۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم مصرفی خودروخودرو و لوازم ماشین

بهترین لنت ترمز برای پراید

بهترین لنت ترمز پراید کره ای و ایرانی با قیمت ارزان

پراید یکی از خودروهایی است که در کشور ما بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده است. یکی از لوازم مصرفی خودرو که بیشترین استفاده را دارد و به صورت دوره‌ای باید تعویض گردد لنت ترمز است. در این پست قصد داریم به بررسی بهترین لنت ترمز پراید از انواع مختلفی از برندها و مارک‌های گلد، پارس لنت، ای ام سی، بندیکس و پی اچ سی والیو بپردازیم.

این خودرو در انواع مختلفی از مدل‌های 111، 131، 132، 151، صبا و… تولید و عرضه شده است که در تمامی مدل‌ها از یک نوع لنت ترمز می‌توان استفاده کرد. بنابراین اینکه از کدام لنت ترمز برای چه نوع پرایدی استفاده کنید اهمیت خیلی زیادی ندارد. البته برخی افراد بیشتر به دنبال استفاده از لنت ترمز شرکتی پراید هستند.

یکی از نگرانی‌هایی که رانندگان برای خرید لنت ترمز دارند مقاومت و سایش آن است که در صورت بی کیفیت بودن برند سریعاً لنت‌ها از بین رفته و مجبور به تهیه لنت دیگری خواهند بود که قیمت بالایی نیز دارد. ما در این پست قصد داریم به راهنمای خرید لنت برای پراید پرداخته و نکاتی که در انتخاب و خرید لنت باید به آنها توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

بهترین لنت ترمز پراید کدام است؟

پیش از اینکه به بررسی انواع لنت ترمز برای پراید یا هر خودرو دیگر بپردازیم باید بدانید که لنت ترمزها به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

 1. لنت ترمز دیسکی: در این نوع لنت ترمز اصطکاک حاصل از فشار روغن بین لنت و دیسک، سبب ایستادن اتومبیل می‌شود؛ این نوع لنت درست مانند مالش دو صفحه به یکدیگر عمل می‌کند که یک سمت صفحه لنت و سمت دیگر دیسک چرخ خودرو است. این نوع لنت کمترین آسیب به دیسک ترمز را وارد می‌کند و از آن در چرخ جلو استفاده می‌شود. قیمت لنت ترمز دیسکی پراید از نوع دیگر لنت گران‌تر است.
 2. لنت ترمز کاسه‌ای: نام دیگر آن لنت کفشکی است که از نوع لنت دیسکی قوی‌تر هستند و اصطکاک بیشتری دارند؛ از این لنت‌ها در چرخ عقب استفاده می‌شود تا خودرو در هنگام ترمزهای شدید تعادل خود را از دست ندهد. لنت ترمز عقب پراید نیز از نوع کفشکی است. قیمت لنت ترمز کفشکی پراید نیز در بازار بستگی به جنس و برند تولیدی متفاوت است.

لنت‌های ترمز پراید نیز مانند هر خودرو دیگری شامل چند نوع جنس مختلف است که دارای قیمت متفاوت و قدرت اصطکاک متغیر هستند که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند.

 • لنت‌های ترمز ارگانیک: از جنس مواد ارگانیک ساخته شده که باعث عمر بیشتر قطعات سیستم ترمز خودرو همچون دیسک می‌شود اما چون اصطکاک زیادی ایجاد نمی‌کند مناسب سرازیری یا شهرهایی با ترافیک بالا نیست. ساختار نرمی داشته و در هوای بارانی و شهرهایی که درصد رطوبت بالا دارند زیاد ترمزگیری خوبی ندارد. تنها مزیت این ترمز قیمت پایین و صدمه کمتر به دیسک خودرو است که البته به دلیل خرید زود به زود لنت نمی‌توان ان را مزیت دانست.
 • لنت ترمز سرامیکی: به‌جای فولاد از مس برای ساخت آنها استفاده شده تا حرارت کمتری داشته و خنک‌تر باشند. عمر بالاتری دارند که در خودروهای مسابقه‌ای از آنها استفاده می‌شود. استفاده از مس موجب شده تا قیمت بسیار بالاتری داشته باشند. بدی که این لنت‌ها دارند در شرایط آب و هوایی سرد کارایی آنها کاهش می‌یابد.
 • لنت های نیمه فلزی: شامل آهن، فولاد و گرافیت بوده و انتقال حرارت خوبی را از خود نشان داده و دیرتر داغ می‌شوند. عموم خودروها این لنت را دارند که طول عمر، قیمت و کارکرد مناسبی دارد؛ این نوع معمولا بین 30 تا 80 هزار کیلومتر دوام می‌آورد.
 • لنتهای تمام فلزی: نسبت به نوع قبلی دارای قیمت، کارکرد و کیفیت بهتری هستند و در هر شرایط آب و هوایی و ترافیکی به‌خوبی عمل می‌کنند. اما به دلیل ساختار تمام فلزی صدمه بیشتری به دیسک خودرو می‌زنند که به‌منظور کاهش آن از روانگرهای کامپوزیت به جای گرافیت استفاده شده است. اما همچنان سر و صدای زیاد آنها باعث شده تا در خودروهای خاص از آنها استفاده شود.

حال که با انواع لنت و جنس استفاده شده در ان آشنا شده و دانستید که هر کدام چه مزایا و معایبی دارند در ادامه به معرفی برخی از بهترین لنت ترمز پراید برای چرخ‌های جلو و عقب می‌پردازیم.

خرید لنت ترمز برای پراید عقب و جلو

حال که با نکات خرید لنت ترمز خودرو آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید. در ادامه به بررسی برخی از بهترین لنت های برندهای مختلف برای پراید می‌پردازیم که می‌توانید برای چرخ جلو و چرخ عقب هر یک را تهیه کرده و از آنها استفاده کنید.

لنت ترمز جلو پراید برند بندیکس

لنت ترمز بندیکس مدل MKD402IQ برای چرخ جلو پراید
 • برند بندیکس
 • لنت دیسکی نیمه متالیک
 • مناسب برای انواع پراید
استعلام قیمت و مشاهده محصول

پای خود را با اطمینان روی ترمز فشار دهید؛ لنت‌های ترمز بندیکس با تکنولوژی‌های بالا تولید شده و بهترین میزان ترمز گیری را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

اگر به دنبال بهترین لنت ترمز پراید هستید تا سبک رانندگی خود را بهترین شکل از نظر ترمزگیری داشته باشید، لنت‌های سری MKD با ساختار نیمه متالیک گیرایی بالا و طول عمر بالا که به راننده ارایه می‌دهند مناسب هستند. لنت‌های سری MRD با ساختار سرامیکی خود گیرایی خوب و طول عمر بسیار بالایی را ارایه می‌دهد و صدایی ایجاد نخواهند کرد.

لنت ترمز عقب پراید بندیکس

لنت ترمز عقب بندیکس مدل R595 مناسب برای پراید
 • برند بندیکس
 • لنت کاسه‌ای ارگانیک نیمه متالیک
 • مناسب برای انواع پراید
استعلام قیمت و مشاهده محصول

لنت‌های سری MKD بندیکس برای چرخ عقب پراید با ساختار نیمه متالیک گیرایی بالا و طول عمر بالا را به راننده ارایه می‌دهند ولی به دلیل استفاده از فلزات در آنها احتمال صدا دهی در آنها وجود دارند لنت‌های سری MRD با ساختار سرامیکی خود گیرایی خوب و طول عمر بسیار بالایی را ارایه می‌دهد و به دلیل ساختار سرامیکی خود صدایی ایجاد نخواهند کرد.

لنت ترمز پارس پراید

لنت ترمز جلو پارس لنت مدل 21355 مناسب برای پراید
 • برند پارس
 • لنت دیسکی فلزی
 • مناسب برای انواع پراید و پی‌کی
استعلام قیمت و مشاهده محصول

«لنت پارس» (Pars Lent) شرکت تولیدکننده انواع لنت ترمز است. این شرکت فعالیت خود را از سال 1964 خورشیدی با تولید اولین لنت ترمز دیسکی، در شهر کاشان آغاز کرد.

در حال حاضر شرکت لنت پارس با تولید انواع لنت ترمز‌های خودروهای سواری، خودرو‌های سنگین، واگن‌های ریلی و ماشین‌آلات کشاورزی، بزرگترین کارخانه تولید لنت ترمز در خاورمیانه محسوب می‌شود که در این بین لنت ترمز پارس پراید یکی از محصولات پرمصرف این شرکت محسوب می‌گردد.

لنت ترمز عقب پراید کیو مدل SA049

لنت ترمز عقب های کیو مدل SA049
 • برند کیو ساخت کشور کره
 • لنت کاسه ای پراید جنس فلزی
 • مناسب برای انواع پراید سواری و هاچ‌پک
استعلام قیمت و مشاهده محصول

یکی دیگر از بهترین مارک لنت ترمز پراید برند کیو ساخت کشور کره می‌باشد. این برند اصیل محصولات خود را برای استفاده در انواع پراید عرضه می‌کند که از محصول فوق می‌توانید برای انواع خودرو پراید سواری و هاچ‌پک استفاده کنید.

این محصول برای استفاده در خودرو پراید وانت ۱۵۱ مناسب نیست و برای این گروه از خودروهای سایپا پیشنهاد می‌شود از سایر محصولات استفاده کنید.

لنت ترمز جلو پراید ای تی سی مدل SAFE

لنت ترمز جلو پراید ای تی سی مدل SAFE
 • لنت ترمز جلو پراید برند ای تی سی
 • لنت دیسکی ارگانیک و نیمه متالیک
 • مناسب برای تمام مدل‌های پراید سواری، هاچ‌بک و وانت
استعلام قیمت و مشاهده محصول

لنت پراید ای تی سی (ETC) یکی دیگر از بهترین لنت های مناسب برای پراید است که این برند نیز برای هر دو چرخ عقب و جلو مدل‌های مختلفی را عرضه می‌کند.

مدل Safe این محصول برای چرخ جلو ساخته شده که دارای ضخامت مناسب بوده و با توجه به تولید توسط مواد با کیفیت طول عمر مناسبی هم دارد. این لنت برای مناقط سرد و کوهستانی مناسب است.

لنت چرخ عقب پراید پارس لنت مدل 71004BS

لنت ترمز عقب پارس لنت مدل 71004BS مناسب برای پراید
 • لنت کاسه‌ای پراید پارس لنت
 • جنس فلز و مناسب چرخ عقب
 • بدون آزبست و ساخته شده از مواد باکیفیت
استعلام قیمت و مشاهده محصول

یکی دیگر از محصولات پارس لنت برای خودروی پراید، لنت چرخ عقب است که دارای ساختاری کاملا فلزی بوده و مواد بیرونی آن نیز فاقد آزبست می‌باشد.

این لنت نیز ضخامت مناسبی داشته و کیفیت مواد به کار رفته در آن طول عمر مناسبی را به این لنت داده است که بدون ایجاد بوی نامطبوع خواهد بود.

بهترین لنت ترمز پراید چرخ جلو برند گلد مدل HSB

لنت ترمز جلو پراید گلد مدل HSB
 • لند چرخ جلو پراید گلد ساخت کشور کره
 • دیسکی فلزی دو جفتی
 • مناسب انواع پراید
استعلام قیمت و مشاهده محصول

اگر به دنبال خرید بهترین لنت ترمز پراید هستید، برند گلد محصول دیگری را تحت عنوان مدل HSB عرضه می‌کند که مناسب چرخ جلو بوده و برای انواع خودروی پراید می‌توانید از آن استفاده کنید.

این محصول ساخت کشور کره است و از نوع دیسکی فلزی به حساب می‌آید که می‌توانید در انواع خودروی پراید سواری، هاچ پک و وانت از آن استفاده کنید.

لنت ترمز عقب پراید پی‌اچ‌سی والیو مدل BS2001

لنت ترمز عقب پی اچ سی والیو مدل BS2001 مناسب برای پراید
 • لنت عقب پراید PHC VALEO
 • کاسه‌ای از جنس فلز
 • ساخت مشترک فرانسه و کره
 • بدون ایجاد بوی بد
 • مناسب آب و هوای سرد
استعلام قیمت و مشاهده محصول

یکی دیگر از بهترین برندهای لنت ترمز پراید برندی است تحت عنوان پی‌اچ‌سی والیو که محصول مشترک کشور فرانسه و کره است. این برند نیز محصولات خود را برای هر دو چرخ عقب و جلو عرضه می‌کند که مدل‌های BS برای چرخ عقب هستند.

این لنت از مواد با کیفیت ساخته شده است که بدون ایجاد بوی نامطبوع برای شهرهای کوهستانی و مسیرهای سخت مناسب هستند. ساختار این لنت نیز کاسه‌ای بوده و از فلز با کیفیت است.

لنت چرخ جلو پراید فربی طول عمر بالا

لنت جلو پراید فربی مدل FB2135502
 • لنت چرخ جلو فربی
 • ساختار نیمه متالیک فلزی
 • فاقد آزبست، بدون نویز و طول عمر بالا
استعلام قیمت و مشاهده محصول

اگر به دنبال خرید لنت ترمز پراید با طول عمر بالا هستید، برند فربی نیز می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این برند هم محصولات خود را با استفاده از مواد با کیفیت و فاقد هر گونه آزبست تولید می‌کند که جدای از طول عمر بالا و کیفیت مناسب فاقد هرگونه نویز و ایجاد بوی نامطبوع هستند.

بهترین لنت ترمز عقب پراید برند گلد

لنت چرخ عقب پراید گلد مدل BP101
 • لنت جلو پراید گلد (Gold)
 • کاسه‌ای از جنس فلز مرغوب
 • دارای طول عمر بالا
 • مناسب تمامی مدل‌های پراید
استعلام قیمت و مشاهده محصول

یکی دیگر از انتخاب‌ها برای بهترین لنت ترمز عقب پراید باز هم می‌تواند از برند گلد باشد که از فلز مرغوب در کشور کره ساخته شده است. این لنت نیز دارای مواد با کیفیت است که می‌توانید در انواع مدل‌های پراید از آن استفاده کنید.


امیدواریم که این مطلب هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و به کمک آن توانسته باشید لنت مناسب پراید را برای خودرو خود پیدا کنید. در صورتی که قصد خرید انواع محصولات مصرفی و لوازم یدکی خودرو را دارید می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید بهترین لوازم خودرو محصولات متنواعی که در هر دو گروه را معرفی کرده‌ایم مشاهده کنید.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.9 / 5. تعداد آرا: 28

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا