۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
قانون جذب

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

امروز چاقی مفرط را عامل بسیاری از بیماری‌ها می‌دانند و بدتر از آن این است که بسیاری از متخصصین، خودِ چاقی را بیماری خاموش می‌نامند. همین شد که لاغری بیشتر و بیشتر تبلیغ شد و البته عده‌ای سودجو هم هرچقدر می‌توانستند از این بازار بزرگ پول مردمان تنبل را به یغما ببرند و همه به دنبال راهی سریع و آسان برای تناسب اندام هستند.

ما در ایران هم بسیاری از افراد را می‌بینیم که سالهاست تصمیم دارند روزی، وزن خود را کاهش و یا افزایش دهند. همه جا صحبت از لاغری است. هر فردی که اضافه وزن دارد می‌خواهد وزنش را کاهش دهد. حتی سوپر استارها لاغر شده‌اند تا با این خواست عمومی همرنگ باشند. ما در این مقاله قصد داریم به طور مفصل تکنیک کاهش وزن با قانون جذب را به شما بیاموزیم.

چرا همیشه برای ادامه‌ی رژیم کاهش وزن شکست می‌خوریم؟

همه می‌خواهند اندامی در بهترین شکل و حالت داشته باشند، اما بسیاری از افراد در بدست آوردن آن شکست می‌خورند. دلیل آن هم پر واضح است تغییر الگوی لذت به درد خیلی سخت است و افراد در مرحله اقدام و عمل برای جذب تناسب اندام نیاز به همت عالی دارند. دوست خوب من، اگر شما نیزبارها تلاش کرده‌اید و شکست خورده‌اید یا اگر برای اولین بار است که می‌خواهید این کار بزرگ را انجام دهید، بهتر است از قانون جذب برای رسیدن به وزن ایده آل خود استفاده کنید.

چگونه از قانون جذب بیشترین نتیجه را برای کاهش وزن بگیریم؟

باید تصور کنید این تنها راه شماست و هیچ راه دومی ندارید. شما باید دلیلی برای کاهش و یا افزایش وزن داشته باشید. اگر دلیلی نداشته باشید با مواجه با سختی‌های راه، تغییر الگوی غذایی حتما کار را رها می‌کنید. شما باید در ذهن و ضمیر خود الگوی درد و لذت را تغییر بدهید. ما به شما این بینش و آگاهی را می‌دهیم که چرا شکست می‌خورید و چگونه می‌توانید عادت‌هایی را که باعث شکستتان می‌شود را تغییر دهید.

در واقع قانون جذب یکی از قدرتمندترین قوانین جهان هستی است براساس مکانیزم قانون جذب هر چیزی مانند خودش را جذب می‌کند یا به عبارتی دیگر شما هر فکر و باوری که نسبت به خود داشته باشید با فرستادن ارتعاش و فرکانس آن فکر, همان فکر و باور به شما باز می‌گردد در حقیقت شما آن موقعیت را در زندگی خود جذب و پدیدار می کنید.

قانون جذب یک قانون شگفت انگیز است که با کمک آن می‌توانید به هر خواسته یا آرزوی از جمله سلامتی و ثروت دست یابید. برای لاغر شدن نیز یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها و ساده‌ترین روش‌ها است. شاید تا حدودی با قانون جذب آشنا باشید اما به درستی از نحوه استفاده از آن برای لاغری آگاهی ندارید تا حالا به این دقت کرده اید چرا علارغم تلاش‌هایی که برای لاغر شدن تاکنون انجام داده‌اید هنوز آن نتیجه‌ای که می‌خواهید را دریافت نکرده‌اید؟

اگر شما به این آگاهی رسیده‌اید، احتمالا به چیزی پی‌برده‌اید که دیگران هنوز متوجه آن نشده‌اند! پس شما در مداری هستید که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد، اما هنوز نمی‌دانید چطوری! خبر خوب این است، که شما با قانون جذب آشنا هستید، اما دقیقا به آن مسلط نیستید، تا برای لاغری و کاهش وزن‌تان از آن کمک بگیرید.

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

استفاده از قانون جذب برای لاغری و تناسب اندام

ما هرگز نمی‌گوییم چه چیزی بخورید و چه چیزی نخورید، بلکه آنقدر اطلاعات تخصصی و مفید راجع به کارکرد مواد غذایی در بدن شما و فراید سوخت و ساز بدنتان به شما می‌دهیم که ذهن آگاهانه و از روی اختیار رژیم غذایی سلامتی را بجای “رژیم غذایی لاغری” و یا “رژیم چاقی” در پیش می‌گیرد.

تا حالا به این فکر کردید، چرا مردم در حال مبارزه با وزن اضافی هستند، در حالیکه بی‌نهایت دانش و علم از بهترین متخصصان و مربیان تغذیه وجود دارد! در واقع، مشکل اضافه وزن به دلیل تمام باورها و نگرش‌هایی است که شما درباره خودتان، بدنتان، وزن، ورزش و غذا دارید. و شاید هم ریشه در کودکی شما داشته باشد.

احتمالا در اثر نتیجه نگرفتن تاکنون نسبت به لاغر شدن و تناسب اندام دلسرد و ناامید شده‌اید. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که لاغری شما رابطه مستقیمی با میزان باورهای شما نسبت به خودتان و تناسب اندامتان دارد.

قانون جذب با ایجاد شوق و انگیزه و تغییر الگوهای فکری و تغییر سطح ارتعاشات شما می‌تواند در رسیدن به بسیاری از اهداف و آرزوها موثر واقع شود حتی لاغری.

زندگی شما را افکار و باورها و تصوراتتان می‌سازد از همین جهت برای دستیابی به هر چیزی و هر موفقیتی باید بررسی کنید که افکارتان نسبت به آن موفقیت و آن چیز چگونه هستند اغلب افراد تصورات و باورهای درستی نسبت به خود ندارند و از همین رو نتیجه درستی نیز دریافت نمی‌کنند بنابراین قدم ابتدای برای کاهش وزن و لاغر شدن این است که ابتدا افکارتان را درست کنید زیرا افکارتان می تواند مانع بزرگی در سر راه موفقیت شما باشند

اجرای قانون قانون جذب در جهت عکس

اگر شما در حال حاضر وزن زیادی دارید و غذاهای ناسالم و چرب و شیرین بسیاری می‌خورید همین الان هم به نوعی استاد قانون جذب هستید ولی در راهی مضر. شما برای همین چاق شدن هم (اگر منشا آن اختلالات روانی و بیماری‌های جسمی نباشد) از اصول قانون جذب استفاده کرده‌اید.

برای مثال قبل از خوردن یک غذای آن چنانی، از مدتی قبل آن را در ذهن خود تصور کرده‌اید و تمام حواس خود را به کار گرفته‌اید تا آن غذا را به خوبی در ذهن خود مجسم کنید. مثلا اینکه چه شکلی دارد و مزه آن چگونه خواهد بود. حتی جای خوردن آن را هم از قبل مشخص کرده‌اید و کلی هیجان و لذت را برای رسیدن زمان موعود تجربه می‌کنید.

همه این تصویرسازی‌ها از مبنای مهم قانون جذب است بنابراین اینکه بخواهید از قانون جذب برای لاغری استفاده کنید برایتان جدید نیست و فقط باید نحوه فکر خود را عوض کنید.

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

چگونه با قانون جذب لاغر شویم؟

تصور کنید که با شادمانی و خوشحالی مشغول ورزش و وزنه زدن هستید. به خوبی همه چیز را تا می‌توانید واقعی تصور کنید. حتی اگر در ذهن خود مشغول بازی تنیس هستید صدای توپ را هم بشنوید. یا در مورد غذا خوردن خودتان را ببینید که مشغول تهیه غذاهای سالم هستید و آنها را درظروفی زیبا تهیه می کنید. جزئیات غذا را تصور کنید و احساس شادی و نشاط بالایی را هنگام خوردن ذهنی آنها تجربه کنید.

کم کم در زندگی روزانه متوجه می‌شوید که تمایل شما به ورزش و خوردن غذاهای سالم و کم بیشتر شده و دیگر میل و انگیزه ای به غذاهای پرچرب و سنگین قبلی ندارید. از کم شروع کنید و رفته رفته به فعالیت‌های ورزشی خود اضافه کنید. کم کم از میزان خوردن غذاهای ناسالم کم کنید و به جای آن غذاهای سالمی که در ذهن خود تصور کرده بودید را مصرف کنید. همچنان به تصویرسازی های ذهنی خود در صبح و شب ادامه دهید و انگیزه و حس شادمانی رسیدن به هدف را در دل خود زنده نگه دارید.

قانون جذب نه تنها در مورد کاهش وزن و لاغری کاربرد دارد بلکه برای ترک بسیاری از اعتیادها و عادات زشت کاربرد داشته و می‌توان عادات مثبت بیشتر و وقایع دلپذیرتر را توسط قانون جذب به زندگی جذب کرد. پس برای شروع باید روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود را انجام دهید:

 1. انتخاب هدف: ابتدا ببینید برای چه می خواهید لاغر شوید؟ آیا عروسی ای در پیش است و می خواهید کمی وزن کم کنید؟ آیا صرفا می خواهید خوش اندام باشید؟
 2. انتخاب جمله تلقینی: بر اساس هدف خود یک جمله تلقینی انتخاب کنید مثل: من می‌خواهم در زمان عروسی بسیار خوش اندام باشم. اعتماد به نفس و زیبایی من با این کار چندین برابر می‌شود.
 3. تصویرسازی ذهنی: در زمان قبل از خواب و بعد از خواب که هنوز در حالت خلسه هستید چند دقیقه تصویرسازی ذهنی کنید(یا خودتان با هیپنوتیزم، خلسه را القا کنید) در طی این تصویرسازی خودتان را ببینید که چه قدر زیبا و لاغر شده‌اید و احساس بسیار خوبی دارید. شما در تالار عروسی قدم می‌زنید و همه با خوشحالی به شما نگاه می‌کنند و تحسینتان می‌کنند.
 4. وقتی پس از مدتی به این تصویرسازی ذهنی مشغول شدید و آن را پذیرفتید حالا نوبت آن است که مقدمات واقعی کار را فراهم کنید. چه چیزهایی برای لاغر شدن لازم است؟ خوردن غذای کم و سالم و ورزش کردن؟

آیا دوست دارید تغییر مثبتی در زندگی‌تان ایجاد کنید؟

این امکان وجود دارد که افکار و احساسات خود را جوری تغییر دهید که به کاهش وزن‌تان کمک نمایید. اگر به طور مداوم تکنیک‌های قانون جذب را تمرین کنید، می‌توانید به بدنی سالم‌تر، شادتر و متناسب‌تر برسید. ضمنا می‌توانید از همین تکنیک‌ها برای رسیدن به هدف‌های دیگرتان نیز استفاده کنید. شما هر چیزی را می‌توانید تغییر دهید؛ از کار و حرفه‌تان گرفته تا زندگی شخصی و وضعیت مالی‌تان. تفکر مثبت ابزار بسیار قدرتمندی است که شما را به معنای واقعی توانمند می‌کند

عملکرد کاهش وزن با قانون جذب

قانون جذب و کاهش وزن با هم تنیده شده اند. برای کاهش وزن با قانون جذب، باید برنامه ای روزانه برای زندگی سالم طراحی کنید، که دائمی و اجراشدنی باشد. نیاز شما در این موقعیت، فکر کردن به تغییر سبک زندگی تان است، نه رژیم گرفتن. رژیم های خوب و متعادل، و تمرینات منظم امری حیاتی اند. ولی ذهنیت، نگرش و باورهایی که در خود نگه داشته ایم، مواردی هستند که نمی توانیم نادیده شان بگیریم!

با استفاده از ترکیب قانون جذب و کاهش وزن، تمریناتی را جذب خواهید کرد که برایتان مفید و جذاب باشند. شاید به سمت شیوه غذایی سالم خوردن جذب شوید، که برایتان سخت و کسل کننده نخواهد بود. زیرا قانون جذب بهترین برنامه را برای شما تدارک دیده است.بنابراین وقتی که کاهش وزن با قانون جذب را دنبال می کنید، شما به سمت انجام دادن کار درست، در زمان درست و با روش درست و مناسب خود تان راهنمایی خواهید شد.

اثرات دیگر کاهش وزن با قانون جذب

قانون جذب در هر نقطه از زندگی که شما بتوانید تصور کنید، وجود دارد. استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن یا رسیدن به تناسب اندام، با تلاش برای جذب پول، عشق مورد علاقه، شغل پردرآمد، سفر رویایی، فرزند خوب و… تفاوتی ندارد.
شما چیزی را به دست می آورید که روی آن تمرکز می کنید و مطمئن هستید آن را در مقادیر زیاد احساس می کنید. قانون جذب هر چیزی مربوط به شما باشد را به شما می دهد و شما در زندگی تجربه می کنید!

مهم ترین مرحله حذف باورهای غلط

برای کسب موفقیت در خصوص موضوع چگونه با قانون جذب لاغر شویم. مهم ترین موضوع حذف باورهای غلط می باشد. باورهای اشتباه و غلط مانع اصلی برای رسیدن به نتیجه می باشد برخی از این باورها چنان ریشه ای و عمیق هستند که شناسایی آن ها آسان نمی باشند چنانچه این باورهای غلط را داشته باشید موفقیت در لاغری برایتان دشوار خواهد بود. بنابراین یک کاغذ و قلم بردارید و تمامی باورهای غلطی که نسبت به خود دارید را یادداشت کنید به طور مثال برخی از این باورها شبیح این هستند:

 • چاق شدن من ارثی است همه افراد فامیل ما چاق هستند
 • لاغر شدن من سخت است
 • من هوا هم بخورم چاق می شم
 • من شانس ندارم سرنوشتم اینجوری که چاق باشم
 • و…

اگر اینگونه افکار دارید بدانید که این ها همان افکار و باورهای غلط می باشند که باید شناسایی و رفع شوند وگرنه روند لاغری شما با مشکل رو به رو خواهد شد.

جایگزین کردن باورهای درست

چگونه انتظار داریم باوجود باورهای منفی با قانون جذب لاغر شویم این امر امکان پذیر نیست. بعد از اینکه باورهای منفی را شناسایی کردید اقدام بعدی شما این خواهد بود که جای این باورها و افکار را با افکار و باورهای درست عوض کنید برای این منظور باید ابتدای امر خودتان را دوست بدارید و در ذهن تان تصویری از اندام متناسب شکل دهید و خودتان را آنگونه ببینید و سپس با تکرار هر روزه جملات مثبت در خصوص تناسب اندام خود, جای این افکار منفی را با افکار جدید و مثبت تعویض کنید به طور مثال:

 • من از تناسب اندام و سلامتی خود لذت می برم
 • من خوش هیکل و لاغر هستم
 • من می توانم غذاهای مورد علاقه مو بخورم و از لاغریم لذت ببرم
 • من می توانم با ورزش به تناسب اندام برسم
 • من لاغر و خوش هیکل هستم

با تکرار ذهنی این افکار در طول روز این افکار راه خود را برای ورود به ذهن و جایگرینی با افکار اشتباه پیدا می کنند و در نتیجه زمانی که شما تصورات درستی از خود در ذهن داشته باشید نتیجه درستی نیز بدست خواهید آورد. علاوه بر تکرار جملات یک روش دیگری که می تواند به تغییر باورها و افکارتان کمک کند این است تصویری از اندام دلخواه تان تهیه کنید و هر روز به آن نگاه کنید و تصور کنید که شما از این اندام برخوردار هستید با ایجاد این تصویر در ذهن, به مرور ذهن تان این باور را می پذیرد که شما از چنین اندامی برخوردار هستید و در این حالت موانع ذهنی موجود را در هم می شکنید.

پیش نیاز کاهش وزن با قانون جذب

شاید مسئله اضافه وزن و چاقی در زندگی شما، ماجراییٍ، که مدت‌هاست با آن درگیر هستید. اما قبل از هر تلاشی برای کاهش وزن باید چهارچوب ذهنی درستی داشته باشید. آن وقت می‌بینید که بدنتان خیلی زود از تفکرتان پیروی می‌کند، ولی بیشتر ما برعکس عمل می‌کنیم. ما پیش خودمان فکر می‌کنیم که بعد از کاهش وزن، احساس بهتری نسبت به خود خواهیم داشت، اما پذیرش و عشق ورزیدن به خود، پایه و اساس تمام تغییرات دائمی است.

قوی‌ترین و شجاعانه‌ترین تصمیمی که می‌توانید بگیرید، این است که خود را دوست بدارید و در لحظه حال شاد باشید. به این ترتیب، تمام چیزهایی که دنبال شان بودید، به سمت شما جذب خواهند شد. از این رو، وقتی که بدنتان را با عشق بسازید، نتیجه اش پایدار خواهد بود.

قانون جذب لاغری می‌گوید

 • ما دارای افکاری هستیم که فرکانس‌های خاصی از خود مرتعش می‌کنند. این فرکانس‌ها، فرکانس‌های مشابه را دریافت می‌کنند. وقتی تمرکز من بر روی لاغری باشد ناخودآگاه افراد لاغر بیشتری را می‌بینم و از آنها فرکانس‌های لاغری را دریافت می‌کنم.
 • این قانون به ما می‌گوید ارسال و دریافت فرکانس در مدت کوتاه اثرات کوتاهی نیز در بردارد به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که وزن خود را کاهش می‌دهند با بازگشت وزن مواجه می شوند.
 • بدون وارد شدن به جزئیات فیزیک کوانتوم، قانون جذب می‌گوید هر چیزی مثل خودش را جذب می‌کند. افکار و احساسات شما ارتعاشاتی را در این جهان ارسال می‌کند. همانطور که می‌دانید، ارتعاشات در فرکانس‌های مثبت و منفی مرتعش می‌شوند. بنابراین، افکار منفی شما را به سمت احساسات منفی هدایت می‌کند، و منجر به جذب افراد یا موقعیت‌ها و همچنین تجربه‌های منفی در زندگی می‌شوند.
 • وقتی که اضافه وزن دارید تمام حواستان را روی چاقی، غذا، رژیم، کالری و … متمرکز شده، که این تمرکز منفی است. چرا که شما روی مشکل تمرکز کرده اید. در حقیقت، کلید کاهش وزن با قانون جذب این است که، بجای تمرکز روی مشکلی که می خواهید از شرش خلاص شوید، توجه تان را معطوف چیزهایی کنید که قرار است پس از کاهش وزن به دست آورید.
 • به طور کلی قانون جذب چیست و چگونه به افراد برای تناسب اندام کمک می‌کند؟

به طور کلی قانون جذب چیست و چگونه به افراد کمک می‌کند که به تناسب اندام برسند؟

برای لاغر شدن, کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام و هچنین داشتن سیستم ایمنی قوی با کمک قانون جذب اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که به افکار خود سروسامان دهید فکر و باورهای اشتباه خود را تغییر دهید ابتدا باید ببینید چه تصورات اشتباهی در مورد خود دارید. اگر در ذهن تان خودتان را فرد چاق و زشت می دانید باید این تصور را از ذهن خود پاک کنید زیرا در این حالت شما به جای اینکه روی لاغری و تناسب اندام تمرکز داشته باشید روی چاقی و زشتی تمرکز کرده اید و مدام دارید این فرکانس را به کائنات ارسال می‌کنید در نتیجه کائنات همین نتیجه را به شما باز می‌گرداند.

بنابراین اولین قدم در این خصوص این است که خودتان را همین گونه که هستید دوست بدارید و به جای اینکه در ذهنتان افکار و باروهای زشت از چاقی شکل بدهید این تصور را داشته باشید که در حال حاضر به تناسب اندام دلخواه‌هتان دست یافتید در نظر داشته باشید که نباید نسبت به خود احساس بدی داشته باشید چون احساس بد نتیجه بد بهمراه میاورد.

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

موفقیت کاهش وزن با قانون جذب

موفقیت با شانس بوجود نمی‌آید. هیچ چیز در زندگی شانسی نیست. تا حالا این سئوال برایتان پیش نیامده، که چرا بعضی از آدم‌ها همیشه در حالا بالارفتن پله های موفقیت هستند، و هرچیزی را راحت بدست می‌آورند؟ در حالی‌که خیلی از افراد، برای رسیدن به خواسته هایشان، سخت تلاش می‌کنند و در آخر هم نتیجه هیچ است!

برای کسب موفقیت در کاهش وزن باید در قلبتان احساس کنید که می‌توانید وزنتان راکم کنید. شما باید خود را در مسیر رسیدن به هدفتان توانا ببینید. شما باید تصمیم بگیرید که در این بازی خاص برنده شوید.

این تمایز همان چیزی است که برندگان را از بازندگان زندگی جدا می‌کند. برنده‌ها توقع موفقیت دارند پس کاری می‌کنند که موفق شوند. آنها مثبت اندیش و مثبت نگر هستند. اگر شما فکر کنید که می‌توانید، پس می‌توانید. اگر هم فکر کنید که نمی‌توانید، باز هم حق با شماست. راستش، باورهای شما پیشگوی زندگی شما هستند، شما از طریق باورهای خود، حقیقت خودتان را می‌سازید.

قانون جذب برای کاهش وزن چگونه کار می‌کند؟

می‌خواهیم بدانیم، زمانی که پای کاهش وزن و رژیم غذایی به وسط میاد، آیا احساس خوبی دارید یا از خودتان شکایت هستید و بد خلق می‌شوید؟ چه کلماتی از ذهن شما عبور می‌کند؟ لذت، نشاط و خوشحالی؟ یا به خودتان می‌گویید من الان آمادگیشو ندارم از ماه آینده، یا شبیه اینها؟

آنچه شما احساس می‌کنید، آن چیزی است که مرتعش می‌کنید و آنچه شما مرتعش می‌کنید، آن چیزی است که شما از جهان دریافت می‌کنید. اگر شما در حال ارسال ارتعاشات از یک حس خوب و لذت بردن از این فرایند برای کاهش وزن هستید، این ارتعاشات شما را پشتیبانی می‌کند. اساسا، لذت بردن از فرایند، اهمیت موضوع را مشخص می‌کند.

چون با لذت بردن، سطح اضطرابتان کاهش پیدا می‌کند و ترس از تغییر از بین می‌رود. این باعث تغییر فیزیکی در سلول‎های شما می‌شود و شادی، سوخت ساز بدن را بهبود می‌بخشد، که باعث افزایش احساسات خوب در طول زمان می‌شود.

خوشبختانه شما می‌توانید با تغییر طرز فکرتان به کلید اصلی کاهش وزن و تناسب اندام در بلند مدت دست پیدا کنید. هر چند لاغر شدن با تغییر طرز فکر شاید آنقدر خوب و ساده به نظر برسد که به سختی بتوان آن را باور کرد. اما ماجرا‌های موفقیت افراد، اثباتی بر این ادعاست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم نگرش مثبت، تمرینات خود شناسی، هیپنوتیزم و تکنیک‌های قدرتمند قانون جذب چگونه می‌توانند به شما کمک کنند بدن‌تان را آنگونه که دوست دارید بسازید.

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

آیا می‌توانید از تفکر مثبت برای کاهش وزن استفاده کنید؟

هر چند بیشتر افراد برای رسیدن به هدف‌های مالی یا عشقی خود سراغ تکنیک‌های قانون جذب می‌روند، اما تغییرات فیزیکی نیز با قانون جذب امکان پذیرند. واقع گرایانه نیست که فکر کنید یک شبه می‌توانید وزن کم کنید، اما تکنیک‌های قانون جذب به شما کمک می‌کنند این پروسه را سرعت بدهید. اگر رژیم‌های متعدد را امتحان کرده‌اید، برنامه‌های تمرینی جورواجور و خسته کننده را پشت سرگذاشته‌اید و نتیجه‌ای نگرفته‌اید، پس نگرش مثبت می‌تواند شیوه‌ای باشد که راهی جدید و موفقیت آمیز پیش پای‌تان بگذارد.

یکی از بهترین راه‌ها این است که «افکار» و «اعمال‌تان» با هم همسو باشند. در نتیجه دست به رفتار‌هایی خواهید زد که قصد و نیت درونی‌تان را بازتاب می‌دهند. مثلا همین کاهش وزن که قصد و هدف اصلی شماست باید به رفتارهای‌تان جهت بدهد. برای خیلی از افراد، احساسات منفی پنهان و فرضیه‌های به دردنخور باعث می‌شوند زندگی ادراکی و هیجانی‌شان تناسبی با هدف کاهش وزن‌شان نداشته باشد.

رسیدن به وزن ایده آل و حفظ آن در بلند مدت ارتباط بسیار نزدیکی به تغییر رابطه‌تان با غذا، ورزش و تصوری که از بدن خود دارید خواهد داشت. استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن می‌تواند تندرستی کلی‌تان را ارتقاء بدهد و در نتیجه ابزار‌هایی در اختیارتان قرار بدهد که با آن‌ها به هدف‌های‌تان برسید.

می‌خواهیم به شما نشان بدهیم چگونه تفکر مثبت می‌تواند یکی از راز‌های لاغری باشد. دستورالعمل زیر راهنمایی‌تان می‌کند تا تلاش‌های روزمره‌تان برای تغییر باور‌ها و احساسات‌تان منجر به تغییرات اساسی در فیتنس فیزیکی و اعتماد بنفس‌تان شوند.

مشخص کنید چرا می‌خواهید وزن کم کنید

اگر به سرگذشت افرادی که در کاهش وزن موفق بوده‌اند نگاه کنید می‌بینید این افراد دقیقا می‌دانسته‌اند چرا می‌خواهند وزن کم کنند و هدف کاملا دقیقی در ذهن خود داشتند؛ بنابراین برای تعیین دلایل خود وقت بگذارید و خوب به این موضوع فکر کنید. با خودتان روراست باشید و تمام باور‌ها و تصور‌های پنهان و آشکارتان را بررسی کنید.

اگر دلایل‌تان منفی‌اند پس رسیدن به هدف‌تان خیلی سخت‌تر خواهد بود. زیرا روی ایده‌هایی تمرکز کرده‌اید که نارسایی و نقص دارند.

مثلا اگر می‌خواهید لاغر شوید، چون همیشه خودتان را با نامزد سابق همسرتان مقایسه می‌کنید پس نقطه‌ی شروع‌تان اساسا منفی است. برای اینکه در استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن موفق شوید، باید هدف‌های مثبت برای خود در نظر بگیرید که به شما احساس خوب بدهند. مثلا افزایش استقامت برای بالا رفتن از کوه، رسیدن به وزن ایده آل برای عضویت در یک تیم ورزشی و یا داشتن وزن سالم برای رسیدن به سلامتی بیشتر و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مزمن.

خلاصه اینکه شما باید یک یا چند هدف مثبت و منطقی برای وزن کم کردن‌تان پیدا کنید؛ دلایلی که منافاتی با اعتماد بنفس‌تان نداشته باشند و شما را در جهت رشد فردی سوق بدهند نه اینکه به شما حس بی‌ارزش بودن بدهند.

بدن‌تان را دوست داشته باشید

اگر بتوانید نسبت به بدن و فیزیک فعلی‌تان نگاه مثبت‌تر و مهربانانه‌تری داشته باشید، در مسیر کاهش وزن‌تان موفق‌تر عمل خواهید کرد. تفکر مثبت برای لاغری از تقویت اعتماد بنفس و قدردان بودن بابت هر آنچه که هستید شروع می‌شود. برای اینکه بدن خود را دوست داشته باشید باید رفتار‌های زیر را در پیش بگیرید:

با مهربانی با بدن‌تان رفتار کنید: غذا‌های سالم و مغذی بخورید، خوب بخوابید، و خودتان را نوازش کنید (مثلا با یک دوش آب گرم یا ماساژ) لیستی از بهترین کار‌هایی که بدن‌تان می‌تواند انجام دهد تهیه کنید: از مهارت‌های ریز و جزئی که اغلب آن‌ها را دست کم می‌گیرید گرفته تا مهارت‌های تخصصی‌تر که تا به این سن کسب کرده‌اید.

با خودتان قرار بگذارید که خودتان را با هیچکس دیگر مقایسه نکنید: حسادت کردن به دیگران و مقایسه خود با آن‌ها هیچ سودی ندارد جز اینکه به سلامت روح و روان‌تان آسیب می‌زند. اگر بدن‌تان را دوست داشته باشید با بدن هیچکس دیگر مقایسه‌اش نمی‌کنید.

لباسی را که دوست دارید بعد از لاغر شدن بپوشید همین الان بپوشید: به جای اینکه صبر کنید ترازو عدد مشخصی را به شما نشان بدهد و بعد لباس مد نظرتان را بپوشید همین الان این کار را انجام دهید. برای بدن‌تان شرط نگذارید! بدن شما در حال حاضر نیز بدنی کامل است: اگر همین الان و با همین وزن و ترکیب بدن خود را کامل ندانید، قانون جذب کمکی به شما نخواهد کرد.

رابطه‌تان با غذا را تغییر دهید

موفقیت شما در کاهش وزن فقط به طرز فکرتان در مورد بدن‌تان مربوط نمی‌شود و به رابطه‌ی شما با غذا نیز بستگی دارد. رابطه‌ی شما با غذا بسیار مهم است. برای شروع دقت کنید وقتی چیزی را می‌خورید چه احساسی دارید و چگونه می‌توانید این حس را تغییر دهید.

مثلا آیا وقتی غذای بخصوصی را می‌خورید احساس بدی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید؟ اگر پرخوری کردید از خودتان بپرسید چه احساسی باعث شد پُرخوری کنید؟ برای خیلی از افراد، اضطراب، استرس، غصه و اندوه عواملی هستند که سبب پُرخوری می‌شوند. وقتی توانستید چیز‌هایی را که شما را به سمت انتخاب‌های ناسالم غذایی سوق می‌دهند و بعد از آن شما را با حس بدی رها می‌کنند شناسایی کنید، باید سعی کنید استراتژی‌هایی برای برخورد با این هیجانات و احساسات پیدا کنید.

مثلا می‌توانید با خود قرار بگذارید که وقتی استرس دارید ورزش کنید یا وقتی سیلی از افکار منفی شما را در بر می‌گیرد سراغ سرگرمی مورد علاقه‌تان بروید یا برای قدم زدن بیرون بروید. هدف این است که عادات خوردن‌تان را از احساسات و هیجانات جدا کنید.

همچنین می‌توانید با دقت و بیشتر وقت گذاشتن برای تهیه‌ی غذا، رابطه‌تان را با غذا بهتر و سالم‌تر کنید. مثلا به جای اینکه یک غذای مایکروویوی را بی‌توجه مقابل تلویزیون بخورید، نیم ساعته و با تمرکز یک غذای خوشمزه درست کنید و همزما با گوش دادن به موسیقی آرامشبخش، آن را میل کنید. رابطه‌ی سالم شما با غذا نشاندهنده‌ی مراقبتی است که از بدن خود می‌کنید.

ذهن‌تان را ورزش بدهید

جنبه‌ی مهم دیگر قانون جذب برای کاهش وزن شامل استفاده از قدرت مغز می‌شود. با تقویت مهارت‌های ادراکی، توانایی‌تان برای منطقی فکر کردن را افزایش می‌دهید. ضمنا خود کنترلی‌تان تقویت شده و افکارتان جهت مثبت‌تری می‌گیرند. برای شروع، تمرین‌های زیر را انجام دهید:

چند روتین در کار‌های روزمره‌تان را در نظر بگیرید و ترتیب انجام آن‌ها را به طور منظم تغییر دهید. ثابت شده که این کار مغز را تمرین می‌دهد که فعالیت‌های عصبی‌اش را بیشتر کند در حالی که همیشه طبق روتین و ترتیب مشخص و یکنواخت عمل کردن، فعالیت عصبی مغز را کاهش می‌دهد.

سعی کنید با چشم‌های بسته دوش بگیرید (البته اول از ایمن بودن محیط مطمئن شوید). این کار، آگاهی حسی‌تان را تقویت می‌کند. طی روز با آدم‌های بیشتری ارتباط برقرار کنید و به جای استفاده از اتومبیل، پیاده تا فروشگاه محل‌تان بروید. حتی تعاملات کوچک اجتماعی می‌توانند توانایی‌هایی ادراکی‌تان را تقویت کنند.

دندان‌های‌تان را با دست غیرغالب‌تان مسواک بزنید. این کار کمک‌تان می‌کند بخشی از کورتکس مغزتان که اطلاعات را پردازش می‌کند رشد کند. با صدای بلند بخوانید یا از کسی بخواهید برای‌تان بخواند. وقتی متنی را می‌خوانید یا آن را می‌شنوید مغزتان روی جنبه‌های گوناگون آن متن تمرکز می‌کند، بنابراین اگر اهل مطالعه هستید این کار می‌تواند برای پرورش مغزتان مفید باشد. سعی کنید اشیایی که هر روز استفاده می‌کنید به شیوه‌های گوناگون به کار ببرید و بدین گونه مغزتان را به چالش بکشید.

تمام توصیه‌هایی که به شما می‌کنیم تا با کمک قانون جذب بتوانید وزن کم کنید و لاغر شوید، به این مربوط هستند که «خودتان را لاغر تصور کنید!». یعنی شما باید از همین الان خود را لاغر و خوش اندام تصور کنید تا لاغری و خوش اندامی را جذب کنید. یکی از راه‌ها برای رسیدن به این هدف این است که خود را فعال تصور کنید.

یک مطالعه‌ی بسیار جالب روی انواع عادت‌هایی که به کاهش وزن کمک می‌کردند نشان داده اگر شما باور کنید که فعالیت‌های بدنی بیشتری نسبت به دیگران انجام می‌دهید، بیشتر احتمال دارد که وزن کم کنید.

این ارتباط حتی زمانی که هیچ چیز دیگری را در روتین روزانه‌تان تغییر ندهید نیز وجود دارد! در مطالعه‌ی مشابه دیگری به افراد گفته شد که فعالیت‌های روزانه‌شان شدید و سخت است. این افراد نسبت به گروه کنترل که به آن‌ها گفته شده بود نتیجه‌ی ورزش و تمرین‌شان نسبتا متوسط بوده، بیشتر وزن کم کرده بودند. همین تغییر در ادراک باعث شده بود فشار خون افراد به میزان سالمی پایین بیاید.

این نتایج نشان می‌دهند رسیدن به یک نگرش مثبت‌تر از خودتان و رفتارهای‌تان می‌تواند به شما در سریع‌تر رسیدن به هدف‌های‌تان کمک کند؛ بنابراین خودتان را مثل یک فرد خوش اندام، باانرژی و فعال تصور کنید که به طور پیوسته در حال وزن کم کردن است. در نتیجه به احتمال زیاد به هد‌ف‌تان نزدیک‌تر می‌شوید؛ بنابراین هر وقت هدفی برای خود در نظر گرفتید، مقداری زمان صرف کنید و خودتان را به عنوان کسی ببینید که به این هدف رسیده است.

مدیتیشن کنید

شاید تصور کنید مدیتیشن فقط برای کاهش استرس است، اما واقعیت این است که مدیتیشن برای کمک به کاهش وزن نیز مفید است. خودتان را به صورت کسی ببینید که در حال حاضر وزن کم کردن است و روی تمام افکار مثبتی که به هدف‌تان مربوط می‌شود تمرکز کنید. هر روز ده تا پانزده دقیقه زمان در نظر بگیرید و چند دقیقه نیز نفس عمیق بکشید، تنفس عمیق و آرام با چشم‌های بسته.

سپس تصویری جزء به جزء از خودتان بسازید که در انتهای مسیر هدف‌تان با موفقیت ایستاده‌اید. بدن‌تان را آنطوری ببینید که دوست دارید. این تصویر می‌تواند شامل لباس‌هایی که دوست دارید بپوشید هم بشود. تمام حس‌های‌تان را درگیر کنید و واقعا خودتان را غرق اعتماد بنفس، قدرت و لذت ببینید و احساس کنید.

اگر دیدید فرایند مدیتیشن برایتان سخت است، با چند دقیقه تمرینات تنفسی شروع کنید. خیلی زود متوجه می‌شوید که دقت و تمرکزتان بیشتر شده است و می‌توانید زمان بیشتری را صرف تصویرسازی کنید.

ضمنا شما می‌توانید با هیپنوتیزم، تاثیرات مدیتیشن را بیشتر کنید. هیپنوتیزم نیز به شما کمک می‌کند احساسات مربوط به کاهش وزن‌تان را پرورش دهید. هیپونیزم راهی بسیار موثر برای تقویت خود کنترلی و اعتماد بنفس است. ضمنا برخلاف باور رایج، هیپنوتیزم شما را وادر نمی‌کند کاری را که نمی‌خواهید انجام دهید، بلکه فقط انجام کاری که دوست دارید را برای‌تان راحت‌تر می‌کند.

جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن

وقتی از قانون جذب برای کاهش وزن استفاده می‌کنید، جملات تاکیدی مثبت بینهایت مفید خواهند بود. جملات تاکیدی مثبت جملات ساده‌ای هستند که هدف‌تان را بازتاب می‌دهند و کمک‌تان می‌کنند نگرش‌تان به خود را ایده آل‌تر کنید.

چند نمونه از جملات تاکیدی مثبت برای کاهش وزن و لاغری:

من قوی هستم و با بدنم مشکلی ندارم من هر روز در حال تقویت سلامت جسمم هستم و می‌توانم این بهبود را در بدنم حس کنم من هر روز کم کم و به طور تدریجی وزن کم می‌کنم من نسبت به غذا احساس گناه و منفی و شرمندگی نمی‌کنم من هر روز از بدنم مراقبت می‌کنم نیازی به پُرخوری نیست؛ من می‌توانم هیجاناتم را به شیوه‌ای سالم کنترل کنم من نسبت به بدنم عشق می‌ورزم و از بدنم بابت تمام کار‌هایی که می‌تواند انجام دهد ممنونم وزن کم کردن و سالم ماندن برای من کار ساده‌ای است فرقی نمی‌کند چه اندامی دارم، به هر حال بدنم را دوست دارم و از آن مراقبت می‌کنم من می‌توانم به هر چیزی که در ذهنم دارم دست پیدا کنم، حتی همین حالا در حال سالم‌تر و متناسب‌تر شدن هستم من هر روز وضعیت جسم و روحم را بهتر می‌کنم من در حال رشد و تغییر هستم و قرار است چیزی بشوم که همیشه دوست داشتم من لایق این هستم که حس خوبی نسبت به خودم و بدنم داشته باشم

فراموش نکنید که هدف از این جملات فقط انگیزه بخشی است. شما باید احساس کنید آزادید تا قانون جذب خودتان را طراحی کنید. وقتی قصد کاهش وزن دارید باید وقتی در آینه به خود نگاه می‌کنید نیز بتوانید جملات تاکیدی مثبت خود را با انگیزه و باور به زبان بیاورید. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند اول صبح این کار را انجام دهند و عده‌ای دیگر دوست دارند در پایان روز این کار را بکنند تا بتوانند با ذهنی مثبت‌تر به خواب بروند.

چگونه با اقدام عملی و قانون جذب لاغر شویم

بعد از اینکه افکارتان را نظم دادید و باورهای درست را جایگزین باورهای غلط کردید و از خود تصویری شایسته در ذهن تان ایجاد کردید قدم بعدی شما اقدامات عملی می باشد که شامل ورزش و رژیم های غذایی می باشد در این حالت از آنجایی که شما دیگر مانند قبل نسبت به خود دیدگاه و تصورات منفی ندارید و خودتان را همین گونه که هست دوست می دارید و نسبت به اندامتان احساس بدی ندارید در نتیجه تمرینات ورزشی و رژیم های غذایی به سرعت روی شما جواب می دهند و به طور فوق العاده ای شما شروع به کاهش وزن می کنید. بنابراین ترکیب ورزش و اقدامات عملی با قدرت افکار و قانون جذب معجونی می شود که شما را به سرعت به هدفتان می رساند.

چگونه به راحتی با قانون جذب به وزن ایده‌آل برسیم؟

چرا برخی افراد از قانون جذب تنیجه نمی گیرند

شاید برایتان این مسئله پیش بیاید که تمامی موارد ذکر شده را رعایت کرده اید اما از این قانون در جهت لاغر شدن نتیجه ای بدست نیاورید. نکته ای مهم و ریزی که در این قسمت وجود دارد این است که اغلب افراد زمانی که دارند روی لاغری تمرکز می کنند و افکار مربوط به آن را در ذهن ایجاد می کنند مراقب احساس شان نیستند.

گاهی پیش می آید که شما تصور می کنید که افکار غالب شما بر روی لاغری متمرکز شده است اما در حقیقت شما بر روی عدم لاغری تمرکز دارید و این موضوع را می توانید از روی احساستان متوجه شوید به زبانی ساده تر فکر شما داره می گه لاغری, لاغری , من لاغرم و … اما احساس شما روی اینکه من چاق هستم متمرکز است یعنی زمانی که جملات مثبت را می گوید باور ندارید که لاغر هستید و هنوز بر روی باور چاقی تمرکز دارید و از همین رو احساس تان بد است.

برای اینکه از این احساس بد رها شوید و ذهن تان را از روی باور منفی و ناخواسته دور کنید بهترین روش تمرین شکر گذاری می باشد. برای انجام این تمرین لیستی از موارد مثبت زندگی تان که بابت آن باید شگرگذار باشید تهیه کنید به طور مثال برای چشمان زیبایی که دارید شکر گذار باشید. برای پاهای توانمندتان برای بینی زیبایتان و … هر آنچیزی که تا به حال به آن توجه نداشتید توجه کنید و بابت داشتن این نعمت های زیبا شکرگذار باشید. شکر گذاری ارتعاش و فرکانس شما را بالا می برد و ذهن شما را از روی تمرکز به چیزهای ناخواسته دور می کند و در نتیجه احساس بهتری از خودتان در شما شکل می گیرید که این احساس خوب در روند موفقیت و لاغری موثر خواهد بود.

یکی از دلایلی اینکه قانون جذب برای بعضی از مردم حتی با وجود تمرین های مثبت و احساسات خوب، فقط در یک زمان کوتاه کار می کند، وجود باورهای محدود کننده آنهاست. بیاد داشته باشید که ارتعاشات مثبت، محصول احساسات مثبت هستند، و احساسات مثبت، محصول افکار مثبت هستند.

اگر شما روی یک موضوع خاص به مدت طولانی فکر کنید اما نتایج شما، خود را نشان نمی دهند، به این معنی است که شما در حال برنامه ریزی چیزی هستید که در باور شما با هدفتان تناقض دارد. و شما بصورت ناخودآگاه هدایت می شوید. و الگوهای ناخودآگاه، از عمق افکار شما می آیند.

بنابراین، اگر شما تمایل دارید وزنتان را کاهش دهید و یک زندگی سالم داشته باشید، اما باورهای ذهنیتان در مورد از دست دادن وزن منفی است، شما بدون اینکه آگاه باشید در برابر هدفتان ایستاده اید. به عنوان مثال، یک باور محدود کننده، شاید این باشد که می گویید اگر وزنم کم شود صورتم نا زیبا می شود… و این باور اجازه کاهش وزن شما را نمی دهد.

رها کردن باورهای محدود کننده

تنها راه استفاده از قانون جذب برای از دست دادن وزن اضافی، شکستن باورهای محدود کننده است. فقط با نابودی افکار مخرب، هدف شما (کاهش وزن) ایجاد می شود، که با الگوهای ذهنی شما مطابقت دارد. و این کار، موفقیت ها را بسرعت به سمت شما می آورد. زیرا سیستم باورهای شما از محدودیت ها و سدهایی که مانع ایجاد تغییر می شوند، پاک شده است.

یکی از موثرترین و قدرتمند ترین فرمول برای خنثی کردن باورهای محدود کننده، آگاه کردن ذهن خود با پیام های پنهان است. پیام های پنهان تاکیدات مثبت با یک هدف مشترک، برای دور زدن مقاومت طبیعی که ذهن شما را نگه داشته اند، می باشند. جهت ساختن مسیر عصبی جدید در مغز که باعث می شود، شما به واقعیت جدید برسید. برای اینکار، شما می توانید یک روش مدیتیشن پنهان(سابمینیمال) را که حاوی پیام های مثبت است، را پیدا کنید، که تمام باورهای محدود کننده در ذهن شما را پوشش دهد.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که اگر کاهش وزن با قانون جذب را باور داشته باشید، موفق خواهید شد! این همان کاهش وزنی است که خواهانش هستید. شروع کنید و صبور باشید. تمام کاری که قرار است انجام دهید دست کم، سه یا چهار تمرین فیزیکی کوچک روزانه همراه با تفکری درست است که منجر به کاهش وزن شما خواهد شد.

از قدرت استمرار غافل نشوید. در آغاز کار به نظر می رسد که هیچ اتفاقی نمی افتد! و همین موجب نا امیدی شما می شود. شاید احساس کنید تمام تلاش هایتان بیهوده بوده… این توهم ها موقت و گذرا هستند. بی شک نتایج نمایان خواهند شد. به شرطی که شما مداومت داشته باشید. هرطور هم که شد، هرگز تسلیم نشوید. اگر شما قاطع باشید و برای کاهش وزنتان تصمیم جدی گرفته باشید، باید این خواسته را به سرانجام برسانید. سالم و تندرست باشید

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد آرا: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا