۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
صنایع دستی و هنر

معرفی و خرید 10 مدل ظروف فیروزه کوب مسی با قیمت خوب

خرید و قیمت ظروف فیروزه کوب در انواع شیرینی، شکلات و آجیل خوری

ظروف فیروزه حاصل هنر فیروزه کوبی بر روی ظروف مسی است که یکی از هنرها و صنایع دستی اصیل و قدیمی ایرانی محسوب می‌شود. در این صنعت هنرمند بر روی ظروف مسی از سنگ‌های فیروزه برای تزیین کردن آن استفاده می‌کند.

سنگ‌های فیروزه روی ظروف مسی با دقت فراوان و هنرمندانه چیده و چسبانیده می‌شوند. سپس سطح سنگ‌ها سنباده زنی می‌شود تا صاف و یک دست شوند. در نهایت برای صیقلی کردن و ثابت کردن سنگ‌ها در جای خود از مواد خاصی استفاده می‌شود که تحت حرارت این کار صورت گرفته و ظرف زیبایی و براق خود را به‌دست خواهد آورد.

این ظروف در انواع و اقسام خاصی تهیه می‌شوند که می‌توانید از آنها برای دکوراسیون خانه استفاده کرده یا اینکه برای سرو و پذیرایی استفاده کنید. انواع مختلفی از آجیل خوری، شیرینی خوری، شکلات خوری و حتی لیوان و چای خوری از این نوع ظروف در بازار وجود دارند.

در ادامه این پست قصد داریم به معرفی و خرید این ظروف که حاصل هنر ایرانی است پرداخته و 10 مدل از آنها را برای خرید به شما معرفی کنیم.

گلدان صراحی فیروزه کوب کد 019 ارتفاع 14 سانتی متری

گلدان صراحی فیروزه کوب کد 019 ارتفاع 14 سانتی متری

در این مدل از سنگ فیروزه اصیل نیشابور استفاده شده است. گلدان صراحی فیروزه کوب 20 سانتی متر ارتفاع داشته و بدنه آن به صورت خالص از مس می‌باشد.

این ظرف فیروزه دارای سه لایه پوششی است. درجه کیفیتA را داشته و سنگ‌های روی آن همگی به صورت تک‌تک توسط هنرمند روی ظرف مسی چسبانده و صیقل داده شده‌اند.

آجیل خوری فیروزه کوب کد 53 ارتفاع 9 سانتی متر

آجیل خوری فیروزه کوب کد 53 ارتفاع 9 سانتی متر

آجیل خوری فیروزه کوب 9 سانتی متری دارای وزن 200 گرمی است که می‌توانید از ان برای پذیرایی استفاده کنید. کارگاه سازنده این محصول را 10 سال ضمانت کرده است که به‌همراه شناسنامه ارائه می‌شود.

در همین زمینه بخوانید: خرید ظروف مسی برای آشپزخانه

سه لایه پوشش داده شده درجه یک ساختار این ظرف را تشکیل می‌دهد. محصول تولید شده دارای نشان استاندارد ملی ایران بوده و تکه‌های سنگ فیروزه به کار رفته در آجیل خوری فیروزه کوب، فیروزه نیشابور و مرغوب هستند.

شکلات خوری فیروزه کوب اثر آقاجانی سایز بزرگ

شکلات خوری فیروزه کوب اثر آقاجانی سایز بزرگ

شکلات‌خوری ظرفی است که محفظه‌ای برای قرار دادن شکلات دارد و معمولاً بر روی میز پذیرایی قرار می‌گیرد. این شکلات‌خوری زیبای فیروزه‌کوبی شده، هم تزئینی است و هم کاربرد مصرفی دارد. بدنه‌ی آن به رنگ‌های فیروزه‌ای و مسی است، ارتفاع آن در حدود 28 سانتی‌متر است و وزن آن به 900 گرم می‌رسد.

در همین زمینه بخوانید: خرید ظروف مینا کاری شده اصیل

لازم به ذکر است که تکه‌های فیروزه‌ی‌‌ کوبیده شده روی این محصول توسط دست جایگذاری شده و از جنس بسیار مرغوب هستند. در نظر داشته باشید که بدنه این محصول نسبت به دیگر محصولات مشابه خود، جلوه‌ی براق‌تری دارد. هنر فیروزه‌کوبی در هفتاد سال گذشته در کشور ما رونق پیدا کرده است.

قندان فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 11 سانتی متر

قندان فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 11 سانتی متر

هنر فیروزه‌کوبی بیش از هفتاد سال است که در کشور ما رونق پیدا کرده است. در ابتدا قطب اصلی این هنر و آغاز رونق گرفتن آن در استان خراسان و شهر نیشابور بوده است. و پس از گذشت زمان، قطب اصلی فیروزه کوبی از نیشابور به اصفهان انتقال یافت.

در کشور ما همواره مس جایگاه ویژه ای در میان فلزکارها داشته است چنان که در گذشته ظروف آشپزخانه‌ای ما از جنس مس ساخته می‌شده است. همچنین یکی از علت‌های اصلی توجه و علاقه‌ی ایرانیان به این هنر، زیبایی خاص آن است؛ چرا که مردم ایران همواره به تزئین و ظاهر وسایل اطراف خود توجه ویژه‌ای دارند. هنر فیروزه‌کوبی از صنایع دستی است که با نشاندن قطعات کوچک سنگ فیروزه به شکل موزاییکی روی سطح ظروف، زیورآلات و غیره، ساخته می‌شود.

در همین زمینه بخوانید: خرید ماهی تابه مسی ارزان قیمت

در نظر داشته باشید که هر چه فاصله‌ی بین قطعات فیروزه‌ی کوبیده شده روی محصول مورد نظر کمتر باشد، نشان از دقت و نظم بالا تر آن است. قندان‌ها همواره کاربرد زیادی در زندگی روزمره‌ی آدم‌ها به ویژه ایرانیان دارد. چه در امر پذیرایی و چه در غالب وسیله‌ای تزئینی، قندان‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. این قندان زیبا، هم کاربرد مصرفی و هم تزئینی دارد. رنگ بدنه‌ی آن ترکیب فیروزه‌ای و مسی است.

جنس قسمت خارجی بدنه‌ی آن از ترکیب فیروزه و مس بوده و جنس قسمت داخلی بدنه‌ی آن تنها از مس است. ابعاد این بشقاب، 12 در 10 در 10 سانتی متر است و وزن آن به 305 گرم می‌رسد. صاحب این اثر آقای آقاجانی از استان اصفهان، قطب اصلی فیروزه کوبی در ایران است. لازم به ذکر است که تک تک فیروزه‌ی های کوبیده شده روی این محصول توسط دست انجام گرفته و از جنس بسیار مرغوبی بهره می‌برد. در نظر داشته باشد که رنگ بدنه‌ی این محصول نسبت به دیگر محصولات مشابه خود، جلوه‌ی مات‌تری دارد.

جاشمعی فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 24 سانتی متر

جاشمعی فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 24 سانتی متر

جاشمعی فیروزه‌کوب ارتفاع 24 سانتی‌متر ساخت کارگاه استاد آقاجانی می‌باشد که در عین زیبایی، کاربرد زیادی دارد، از ترکیب فلز مس و سنگ فیروزه ساخته شده است.

یک شمع باریک معمولی را می‌توان درون آن قرار داد و از نور و روشنایی آن لذت برد. ارتفاع این شمعدان در حدود 24 سانتی‌متر است و عرضی در حدود 9 سانتی‌متر دارد. نحوه‌‎ی اجرای این اثر بدین گونه است که ابتدا بدنه‌ی مسی خام ساخته می‌شود و سپس هنرمند فیروزه‌کوب با دقت تمام، تکه‌های فیروزه را در کنار هم و با کمترین فاصله روی ظرف قرار می‌دهد.

تکه‌های فیروزه استفاده‌شده در این اثر، فیروزه‌ی مرغوب نیشابور هستند که توسط استادکار روی زمینه‌ی مسی نصب و پرداخت نهایی می‌شوند. این اثر زیبای دست‌ساز، که از کنار هم قرارگرفتن فلز مس و سنگ فیروزه ساخته شده، ترکیب زیبایی از رنگ‌های فیروزه‌ای و مسی را پیش چشم قرار می‌دهد که می‌تواند در اتاق نشیمن خانه‌تان به زیبایی بدرخشد.

کاسه و بشقاب فیروزه کوب اثر آقاجانی قطر 20 سانتی متر

کاسه و بشقاب فیروزه کوب اثر آقاجانی قطر 20 سانتی متر
  • ابعاد کاسه: 8 × 20 × 20 سانتی‌متر
  • ابعاد بشقاب: 27 × 27 سانتی‌متر
  • بشقاب دارای نقوش تزیینی قلم‌زنی شده
  • تکه‌های فیروزه به کار رفته در این محصول، فیروزه نیشابور و از نوع مرغوب هستند و همه تکه‌ها توسط دست جایگذاری شده‌اند.

شیرینی خوری فیروزه کوبی آقاجانی کد 3

شیرینی خوری فیروزه کوبی آقاجانی کد 3

از این شیرینی خوری فیروزه کوب شده می‌توانید برای پذیرایی در میهمانی‌های خود استفاده کنید و فضایی سنتی به خانه خود ببخشید. این مدل دارای رنگ مات‌تری است و خوب صیقل داده شده تا سطح صافی داشته باشد.

سنگاب فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 24 سانتی متر

سنگاب فیروزه کوب اثر آقاجانی ارتفاع 24 سانتی متر

تکه‌های ریز فیروزه در این مدل روی بدنه‌ای مسی به کار گرفته شده‌اند. این اثر زیبا علاوه‌بر اینکه به‌عنوان محصولی جذاب و دوست‌داشتنی در میان وسایل تزیینی خانه‌تان می‌درخشد، می‎‌تواند فضایی برای قرار دادن آجیل‌های عیدتان باشد. ارتفاع این صراحی در حدود 24 سانتی‌متر است و عرضی در حدود 16 سانتی‌متر دارد.

نحوه‌‎ی اجرای این اثر بدین گونه است که ابتدا ظرف مسی خام ساخته می‌شود و سپس هنرمند فیروزه‌کوب با دقت تمام، تکه‌های فیروزه را در کنار هم و با کمترین فاصله روی ظرف قرار می‌دهند. تکه‌های فیروزه استفاده‌شده در این اثر، فیروزه‌ی مرغوب نیشابور هستند که توسط استادکار روی زمینه‌ی مسی نصب و پرداخت نهایی می‌شوند.

این اثر زیبای دست‌ساز، که از کنار هم قرارگرفتن فلز مس و سنگ فیروزه ساخته شده، ترکیب زیبایی از رنگ‌های فیروزه‌ای و مسی را پیش چشم قرار می‌دهد که می‌تواند در اتاق نشیمن خانه‌تان به زیبایی بدرخشد.

گلدان فیروزه کوبی صاحب کد 123062

گلدان فیروزه کوبی صاحب کد 123062

این گلدان فیروه کوبی شده دارای ظرف مسی شفافی است که منقش به نام «محمد» است. می‌توانید گل یا انواع مختلفی از چیزهای دکوری را درون آن قرار داده و با گذاشتن روی میز یا طاقچه ظاهر سنتی و زیبایی به محیط خانه خود بدهید.

سرویس چای خوری فیروزه کوب کارگاه رستا

سرویس چای خوری فیروزه کوب کارگاه رستا

اگر می‌خواهید با ظروف خاص پذیرایی، مهمانانتان را شگفت‌زده کنید و تحسینشان را برانگیزید، «سرویس چای‌خوری فیروزه‌کوب کارگاه رستا» از آن دست ظروفی است که با جلوه‌ی کم‌نظیر خود چشم‌ها را به‌خود خیره می‌کند.

فرم متفاوت بدنه، قوس دسته و ظرافت در طراحی همگی از نکاتی است که در کنار اجرا و جنس، بر زیبایی آن افزوده است. این سرویس شامل ۶ فنجان به قطر ۵.۵ سانتی‌متر است. درواقع برای استفاده‌ی این فنجان‌ها باید درونشان استکان‌‌های شیشه‌ای ساده‌ای قرار دهید. هنرمندان اصفهانی در ساخت این سرویس فیروزه‌کوب سنگ‌‌تمام گذاشته‌اند؛ به‌طوری که می‌توان دقت و ظرافت را در نقطه‌‌نقطه‌ی بدنه‌ی آن مشاهده کرد.

نحوه‌ی اجرای این اثر بدین‌گونه است که ابتدا ظرف مسی خام ساخته می‌شود و سپس هنرمند فیروزه‌کوب با دقت تمام، تکه‌های فیروزه را در کنار هم و با کمترین فاصله روی ظرف قرار می‌دهد. تکه‌های فیروزه‌ی استفاده‌شده در این اثر، فیروزه‌ی مرغوب نیشابور هستند که توسط استادکار روی زمینه‌ی مسی، نصب و پرداخت نهایی می‌شوند.

سرویس 8 پارچه تنگ و جام فیروزه کوب مدل 373447

سرویس 8 پارچه تنگ و جام فیروزه کوب مدل 373447

از این ظرف مسی فیروزه کوب هم می‌توانید به عنوان دکوری استفاده کرده و یا در دورهمی‌های خود برای نوشیدنی‌های خوشمزه استفاده کنید. این سرویس 8 پارچه شامل 6 لیوان، یک سینی و یک جام است که همگی درون سینی قرار گرفته و دور تا دور آنها فیروزه کوبی شده است.


در این پست به بررسی و معرفی 10 مدل ظروف فیروزه کوبی پرداخته و شما را با انواع مختلفی از این ظروف که می‌توانید به عنوان دکوری استفاده کرده یا اینکه از آنها برای پذیرایی استفاده کنید معرفی کردیم. برای مشاهده برندها و محصولات بیشتر می‌توانید روی دکمه زیر کلیک کرده و اقدام به خرید اینترنتی ظروف فیروزه از فروشگاه‌های آنلاین کنید.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 3.4 / 5. تعداد آرا: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا