لوازم مصرفی خودروخودرو و لوازم ماشین

بهترین لنت ترمز برای پراید

بهترین لنت ترمز پراید کره ای و ایرانی با قیمت ارزان

پراید یکی از خودروهایی است که در کشور ما بیشترین جمعیت را به خود اختصاص داده است. یکی از لوازم مصرفی خودرو که بیشترین استفاده را دارد و به صورت دوره‌ای باید تعویض گردد لنت ترمز است. در این پست قصد داریم به بررسی بهترین لنت ترمز پراید از انواع مختلفی از برندها و مارک‌های گلد، پارس لنت، ای ام سی، بندیکس و پی اچ سی والیو بپردازیم.

این خودرو در انواع مختلفی از مدل‌های 111، 131، 132، 151، صبا و… تولید و عرضه شده است که در تمامی مدل‌ها از یک نوع لنت ترمز می‌توان استفاده کرد. بنابراین اینکه از کدام لنت ترمز برای چه نوع پرایدی استفاده کنید اهمیت خیلی زیادی ندارد. البته برخی افراد بیشتر به دنبال استفاده از لنت ترمز شرکتی پراید هستند.

یکی از نگرانی‌هایی که رانندگان برای خرید لنت ترمز دارند مقاومت و سایش آن است که در صورت بی کیفیت بودن برند سریعاً لنت‌ها از بین رفته و مجبور به تهیه لنت دیگری خواهند بود که قیمت بالایی نیز دارد. ما در این پست قصد داریم به راهنمای خرید لنت برای پراید پرداخته و نکاتی که در انتخاب و خرید لنت باید به آنها توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

بهترین لنت ترمز پراید کدام است؟

پیش از اینکه به بررسی انواع لنت ترمز برای پراید یا هر خودرو دیگر بپردازیم باید بدانید که لنت ترمزها به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند.

  1. لنت ترمز دیسکی: در این نوع لنت ترمز اصطکاک حاصل از فشار روغن بین لنت و دیسک، سبب ایستادن اتومبیل می‌شود؛ این نوع لنت درست مانند مالش دو صفحه به یکدیگر عمل می‌کند که یک سمت صفحه لنت و سمت دیگر دیسک چرخ خودرو است. این نوع لنت کمترین آسیب به دیسک ترمز را وارد می‌کند و از آن در چرخ جلو استفاده می‌شود. قیمت لنت ترمز دیسکی پراید از نوع دیگر لنت گران‌تر است.
  2. لنت ترمز کاسه‌ای: نام دیگر آن لنت کفشکی است که از نوع لنت دیسکی قوی‌تر هستند و اصطکاک بیشتری دارند؛ از این لنت‌ها در چرخ عقب استفاده می‌شود تا خودرو در هنگام ترمزهای شدید تعادل خود را از دست ندهد. لنت ترمز عقب پراید نیز از نوع کفشکی است. قیمت لنت ترمز کفشکی پراید نیز در بازار بستگی به جنس و برند تولیدی متفاوت است.

لنت‌های ترمز پراید نیز مانند هر خودرو دیگری شامل چند نوع جنس مختلف است که دارای قیمت متفاوت و قدرت اصطکاک متغیر هستند که به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند.

  • لنت‌های ترمز ارگانیک: از جنس مواد ارگانیک ساخته شده که باعث عمر بیشتر قطعات سیستم ترمز خودرو همچون دیسک می‌شود اما چون اصطکاک زیادی ایجاد نمی‌کند مناسب سرازیری یا شهرهایی با ترافیک بالا نیست. ساختار نرمی داشته و در هوای بارانی و شهرهایی که درصد رطوبت بالا دارند زیاد ترمزگیری خوبی ندارد. تنها مزیت این ترمز قیمت پایین و صدمه کمتر به دیسک خودرو است که البته به دلیل خرید زود به زود لنت نمی‌توان ان را مزیت دانست.
  • لنت ترمز سرامیکی: به‌جای فولاد از مس برای ساخت آنها استفاده شده تا حرارت کمتری داشته و خنک‌تر باشند. عمر بالاتری دارند که در خودروهای مسابقه‌ای از آنها استفاده می‌شود. استفاده از مس موجب شده تا قیمت بسیار بالاتری داشته باشند. بدی که این لنت‌ها دارند در شرایط آب و هوایی سرد کارایی آنها کاهش می‌یابد.
  • لنت های نیمه فلزی: شامل آهن، فولاد و گرافیت بوده و انتقال حرارت خوبی را از خود نشان داده و دیرتر داغ می‌شوند. عموم خودروها این لنت را دارند که طول عمر، قیمت و کارکرد مناسبی دارد؛ این نوع معمولا بین 30 تا 80 هزار کیلومتر دوام می‌آورد.
  • لنتهای تمام فلزی: نسبت به نوع قبلی دارای قیمت، کارکرد و کیفیت بهتری هستند و در هر شرایط آب و هوایی و ترافیکی به‌خوبی عمل می‌کنند. اما به دلیل ساختار تمام فلزی صدمه بیشتری به دیسک خودرو می‌زنند که به‌منظور کاهش آن از روانگرهای کامپوزیت به جای گرافیت استفاده شده است. اما همچنان سر و صدای زیاد آنها باعث شده تا در خودروهای خاص از آنها استفاده شود.

حال که با انواع لنت و جنس استفاده شده در ان آشنا شده و دانستید که هر کدام چه مزایا و معایبی دارند در ادامه به معرفی برخی از بهترین لنت ترمز پراید برای چرخ‌های جلو و عقب می‌پردازیم.

خرید لنت ترمز برای پراید عقب و جلو

حال که با نکات خرید لنت ترمز خودرو آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید. در ادامه به بررسی برخی از بهترین لنت های برندهای مختلف برای پراید می‌پردازیم که می‌توانید برای چرخ جلو و چرخ عقب هر یک را تهیه کرده و از آنها استفاده کنید.

لنت ترمز بندیکس مدل MKD402IQ برای چرخ جلو پراید

لنت ترمز جلو پراید بندیکس مدل MKD402IQ

برند لنتبندیکس
نوع لنتدیسکی
جنسنیمه متالیک
محل نصبچرخ جلو
تعداددو جفت
مناسب برایپراید

پای خود را با اطمینان روی ترمز فشار دهید؛ لنت‌های ترمز بندیکس با تکنولوژی‌های بالا تولید شده و بهترین میزان ترمز گیری را در اختیار راننده قرار می‌دهند. اگر به دنبال بهترین لنت ترمز پراید هستید تا سبک رانندگی خود را بهترین شکل از نظر ترمزگیری داشته باشید، لنت‌های سری MKD با ساختار نیمه متالیک گیرایی بالا و طول عمر بالا که به راننده ارایه می‌دهند مناسب هستند. لنت‌های سری MRD با ساختار سرامیکی خود گیرایی خوب و طول عمر بسیار بالایی را ارایه می‌دهد و صدایی ایجاد نخواهند کرد.

لنت ترمز عقب بندیکس مدل R595 مناسب برای پراید

لنت چرخ عقب بندیکس مدل R595 مناسب پراید

برند لنتبندیکس
نوع لنتکاسه‌ای(کفشکی)
جنسارگانیک-نیمه متالیک
محل نصبچرخ عقب
تعداددو جفت
مناسب برایمناسب انواع پراید

پای خود را با اطمینان روی ترمز فشار دهید لنت های ترمز بندیکس با تکنولوژی های بالا تولید شده بهترین میزان ترمز گیری را در اختیار راننده قرار می‌دهند. با انتخاب بهترین ترمز برای سبک رانندگی خود می‌توانید بهترین تاثیر را از ترمزها بگیرید. لنت‌های سری MKD با ساختار نیمه متالیک گیرایی بالا و طول عمر بالا را به راننده ارایه می‌دهند ولی به دلیل استفاده از فلزات در آنها احتمال صدا دهی در آنها وجود دارند لنت‌های سری MRD با ساختار سرامیکی خود گیرایی خوب و طول عمر بسیار بالایی را ارایه می‌دهد و به دلیل ساختار سرامیکی خود صدایی ایجاد نخواهند کرد.

لنت ترمز جلو پارس لنت مدل 21355 مناسب برای پراید

لنت ترمز پراید پارس برای جلو مدل 21355

برند لنتپارس
نوع لنتدیسکی
جنسفلز
محل نصبچرخ جلو
تعداددو جفت
مناسب برایانواع پراید و پی کی
سایرتولید بر اساس استاندارد ISO 9001 و ISO 16949
بدون آزبست
ساخته شده از مواد با کیفیت
لنت ترمز عقب های کیو مدل SA049

لنت ترمز عقب پراید کیو مدل SA049

برند لنتکیو
نوع لنتکاسه ای
جنسفلز
محل نصبچرخ عقب
تعداددو جفت
مناسب برایانواع پراید
سایرمناسب پراید وانت نمی‌باشد
لنت ترمز جلو پراید ای تی سی مدل SAFE

لنت ترمز جلو پراید ای تی سی مدل SAFE

برند لنتای تی سی
نوع لنتدیسکی
جنسارگانیک-نیمه متالیک
محل نصبچرخ جلو
تعداددو جفت
مناسب برایتمام مدل‌های پراید
سایربسته 4 عددی
لنت ترمز عقب پارس لنت مدل 71004BS مناسب برای پراید

لنت چرخ عقب پراید پارس لنت مدل 71004BS

برند لنتپارس لنت
نوع لنتکاسه‌ای
جنسفلز
محل نصبچرخ عقب
تعداددو جفت
مناسب برایپراید
سایراستاندارد ISO 9001 و ISO 16949
بدون آزبست
ساخته شده از مواد با کیفیت
لنت ترمز جلو پراید گلد مدل HSB

لنت ترمز پراید گلد مدل HSB مناسب چرخ جلو

برند لنتگلد
نوع لنتدیسکی
جنسفلز
محل نصبچرخ جلو
تعداددو جفت
مناسب برایمناسب برای انواع پراید
سایرساخت کره
لنت ترمز عقب پی اچ سی والیو مدل BS2001 مناسب برای پراید

لنت ترمز عقب پراید پی‌اچ‌سی والیو مدل BS2001

برند لنتPHC VALEO
نوع لنتکاسه‌ای
جنسفلز
محل نصبچرخ عقب
تعداددو جفت
مناسب برایتمام مدل‌های پراید
سایرمحصول مشترک فرانسه و کره جنوبی
بی صدا
کیفیت بالای ترمزگیری
بدون ایجاد بوی نامطبوع
مناسب شرایط گوناگون آب و هوا(سرد،گرم،معتدل،خشک،مرطوب)
ترمزگیری نرم و بدون مکث
کاهش دهنده زمان توقف و طول حرکت خودرو
لنت جلو پراید فربی مدل FB2135502

لنت چرخ جلو پراید فربی مدل FB2135502

برند لنتفربی
نوع لنتنیمه متالیک
جنسفلز
محل نصبچرخ جلو
تعداددو جفت
مناسب برایپراید
سایرفاقد آزبست
بدون نویز و صدا
دارای طول عمر مناسب
لنت چرخ عقب پراید گلد مدل BP101

لنت ترمز گلد پراید مدل BP101

برند لنتگلد | Gold
نوع لنتکاسه ای (کفشکی)
جنسفلز
محل نصبچرخ عقب
تعداددو جفت
مناسب برایهمه مدل‌های پراید
3.5/5 - (15 امتیاز)

اگر از فروشندگان و تامین کنندگان کالا یا خدمات هستید و می‌خواهید در این صفحه به معرفی کسب و کارتان بپردازیم، می‌توانید با مراجعه به صفحه «تبلیغات» درخواست خود را جهت معرفی در سایت تاپترین و تبلیغات برای ما ارسال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا