصول به شخص بیمار کمک می‌کند تا بتواند با نیرویی اندک و بدون آوردن فشار زیاد، خود را جابجا نماید و از فشار استخوانها بر بافت های نرم بدن جلوگیری می‌کند و وزن بدن را در سطح گسترده تری توزیع می‌نماید.

تشک مواج ضد زخم بستر کیو وای

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

بررسی قیمت و خرید محصول

 • سایز: یک نفره
 • ساخته شده از: مواد PVC با ضخامت ۰.۳ میلیمتر
 • مشخصه‌ی اصلی: تشک مواج ضد زخم بستر تخم مرغی

انواع تشک مواج برای زخم بستر

با توجه به وضعیتی که بیمار دارد و اینکه اصلاً در شرایط فعلی دارای زخم بستر است یا خیر، چهار نوع تشک مواج داریم:

 • تشک های زخم بستر تخم مرغی: این نوع برای کسانی مناسب است که به صورت موقت قرار است از تشک استفاده کنند. به عبارت دیگر برای حالتی که زخم بستر ایجاد نشده و بیمار صرفاً به دلایل پزشکی به مدت کمتر از دو ماه باید تحرک زیادی نداشته باشد. در غیر این صورت خود می‌تواند موجب زخم بستر شود.
 • تشک‌های زخم بستر سلولی متوسط: این نوع تشک‌ها درست مانند ساختار سلول هستند که بر خلاف نوع تخم مرغی، محفظه‌ای باد طولانی‌تر و در یک راستای موازی هستند. این نوع برای کسانی که هنوز زخم بستر ایجاد نشده اما نشانه‌های آن مانند قرمزی سطح پوست در حال نمایان شدن هستند مناسب است.
 • تشک‌های زخم بستر سلولی پیشرفته: در نهایت این نوع هم برای حالتی که زخم ایجاد شده باید مورد استفاده قرار گیرد تا موجب بهبود آن شود.
 • تشک‌های زخم بستر اورژانسی: هنگام ایجاد زخم بستر حالتی رخ می‌دهد که دیگر وضعیت اورژانسی شده و زخم به حدی شدید است که از لایه‌ی زیرین پوست عبور کرده است. در این مواقع باید بیمار هرچه سریع‌تر مورد درمان قرار گیرد تا زخم موجب عفونت و از بین بردن بافت‌های داخلی بدن نشود.

حالت‌های استفاده از تشک مواج زخم بستر

تشک‌های مواج بر خلاف ظاهر یک نواختی که به نظر می‌رسد دارند، این امکان را خواهند داد تا بتوانید در چهار حالت مختلف از انها استفاده کنید. این چهار حالت از نظر پزشکی مورد تایید بوده و برای جلوگیری از زخم بستر باید از چنین حالت‌هایی استفاده شود.

تشک مواج متناوب

متناوب(Alternating): در این حالت همانطور که از نامش مشخص است باید یکی در میان سلول‌ها یا بالشتک‌های تشک پر و خالی باشند.

تشک مواج ساکن

ساکن(Static): در این مد سلول‌های تشک همه باهم بصورت متناوب پر و خالی می‌شوند.

پرستاری(Nursing): در این مد سلول‌های تشک خالی نمی‌شوند بلکه به‌صورت متناوب از حالت طبیعی بزرگتر می‌شوند و دوباره به حالت طبیعی خود باز می‌گردند.

تشک مواج دوگانه

خودکار دوگانه(Auto Dual): این روش ترکیب دو مد ساکن و متناوب است.

نکات خرید تشک مواج ضد زخم بستر

حال که با انواع تشک ضد زخم بستر از نوع تخم مرغی و سلولی آشنا شدید در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که پیش از خرید باید آنها را بررسی کنید.

پایداری، ثبات و فشار تحتانی

به دلیل ساختاری که تشک مواج دارد، افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند ممکن است در روزهای اولیه تعادل خود را در حالت نشسته به خوبی حفظ نکرده و احساس ناامنی کنند. در استفاده باید دقت کنید که تشک در جای خود ثابت باشد و با رفتن به روی صندلی به دنبال بیمار کشیده نشود.

اگر تشک ساختاری خیلی نرم یا نازک داشته باشد فشرده شده و موجب تماس بدن با سطح زیرین خواهد شد که گویا اصلا از تشک استفاده نمی‌کنید. پس در هنگام خرید دقت کنید ضخامت مناسب و صد البته مقاومی داشته باشد.

گرما، رطوبت و ضد تحریق

همچنان که حرارت افزایش می‌یابد احتمال گسترش زخم بستر بیشتر می‌شود. آب و ژل به هدایت بیشتر گرما به خارج کمک می‌کند. ژل ممکن است برای بعضی از بیماران خیلی سرد باشد به نحوی که باعث کاهش متابولیسم سلول‌های تشکیل دهنده پوست شود که در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست کاهش می‌یابد. تشک‌هایی که حباب دارند بهتر است برای بیمارانی که بدن آنها خیلی گرم می‌شود و هوا نمی‌تواند جابه جا شود، استفاده نشوند. این تشک‌ها برای بیمارانی مناسب است که احساس سرما می‌کنند.

رطوبت تولید شده بستگی به گرمای تولید شده دارد و رطوبت جذب شده بستگی به جنس کاور تشک یا بالشتک. رویه‌های نخی قابلیت جذب رطوبت را دارند. مواد نفوذ پذیر نسبت به بخار، مثل پلاتیلون (platilon) به هوا و بخار آب اجازه گردش می‌دهند که در نتیجه میزان عرق کردن به حداقل می‌رسد. آنها عایق آب نیز می‌باشند که در صورت ریختن حجم زیادی از آب، تشک زیرین خشک باقی می‌ماند. مواد مصنوعی مثل نایلون و پلاستیک جاذب نیستند و باعث عرق کردن پوست می‌شوند.

تشک‌ها توسط مؤسسات استاندارد دستگاه‌های پزشکی در کند کردن آتش مورد آزمایش قرار می‌گیرند. این موضوع هنگامی اهمیت می‌یابد که بیمار نمی‌تواند خود را از روی ویلچر یا تشک جابه‌جا کند.

شستشو و نگهداری

یکی از نکات مهم در استفاده از تشک مواج قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن آن است. بررسی کنید که تشک این قابلیت را داشته باشد. همچنین برای نگهداری هم بررسی کنید که اگر موقتاً قرار است از آن استفاده نکنید به‌راحتی جمع شده و بدون اشغال فضای خیلی زیاد در محیط و بسته‌بندی که موجب خرابی آن نشود نگهداری نمایید.

سوالات متداول در رابطه با خرید تشک زخم بستر

تشک مواج بادی چطور کار می‌کند؟

تشک مواج بادی با یک پمپ هوا پشتیبانی می‌گردد که مشخصات پمپ تاثیر قابل توجه‌ای بر کاربرد محصول برای بیمار و از طرفی بر قیمت کالا دارد. قدرت خروجی پمپ، قابلیت متناوب شدن، امکان تغییر دمای هوا و مدیریت هوشمند امکاناتی است که پمپ‌های هوا را از یکدیگر جدا می‌نماید. تشک مواج بادی وزن بیمار را در یک سطح گسترده‌تر توزیع می‌کند با خاصیت مواج گونه خود باعث حرکت جزیی بدن می‌گردد.

قیمت تشک زخم بستر چند است؟

پارامترهای زیادی روی قیمت تشک مواج تاثیر گذار است معمولا مدل‌های مواج ساده، خانگی و تخم مرغی نسبت به مدل‌های مواج سلولی ارزان تر هستند. چرا که مدل‌های ساده‌تر از امکانات کمتری برخودارند و قابل استفاده برای افرادی است که طول دوره درمان کوتاهی دارند و هنوز دچار زخم بستر نشده اند.

به چه تشک‌هایی تخم مرغی گفته می‌شود؟

این نوع تشک‌ها به اسم تشک ساده و زنبوری نیز به فروش می‌رسد که نسبت به دیگر مدل‌ها قیمت کمتری دارند. این مدل برای کسانی که حداکثر 100کیلوگرم هستند و برای حدودا یک سال می‌تواند مناسب باشد. در این تشک ها از کمپرسور و حدودا 130حباب استفاده شده است. متخصصان به بیماران مبتلا به زخم بستر درجه 1 یا درجه 2 پیشنهاد می‌کنند.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید تشک زخم بستر به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید بالش دور گردنی و راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خرید تشک زخم بستر دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید تشک زخم بستر دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا