۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
دیجیتال مارکتینگ

رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز درباره رپورتاژ خبری

یکی از بهترین روش‌های تبلیغات در دنیای پر زرق و برق تبلیغات اینترنتی، استفاده از رپورتاژ آگهی است. شاید اگر هنوز در آغاز راه باشید از خود بپرسید که رپورتاژ آگهی چیست و چه تفاوتی با سایر تبلیغات دیجیتال دارد؟

در ادامه این مقاله قرار است به معرفی این نوع از تبلیغات در دنیال دیجیتال مارکتینگ بپردازیم. تبلیغاتی که به صورت هدفمند به منظور دریافت بک لینک از سایت‌های پر ترافیک، افزایش رتبه سایت و همچنین برند سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رپورتاژ آگهی چیست و به چند دسته تقسیم می‌شود؟

رپورتاژ آگهی همانطور که از نامش مشخص است نوعی از تبلیغات در دنیای دیجیتال و اینترنت است که در قالب ارائه محتوا به معرفی یک کسب و کار پرداخته شود. در این نوع از تبلیغات سعی می‌شود که با دادن اطلاعاتی مفید به کاربران که می‌تواند جنبه آموزشی یا خبری داشته باشد، به معرفی پرداخته شود.

از آنجایی که اینترنت به شکل افسارگسیخته‌ای پر شده از انواع و اقسام تبلیغات بنری، لینکی، هدفمند و… کاربران به محض اینکه تبلیغی را مشاهده می‌کنند تصور بدی در این خصوص دارند. به همین دلیل استفاده از رپوتاژ برای تبلیغات ایده بهتری است.

در تبلیغات رپورتاژ آگهی شما در قالب یک نوشته مشابه سایر نوشته‌های سایت می‌توانید به معرفی کسب و کار خود پرداخته و سپس با هدف لینک سازی از این رسانه لینک دریافت کنید. این نوع تبلیغات تاثیر مستقیم کمتری را در فروش محصول در مدت کوتاه برای شما دارد؛ اما اگر در بازه زمانی طولانی مدت آن را بررسی کنیم، نتیجه قدرتمندتری نسبت به تبلیغات بنری و سایر روش‌ها خواهد داشت که در ادامه به مقایه آن با تبلیغات بنری مر‌پردازیم.

رپورتاژ نوشتاری

متداول‌ترین نوه انتشار رپورتاژ آگهی از این نوع است که در قالب نوشته و بلاگ پست با هدف افزایش سئو سایت منتشر می‌گردد. در این نوع از رپورتاژ نویسی سعی می‌شود متناسب با هدفی که برای انتشار رپورتاژ در نظر گرفته شده به محتوا جهت داده شود.

به عنوان مثال در یک نوشته‌ای که با مقایسه یک محصول خاص مانند تلویزیون از دو برند متفاوت نوشته شده، سعی می‌شود مزایا و معایبی که هر دو دارند مورد بررسی قرار گرفته و معرفی گردد.

در این بین کاربر در حال مطالعه محتوایی است که تصور می‌کند به صورت بی طرف و بدون جانب‌داری در حال مقایسه این دو محصول است؛ اما اگر کمی بیشتر به آن دقت کند متوجه خواهد شد که این نوشته جنبه تبلیغاتی و رپورتاژ نویسی داشته است.

رپورتاژ خبری

این نوع رپورتاژ آگهی نیز مشابه همان حالت نوشتاری است؛ با این تفاوت که در رسانه‌های خبری منتشر می‌گردد. تاثیر این رپورتاژ آگهی به دلیل ترافیک بالا و شناخت بیشتری که عموم افراد با یک خبرگزاری دارند هم از این نظر که اعتماد بیشتری به کسب و کار معرفی شده داشته باشند و هم از جهت تاثیر روی سئو بیشتر است.

البته این بدان معنی نیست که رپورتاژ در سایت تخصصی مانند تاپترین که با محوریت نقد و بررسی محصولات فعالیت دارد اینطور نباشد.

در رپورتاژ خبری سعی می‌شود بیشتر مشابه دیگر مطالب یک خبرگزاری به معرفی یک کسب و کار در قالب خبر پرداخته شود. به عنوان مثال شرکتی مانند یک تاکسی اینترنتی را تصور کنید که حالا یک قابلیت جدید برای «توقف در مسیر و ادامه سفر به مقصد دوم» را پیاده سازی کرده است.

در چنین حالتی این شرکت می‌تواند رپورتاژ خود را در قالب خبر معرفی کند و بازدیدکننده هم این تصور را دارد که این مطلب در واقع یک خبر است؛ در حالی که این محتوا توسط خود همان شرکت در قالب رپورتاژ خبری خریداری شده است.

رپورتاژ چند رسانه ای

این نوع رپورتاژ هم همانطور که از نامش مشخص است، جدایی از حالت نوشتاری امکان استفاده از فایل‌های چند رسانه‌ای همچون ویدئو و پادکست را در اختیار شما قرار خواهد داد.

به عنوان مثال فرض کنید یک خودرو سازی خارجی همچون هیوندای که برخی محصولات محدود خود را در ایران دارد، محصول دیگری متناسب با بازار ایران و خاورمیانه تولید کرده است. حالا این شرکت از تولید کنندگان محتوا می‌خواهد تا این خودرو را نقد و بررسی کنند؛ یا اینکه خود ویدئویی در خصوص معرفی محصول تهیه می‌کند. در نهایت از همین ویدئو در رسانه‌های مختلف برای معرفی محصول خود بهره می‌برد.

به این گونه از فرمت‌های خاص محتوا که جدایی از ویدئو و پادکست می‌تواند در قالب‌های دیگری همچون اینفوگرافیک نیز باشد رپورتاژ چند رسانه‌ای گفته می‌شود. هدف این نوع رپورتاژ ارتباط نزدیک‌تر با مخاطب، انتقال سریع‌تر پیام و تاثیر بیشتر به دلیل نوع خاص محتوا در مقایسه با متن نوشتاری یا خبری است.

مزایای رپورتاژ آگهی برای کسب و کار

پیش از اینکه به معرفی مزایای رپورتاژ آگهی بپردازیم، توصیه می‌شود که اگر به دنبال رسانه مناسب برای خرید رپورتاژ آگهی هستید تاپترین را برای این موضوع انتخاب کنید. رسانه ما به صورت تخصصی در زمینه خرید انواع محصولات دارای چندین صفحه است که با راهنمای کامل خرید و همچنین معرفی محصولات بر اساس مدل، برند و نوع می‌تواند به دلیل مرتبط بودن رسانه بهترین انتخاب برای شما باشد.

از سویی دیگر از آنجایی که ما در ۳ پلن مختلف امکان درج لینک، تصاویر به تعداد بالا، لینک دهی به دامنه مجزا در محتوای آگهی، دسته بندی محتوای آگهی در موضوعات سایت و از همه مهم‌تر امکان درج ویدئو یا پادکست را در رپورتاژ آگهی داریم، می‌توانید بهترین تاثیر را از این نوع تبلیغات دریافت کنید. برای مشاهده جزییات پلن‌ها و ثبت سفارش کافی است روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید رپورتاژ آگهی

افزایش سئو سایت

تمامی سایت‌ها برای دیده شدن و افزایش رتبه در موتورهای جستجو نیاز به بک لینک معتبر دارند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست. اما همانطور که هیچ گردی، گردو نیست؛ هر نوع لینک سازی را هم نمی‌توان به عنوان یک بک لینک در نظر گرفت.

هنگامی که هدف شما ساخت بک لینک باشد(خصوصا در وب فارسی)، دیگر سایت‌ها اجازه درج لینک را به شما در بخش‌های مختلف نخواهند داد. حتی اگر این اجازه هم داده شود تاثیر آن چندان هم به چشم نخواهد آمد.

اما زمانی که شما در قالب رپورتاژ آگهی اقدام به لینک سازی می‌کنید به این دلیل که محتوا صفحه‌ای که قرار است از آن لینک بگیرید کاملا مرتبط ببا موضوع شماست بهترین تاثیر را برای شما خواهد داشت. حال در شرایطی که روی محتوا به خوبی کار شده باشد و رپورتاژ منتشر شده خود نیز دارای جایگاه بالایی در کلمات کلیدی باشد، تاثیر آن چندین برابر می‌شود.

  • تمرکز روی برندینگ سایت
  • بهبود کلی رتبه سایت در جایگاه کلمات کلیدی
  • افزایش رتبه و ایندکس سریع‌تر سایت برای کلمات کلیدی هدف

بخشی از مزایای خرید رپورتاژ آگهی برای سایت هستند که با هدف سئو از انها استفاده می‌کنیم.

جذب کاربر و تبدیل به مشتری جهت افزایش فروش سایت

زمانی که شما رپورتاژی منتشر کردید و کاربر در حال مطالعه/مشاهده محتوای آن است، هیچ ذهنیتی از کسب و کار شما ممکن است نداشته باشد و برای اولین بار است که با شما آشنا شده است. در چنین مرحله ای این کاربر یک کاربر عادی است.

زمانی که رپورتاژ شما به خوبی تهیه شده و کاربر را درگیر می‌کند، حالا نوبت به اولین رفتار کاربر می‌رسد که به سایت شما مراجعه کرده و اینجاست که با ثبت نام کردن در سایت یا حتی بازدید از صفحه محصولات و خدماتتان به نوعی کاربر بالقوه شما به حساب می‌آید.

در همین مرحله است که تصمیم خود را برای خرید نهایی کرده و حالا به مشتری شما تبدیل خواهد شد. مهم‌ترین مزیت رپورتاژ آگهی بعد از افزایش اعتبار دامنه و سئو سایت همین مسئله است.

کسب و کار شما چه به واسطه رپورتاژ و چه ورود کاربر از موتورهای جستجو که به دلیل افزایش سئو سایت رخ داده است، بیشتر دیده شده و کاربر و مشتری بیشتری را خواهید داشت که منجر به افزایش فروش می‌گردد.

برندینگ و شناخته شدن بیشتر کسب و کار

در نهایت مزیت اصلی و نعایی که از رپوتاژ انتظار داریم تمرکز روی برندینگ سایت و شناخته شدن بیشتر آن است. سعی کنید در تولید محتوای رپورتاژ آگهی به همین مسئله توجه داشته باشید که بخشی از محتوا را روی معرفی برند و کسب و کار خود متمرکز کنید؛ آن هم با ایده‌ها و روش‌های خلاقانه‌ای که نام برند شما با داستان سرایی کردن در ذهن مخاطب باقی بماند.


رپورتاژ آگهی یا تبلیغات بنری؟ کدام بهتر است؟

از جمله دلایلی که استفاده از رپورتاژ آگهی در مقایسه با تبلیغات بنری دارای برتری است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک بار هزینه تبلیغ را پرداخت می‌کنید و برای همیشه از رسانه‌های مورد نظرتان لینک دریافت می‌کنید.
  • با توجه به نوع تبلیغ، می‌توانید محتوا را طوری بنویسید که خود آگهی در موتورهای جستجو رتبه گرفته و همین مسئله به اعتماد بیشتر کاربران رسانه مورد نظر به سایت شما ارجاع داده می‌شوند منجر شود. چنین چیزی یعنی فروش بیشتر!
  • مثل تبلیغات بنری اینطور نیست که با به پایان رسیدن بودجه آگهی، دیگر خبری از نمایش محتوا نباشد و یک باره با افت ورودی به سایت مواجه شوید.
  • در دراز مدت تاثیر خود را گذاشته و به صورت همیشگی منجر به افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می‌شود.

توصیه می‌کنم اگر کمپینی به عنوان مثال ۲۰ میلیونی را برای یک تبلیغ بنری در نظر گرفتید، به جای این کار هر چند که تبلیغ بنری منجر به افزایش فروش شما در یک جشنواره شود، از تبلیغات رپورتاژ آگهی استفاده کنید.


از چه سایت هایی رپورتاژ آگهی بخریم؟

برای اینکه در کمپین خرید رپورتاژ آگهی موفق شوید، ضروری است که از رسانه‌هایی درست خرید کرده و لینک دریافت کنید. در ادامه به ۳ اصل اساسی و مهم برای انتخاب رسانه مناسب می‌پردازیم.

حتما یک سایت مرتبط یا مکمل با موضوع کسب و کارتان انتخاب کنید

موضوع اولی که باید به آن دقت کنید مرتبط بودن سایت با سایت شماست. قطعا منظور این نیست که از رقبای خود لینک بگیرید، چرا که کاری نشدنی است. بلکه منظور این است که از سایتی که در راستای موضوع سایت شما یا مکمل آن است لینک بگیرید.

به عنوان نمونه اگر شما یک فروشگاه آنلاین برای فروش لباس زنانه دارید، می‌توانید از رسانه‌هایی که در زمینه مد و پوشاک زنانه فعالیت دارند لینک دریافت کنید. حتی مهم نیست که دقیقا رسانه در زمینه پوشاک باشد؛ اما همین که در زمینه مد زنانه باشد که کاربران آن را بیشتر خانم‌ها تشکیل می‌دهند کافی است.

یا وقتی صحبت از مکمل بودن می‌شود فرض کنید شما فروشگاهی برای فروش تجهیزات استودیویی دارید. شما می‌توانید در چنین حالتی از سایت‌هایی که در زمینه آموزش موسیقی، آموزش گویندگی و تمرین صدا، فروش ادوات موسیقی و… که مکمل با موضوع سایت شما هستند لینک دریافت کنید.

به سن دامنه سایت توجه کنید

هر چه سن دامنه بیشتر باشد، به این معنی است که رسانه مورد نظر قدرت بیشتری هم دارد. البته که همیشه شاید اینطور نباشد.

اما لینک گرفتن از یک دامنه‌ای با قدمت ۵ سال حتی در حالتی که زیاد فعال نباشد، در مقایسه با دامنه‌ای که هنوز یک سال هم نیست فعالیت می‌کند اهمیت بیشتری خواهد داشت.

دامین اتوریتی و اسپم اسکور رسانه را بررسی کنید

در نهایت برای اینکه متوجه شوید دامنه مورد نظر فعالیت درستی داشته است و لینک‌هایی که به دیگر سایت‌ها داده اسپم نبوده از این ابزار استفاده کنید.

توصیه می‌شود رپورتاژ خود را از سایت‌هایی که دارای اسپم اسکور بالای ۱۰ هستند خریداری نکنید. اسپم بودن دامنه به معنی نامناسب بودن این سایت در لینک دهی است که به بازاری برای مزرعه لینک تبدیل شده است.


جمع بندی و کلام آخر

در این مقاله سعی شد به معرفی اینکه رپورتاژ آگهی چیست پرداخته شده و شما را در خصوص این نوع از تبلیغات راهنمایی کنیم. در صورتی که هر گونه سوال یا تجربه‌ای در این خصوص دارید خوشحال می‌شویم از بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

همچنین برای خرید رپورتاژ آگهی می‌توانید تاپترین را که به صورت تخصصی در زمینه نقد و بررسی محصولات فعالیت دارد انتخاب کنید. از آنجایی که رسانه ما برای معرفی محصولات و خدمات اینترنتی دارای چندین مطلب جامع و تخصصی است، این امکان را به شما خواهد داد که در دسته بندی موضوعی، عمر دامنه بالای ۴ سال و اسپم اسکور پایین بهترین انتخاب برای شما باشد.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا