۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
راهنمای خریدآرایشی، بهداشتی و سلامتلوازم شخصی برقی

7 نکته که باید قبل از خرید برس حرارتی بررسی کنید (راهنمای خرید)

راهنمای خرید برس حرارتی مو و 7 نکته که قبل از خرید باید بررسی کنید

پیش از این به معرفی بهترین برس حرارتی موجود در بازار پرداخته و با محصولات مختلفی آشنا شدیم. حال در این پست قصد داریم به راهنمای خرید برس حرارتی مو پرداخته و ببینیم که چطور برس حرارتی خوبی انتخاب کنیم؟

برس حرارتی یکی از تازه‌های دنیای ابزار آرایشگری است که می‌توان از آن برای صاف کردن موها استفاده کنید ضمن اینکه امکان استفاده از سشوار را نیز در اختیارتان قرار خواهد داد. دستگاه‌های برس حرارتی بیشتر سه وظیفه را انجام می‌دهند که شامل شانه کشیدن مو، اتو کشیدن و سشوار کردن می‌باشند.

برس حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید در ظاهر تنها تفاوتی که در یک برسی حرارتی با یک برس معمولی وجود داشته باشد، دیدن سیم، چند دکمه یا نهایتاً در مدل‌های پیشرفته‌تر یک صفحه نمایش کوچک باشد. این وسیله الکتریکی مشابه برس معمولی برای برس کشیدن مو استفاده می‌شود، اما تفاوت در حرارت موجود در برس است.

برس‌های حرارتی بسته به نوعی که دارند می‌توانند مستقیماً به پریز برق وصل شده یا از شارژ باتری خود استفاده کنند. این حرارت تولید شده کار اتو کشیدن موها را انجام می‌دهد ولی چون برس است، در نهایت با یک دستگاه سه کاره برس مو، اتو مو و سشوار مواجه هستید.

راهنمای خرید برس حرارتی

این وسیله الکتریکی در ظاهر تفاوتی با برس معمولی ندارد، اما از آنها سنگین‌تر هستند و با برق کار می‌کنند که به منظور صاف کردن مو استفاده می‌شوند. خرید برس مو حرارتی مارک خوب نیازمند این است که متناسب با مو و نیاز شما باشد. بنابراین باید نکاتی را پیش از خرید بررسی کنید. این نکات به شرح زیر هستند.

اول: نوع موها

ساختار موی شما در استفاده از برس‌های حرارتی بسیار اهمیت دارد. اگر اشتباهاً از براش مو استفاده کنید ممکن است باعث شکسته شدن موهای شما شود. بنابراین باید به دنبال یک برس صاف کننده و دارای برس خوب باشید که به طور منظم موهای شما را صاف کند.

برسی که انتخاب می‌کنید بهتر است در ساخت آن از سرامیک استفاده شده باشد که تاثیر بدی روی موهای شما نگذارد.

به عنوان مثال اگر دارای پوست سر بسیار حساس هستید، باید به دنبال برسی باشید که نایلونی باشد، زیرا به پوست سر شما آسیب نمی‌رساند و موها نیز صاف و نرم خواهند بود. افرادی که موهای آنها به راحتی درهم می‌شوند، بهتر است از یک برس مدل توپی استفاده کنید، زیرا آنها از خشک شدن مو جلوگیری می‌کنند و هنگام خشک شدن یا صاف کردن باعث موخوره نمی‌شوند.

راهنمای خرید برس حرارتی

دوم: جنس صفحه و قابلیت یون سازی

صفحات برس مهمترین بخش این وسیله هستند؛ زیرا آنها گرم می‌شوند و در واقع با موهای شما در تماس مستقیم خواهند بود. بیشتر برس‌های با کیفیت بالا از کاسه‌های پیشرفته‌ای مانند سرامیک، تورمالین یا تیتانیوم استفاده می‌کنند تا باعث کاهش گرمای مستقیم شوند.

  • استفاده از سرامیک بهترین نوع برس است که باید خریداری کنید. کاسه سرامیکی با آزاد کردن یون‌های منفی به موهای شما یون‌های اضافی مثبت را خنثی می‌کند و موهای صاف و براقی دارید. احتمال سوزاندن مو در این مدل پایین‌تر است. همچنین سریعتر گرم شده و موها را سریعتر صاف می‌کند که باعث می‌شود به مدت طولانی موی شما در حال حرارت دیدن نباشد.
  • در فناوری تورمالین هم یون‌های منفی بیشتری را رها می‌کند و هر دو فناوری باعث کاهش استاتیکی و سرخ شدن می‌شوند تا موهای شما براق و صاف به نظر برسد. اما در مقایسه با نوع سرامیکی فاقد برخی مزایای ذکر شده است.
  • در فناوری تیتانیومی نیز سریعاً صفحه داغ می‌شود و ممکن است که به موهای شما آسیب برساند. در خرید این نوع باید دقت کنید از از قابلیت کنترل دما برخوردار باشند.

فناوری یون سازی برس مو باعث می‌شود تا یون‌های مثبتی که موجب شاخی شدن و وز شدگی موها می‌شوند خنثی کند. همچنین در براقی و افزایش درخشندگی مو نیز تاثیر دارند.

سوم: مدت زمان گرم شدن و کنترل دما

برس‌ها نهایتاً در کمتر از 80 ثانیه گرم می‌شوند و به دمای مطلوب می‌رسند. شاید مسئله مدت زمان گرم شدن زیاد اهمیت نداشته باشد و تنها برای زمانی که عجله دارید خود را نشان دهند. اما از نظر کنترل دما حتما توجه کنید که برس این قابلیت را دارا باشد.

با توجه به اینکه جنس مو برای هر فردی مختلف است، برای موهای ضخیم که به سختی صاف می‌شوند این موضوع اهمیت پیدا می‌کند. این مدل موها به دمای بیشتری نیاز دارند که اگر در خانه فرد دیگری با موهای نازک و ضعیف باشد باید از دمای کمتری استفاده کند.

چهارم: برسی با طراحی ارگونومیک انتخاب کنید

دسته به صورت مستقیم شاید تاثیری در انتخاب این محصول نداشته باشد، اما چون باعث می‌شود تا در مدت زمان صاف کردن مو بیشتر شود اهمیت دارد. استفاده از دسته نامناسب در برس صاف کننده مو حرارتی هم خسته کننده است و هم اینکه زمان بیشتری را طلب می‌کند.

در همین زمینه بخوانید: بهترین سشوارهای چرخشی موجود در بازار کدامند؟

در نتیجه موها مدت زمان بیشتری در معرض حرارت خواهند بود که این بد است. از سوی دیگر بهتر است به دنبال برس‌هایی با دسته‌های کوسن دار باشید که بسیار راحت هستند.

پنجم: برس مناسبی موی خودتان بردارید

بسته به طول مو و حجمی که موهای شما دارد باید برس صاف کننده خود را انتخاب کنید. برس‌های غلتکی یا آنهایی که شکل دایره‌ای دارند برای موهای طولانی مناسب هستند. اما اگر موهای کوتاه یا متوسط دارید، بهتر است یک برس صاف انتخاب کنید که با موی کوتاه هم خوب کار می‌کنند.

7 نکته که باید قبل از خرید برس حرارتی بررسی کنید (راهنمای خرید)

ششم: جنس و طول سیم برس

شاید طول سیم برس اهمیت زیادی نداشته باشد و بگویید می‌توانید از چندراهی برق استفاده کنید. اما سعی کنید مدلی انتخاب کنید که با فاصله میز آرایش تا پریز برق هماهنگی داشته باشد تا در شرایطی که عجله دارید مشکلی از این بابت نداشته باشید.

صرفاً طول سیم نیست که باید بررسی کنید، بلکه جنس سیم و ساختاری که دارد نیز اهمیت دارد. برس به صورت مداوم در حالت تغییر جهت است که اگر در بخش انتهایی از لاستیک محافظ برای سیم استفاده نشده باشد باعث می‌شود سیم در مدت کوتاهی لخت شود.

هفتم: قیمت برس موی حرارتی

مسئله قیمت برای هر وسیله به امکانات و قابلیت‌های آن بستگی دارد. برس‌ها نیز همانطور که اشاره کردیم دارای فناوری و ساختار مختلف هستند که هر یک می‌توانند در قیمت برس تاثیر داشته باشند. به عنوان نمونه برس سرامیکی در مقایسه با سایر مدل‌ها گران‌تر است.

ممکن است یک شرکت دو برس را کاملا به یک شکل تولید کرده باشد، اما در یکی از فناوری سرامیکی و در دیگری از تیتانیوم یا تورمالین استفاده کرده باشد که همین موضوع باعث ایجاد تفاوت قیمت می‌شود.

نتیجه گیری

در این پست به راهنمای خرید برس حرارتی پرداخته و دانستیم که برس‌های حرارتی وسیله‌ای برای برس زدن موها با امکان استفاده از حرارت هستند. چون این برس‌ها از طریق حرارت این کار را انجام می‌دهند به نوعی کار اتو کشیدن مو و علاوه بر این سشوار کشیدن را نیز انجام می‌دهند که در وقت ما صرفه‌جویی می‌شود.

سپس با انواع برس حرارتی یون دار و بدون یون آشنا شده و همچنین دانستیم کدام سیستم گرمایشی برای برس حرارتی بهتر است؟ در نهایت نکاتی که در هنگام خرید برس حرارتی خوب باید آنها را بررسی کنید را ذکر کرده و کلیه امکانات یک برس را به شما معرفی کردیم.

امیدواریم که این راهنمای خرید مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و به کمک آن با نکاتی که قبل از خرید برس حرارتی باید آن را بررسی کنید آشنا شده باشید. در صورتی که تجربه‌ای در خصوص استفاده از این وسیله آرایشگری کاربردی دارید از شما خواهشمندیم از بخش نظرات همین پست برای ما ارسال کنید.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.7 / 5. تعداد آرا: 12

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا