لوازم آشپزخانه

خرید بهترین آب مرکبات گیری ایرانی و خارجی

خرید و قیمت دستگاه آب مرکبات گیری

نوشیدن و آماده کردن آب پرتقال یا یک لیموناد تازه در هنگام صبح و یا در یک روز گرم تابستان با داشتن یک آب مرکبات گیری مناسب بسیار ساده‌تر و لذت بخش است و همچنین می‌تواند تأمین کننده ویتامین‌های مورد نیاز بدن شما باشد. برخلاف آبمیوه‌های موجود که دارای مواد نگهدارنده یا قند هستند از آب میوه های طبیعی در زمان مورد نیازتان به سادگی می‌توانید استفاده کنید.

استفاده از دستگاه‌ آب مرکبات گیری مشکلاتی که همیشه با گرفتن آب مرکبات داشتید را حل کرده است. این محصول وسیله‌ای الکتریکی و مکانیکی است که با آن می‌توانید آب انواع مرکبات را گرفته و درگیر مشکلات ریخت و پاش روش‌های سنتی نباشید.

اگر به دوران کودکی خود برگردید، حتماً به یاد دارید که هر وقت سرما می‌خوردیم، برایمان آب پرتقال، لیمو و انواع مرکبات را می‌گرفتند تا روند درمان تسریع شود. ولی احتمالاً تا آن موقع، همه از انواع دستی آب پرتقال گیر استفاده می‌کردند و همین مورد، موجب زحمت آن‌ها می‌شد. به علاوه، برای اکثر سالمندان استفاده از چنین دستگاه‌های دستی مضر است، زیرا باید فشار زیادی را به میوه وارد کنند و حتی ممکن است موجب آسیب مچ دست شود.

زمانی که شما آب مرکبات گیر را به صورت دستگاهی تک کاره در منزل داشته باشید، استفاده آن به دلیل کارایی ساده‌ای که دارد راحت‌تر است و از این رو مسلماً به شما اشتیاق بیشتری در گرفتن آب میوه طبیعی خواهد داد. یک آب مرکبات گیری در ظاهر عملکرد ساده‌ای دارد اما توجه به برخی از المان‌های موجود در طراحی این دستگاه حائز اهمیت است تا شما بتوانید باکیفیت بسیار بالا آب پرتقال یا هر مرکبات دیگر را آماده کنید. در ادامه مطلب تمامی این نکات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

بهترین آب مرکبات گیری چی بخریم؟

انواع مختلف برقی دستگاه‌های آبمیوه گیری، این امکان را فراهم آورده‌اند تا با صرف زمان و انرژی کمتر، بتوان انواع آب مرکبات از قبیل نارنج، گریپ فروت، پرتقال و لیمو شیرین را به راحتی در منزل تهیه کرد تا نیازی نباشد که مرتبا از آبمیوه‌های غیر طبیعی حاوی مواد افزودنی استفاده کرد.

از آب مرکبات‌گیری برای گرفتن آب و پالپ میوه و مرکبات استفاده می‌شود. میوه‌هایی مانند پرتقال، لیمو، لیموترش و گریپ فروت‌ها مملو از عصاره‌های خوشمزه و ترشی هستند که می‌توانند برای انواع دستورالعمل‌های خوراکی استفاده شوند. آب میوه‌ها نه تنها می‌توانند در پخت و پز استفاده شوند، بلکه یک لیوان تازه آب پرتقال می‌تواند یک حس تازه و دوست داشتنی برای شروع یک روز عالی باشد.

آب مرکبات گیرهای مخروطی، سرهای مختلف کوچک و بزرگ در تناسب با اندازه میوه‌ها دارند؛ در حالی که در مدل‌های دستی محدود به یک انتخاب هستید. شما باید میوه را روی سر مخروطی این دستگاه قرار داده و کمی به سمت پایین فشار وارد کنید. در آب مرکبات گیر اهرمی، از یک اهرم برای آب گیری میوه استفاده می‌شود. در این حالت فشار وارد شده به میوه کمتر از دستگاه‌های مخروطی است و بسیار مناسب افرادی است که ممکن است پس از آب میوه گرفتن دچار دست درد بشوند. این دستگاه‌ها دارای فیلترهایی هستند که هسته و ذرات درشت میوه‌ها را جدا می‌کنند و آب شفاف و زلال به شما تحویل می‌دهند.

یکی از مشکلات مدل‌های دستی در رفتن و ریختن حاصل آب میوه‌ای است که با کلی زحمت آن را گرفته بودید. اما در مدل‌های برقی گنجایش ظرف دستگاه مناسب بوده و در برخی مدل‌ها در هر بار می‌توان تا بیش از یک لیتر هم آب مرکبات را گرفت. همچنین این ظرف قابلیت جدا شدن داشته و نیازی نیست از ظرف جدا برای نگهداری استفاده کنید. از آنجا هم که فشاری به آن وارد نمی‌کنید و همه چیز به صورت برقی-مکانیکی صورت می‌گیرد، مشکلات در رفتن و ریخت و پاش ندارید.

برندهای مختلفی هم در ساخت این وسیله فعالیت دارند که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به بوش، فلر، فیلیپس، مولینکس، کنوود، براون و بایترون اشاره کرد. برندهای ایرانی همچون پارس خزر (Pars Khazar) نیز محصولاتی قابل رقابت با کالاهای خارجی را با قیمت مناسب عرضه می‌کنند.

برخی از دستگاه‌های آب مرکبات گیری دارای چرخش دو طرفه هستند و به صورت بهینه عمل آبگیری را انجام می‌دهند. همچنین این دستگاه‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که تا زمانی که میوه‌ی مورد نظر روی آن قرار نگیرد شروع به کار نمی‌کنند.

به عنوان مثال، در برخی از مدل‌ها، شما ملزم به قرار دادن میوه‌ی نیم شده بر روی قسمت استوانه ایی و فشار دادن آن با اهرم به سمت پایین هستید و پس از جمع شدن میوه در داخل ظرف، موتور داخل آب مرکبات گیری شروع به چرخش می‌کند. درجه‌های روی دستگاه، به شما امکان تنظیم کم ، متوسط ​​و زیاد سرعت چرخش موتور را می دهد.

هر چه سرعت چرخش موتور آب مرکبات گیری بیشتر باشد، بازده آبگیری افزایش می‌یابد و با سرعت بالاتری عمل آبمیوه گیری را برای شما انجام می‌دهد. سرعت چرخش موتور را بر اساس نوع میوه می‌توان تنظیم کرد.

برخی از آب مرکبات گیری‌ها، پالپ را با آب میوه ترکیب می‌کنند، در حالی که برخی دیگر پالپ میوه را به داخل یک محفظه‌ی جداگانه‌ی دیگر انتقال می‌دهند. کنترل پالپ، اغلب یکی از دلایل اصلی انتخاب افراد در خرید آب مرکبات گیری برقی است.

این نوع دستگاه‌ها اغلب در اشکال و اندازه‌های مختلف و تنها برای آبگیری مرکبات عرضه می‌شوند. آب میوه‌های دیگر را می‌توان با استفاده از انواع دیگر آبمیوه گیری‌ها انجام داد.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه آب مرکبات گیری باید بدانید:

در گذشته برای تهیه آب مرکبات از دستگاه های دستی استفاده می‌شد که علاوه بر عملکرد نسبتاً ضعیف، باعث درد مچ دست و بازو هم می‌شد. اما امروزه با استفاده از آب مرکبات گیری، این کار خیلی راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. بدون هیچ مشکلی مدل‌های جدید با قرار دادن نیمی از میوه‌ها روی دستگاه شروع به چرخش می‌کنند و بعضی اوقات با چرخش در دو جهت عمل آب گیری مرکبات بهتر انجام می‌شود.

مخروط بالای آب مرکبات

مخروط بالایی دستگاه باید اندازه مناسبی داشته باشد و به گونه‌ای باشد که بتوان مرکبات ریز و درشت را بتوان با آن آبگیری کرد، در غیر این صورت در فشردن آب پرتقال‌های کوچک یا بعضاً لیمو ترش ریز با مشکل روبرو خواهید شد.

قدرت دستگاه

هرچه قدرت موتور دستگاه بیشتر باشد، روند آبگیری سریع‌تر و آسان‌تر خواهد بود. توان طبیعی این دستگاه‌ها بین 20 تا 40 وات است، اما توجه داشته باشید که قدرت تنها ملاک خرید نیست، قطعاً یک دستگاه 40 وات از یک مارک معتبر عملکرد بهتری از دستگاه 40 وات از یک مارک غیر استاندارد و نامعتبر است.

ظاهر آب مرکبات گیری

شاید تصور کنید که تنها معیار ما در انتخاب و خرید آب مرکبات گیری فقط کارایی و بهره‌وری آن است، اما به یاد داشته باشید که هر وسیله‌ای در آشپزخانه بر زیبایی محیط آشپزخانه تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید بدانید این دستگاه را در آشپزخانه کجا می‎خواهید قرار دهید و آیا با سایر لوازم آشپزخانه همخوانی دارد.

اما در مورد آب مرکبات بد نیست بدانید که اگر از طرح خوبی برخوردار باشد و پارچ زیبایی داشته باشد، به محض دریافت آب مرکبات لازم نیست از پارچ جداگانه استفاده کنید، می‌توانید از همان پارچ خود دستگاه استفاده کنید و آن را برای مهمانان بیاورید.

مدت زمان آبمیوه‌گیری

مدت زمان همه دستگاه‌ها یکسان نیست، بعضی از مدل‌های آب مرکبات گیر کمی کندتر هستند و آب را برای مدت طولانی‌تری تحویل می دهند زیرا تفاله میوه را به شکل مخلوط در آب استخراج می‌کنند.

اگر سرعت دستگاه برای شما مهم است بهتر است هنگام خرید به این ویژگی توجه کنید و دستگاهی تهیه کنید که عملکرد سریع داشته باشد، هرچند توصیه نمی‌کنیم کیفیت دستگاه را فدای سرعت آن کنید.

صافی تنظیم‌شونده

این بخش از دستگاه، آب مرکبات را از گوشت آن جدا می‌کند و همان قسمتی است که آب از آن به درون مخزن یا لیوان می‌ریزد. در برخی از دستگاه‌های برقی، صافی یا فیلتر قابل‌تنظیم است. دستگاه‌های آب مرکبات‌گیری دستی معمولا صافی تنظیم‌شونده ندارند. با تنظیم آن می‌توانید انتخاب کنید که آب مرکبات کاملا صاف و بدون تفاله می‌خواهید یا ترجیح می‌دهید مقداری از گوشت مرکبات در آب آن شناور باشد.

اندازه و وزن دستگاه

از قبل جای دستگاه را در آشپزخانه یا کابینت درنظر بگیرید. البته برای آب مرکبات‌گیری‌های دستی یا فشاری این موضوع اهمیت چندانی ندارد. اگر به دستگاهی بزرگ و سنگین نیاز دارید، یادتان باشد که نمی‌توانید آن را در کابینت بگذارید و هر بار آن را از کابینت به روی میز یا پیشخوان انتقال دهید. زیرا احتمال آسیب‌رسیدن به خودتان یا دستگاه در هنگام جابه‌جایی وجود دارد. بنابراین باید فضایی ثابت را برای آن داشته باشید. اگر واقعا نیاز چندانی به دستگاه بزرگ ندارید، نوع سبک‌تر و کوچک‌تر آن را انتخاب کنید.

حجم مخزن دستگاه

برخی از دستگاه‌ها مخزن آب مرکبات را درون خودشان دارند، اما در برخی دیگر باید زیر خروجی دستگاه لیوان یا پارچ قرار دهید. بسته به نوع دستگاه، این مخزن می‌تواند گنجایش متفاوتی از کمتر از یک لیتر تا چند لیتر داشته باشد و جنس آن می‌تواند پلاستیکی یا استیل باشد. برخی از آنها دارای مخزن مدرج هستند.

شستشوی آسان

تمیزکردن و نگهداری مناسب آب مرکبات‌گیری می‌تواند عمر دستگاه را طولانی‌تر کند. تمیزکردن آب مرکبات‌گیری دستی بسیار راحت است. درباره دستگاه‌های برقی هم، معمولا قطعات این دستگاه‌ها قابل جداشدن هستند و به راحتی می‌توانید آنها را با دست یا ماشین ظرفشویی بشویید.

بااین‌حال برخی دستگاه‌ها هستند که قطعات آنها سازوکاری پیچیده‌تر دارد و تمیزکردن آنها دشوارتر است. سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که به سادگی تمیز شود و وقت و انرژی زیادی از شما نگیرد.

دوام دستگاه

دستگاه‌های برقی، بادوام‌ترین دستگاه از جنس فولاد ضدزنگ با قطعات ارگونومیک است. پایه‌های دستگاه را هم بررسی کنید که بسیار محکم باشند تا به‌دلیل لرزش و ناپایداری پایه‌ها، دستگاه از روی میز یا پیشخوان سقوط نکند.

نکته مهمی که در اینجا باید یادآوری کنیم این است که اگر آب مرکبات‌گیری انتخابی شما قطعات پلاستیکی دارد، بررسی کنید که حتما روی آن عبارت فاقد بیسفنول را ببینید. این ماده شیمیایی که در تولید انواع پلاستیک کاربرد دارد بسیار خطرناک است. هرچند برندهای معتبر معمولا از چنین موادی در محصولاتشان استفاده نمی‌کنند.

قیمت و گارانتی محصول

معمولا دستگاه‌های آب مرکبات‌گیری در قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. مسلما قیمت دستگاه‌های برقی و موتوردار از آب مرکبات‌گیری دستی گران‌تر است، اما در بین هر دسته هم برندهای مقرون‌به‌صرفه‌تری را پیدا خواهید کرد. ویژگی‌های دستگاه از جمله توان بالاتر، تعداد ریمرهای بیشتر، جنس مرغوب‌تر و برند معروف‌تر با قیمت دستگاه ارتباط مستقیم دارند. درباره جنس دستگاه باید گفت در شرایط یکسان، استیل‌ها گران‌تر هستند.

درباره گارانتی دستگاه مرکبات‌گیری سؤال کنید. هرچه قیمت بالاتر باشد گارانتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از سوی دیگر، هرچه گارانتی طولانی‌تر باشد، قیمت دستگاه هم بالاتر است.

جمع‌بندی نهایی

در این راهنمای خرید آب مرکبات گیری سعی کردیم بهترین محصولات را به شما معرفی کنیم. محصولا معرفی شده از برترین و محبوب‌ترین مارک‌های موجود در بازار هستند. این محصولات بیشترین امتیاز را بین خریداران کسب کرده‌اند. کاربران این دستگاه‌های آب مرکبات گیری را به خاطر امکانات و راحتی استفاده آنها پیشنهاد می‌دهند. این دستگاه یک وسیله ضروری از میان لوازم آشپزخانه برای سلامتی شماست.

سوالات مرتبط در رابطه با خرید بهترین آب مرکبات گیری

بهترین مارک آب مرکبات گیری کدام است؟

مارک های مختلفی در تولید آبمیوه گیری مرکبات وجود دارد که مشهورترین آنها بوش ، فلر ، فیلیپس ، مولینکس ، کنوود ، براون و بیترون و از جمله مارک های ایرانی مانند محصولات پارس خزر است که می توانند با کالاها خارجی قابت کنند و با قیمت مناسب تری تهیه کنید.

توان آب مرکبات‌گیری برقی چقدر باشد؟

اگر آب مرکبات‌گیری برقی را ترجیح می‌دهید، در هنگام خرید به توان دستگاه (وات) توجه داشته باشید. توان آب مرکبات‌گیری معمولی از 20 تا 40 وات متغیر است. توان موتور آب مرکبات‌گیری می‌تواند عامل تعیین‌کننده در میزان سروصدای دستگاه باشد و هرچه توان بالاتر باشد صدای بیشتری هم تولید می‌کند.

آب مرکبات‌گیری برقی بهتر است یا نوع دستی؟

هر نوع آب مرکبات‌گیری مزایا و معایب خودش را دارد. گاهی یک دستگاه ساده و دستیِ قابل‌حمل، ممکن است بیشتر به کارتان بیاید تا یک دستگاه برقی بزرگ و سنگین.

آیا از آب مرکبات‌گیری برای میوه‌های دیگر هم می‌توانم استفاده کنم؟


ریمرهای دستگاه آب مرکبات‌گیری مخصوص مرکبات مانند پرتقال، لیمو یا گریپ فروت هستند. به‌این‌دلیل که پوسته ضخیم این میو‌ه‌ها به شکلی است که دستگاه به‌راحتی می‌تواند آن را فشرده کند یا درون آن را بتراشد. برای میوه‌های دیگر باید آبمیوه‌گیری استفاده کنید.

حال در ادامه به معرفی 24 تا از بهترین آب مرکبات گیری ایرانی و خارجی از برندهای معروف را با قیمت مناسب بررسی می‌کنیم.

3.6/5 - (27 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا