۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
وسایل سلامت و طبیآرایشی، بهداشتی و سلامت

بهترین دستگاه تصفیه هوا برای منزل کدام است؟

راهنمای خرید دستگاه تصفیه کننده هوای خانگی

هدف بسیاری از افراد برای خرید دستگاه تصفیه هوای منزل یا تصفیه هوای خودرو به منظور کاهش آلرژی، تنگی نفس و آسم است. در صورتی که شواهد پزشکی نشان داده که تصفیه کننده هوا بسیاری از مشکلات تنفسی را برطرف کرده است. در این پست قصد داریم به بررسی انواع مختلفی از بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی از برندهای مختلف سامسونگ، شیائومی و هانی ول پرداخته و به شما در انتخاب و خرید این وسیله کاربردی کمک کنیم.

پیش از اینکه به دنبال خرید تصفیه کننده هوا باشید بهتر است که برای بالا بردن کیفیت هوای داخل منزل، خودرو و محل کار از کشیدن سیگار و روشن کردن شمع بیش از حد در فضای بسته خودداری کنید تا هزینه زیادی صرف خرید این وسیله نکنید؛ سپس به سراغ خرید دستگاه تصفیه هوا رفت.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

بسیاری از کارهایی که ما به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی نظیر گرفتن درزهای پنجره، استفاده از پنجره دوجداره و… انجام می‌دهیم از این نظر اهمیت دارند. اما وقتی هوای داخل خانه را به صورت یکنواخت کرده و هیچ راهکاری برای گردش هوا نداریم باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهند شد.

دستگاه‌های تصفیه هوا را می‌توان به 5 گروه تصفیه کننده با فیلتر UV، تصفیه کننده با فیلتر قابل تعویض، تصفیه کننده با فیلتر یون ساز، تصفیه کننده هیبریدی و تصفیه کننده‌های الکترواستاتیکی تقسیم بندی کرد. گروه بندی دیگری که می‌توان روی این وسیله انجام داد بر اساس قابل حمل بودن و جابجایی است.

چرا باید از تصفیه کننده هوا استفاده کنیم؟

دستگاه تصفیه هوا بهترین راه برای تمیز کردن هوای داخل منزل است که می‌تواند آلوده و پر از ذرات محرک مانند گرد و غبار باشد. این دستگاه‌ها همچنین به از بین بردن شوره سر حیوانات خانگی نیز کمک می‌کنند. این دستگاه در مدل‌های مختلف ساخته شده که بر اساس نیاز شامل موارد زیر هستند.

 • آلرژی: اگر آلرژی دارید، باید یک دستگاه تصفیه هوا را انتخاب کنید که برای تسکین آلرژی طراحی شده است. آنها به طور معمول دارای چندین فیلتر از جمله فیلترهای HEPA برای از بین بردن آلرژن‌های داخلی هستند.
 • آسم: کسانی که از آسم رنج می‌برند یا اینکه به بوی مواد شیمیایی حساسیت بالا دارند نیز می‌توانند از این وسیله استفاده کنند. تصفیه هوا حاوی فیلتری برای از بین بردن بوی شیمیایی و فیلترهای HEPA برای از بین بردن ذرات آلرژی‌زا است.
 • دود: بسیاری از افراد نیز در مقابل دود حساسیت داشته و حتی اگر دود آن به مشامشان نرسد در مقابل بوی نامطبوع آن مقاوم نیستند. اگر در خانه خود از شومینه استفاده می‌کنید یا محیط طوری است که افراد از سیگار استفاده می‌کنند می‌توانید از این وسیله کاربردی استفاده کنید.
 • حیوانات خانگی: در این نوع از دستگاه تصفیه هوا، شوره سر، بو و مو حیوانات را از بین می‌برند.
 • حساسیت‌های شیمیایی: اگر به مواد شیمیایی بسیار حساس هستید، ممکن است یک دستگاه تصفیه هوا برای حساسیت‌های شیمیایی متعدد (MCS) نیاز داشته باشید.

اندازه مناسب دستگاه تصفیه هوای خانگی کدام است؟

برای انتخاب دستگاه تصفیه هوا با اندازه مناسب، یک شکل مربعی از اتاق مورد نظر را در نظر بگیرید. اگر به آلرژی یا آسم مبتلا هستید و به دنبال یک دستگاه تصفیه هوا برای کمک به این مشکلتان هستید، باید میزان تغییر هوا دستگاه تصفیه هوا در ساعات (ACH) را در نظر بگیرید. ACH به تعداد دفعاتی گفته که یک دستگاه تصفیه هوا می‌تواند در هر ساعت کل حجم هوا را در فضای تصفیه فیلتر کند گفته می‌شود.

دستگاه‌های تصفیه هوا که می‌توانند حداقل چهار بار در هر ساعت هوای یک محیط را تمیز کنند، برای افراد حساس مبتلا به آلرژی و آسم مناسب هستند. همچنین چهار تغییر هوا در هر ساعت اطمینان اینکه هوا را کاملاً تمیز کرده و به همان اندازه بسیاری از علائم میکروسکوپی را فیلتر می‌کند تا تنفس شما راحت شود را به شما خواهد داد.

 1. کوچک: مناسب فضای شخصی یا اتاق‌هایی تا 299 فوت مربع طراحی شده‌اند.
 2. متوسط: برای اتاق‌هایی بین 300 تا 699 فوت مربع مناسب هستند.
 3. بزرگ: برای اتاق‌هایی بین 700 تا 1900 فوت مربع استفاده کنید.
 4. کل خانه: طراحی شده برای استفاده در تمامی فضای داخلی خانه هستند.

نرخ تحویل یا CADR نیز مورد دیگری است که باید در عملکرد دستگاه به آن توجه کرد. نرخ تحویل درواقع مقدار هوای تسویه شده در هر ساعت بوده و سرعت عملکرد دستگاه را نشان می‌دهد. هر چه میزان این نرخ بیشتر باشد دستگاه تصفیه هوا خوبی خریداری کرده‌اید. بنابراین اگر فضای مورد استفاده بزرگ است باید از دستگاه با نرخ تحویل بالا استفاده کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که نیاز داریم کدامند؟

پس از انتخاب نوع و اندازه دستگاه تصفیه هوا، این ویژگی را در نظر بگیرید که دوست دارید ویژگی‌های خاصی را دوست داشته باشید یا نه؟ برخی از این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند.

 • برای صرفه جویی در هزینه و مصرف انرژی، به دنبال دستگاه‌های تصفیه هوا دارای EPA باشید.
 • می‌توانید تصفیه کننده هوا با قابلیت کنترل از طریق wi-fi را انتخاب کنید تا به کمک گوشی موبایل خود آن را مدیریت کنید.
 • از دستگاهی دارای شاخص‌های کیفیت هوا به صورت لحظه‌ای استفاده کنید تا در روزهایی که هوا آلوده است از دستگاه حتما نهایت استفاده را داشته باشید. درست مانند هوای آلوده‌ی اواخر آذر ماه تهران!
 • سایر ویژگی‌ها شامل مواردی مثل استفاده از چرخ‌های کاستور برای حمل ساده دستگاه، دستگیره برای تحرک آسان، کنترل از راه دور، سرعت چند فن و نشانگرهای تغییر فیلتر هستند.

بهترین مکان برای استفاده کجاست؟

در بیشتر موارد، توصیه می‌کنیم دستگاه تصفیه هوا را در اتاق خواب خود قرار دهید؛ زیرا بیشتر وقت خود را در اینجا می‌گذرانید. به خاطر داشته باشید که دستگاه تصفیه هوای خانگی قابل حمل در درجه اول برای تصفیه هوا صرفاً برای یک اتاق طراحی شده‌اند؛ بنابراین برای استفاده در سایر بخش‌های خانه نیاز به چندین دستگاه خواهید داشت. پس باید مناسب‌ترین را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید.

تصفیه کننده هوا کل خانه در حال تبدیل شدن به گزینه‌های رایج برای هوای تمیز در هر اتاق خانه شما است. این واحدها به سیستم HVAC موجود در منزل شما متصل می‌شوند تا در حین گرم کردن، خنک شدن یا تهویه خانه منزل را نیز انجام دهند.

فناوری دستگاه تصفیه کننده هوا منزل

در این دستگاه‌ها از دو فناوری اکتیو (Active) و پسیو (Passive) استفاده می‌شود که هر یک دارای مزایا و ویژگی خاص خود هستند.

 • اکتیو: آلاینده‌های موجود در هوا را یونیزه کرده و باعث رسوب آن‌ها می‌شود. دستگاه‌هایب با این فناوری اگر خاصیت Ozone-safe را نداشته باشند، گاز اوزون ساطع می‌کنند که برای فضای منزل مناسب نیست. پس لازم است هنگام تهیه‌ی دستگاه‌هایی با فناوری اکتیو و یونیزاسیون، به این مورد توجه کنید.
 • پسیو: به کمک فیلترهای موجود آلاینده‌ها را جذب و گاز اوزون نیز آزاد نمی‌کند. بنابراین، این نوع دستگاه‌ها برای استفاده در محیط منزل گزینه‌های بهتری به‌حساب می‌آیند.
فناوریمزایامعایب
هپازدودن ۹۹ درصدی آلودگی
قابل استفاده در محیط پزشکی
تعویض مداوم فیلتر
الکترواستاتیکعدم نیاز به تعویض فیلترپاکسازی 30 درصدی ذرات
اوزونقابلیت از بین بردن بو
ضد باکتری، قارچ و ریزگردها
خطرآفرینی برای ریه
مناسب نبودن برای محیط‌های زندگی

البته فناوری‌های دیگری همچون کربن فعال‌ (Activated Carbon) و اشعه‌ی ماورای بنفش نیز وجود دارند.

قیمت دستگاه تصفیه هوا و تعمیرات آن چقدر است؟

تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه هوا بیشتر مربوط به جایگزینی و تغییر فیلترهای هوا است که بر اساس نوع دستگاه باید به صورت دوره‌ای تعویض شوند.

 • فیلترهای HEPA: بسته به میزان استفاده، فیلترهای HEPA حدود یک سال دوام دارند. برخی از مارک‌ها مانند فیلترهای IQAir HyperHEPA تا 5 سال هم عمر می‌کنند.
 • فیلترهای کربن: فیلترهای کربن فعال به طور معمول هر 6 ماه نیاز به تعویض دارند.
 • پیش فیلترها: به طور کلی پیش فیلترها هر 3 ماه نیاز به تعویض دارند؛ اما بعضی از فیلترها برای تصفیه طولانی مدت قابل شستشو هستند.

انواع دیگر دستگاه‌های تصفیه هوا، مانند دستگاه ضدعفونی کننده هوا AirFree، از گرما یا نور ماوراء بنفش برای تصفیه هوا و از بین بردن میکروب‌ها و حساسیت‌ها استفاده می‌کنند. این مدل‌ها هرگز برای راحتی شما نیازی به تعویض فیلتر ندارند.

تعویض فیلتر در این دستگاه‌ها هزینه‌های سنگینی دارد. پس، دستگاهی انتخاب کنید که فیلترهای آن در بازه‌های زمانی طولانی‌تری نیاز به تعویض دارند. البته باید میزان آلودگی هوای پیرامون را هم بررسی کنید؛ معمولا ۴ تا ۵ ماه زمان مطلوبی است. باتوجه‌به این موضوع، برای افزایش عمر و عملکرد دستگاه لازم است فیلترهای آن هر از چندگاهی تعویض شود. همچنین از دستگاهی با نشانگر زمان تعویض فیلتر استفاده کنید که زمان مناسب آن را به شما نمایش دهد.

قیمت دستگاه تصفیه هوا خانگی نیز بر اساس مدلی که خریداری می‌کنید متغیر بوده و با توجه به هزینه‌های بالای ارزی نمی‌توان بازه قیمتی خاصی را اعلام کرد. برای مشاهده قیمت هر محصول می‌توانید روی دکمه مشاهده محصول کلیک کنید.


بهترین دستگاه تصفیه هوا خانگی کدام است؟

مهم‌ترین نکته که در نگهداری از این وسیله کاربردی باید به آن دقت کنید به نگهداری و استفاده از فیلتر مناسب برمی‌گردد. همچنین اگر تصفیه کننده هوا با قابلیت تعویض فیلتر خریداری کردید باید سر موقع و منظم فیلترها را به منظور کارکرد بهتر تعویض کنید. پیش از این به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی پرداخته و حال در ادامه به معرفی برخی از محصولات بهترین برند دستگاه تصفیه هوا می‌پردازیم.

تصفیه کننده هوا هانی ول مدل Air Touch A5

دستگاه تصفیه هوا هانیول مدل Air Touch A5

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
500 × 380 × 200 میلی‌متر
500 میلی‌متر
380 میلی‌متر
200 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
250 متر مکعب بر ساعت
3 عدد
انواع فیلترفیلتر گرد و خاک
هپا- H11
کربن اکتیو ( HiSiv)
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
7.5-54 وات
46 دسیبل
دفترچه راهنما
ویژگی هاامکان از بین بردن ذرات معلق تا قطر 0.6nm به میزان 99.97 درصد

نسل جدید دستگاه تصفیه هوای هانیول، فوق کم‌صدا و مجهز به سوپرفیلتراسیون پیشرفته مجموعه‌ی چندملیتی هانیول (Honeywell) با بیش از ۱۰۰ سال حضور موفق در صنایع تاسیسات و تهویه مطبوع، همواره به بررسی و ارائه راهکار برای معضلات زندگی شهری انسان پرداخته است.

هانیول که از نامدارترین فعالان و نوآوران این عرصه در کشورهای امریکای شمالی و اروپا محسوب می‌شود، با حساسیت نسبت به معضل آلودگی هوا و تبعات آسیب‌زای ناشی از آن نظیر انواع سرطان‌ها، از سال‌ها قبل تصمیم به تحقیق، تولید و ارائه دستگاه‌های تصفیه هوای منحصر به فردی با نام تجاری اِیرتاچ ( Air touch ) گرفته است.نسل جدید دستگاه‌های تصفیه هوای اِیرتاچ Air touch، سه مدل دارد که حق انتخاب و تنوع کاربری را برای شما فراهم می‌آورد: Air Touch -Air Touch P-Air Touch A5 جریان هوا در این مدل و در حالت حداکثری۲۵۰ متر مکعب در ساعت است. با این جریان هوا میتوان هوای درون یک اتاق یا فضای مسکونی ۳۰ متر مربعی را در ۱۵ دقیقه به طور کامل تصفیه کرد.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه روی دور بیشینه کار کند، سرعت، مساحت تحت پوشش و توان فیلتراسیون آن نیز افزایش می‌یابد.دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ دارای ۳ مرحله سوپر فیلتراسیون قوی و پیشرفته است که هوا را از گرد‌ و خاک، مو، ذرات میکروسکوپی، عوامل آلرژی‌زا و حتی بو تصفیه می‌کند.فیلتر ابتدایی از بازگشت ذرات درشت نظیر مو و گرد و غبار به محیط جلوگیری می‌کند. فیلتر بعدی که هپا- H11 نام دارد فیلتری بسیار پیچیده است.

این همان فیلتری است که در اتاق‌های عمل جراحی در بیمارستان‌های پیشرفته استفاده می‌شود و می‌تواند ذرات معلق هوا را تا قطر 2.5 میکرون (2.5 PM ) و تا میزان ۹۹.۹۷٪ از بین ببرد. لازم به ذکر است که قطر ۲.۵میکرون یعنی تقریبا ۱۰۰ برابرکوچکتر از قطر تار موی انسان.در مرحله آخر فیلتراسیون، فناوری فوق پیشرفته و منحصربه فرد هانیول یعنی فیلتر کربن اکتیو و HiSiv(هایسیو) به میدان می‌آید. فیلترهای کربن‌اکتیو و HiSiv همان فناوری هانیول است که در شاتل‌های فضایی ناسا استفاده می‌شود. این فیلتر علاوه بر جذب ذرات بسیار ریز سمّی، توانایی جذب بوهای نامناسب محیط را نیز دارد. این فیلتر می تواند ذرات معلق هوا را تا قطر 0.6 میکرون (0.6 PM ) را از بین ببرد.

هانیول موفق شده است این فناوری پیشرفته را در قالب یک طراحی مدرن و شیک به بازار عرضه کند. پنل لمسی و طراحی زیبای بدنه‌ی این دستگاه علاوه بر هماهنگی با دکوراسیونِ منزل شما، رابط کاربری بسیار آسانی دارد و ظاهری مدرن به محیط شما می‌بخشد. همچنین هانیول با طراحی مناسب بدنه‌ هرگونه لبه‌ی تیز و زاویه را حذف کرده است تا استفاده از دستگاه و استقرار آن در محیط کمترین خطری برای کودک شما نداشته باشد. از سوی دیگر ابعاد دستگاه نیز بسیار بهینه و مناسب طراحی شده است که همین امر آن را برای استفاده در اتاق‌ها و محیط‌های کوچک نیز به انتخابی ایده‌آل تبدیل می‌کند.

همچنین لازم به ذکر است که هانیول دارای حق امتیاز انحصاری توزیع ۳۶۰ درجه‌ای هوا در جهان است. این فناوری تضمین‌کننده‌ی گردش هوای بسیار مطلوب در محیط‌های بسته است. نسل جدید دستگاه‌های اِیرتاچ، فو ق کم‌صدا هستند به نحوی که سطح صدای این دستگاه بین ۲۰دسیبل (صدای نفس کشیدن در فاصله‌ی یک متری) تا ۴۶ دسیبل (صدای آواز پرنده در فاصله۱۵متری) می‌باشد.دغدغه‌ی هانیول همواره به دست آوردن عملکرد بالا همراه با مصرف بهینه‌ی انرژی بوده است.

از همین‌رو، دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ با مصرف برق بین ۷ تا ۵۴ وات یکی از کم‌مصرف‌ترین دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا است که هزینه برق بسیار ناچیزی برای شما دارد.فناوری هانیول در دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای اِیرتاچ ( Air Touch ) موفق شده است سختگیرانه‌ترین تاییدیه‌ها و گواهی‌های سلامت و فناوری را کسب کند که از میان آنها می‌توان به موسسات و نهادهای‌ زیر اشاره کرد:- بنیاد آلرژی کشور انگلستان- بورد تخصصی هوای کالیفرنیا( CARB )- سازمان استاندارد اتحادیه اروپا( CE )- انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی آمریکا ( AHAM )- انستیتو ملی استاندارد آمریکا ( ANSI )- دپارتمان انرژی آمریکا ( USDOE )- آکادمی پزشکی هند.

تصفیه کننده هوا زیکلاس مد مدل LY868C

تصفیه کننده هوای خانگی زیکلاس مد مدل LY868C

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
642×146×396 میلی‌متر
642 میلی‌متر
146 میلی‌متر
396 میلی‌متر
تعداد فیلتر4 عدد
انواع فیلترپیش فیلتر
فیلتر هپا
فیلتر کربن فعال
فیلتر فوتوکاتالیست یا دی اکسید تیتانیوم (TIO۲)
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
80 وات
29 دسیبل
ویژگی هاروش فیلتراسیون قابل اعتماد و حرفه ای با استفاده از فیلترهای چندگانه
مجهز به سیستم یونیزه برای ایجاد یون منفی
مجهز به سیستم نشانگر زمان تعویض فیلتر
پنج مرحله تنظیم سرعت جریان هوای خروجی
دارای سنسور هوشمند و نمایشگر کیفیت هوا (برای نشان دادن میزان پاکی هوا)
حالت های عملکرد مختلف: دستی، خودکار، خواب
صفحه نمایش بزرگ LCD، نمایش رنگهای مختلف بر اساس کیفیت هوا
تکنولوژی پیشرفته بین المللی موتور brushless DC با فرکانس های مختلف
طراحی خاص لوله های هوا توسط طراحان حرفه ای، کم صدا با وزش باد قوی
پنل شیک، زیبا و لوکس
لامپUV: برای جذب باکتری ها، ویروس ها ودیگر مواد ذره بینی
فضای موثر پیشنهادی: ۵۱۰ مترمکعب
تصفیه کننده هوا لایفا ایر LA502 همراه با مانیتور هوشمند

تصفیه کننده هوا هوشمند لایفا ایر LA502

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
250*250*800 میلی‌متر
800 میلی‌متر
250 میلی‌متر
12.5 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
450 متر مکعب بر ساعت
3 عدد
انواع فیلترپیش فیلتر-فیلتر هپا- فیلتر کربن فعال
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
1-60 وات
34-63 دسیبل
کنترل هوشمند، کابل اتصال ، اتصال usb
ویژگی هاتصفیه هوای هوشمند Lifa-air
با مانیتور هوشمند مجزا بعنوان عامل اختصاصی و متمایز کننده Lifa-air در بازار
استفاده از فناوری انحصاری اروپایی در زمینه طراحی
طراحی بر اساس توربین محرک هواپیمای ایرباس با موتور قدرتمند توربو
فیلترهای چند گانه از جمله پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلترهای کربن فعال

تصفیه هوای هوشمند Lifa-airبا مانیتور هوشمند مجزا ( بعنوان عامل اختصاصی و متمایز کننده Lifa-air در بازار) تصفیه هوای هوشمند لایفا ایر محصول کشور فنلاند و شرکت Lifa-air است. تخصص انحصاری این کمپانی ساخت دستگاه تصفیه هوای هوشمند در محیط های داخل می باشد.

استفاده از فناوری انحصاری اروپایی در زمینه طراحی و ساخت تصفیه هوای هوشمند بر اساس توربین محرک هواپیمای ایرباس با موتور قدرتمند توربو و کمترین صدا با فیلترهای چند گانه از جمله پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلترهای کربن فعال با قدرت جذب ذرات معلق ، منوکسید کربن ، دی اکسید نیتروژن، ذرات سرب ، گوگرد ، ازن، فرمالدیید ، انواع بوها و آلاینده های شیمیایی نظیر دود و بوی سیگار ، بوی رنگ و اسپری و دفع انواع باکتری و ویروس تا 99/99 درصد از محیط موثر می باشند.

تصفیه هوای لایفا ایر بطور مجزا دارای مانیتور هوشمنداست که دارای دو کارکرد اصلی در دو مرحله می باشد مرحله اول از طریق حسگرهای چندگانه از جمله سنسور لیزری (برای شناسایی ریزگردهای کمتر از 3 میکرون) سنسور الکترووشیمیایی و سنسور دی اکسید کربن، به پایش و شناسایی آلاینده های خطرناک محیط می پردازد ، کاربران می توانند شدت و نوع آلاینده ها را در مانیتور هوشمند مشاهده کنند و در مرحله دوم مانیتور هوشمند به دستگاه مرکزی تصفیه هوا فرمان پالایش و تصفیه هوا بر اساس شدت ونوع آلاینده ها را صادر می کند که در کمتر از یک ساعت، محیطی برابر با 330تا 450 متر مکعب یا 31 تا 54 متر مربع را (بسته به انتخاب نوع مدل) در 18 دقیقه کاملا پاکیزه می کند

در این مرحله نیز کاربران میتوانند دوباره با مشاهده مانیتور هوشمند شاهد قدرت و کارایی تصفیه هوای هوشمند درمحو آلاینده های هوا و تولید هوای پاک باشند. به دلیل کارآمدی و اثربخشی بالا ، شرکت Lifa-air توانسته است در بیش از یکصد کشور جهان کاربرانی شاد و سلامت داشته باشد.

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل G42

دستگاه تصفیه هوا سامسونگ مدل G42

حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
250 متر مکعب بر ساعت
4 عدد
انواع فیلترVirus Doctor
فیلتر بوزدا(Deodorization Filter)
فیلتر ضدگرد و خاک(Dust)
پیش فیلتر فلزی(PreFilter)
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
40 وات
48 دسیبل
ویژگی هادارای قفل کودک
تکنولوژی دکتر ویروس
پوشش دهی 42 متر مربع
محافظ چندگانه دربرابر آلرژی
قابلیت کنترل در هر زمان و هر جا
مجهز به فیلتر سه گانه برای تصفیه هوا
حالت خودکار
ازبین برنده گردوغبار، بوهای نامطبوع، گازهای مضر و ذرات
تصفیه کننده هوا هانی ول مدل Air Touch

دستگاه تصفیه هوا هانیول مدل Air Touch

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
500 × 380 × 200 میلی‌متر
500 میلی‌متر
380 میلی‌متر
200 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
250 متر مکعب بر ساعت
3 عدد
انواع فیلترفیلتر گرد و خاک
هپا- H11
کربن اکتیو ( HiSiv)
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
7.5-54 وات
46 دسیبل
دفترچه راهنما
ویژگی هاامکان از بین بردن ذرات معلق تا قطر 0.6nm به میزان 99.97 درصد

نسل جدید دستگاه تصفیه هوای هانیول، فوق کم‌صدا و مجهز به سوپرفیلتراسیون پیشرفتهمجموعه‌ی چندملیتی هانیول (Honeywell) با بیش از ۱۰۰ سال حضور موفق در صنایع تاسیسات و تهویه مطبوع، همواره به بررسی و ارائه راهکار برای معضلات زندگی شهری انسان پرداخته است.هانیول که از نامدارترین فعالان و نوآوران این عرصه در کشورهای امریکای شمالی و اروپا محسوب می‌شود، با حساسیت نسبت به معضل آلودگی هوا و تبعات آسیب‌زای ناشی از آن نظیر انواع سرطان‌ها، از سال‌ها قبل تصمیم به تحقیق، تولید و ارائه دستگاه‌های تصفیه هوای منحصر به فردی با نام تجاری اِیرتاچ ( Air touch ) گرفته است.

نسل جدید دستگاه‌های تصفیه هوای اِیرتاچ Air touch ، سه مدل دارد که حق انتخاب و تنوع کاربری را برای شما فراهم می‌آورد: Air Touch – Air Touch P – Air Touch A5جریان هوا در این مدل و در حالت حداکثری۳۰۰ متر مکعب در ساعت است. با این جریان هوا می توان هوای درون یک اتاق یا فضای مسکونی 27 مترمربع را در 15 دقیقه یا یک فضای مسکونی 42 مترمربع را در 22 دقیقه به طور کامل تصفیه کرد.

توجه داشته باشید در صورتی که دستگاه روی دور بیشینه کار کند، سرعت، مساحت تحت پوشش و توان فیلتراسیون آن نیز افزایش می‌یابد.دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ دارای ۳ مرحله سوپر فیلتراسیون قوی و پیشرفته است که هوا را از گرد‌ و خاک، مو، ذرات میکروسکوپی، عوامل آلرژی‌زا و حتی بو تصفیه می‌کند.فیلتر ابتدایی از بازگشت ذرات درشت نظیر مو و گرد و غبار به محیط جلوگیری می‌کند. فیلتر بعدی که هپا- H11 نام دارد فیلتری بسیار پیچیده است.

این همان فیلتری است که در اتاق‌های عمل جراحی در بیمارستان‌های پیشرفته استفاده می‌شود و می‌تواند ذرات معلق هوا را تا قطر 2.5 میکرون (2.5 PM ) و تا میزان ۹۹.۹۷٪ از بین ببرد. لازم به ذکر است که قطر ۲.۵میکرون یعنی تقریبا ۱۰۰ برابر کوچکتر از قطر تار موی انسان.در مرحله آخر فیلتراسیون، فناوری فوق پیشرفته و منحصربه فرد هانیول یعنی فیلتر کربن اکتیو و HiSiv (هایسیو) به میدان می‌آیند. فیلترهای کربن‌اکتیو و HiSiv همان فناوری هانیول است که در شاتل‌های فضایی ناسا استفاده می‌شود.

این فیلتر علاوه بر جذب ذرات بسیار ریز سمّی، توانایی جذب بوهای نامناسب محیط را نیز دارد.هانیول موفق شده است این فناوری پیشرفته را در قالب یک طراحی مدرن و شیک به بازار عرضه کند. پنل لمسی و طراحی زیبای بدنه‌ی این دستگاه علاوه بر هماهنگی با دکوراسیونِ منزل شما، رابط کاربری بسیار آسانی دارد و ظاهری مدرن به محیط شما می‌بخشد. همچنین هانیول با طراحی مناسب بدنه‌ هرگونه لبه‌ی تیز و زاویه را حذف کرده است تا استفاده از دستگاه و استقرار آن در محیط کمترین خطری برای کودک شما نداشته باشد.

از سوی دیگر ابعاد دستگاه نیز بسیار بهینه و مناسب طراحی شده است که همین امر آن را برای استفاده در اتاق‌ها و محیط‌های کوچک نیز به انتخابی ایده‌آل تبدیل می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که هانیول دارای حق امتیاز انحصاری توزیع ۳۶۰ درجه‌ای هوا در جهان است. این فناوری تضمین‌کننده‌ی گردش هوای بسیار مطلوب در محیط‌های بسته است. نسل جدید دستگاه‌های اِیرتاچ، فو ق کم‌صدا هستند به نحوی که سطح صدای این دستگاه بین ۲۰دسیبل (صدای نفس کشیدن در فاصله‌ی یک متری) تا ۵۰ دسیبل (صدای آواز پرنده در فاصله ۱۵متری) می‌باشد.دغدغه‌ی هانیول همواره به دست آوردن عملکرد بالا همراه با مصرف بهینه‌ی انرژی بوده است.

از همین‌رو، دستگاه تصفیه هوای ایرتاچ با مصرف برق بین ۷ تا ۵۲ وات یکی از کم‌مصرف‌ترین دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا است که هزینه برق بسیار ناچیزی برای شما دارد.فناوری هانیول در دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای اِیرتاچ ( Air Touch ) موفق شده است سختگیرانه‌ترین تاییدیه‌ها و گواهی‌های سلامت و فناوری را کسب کند که از میان آنها می‌توان به موسسات و نهادهای‌ زیر اشاره کرد:- بنیاد آلرژی کشور انگلستان- بورد تخصصی هوای کالیفرنیا( CARB )- سازمان استاندارد اتحادیه اروپا( CE )- انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی آمریکا ( AHAM )- انستیتو ملی استاندارد آمریکا ( ANSI )- دپارتمان انرژی آمریکا ( USDOE )- آکادمی پزشکی هند

تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل AP241

تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل AP241

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
170*170*216 میلی‌متر
216 میلی‌متر
170 میلی‌متر
170 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
25 متر مکعب بر ساعت
3 عدد
انواع فیلترپیش فیلتر
هپا گسترده
کربن فعال
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
5 وات
39/53 دسیبل
دفترچه راهنما-آداپتور 12 ولت
ویژگی هاکاربری بسیار آسان برای کودکان و کهنسالان
تولید یون منفی
دارای هشدار دهنده تعویض فیلتر
ورودی جریان هوای ۳۶۰ درجه
فن دوسرعته اقتصادی
صدای بسیار کم
مصرف برق بسیار کم

چنانچه فرزندتان خیلی زود سرما میخورد و یا اینکه سرفه می کند و بی حال و حوصله می شود بایستی فکری اساسی بکنید. چراکه کودکان در سن رشدند و با هربار بیمار شدنشان، رشد آنها کاهش می یابد. تصفیه هوای آلماپرایم مدلAP-241 با داشتن چهار مرحله فیلتریگ، هوا را تصفیه می نماید پیش فیلتر که حذف ذرات بزرگ را به عهده دارد، فیلتر هپای موجود در این مدل با قدرت و دقت بالایی که در جذب آلاینده های معلق در هوا دارد، ذرات آزبست، باکتری ها و ذرات گرد و غبار را فیلتر می کند.

فیلتر کربن فعال با استفاده از ذرات کربن فعال فرآیند حذف هر نوع بویی شامل مواد شیمیایی و شوینده و گازهای خطرناک و یا بوی حیوان خانگی و … را به عهده دارد. ورودی جریان هوا برای این دستگاه ۳۶۰ درجه است. در قسمت بالایی این مدل و کنار دکمه ی خاموش/روشن دستگاه، چراغی قرار دارد که هر زمان دستگاه نیاز به تعویض یا تمیز کردن فیلتر داشته باشد این چراغ به حالت چشمک زن در می آید. تصفیه هوای آلماپرایم مدلAP-241 ، دارای رنگ بندی متنوع و جذابی است که آنرا برای مکانهایی مثل مدرسه و مهد کودک و اتاق کودک و … مناسب کرده است.

این دستگاه فن دوسرعته ای دارد که می توانید مصرف آنرا مدیریت کنید. پس به لحاظ اقتصادی میتوانید روی این مدل هم، مشابه بقیه مدلهای آلماپرایم، حساب نمایید. این دستگاه با صدای کمی که دارد نه تنها اصلا مزاحم خواب فرزند یا نوزادتان نمی شود بلکه با تولید یون منفی به خواب عمیق تر و بهتر فرزندتان نیز کمک می کند. با خرید این دستگاه برای سلامت فرزندتان سرمایه گذاری کنید.

دستگاه تصفیه کننده هوا گازر مدل C15

دستگاه تصفیه کننده هوا گازر مدل C15

ارتفاع
پهنا
عمق
315 میلی‌متر
210 میلی‌متر
210 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
170 متر مکعب بر ساعت
یک عدد ترکیبی سگانه عدد
انواع فیلترفیلتر اولیه + الیاف یون نقره + فیلتر هپا
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
22 وات
18 الی 35 دسیبل
آداپتور . دفترچه راهنما فارسی . دفترچه راهنما انگلیسی
ویژگی هادارای مخزن اسانس و پخش کننده رایحه

دستگاه تصفیه هوای گازر C15 یک سیستم هوشمند خانگیست مناسب برای فضای ۱۵ الی ۲۰ مترمربع و جهت استفاده دراتاق خواب و محیطی که کودکان و افراد سالخورده و یا افرادی که نیازمند تنفس هوای عاری از آلودگی و ذرات آلرژی زا میباشند. با داشتن طراحی ظاهری زیبا و صدای بسیار کم این دستگاه یک تصفیه کننده ایده آل برای اتاق خواب میباشد .

شرکت گازر با هدف ارتقاء سطح کیفی زندگی مردم و با بکارگیری فناوری پیشرفته و تجربیات منحصر به فرد در زمینه لوازم خانگی توانسته خودرا برای بیش از 50 سال به عنوان یکی از برترین پیشگامان طراحی و نوآوری در زمینه محصولات خانگی شامل : آشپزخانه هوشمند ، گاز ، فر ، مایکروفر ، آبگرمکن ، پکیج شوفاژ ، کولر گازی و سیستمهای تهویه مطبوع ، تصفیه آب و هوا و …. در جهان مطرح نماید.

از سوی دیگر این شرکت همگام با حرکت سبزدر جهان درراستای مصرف بهینه انرژی وحفظ محیط زیست گام های مهمی برداشته که شاخصهای آن در زیر مشخصات محصولات گازر و بر چسب انرژی آنها مشهود است . شرکت گازر از آغاز با سایر برند های معروف و تولید کنندگان پیشرو جهان از کشورهای ایتالیا ، ژاپن ، دانمارک و … جهت تامین قطعات همکاری و مشارکت داشته تا بتواند کیفیت غیر قابل پرسشی را برای خود تأمین نماید.

برند های خوشنامی چون توشیبا ، میتسوبیشی ، هیتاچی ، گراندفوس ، سیت ، زیلمت ، ایمیت و … همواره بخشی از قطعات تشکیل دهنده محصولات گازر بوده اند.هم اکنون حدود 90% محصولات گازر مونتاژ کشور چین می باشد و کماکان قطعات از کشورها ی اروپایی و ژاپن و برندهای پیشرو در قطعات یدکی تأمین می گردد.

تصفیه کننده هوا 3M مدل FAP04

تصفیه کننده هوا 3M مدل FAP04

ابعاد
ارتفاع
پهنا
عمق
150 ×150 × 600 میلی‌متر
600 میلی‌متر
150 میلی‌متر
150 میلی‌متر
حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
186 متر مکعب بر ساعت
1 عدد
انواع فیلتر3M آمریکایی
توان
صدا (حداکثر/حداقل)
اقلام همراه
88 وات
50 دسیبل
دفترچه راهنما
ویژگی هاسنسور کیفیت هوای خودکار
نمایشگر تعویض فیلتر
تصفیه 99.9% ذرات 2.5 میکرونی

«تصفیه کننده هوا 3M مدل FAP04» شرکت3M با پیشینه بیش از 100 سال، در سال 1904 با نام Minnesota Mining and Manufacturing در کشور آمریکا راه اندازی شد. دستگاه های تصفیه هوای (3M(Filtrete که هم اکنون قابل دسترسی در ایران نیز هستند، دارای طراحی بسیار مدرن؛ زیبا و با کیفیت و شامل تمامی گواهینامه های معتبر بین المللی می باشند.

دستگاه های هواساز و منحصر به فرد 3M دارای ویژگی های بسیار شاخصی در مقایسه با دیگر هواساز های موجود در بازار می باشند؛ مانند مصرف برق بسیار پایین –به دلیل استفاده از فیلتر های خاص- و همچنین صدای بسیار کم، مخصوصا در هنگام خواب و استراحت؛ که در مدل های مشابه، صدای دستگاه خود به عنوان یک آلاینده صوتی موجب آزار مصرف کننده می شود.

اما مهمترین علت تمایز این دستگاه ها از دیگر مدل های موجود در بازار، تصفیه هوای حدود 50% بیشتر در مدت زمان مشابه، و با کیفیت بسیار بالاتر ( تصفیه حدود 99.9 % از ذرات تا 2.5 میکرونی) است، که تمامی این شاخص ها به علت استفاده از فیلتر های خاص و منحصر به فرد 3M در این دستگاه هاست که به راحتی نیز قابل تعویض می باشند.دستگاه تصفیه هوا مدل FAP04 با طراحی بسیار ظریف و به روز دارای نمایشگر تعویض فیلتر و سنسور کنترل کیفیت هوای خودکار و یونیزر تعبیه شده در داخل دستگاه و تایمر برنامه ریزی شده و فن خودکار است.

این دستگاه مناسب برای اتاق خواب های بزرگ و دفاتر کار و محیط های درب بسته است و فضای تا حدود 16 متر مربع را پوشش میدهد.

تصفیه کننده هوا شیاومی مدل Mi Air

دستگاه تصفیه هوا شیاومی مدل Mi Air

حجم هوای خروجی
تعداد فیلتر
406 متر مکعب بر ساعت
1 عدد
انواع فیلترفیلتر هپا از کلاس H11
توان75 وات
ویژگی هاکنترل راحت و ساده با استفاده از نرم افزار Mi Health
سازگار با انواع گوشی‌های دارای سیستم‌عامل اندروید و iOS
دارای 3 حالت تنظیم شب، سریع و اتوماتیک
مورد تایید در آزمایشگاه‌های CADR
دارای حسگر بررسی وضعیت آلودگی هوا
حداقل برق مصرفی: 1.5 وات
ولتاژ مورد نیاز: 100 تا 220 ولت
دارای لامپ نشانگر فعال بودن حسگر
دارای لامپ نشانگر فعال بودن Wifi
مجهز به حسگر ذرات
مجهز به فیلتر 3 گانه با زاویه‌ی 360 درجه
ورودی چهارگانه به دستگاه و خروج هوای پاکیزه از بالای دستگاه

پاک‌کردن هوای محیط از هرگونه آلودگی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به‌خصوص زمانی‌که در شهری شلوغ با انواع آلاینده‌های هوا و ذرات معلق روبه‌رو باشید. تصفیه‌کننده‌ی هوای «Mi Air» تولید شرکت «شیائومی» (Xiaomi) شامل فیلتری است که می‌تواند انواع ذرات معلق را پاک کند.

این محصول یک عدد فیلتر برای رفع ذرات فرمالید، ذرات معلق موجود در هوا و دود سیگار دارد. همچنین از طریق این فیلتر می‌توان انواع مواد آلرژی‌زا، موی حیوانات خانگی و ذرات بسیار کوچک و گرده‌های گیاهی را برطرف کرد. در نتیجه اگر در تماس با گیاهان و حیوانات خانگی مختلف در محل کار یا منزل هستید، می‌توانید از این تصفیه‌کننده‌ی هوا استفاده کنید.

از طریق حسگر موجود در این دستگاه وجود ذرات در هوا اعلام می‌شود و درنتیجه دستگاه شروع به پاک‌کردن هوا می‌کند. این دستگاه می‌تواند 28 تا 48 مترمربع را پوشش دهد؛ بنابراین برای رفع آلودگی از هوای یک اتاق نشیمن یا محیط کاری در اندازه‌ی نسبتا بزرگ مناسب است. از دیگر قابلیت‌های این مدل، امکان کنترل این دستگاه از راه دور و از طریق گوشی تلفن همراه است.

با نصب نرم‌افزار iHealth می‌توان تمام کارکرد دستگاه را کنترل کرد. حالت تنظیم شب، سریع و اتوماتیک از تنظیمات مختلف این دستگاه است. این دستگاه می‌تواند با گوشی‌ها و دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل اندروید و iOS هماهنگ شود. فیلتر با زاویه‌‌ی 360 درجه موجب می‌شود که هوا را از هر جهت دریافت و سپس به صورت تمیز به محیط بازگرداند. تصفیه‌کننده‌ی هوای Mi Air دارای یک عدد فیلتر برای رفع ذرات فرمالید، ذرات معلق موجود در هوا و دود سیگار، انواع مواد آلرژی‌زا، موی حیوانات خانگی و ذرات بسیار کوچک و گرده‌های گیاهی، شعاع تحت پوشش 24 مترمربع و قابلیت کنترل از راه دور است.

دستگاه تصفیه هوای داخل خودرو

دستگاه تصفیه هوا خوب برای خودرو مدل ZE861001

نوع استفادهشارژر فندکی
ابعاد2 × 3 × 9.5 سانتی متر
وزن33 گرم
سایر توضیحاتهمراه با دوشاخه برای متصل کردن به پریز برق
ازبین برنده دود سیگار
از بین بردنده ویروس آنفولانزا
از بین بردنده بوی توالت
از بین بردنده بخار شوینده‌ها
از بین بردنده بخار پلیمرهای شیمیایی
از بین بردنده ریزگرد
از بین بردنده امواج دکل برق
دارای استانداردهای RoHST، CE و TUV

تصفیه‌کننده هوای خودرو مدل «ZE861001» از سری محصولات بسیار کاربردی برای استفاده در اتومبیل است. این تصفیه‌کننده هوا با ایجاد اکسیژن فعال باعث عملکرد بهتر ریه و تحریک شبکه مویرگی پوست می‌شود و از این راه، احساس خستگی را کاهش می‌دهد و به بیماران آلرژیک، آسمی، قبلی، تنفسی و سینوزیتی کمک می‌کند. این محصول دارای ابعاد 95 × 30 میلی‌متری است. و به چراغ LED مجهز شده است.

وزن این محصول فقط 33 گرم است. نگهدارنده های فلزی در طرفین این تصفیه‌کننده هوای فندکی باعث محکم شدن آن در جا فندکی خودرو می‌شوند. ابعاد کوچک خود، برای استفاده در انواع خودرو مناسب است و شما را در برابر آلودگی‌های مختلف ایمن نگه می‌دارد. گفتنی است همراه با این محصول یک آداپتور عرضه می‌شود که می‌توانید با قرار دادن تصفیه هوای فندکی به آن، آداپتور را به برق متصل کنید و از آن به‌صورت خانگی استفاده کنید. دارای استانداردهای RoHST، CE و TUV است که نشان از کیفیت ساخت بالای این دستگاه دارد.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4 / 5. تعداد آرا: 4

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا