۲۰ تا ۵۵ درصد تخفیف در جشنواره بهاره

کد تخفیف دیجی کالا
راهنمای خریدوسایل سلامت و طبی

بهترین تشک مواج برای زخم بستر کدومه؟ (راهنمای خرید)

راهنمای خرید تشک مواج با قیمت مناسب

تشک مواج برای زخم بستر مناسب افرادی است که به دلایل مختلفی همچون دارا بپدن معلولیت یا بیماری در دوره زمانی خاص قادر به تحرک زیاد نیستند. خرید تشک مواج سلولی به این افراد کمک می‌کند تا فشاری که در اثر نشستن یا دراز کشیدن بر چند بخش محدود از بدن وارد می‌شود را به صورت یکنواخت در بخش‌های بیشتری پخش کنند؛ در نتیجه موجب جلوگیزی از زخم بستر خواهد شد.

روش سنتی جهت کنترل زخم بستر بیماران این است که به‌صورت مداوم و در فواصل زمانی کوتاهی وضعیت نشستن یا دراز کشیدن خود را تغییر دهند و نواحی که در معرض فشار و ایجاد زخم بستر قرار دارند را کنترل کنند. تشک مواج وسیله‌ای متشکل از یک موتور کمپرس هوا برای باد کردن و یک عدد تشک باد شونده است که از ایجاد زخم بستر در بیمارانی که بستری هستند و از تحرک کمی برخوردارند کاربرد دارد.

در ادامه این پست قصد داریم به راهنمای خرید تشک مواج پرداخته و با بررسی انواع برندهایی نظیر وکتو، ایزی مدیک، امسیگ، اس‌پی‌تی، شرلی، مکسی و… به شما در انتخاب و خرید بهترین تشک مواج برای زخم بستر کمک کنیم.

راهنمای خرید تشک مراج برای زخم بستر

تشک مواج فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط مختلف بدن پخش می‌کند و بدین وسیله از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه خاص جلوگیری می‌کند. همچنین باید بر روی سطوحی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند مورد استفاده قرار گیرند. لازم به ذکر است که سطوحی که بسیار نرم هستند باعث از بین رفتن کارایی تشک‌های مواج و سطوحی که بسیار سفت هستند باعث آسیب رسیدن به بیمار می‌شوند.

راهنمای خرید تشک مراج برای زخم بستر

انواع تشک مواج برای زخم بستر

با توجه به وضعیتی که بیمار دارد و اینکه اصلاً در شرایط فعلی دارای زخم بستر است یا خیر، چهار نوع تشک مواج داریم:

  • تشک های زخم بستر تخم مرغی: این نوع برای کسانی مناسب است که به صورت موقت قرار است از تشک استفاده کنند. به عبارت دیگر برای حالتی که زخم بستر ایجاد نشده و بیمار صرفاً به دلایل پزشکی به مدت کمتر از دو ماه باید تحرک زیادی نداشته باشد. در غیر این صورت خود می‌تواند موجب زخم بستر شود.
  • تشک‌های زخم بستر سلولی متوسط: این نوع تشک‌ها درست مانند ساختار سلول هستند که بر خلاف نوع تخم مرغی، محفظه‌ای باد طولانی‌تر و در یک راستای موازی هستند. این نوع برای کسانی که هنوز زخم بستر ایجاد نشده اما نشانه‌های آن مانند قرمزی سطح پوست در حال نمایان شدن هستند مناسب است.
  • تشک‌های زخم بستر سلولی پیشرفته: در نهایت این نوع هم برای حالتی که زخم ایجاد شده باید مورد استفاده قرار گیرد تا موجب بهبود آن شود.
  • تشک‌های زخم بستر اورژانسی: هنگام ایجاد زخم بستر حالتی رخ می‌دهد که دیگر وضعیت اورژانسی شده و زخم به حدی شدید است که از لایه‌ی زیرین پوست عبور کرده است. در این مواقع باید بیمار هرچه سریع‌تر مورد درمان قرار گیرد تا زخم موجب عفونت و از بین بردن بافت‌های داخلی بدن نشود.

حالت‌های استفاده از تشک مواج زخم بستر

تشک‌های مواج بر خلاف ظاهر یک نواختی که به نظر می‌رسد دارند، این امکان را خواهند داد تا بتوانید در چهار حالت مختلف از انها استفاده کنید. این چهار حالت از نظر پزشکی مورد تایید بوده و برای جلوگیری از زخم بستر باید از چنین حالت‌هایی استفاده شود.

تشک مواج متناوب

متناوب(Alternating): در این حالت همانطور که از نامش مشخص است باید یکی در میان سلول‌ها یا بالشتک‌های تشک پر و خالی باشند.

تشک مواج ساکن

ساکن(Static): در این مد سلول‌های تشک همه باهم بصورت متناوب پر و خالی می‌شوند.

پرستاری(Nursing): در این مد سلول‌های تشک خالی نمی‌شوند بلکه به‌صورت متناوب از حالت طبیعی بزرگتر می‌شوند و دوباره به حالت طبیعی خود باز می‌گردند.

تشک مواج دوگانه

خودکار دوگانه(Auto Dual): این روش ترکیب دو مد ساکن و متناوب است.

نکات خرید تشک مواج ضد زخم بستر

حال که با انواع تشک ضد زخم بستر از نوع تخم مرغی و سلولی آشنا شدید در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که پیش از خرید باید آنها را بررسی کنید.

پایداری، ثبات و فشار تحتانی

به دلیل ساختاری که تشک مواج دارد، افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند ممکن است در روزهای اولیه تعادل خود را در حالت نشسته به خوبی حفظ نکرده و احساس ناامنی کنند. در استفاده باید دقت کنید که تشک در جای خود ثابت باشد و با رفتن به روی صندلی به دنبال بیمار کشیده نشود.

اگر تشک ساختاری خیلی نرم یا نازک داشته باشد فشرده شده و موجب تماس بدن با سطح زیرین خواهد شد که گویا اصلا از تشک استفاده نمی‌کنید. پس در هنگام خرید دقت کنید ضخامت مناسب و صد البته مقاومی داشته باشد.

گرما، رطوبت و ضد تحریق

همچنان که حرارت افزایش می‌یابد احتمال گسترش زخم بستر بیشتر می‌شود. آب و ژل به هدایت بیشتر گرما به خارج کمک می‌کند. ژل ممکن است برای بعضی از بیماران خیلی سرد باشد به نحوی که باعث کاهش متابولیسم سلول‌های تشکیل دهنده پوست شود که در نتیجه اکسیژن رسانی به پوست کاهش می‌یابد. تشک‌هایی که حباب دارند بهتر است برای بیمارانی که بدن آنها خیلی گرم می‌شود و هوا نمی‌تواند جابه جا شود، استفاده نشوند. این تشک‌ها برای بیمارانی مناسب است که احساس سرما می‌کنند.

رطوبت تولید شده بستگی به گرمای تولید شده دارد و رطوبت جذب شده بستگی به جنس کاور تشک یا بالشتک. رویه‌های نخی قابلیت جذب رطوبت را دارند. مواد نفوذ پذیر نسبت به بخار، مثل پلاتیلون (platilon) به هوا و بخار آب اجازه گردش می‌دهند که در نتیجه میزان عرق کردن به حداقل می‌رسد. آنها عایق آب نیز می‌باشند که در صورت ریختن حجم زیادی از آب، تشک زیرین خشک باقی می‌ماند. مواد مصنوعی مثل نایلون و پلاستیک جاذب نیستند و باعث عرق کردن پوست می‌شوند.

تشک‌ها توسط مؤسسات استاندارد دستگاه‌های پزشکی در کند کردن آتش مورد آزمایش قرار می‌گیرند. این موضوع هنگامی اهمیت می‌یابد که بیمار نمی‌تواند خود را از روی ویلچر یا تشک جابه‌جا کند.

شستشو و نگهداری

یکی از نکات مهم در استفاده از تشک مواج قابلیت شستشو و ضدعفونی کردن آن است. بررسی کنید که تشک این قابلیت را داشته باشد. همچنین برای نگهداری هم بررسی کنید که اگر موقتاً قرار است از آن استفاده نکنید به‌راحتی جمع شده و بدون اشغال فضای خیلی زیاد در محیط و بسته‌بندی که موجب خرابی آن نشود نگهداری نمایید.

تشک مواج ضد زخم بستر وکتو مدل تخم مرغی

تشک مواج ضد زخم بستر وکتو مدل تخم مرغی

تشک مواج وکتو VEKTO جزء برندهای برتر و با کیفیت، در رابطه با تولید کالاهای مربوط به ابزار سلامت از جمله انواع دستگاه بخور و دستگاه های فشار سنج و تشکهای طبی مواج و … می باشد.

این تشک مواج ضد زخم بستر تخم مرغی همراه با بمپ برقی، از جنس PVC با ضخامت 3/0 میلیمتربا ابعاد حدود 90×200 سانتی متر، وسیله‌ای کمک درمانی است و مطابق با اصل درمان سنتی، این وسیله فشاری متناوب را ایجاد می کند اما باز هم باید معاینه بیماران و تغییر وضعیت وی را مدنظر قرارداد.

اصول عملکرد این دستگاه به این صورت است که فشار متناوب با ریتمی مناسب از فشردگی طولانی مدت عروق که باعث بروز احتمالی کمبود اکسیژن در بافتها می شود جلوگیری می کند و تشک را با بیمار و وضعیت قرارگیری او سازگار می کند. این تشک, برای بیمارانی که بیش از 15 ساعت از شبانه روز را در بستر می گذرانند و در معرض زخم بستر هستند مناسب است.

لازم به ذکر است این تشک از مواد با حساسیت بسیار پایین ساخته شده و به لحاظ ساختار آن, در بهبود هرچه سریعتر زخم بستربسیار موثر می باشد. همچنین برای وزن تا 130 کیلوگرم مناسب است. پمپ همراه این تشک, بسیار کم صدا بوده و دارای دسته جهت نصب آسان روی لبه های تخت می باشد و به راحتی روی تخت فیکس می شود. این تشک از کیفیت بالای ساخت برخوردار بوده و دارای گواهینامه CE اروپا و FDA آمریکا و TUV آلمان وISO13485 میباشد.

ابعاد 90×200 سانتی‌متر
سایز یک نفره
مشخصه‌ی اصلی تشک مواج ضد زخم بستر تخم مرغی
ساخته شده از مواد مناسب PVC با ضخامت 0.3 میلیمتر
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت دستی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها دارای تعدد سلول حبابی هوا
بهبود سریع زخم بستر
مناسب برای وزن تا 130 کیلوگرم
پمپ سبک با حداقل لرزش و نویز
قلاب نگهدارنده پمپ به تخت
میزان تولید هوا 7-6 لیتر در دقیقه
مدت زمان گردش هوا 6 دقیقه
ولتاژ مصرفی پمپ 240-220 ولت / 50 هرتز
قابلیت تنظیم فشار هوای درون تشک
دارای گواهینامه و استانداردهای CE اروپا و FDA آمریکا
قابل استفاده در بیمارستان و منزل
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج برای زخم بستر ایزی مدیک مدل TKS02

تشک مواج برای زخم بستر ایزی مدیک مدل TKS02
ابعاد 7×90×200 سانتی‌متر
سایز یک نفره
مشخصه‌ی اصلی کارکرد مداوم 24 ساعته
ساخته شده از مواد مناسب PVC medical 0.3mm
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت دستی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها مخصوص جلوگیری و بهبود زخم بستر
کاربری خانگی و بیمارستانی
تحمل وزن تا 135kg
خروجی هوا 8-7 لیتر در دقیقه
جنس تشک PVC پزشکی ضد حساسیت
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج ضد زخم بستر امسیگ مدل AM30

تشک مواج ضد زخم بستر امسیگ مدل AM30

تشک مواج AM30 با هدف جلوگیری از بروز زخم بستر توسط متخصصان کمپانی امسیگ طراحی گردیده است، این تشک ضد حساسیت بوده و با ایجاد جریان هوا و توزیع کردن فشار بدن در سطح گسترده، از ایجاد زخم بستر جلوگیری میکند. اجزا تشکیل دهنده اصلی این دستگاه پمپ باد با کمپرسور و تشک است.

ساختار سلولی، مواج و روزنه های کوچک طراحی شده در این محصول به بیمار کمک میکند تا بتواند با نیروی کمی و بدون آوردن فشار زیاد، خود را جابجا نماید و از فشار استخوانها بر بافت های نرم بدن جلوگیری می کند و وزن بدن را در سطح گسترده تری توزیع مینماید.

ابعاد 200*90 سانتی متر
سایز یک نفره
مشخصه‌ی اصلی کارکرد مداوم 24 ساعته
ساخته شده از مواد مناسب PVC
قابلیت شست‌وشو به صورت ماشینی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها تشک مواج ضد زخم بستر
پمپ سبک با حداقل لرزش و نویز
فیلتر هوا در پمپ
توان خروجی هوای مناسب
دارای سیکل زمانی
تحمل وزن تا 110کیلوگرم
لبه نگهدارنده جهت جلوگیری از لغزش تشک
قلاب نگهدارنده پمپ به تخت
تشک حبابی 130 سلول هوا
قابلیت تنظیم فشار هوای درون تشک
دارای سوراخ های بسیار ریز ضد تعریق و ضد حساسیت
استفاده بیمارستانی و خانگی
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج برای زخم بستر اس پی تی مدل EFFECT 5000

تشک مواج برای زخم بستر اس پی تی مدل EFFECT 5000
ابعاد 200×90×8 سانتی‌متر
سایز یک نفره
ساخته شده از مواد مناسب نایلون / پی وی سی
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت دستی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها دارای چراغ روشن و خاموش
دارای پیچ تنظیم میزان فشار
ضد آب
دارای پوشش نفوذ نا پذیر بخار که موجب حداقل اصطحکاک می گردد
جنس روکش : نایلون شستشو و ضد عفونی و ضد حساسیت
دارای سوراخ های تنظیم هوا
توان خروجی قوی با بهترین کیفیت و مقاومت در برابر وزن‌های بالا
قابل استفاده در بیمارستان ها و منزل
مناسب برای جلوگیری و بهبود زخم بستر
خروجی 9 لیتر هوا
پر و خالی شدن تشک در 12 دقیقه
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج ضد زخم بستر شرلی مدل t01+tks2012

تشک مواج ضد زخم بستر شرلی مدل t01+tks2012

این تشک مواج با هدف جلوگیری از آسیب بافت های نرم و در نتیجه بروز زخم بستر طراحی گردیده است. این تشک ضد حساسیت است و با ایجاد جریان هوا و پخش کردن فشار بدن در سطح گسترده، از ایجاد زخم بستر جلوگیری میکند.

اجزا تشکیل دهنده اصلی این دستگاه پمپ باد با کمپرسور و تشک است ، ساختار سلولی ، مواج و روزنه های کوچک طراحی شده در این محصول به شخص بیمار کمک میکند تا بتواند با نیرویی اندک و بدون آوردن فشار زیاد، خود را جابجا نماید و از فشار استخوانها بر بافت های نرم بدن جلوگیری می کند و وزن بدن را در سطح گسترده تری توزیع مینماید.

ابعاد 11.5*90*200 سانتی‌متر
سایز یک نفره
مشخصه‌ی اصلی تشک مواج ضد زخم بستر سلولی
ساخته شده از مواد مناسب PVC و روکش نایلون با ضخامت 0.3 میلیمتر
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت دستی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها جنس روکش : نایلون شستشو و ضد عفونی و ضد حساسیت
دارای سوراخ های تنظیم هوا
توان خروجی قوی با بهترین کیفیت و مقاومت در برابر وزن‌های بالا
قابل استفاده در بیمارستان ها و منزل
مناسب برای جلوگیری و بهبود زخم بستر
خروجی 7-8 لیتر هوا
دارای تعدد سلول بزرگ هوا و یک عدد سلول یدک از جنس PVC
بهبود سریع زخم بستر
پمپ سبک با حداقل لرزش و نویز
قلاب نگهدارنده پمپ به تخت
میزان تولید هوا 8-7 لیتر در دقیقه
ولتاژ مصرفی پمپ 240-220 ولت / 50 هرتز
قابلیت تنظیم فشار هوای درون تشک
پوشش نفوذناپذیر بخار ( ایجاد حداقل اصطکاک )
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج تخم مرغی زخم بستر مکسی مدل NK-220

تشک مواج برای زخم بستر تخم مرغی مکسی مدل NK-220
ابعاد 200×90×6 سانتی‌متر
سایز یک نفره
سایر ویژگی ها تحمل وزن بالا و توان خروجی قوی
خروجی 7 لیتر
مخصوص جلوگیری و بهبود زخم بستر
کاربری خانگی
تحمل وزن تا 135 کیلوگرم
پر و خالی شدن تشک در 12 دقیقه
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج برای زخم بستر سلولی مکسی مدل NK-230

تشک مواج ضد زخم بستر سلولی مکسی مدل NK-230
ابعاد 200×90×8 سانتی‌متر
سایز یک نفره
ساخته شده از مواد مناسب نایلون / پی وی سی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها جنس روکش : نایلون شستشو و ضد عفونی و ضد حساسیت
دارای سوراخ های تنظیم هوا
توان خروجی قوی با بهترین کیفیت و مقاومت در برابر وزن های بالا
قابل استفاده در بیمارستان ها و منزل
مناسب برای جلوگیری و بهبود زخم بستر
خروجی 9 لیتر هوا
پر و خالی شدن تشک در 12 دقیقه
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج ضد زخم بستر کیودیسی مدل 303

تشک مواج ضد زخم بستر کیودیسی مدل 303

تشک مواج کیودیسی با هدف جلوگیری از بروز زخم بستر توسط متخصصین کمپانی Wellkang Tech انگلستان طراحی گردیده است، جنس این تشک کاملا ضد حساسیت بوده و با ایجاد جریان هوا و توزیع کردن فشار بدن در سطح گسترده از ایجاد زخم بستر جلوگیری میکند.

اجزا تشکیل دهنده اصلی این دستگاه پمپ باد با کمپرسور و تشک است. ساختار سلولی و مواج بهمراه روزنه های کوچک طراحی شده در این محصول به بیمار کمک میکند تا بتواند با نیروی کمی و بدون آوردن فشار زیاد ، خود را جابجا نماید و از فشار استخوانها بر بافت های نرم بدن جلوگیری کند و وزن بدن را در سطح گسترده تری توزیع نماید. این محصول ساخت کشور چین تحت لایسنس کمپانی Wellkang Tech انگلستان می باشد.

ابعاد 200×90 سانتی‌متر
سایز یک نفره
مشخصه‌ی اصلی کارکرد مداوم 24 ساعته
ساخته شده از مواد مناسب PVC Medical
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت دستی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها جنس تشک از PVC Medical
ضد آتش و راحت برای نظافت
دارای 130 سلول حبابی
تحمل وزن تا 140 کیلوگرم
سیکل گردش هوا در 9 دقیقه
خرید از ارزانترین فروشنده

تشک مواج برای زخم بستر زیکلاس مد مدل QDC800

تشک مواج برای زخم بستر زیکلاس مد مدل QDC800
ابعاد 180 × 80 × 7.5 سانتی‌متر
سایز یک نفره
ساخته شده از مواد مناسب PVC
قابلیت تنظیم دما خیر
قابلیت شست‌وشو به صورت ماشینی
ضد آلرژی بله
سایر ویژگی ها مناسب برای مصارف بیمارستانی و خانگی
تشک مواج سلولی زیکلاس مد،جهت جلوگیری از بروز زخم بستر
دارای محفظه جدا شونده، مناسب برای دفع آسان بیمار
دارای 24 عدد سلول بزرگ هوا و یک عدد سلول یدک از جنس PVC
دارای دکمه قابل تنظیم فشار هوا بر روی پمپ
دارای موتور پرقدرت و کم صدا
دارای فیوز اطمینان در هنگام نوسان برق
دارای 4 عدد ضربه گیر لرزشی موتور
خرید از ارزانترین فروشنده
برچسب ها

تحریریه

من یه سایتم که می‌تونم به شما در رابطه با خرید هر محصول و خدمات آنلاین کمک کنم. تلاش من این هست که ابتدا به نقد و بررسی کردن محصولات برندهای مختلف بپردازم و سپس با کمک معیارهایی که برای خرید هر چیزی نیاز دارید، یک راهنمای خرید جامع دراختیارتون قرار بدم. با دنبال کردن من در شبکه‌های اجتماعی می‌تونید کد تخفیف دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن