۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
بازی فکری و آموزشی

اسباب بازی فکری و آموزشی کودک

اسباب بازی فکری و آموزشی کودکان +مناسب‌ترین اسباب بازی فکری

استفاده از اسباب بازی فکری و آموزشی کودکان باعث می‌شود تا ذهن کودکان درگیر حل مسائل مختلف در یک بازی شده و در نتیجه خلاقیت کودک به مرور زمان افزایش پیدا کند. همانطور که می‌دانید استفاده از اسباب بازی‌های گوناگون باعث می‌شود تا یادگیری کودکان افزایش پیدا کرده و در نتیجه در آینده به لطف همین بازی‌های کودکانه به یک فرد موفق تبدیل شوند.

در این بین بازی‌های فکری و آموزشی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند که در این پست به معرفی مناسب‌ترین اسباب بازی فکری و آموزشی برای کودکان خواهیم پرداخت.

مناسب‌ترین اسباب بازی فکری و آموزشی کودکان

همانطور که از نام بازی‌های فکری مشخص است برای افزایش یادگیری و مهارت کودک مناسب هستند. سیستم و رویکردی که هر نوع بازی فکری در پیش دارد برای حل مسایل به روش سرگرم کردن کودک است، هر چه کودک با بازی‌های فکری مختلف‌تری مشغول باشد، ناخودآگاه در سایر اسباب بازی‌های فکری که تجربه به دست آورده است برای حل مسائل در لوازم بازی دیگر بهره خواهد برد. در ادامه به معرفی برخی از این‌ها می‌پردازیم.

 Warrior EQY503

روبیک کیو آی وای آی مدل Warrior EQY503 همراه با پایه روبیک زودبوک

این مکعب روبیک یکی از سریعترین روبیک های موجود در بازار میباشد . چرخش روبیک کیوآی وای آی مدل 503 بسیار نرم و روان میباشد. این روبیک در بسته بندی اورجینال ارائه میگردد حتما به عکس بسته موجود توجه فرمایید.روبیک فوق در مسابقات جهانی روبیک مورد استفاده قرار میگیررد .رکورد این روبیک دردستان mate valla با 4.74 ثانیه میباشد .رنگ روبیک ثابت و خودرنگ می‌باشد. اهداف آموزشی :

  • تقویت هوش و حافظه
  • هماهنگی چشم با دست
  • تقویت انگشتان دست
  • تمرکز حواس
ابعاد60x60x60 میلی‌متر
وزن81 گرم
سبک بازیبازی معمایی, تست هوش, بازی فکری
رده سنیکودک, نوجوان, بزرگسال
محتویات بستهروبیک 3 × 3 کیو آی همراه با پایه روبیک زودبوک و برگه راهنمای روبیک
بازی فکری UNO عود مدل 54 کارتی

بازی فکری UNO عود مدل 54 کارتی

بازی UNO نوعی بازی کارتی دو تا ده نفره می‌باشد که از محبوبیت خاصی در سراسر دنیا برخوردار است. اونـو یـک بازی بسیار سرگرم‌کننده و هیجان‌انگیز برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه است و می‌توان با آن ساعت‌ها به بازی و سرگرمی پرداخت. UNO یک واژه اسپانیایی به معنی یک است. این مجصول، شامل 54کارت است.

قانون کلی، اصلی و ساده‌ی بازی این است: هرکس که زودتر کارت‌هایش تمامشود، برنده بازی محسوب می‌شود. اما روال بازی به این صورت است: نخست به هر بازیکن یک کارت داده می‌شود. بازیکنی که بالاترین کارت را داشته باشد، بازی از او شروع می‌شود. سپس کارت‌ها جمع شده و به بانک برمی‌گردد. به هر بازیکن 7 کارت داده می‌شود. یک کارت نیز وسط قرار داده می‌شود. بازیکنان باید یا کارتی همرنگ بگذارند یا کارتی هم‌عدد یا هم‌عمل. اگر کارت نداشته باشند، می‌توانند یک کارت از بانک برداشته تـا همرنگ، هم‌عمل و هم‌عدد کارت وسط بیاید.

اگر باز هم کارت منطبق بر کارت وسط نبود، نوبت نفر بعدی می‌شود.در انتها وقتی فرد اونو می‌شود، افراد دیگر کارت‌های باقی مانده خود را نشان می‌دهند. هر کارت عدد امتیازی خاص خود را دارد که به شرح زیر است: – کارت‌های عددی: به اندازه عددی که دارند – کارت‌های غیرعددی (4+، 2+، پرش، انتخاب رنگ و…): هر کدام 20 امتیاز امتیاز تمام کارتهای باقی مانده در دست دیگران را جمع زده و به حساب فرد «اونو» شده اضافه می‌شود. در پایان چند دور بازی کردن کسی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده است.

ابعاد40×50×10 میلی‌متر
وزن100 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی فکری , بازی معمایی
رده سنیبزرگسال , نوجوان
محتویات بسته54 کارت بازی
بازی آموزشی بلز مدل بلز رها 2 اکتاو

بازی آموزشی بلز مدل بلز رها 2 اکتاو

ابعاد460*150 میلی‌متر
وزن1052 گرم
سبک بازیآلات موسیقی
رده سنیخردسال
محتویات بسته 2 عدد دسته
بازی جنگا مدل 66 قطعه

بازی جنگا مدل 66 قطعه

بازی جنگا با وجود بازی‌های جذاب کامپیوتری بازهم جذابیت خود را در طی سال‌ها حفظ کرده است. این بازی را می‌توان در مهمانی‌ها یا در یک جمع خانوادگی انجام داد و جوی پرهیجان آفرید. بازی فکری جنگا مدل 66 دارای 66 عدد بلوک چوبی بوده که برای کودکان بالای 3 سال تا بزرگ‌سالان طراحی‌ شده است.

این بازی کمتر از یک ساعت وقت شما را می‌گیرد و تعداد بازیکنان آن بالای 2 نفر است. بلوک‌های 7.5سانتی در بسته‌ای به ابعاد 27 × 8 × 8 سانتی‌متر قرار گرفته‌اند. جنگا در افزایش تمرکز و مهارت بسیار مؤثر است و هوش اکتسابی بازیکنان را به‌تدریج افزایش می‌دهد.

ابعاد280 × 80 × 80 میلی‌متر
وزن500 گرم
هدف بازیافزایش تمرکز حواس
رده سنیخردسال , کودک , نوجوان , بزرگسال
محتویات بسته 66 قطعه ام دی اف
بازی فکری علی کوچولو مدل واکنش

بازی فکری علی کوچولو مدل واکنش

واکنش دارای 2 روش بازی می باشد: 1- بازی با مهره های همرنگ: هر طرف زمین 5 مهره قرمز رنگ قرار می گیرد. هدف بازی رساندن تمام مهره ها به زمین بازی طرف مقابل است. در طول بازی باید از یک دست و یک انگشت استفاده شود و با استفاده از کش لاستیکی مهره ها را از داخل شیار وسط صفحه با دقت و سرعت به زمین مقابل پرتاب شوند.

اگر مهره ای از فضایی به غیر از شیار وسط به داخل زمین حریف وارد شود و یا به بیرون پرتاب شود آن مهره باید به زمین بازیکن خطاکار بازگردد. 2- بازی با مهره های غیر همرنگ: یک طرف زمین بازی 5 مهره آبی و طرف دیگر 5 مهره قرمز قرار می گیرد. در این روش بازیکن تلاش می کند فقط مهره های همرنگ خود را به زمین حریف انتقال دهد و با مهره های حریف کاری ندارد.

ابعاد350×250×50 میلی‌متر
وزن300 گرم
سبک بازیبازی تخته‌ای
رده سنی کودک, نوجوان, بزرگسال
محتویات بسته15 مهره پلاستیکی، کیسه نگهدارنده مهره ها، صفحه چوبی بازی، 2 عدد کش اضافه

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129

بازی فکری مونوپولی مدل دبلیو Az129
ابعاد500*270*40 میلی‌متر
وزن600 گرم
سبک بازیبازی فکری
رده سنینوجوان
تعداد بازیکن2 نفر
مدت زمان بازیبیش از یک ساعت
محتویات بستهصفحه بازی ، کارت و ملزومات بازی مونوپولی

بازی فکری فکرآوران مدل روپولی فانتزی

بازی فکری فکرآوران مدل روپولی فانتزی

ابعاد35.8 × 24.8 × 3.1 میلی‌متر
وزن600 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی فکری
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
محتویات بستهیک صفحه بازی تمام رنگی
کارت‌های بازی
مهره‌ها و تاس
یک لوح فشرده

بازی فکری فکرآوران مدل عمو پولدار

بازی فکری فکرآوران مدل عمو پولدار
ابعاد500 × 325 × 5 میلی‌متر
وزن400 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی فکری
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن4 نفر
مدت زمان بازیبیش از یک ساعت
اهداف اموزشیافزایش قدرت تصمیم گیری
افزایش تمرکز
افزایش اطلاعات تجاری و اقتصادی
آموزش ابتدایی علم اقتصاد
افزایش مهارت و هوش

بازی فکری هیجانی هوپا مدل کاپوچین

بازی فکری هیجانی هوپا مدل کاپوچین

فنجان‌های رنگ و وارنگ «بازی فکری هوپا مدل کاپوچین» همه‌ی آن چیزی است که برای ساختن یک دنیای شاد و خیال‌انگیز لازم دارید. فقط باید سریع باشید و با رنگ‌هایی که در اختیار دارید، تصاویر درون کارت‌های بازی را از نو بسازید. هر چند پیروزی در دنیای «کاپوچین» آن‌قدرها هم ساده نیست. زنگ پیروزی فقط برای تیزترین چشم‌ها و سریع‌ترین دست‌ها به صدا در می‌آید.

همچنین این بازی را می‌توانید در سه سطح سختی ساده، متوسط و پیچیده بازی کنید. «کاپوچین» یک بازی سرعتی است. چون باید قبل از بقیه با لیوانک‌هایی که در دست دارید ترکیب مناسبی بسازید و زنگ را به صدا دربیاورید. در عین حال ابن یک بازی تمرکزی است. چون باید دقت کنید که ترکیبی که با لیوان‌ها می‌سازید مشابه ترکیبی باشد که روی کارت موجود است.

این بازی از جنس بازی‌های هم‌زمان است. یعنی بازیکنان در آن قرار نیست تا منتظر نوبت خودشان باشند، بلکه همه هم‌زمان شروع به چیدن لیوان‌ها روی هم، با نهایت سرعت و دقت می‌کنند. بازی «کاپوچین» بر اساس طرح یک بازی جذاب خانوادگی به نام Speed Cups ساخته شده است. این بازی که در سال 2013 توسط Haim Shafir طراحی شده، به مرور به یکی از بازی‌های جذاب و سرگرم‌کننده برای سنین مختلف تبدیل شده است.

از زمان انتشار بازی تا کنون نسخه‌های مختلف و بسته‌های افزایشی متنوعی برای Speed Cups منتشر شده است. هوپا با طراحی تصاویر و روش‌هایی جدید در چیدن کارت‌ها سعی داشته تا چالش‌های تازه‌ای به بازی اضافه کند تا بازیکنان لذت بیشتری از آن ببرند.

ابعاد240 × 240 × 55 میلی‌متر
وزن570 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی فکری , بازی حافظه
رده سنیبزرگسال , خردسال , کودک , نوجوان
تعداد بازیکن4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
اهداف آموزشیتقویت مهارت سرعت عمل
تقویت مهارت ارتباطی
تقویت تمرکز

بازی فکری هوپا مدل پایاپای

بازی فکری هوپا مدل پایاپای

در این بازی پر هیجان بازیکنان در نقش تاجران یک بازار شلوغ، به داد و ستد کالاهایشان با یکدیگر مشغول هستند. بازیکنان به شکل هم‌زمان و سرعتی و با تعویض کارت‌هایشان به شکل پایاپای (کارت در برابر کارت) با یکدیگر، تلاش می‌کنند تا تمام کارت‌های یک کالا را در دست خود جمع‌آوری نمایند. بازیکنان بدون در نظرگیری نوبت و به شکل هم‌زمان کارت‌هایی از دست خود را جدا کرده و تعداد آن‌را اعلام می‌نمایند.

بازیکن، این عمل را تا زمانی‌که بازیکن دیگری حاضر به تعویض همان تعداد کارت از دست خودش با او شود، ادامه می‌دهد. زمانی‌که یکی از بازیکنان بتواند تمام کارت‌های دست خود را از یک کالا جور کند، باید به سرعت زنگ بازی را به صدا درآورد و در این صورت برنده آن دست بازی است و امتیاز مربوط به کالای مورد نظر را دریافت می‌کند.

بازی پایاپای، یک بازی پرانرژی و بسیار هیجان انگیز و مناسب برای دورهمی و مهمانی است. در کنار روش اصلی بازی، پایاپای را می‌توان به روش پیشرفته نیز بازی کرد که با دو کارت شخصیت داروغه و امین‌التجار، جذابیت و سختی بیشتری نیز پیدا می‌کند. هرکدام از کالاهای بازی ارزش مخصوص خود را دارا هستند (به طور مثال فرش از انار گران‌بهاتر است).

در نتیجه این امر، انتخاب و تصمیم‌گیری کالای هدف در بازی بسیار حساس است و در مقاطعی بازیکنان مجبور می‌شوند تا کالای هدف خود را در میانه بازی تغییر داده تا بتوانند سریع‌تر به نتیجه برسند.

ابعاد262×262×67 میلی‌متر
وزن470 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی حافظه , بازی فکری
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
اهداف آموزشیتقویت حافظه
تقویت مهارت ارتباطی
آشنایی با کار گروهی

بازی فکری هوپا مدل استوژیت

بازی فکری هوپا مدل استوژیت

به دنیای پُر رمز و راز سرزمین رؤیایی استوژیت خوش آمدید! سرزمین نقش و نگارهای سحرآمیز…در این‌جا، کارت‌هایی با تصاویری عمیق، الهام‌بخش و مسحورکننده، به طرز جذاب و شگفت‌انگیزی توانایی تفکر خلاقانه و قدرت شهود شما را می‌آزمایند. برای موفقیت در این بازی باید از استعداد، قدرت تخیل و ذهن‌خوانی، و تجربیات پیشین خود به گونه‌ای متفاوت بهره ببرید.

کلمات، داستان‌ها، نمادها، اسطوره‌ها، شعر و موسیقی را ترکیب کنید تا راز پنهان تصاویر آشکار شوند…بازی Stogite در سال 2014 در انستیتو پژوهش و طراحی Houpaa و بر اساس ایده‌هایی از Mark Alan Osterhaus، Matthew Kirby و Jean-Louis Roubira طراحی گردیده است. این بازی، آخرین نسخه‌ی مستقیمِ توسعه و بهبودیافته از نسل بازی کارتی پرطرفدار Dixit است که در سال 2008 توسط Jean-Louis Roubira طراح فرانسوی برای شرکت Libellud فرانسه طراحی گردید.

ایده‌ی اولیه‌ی بازی Dixit سرچشمه گرفته و تقریباً هم‌رده با بازیApples to Apples می‌باشد که در سال 1999 توسط شرکت آمریکایی Out of the Box Publishing ارائه گردیده بود. با توجه به استقبال بسیار گسترده‌ی بازی‌دوستان در سراسر جهان، نسخه‌های تکمیلی بازی دیکسیت (مانند Dixit2، Dixit Journey، Dixit Quest، Dixit3 و Dixit4) به سرعت توسط شرکت Libellud و شرکت Asmodee آمریکا تولید گردید. نسخه‌ی Dixit Odyssey، نسخه‌ی جالبتری از این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین بود که در سال 2011 توسط شرکت Libellud طراحی و ارائه شد.

ویژگی مشترک نسخه‌ی Stogite و تمامی نسخه‌های پیشین، استفاده‌ی خلاقانه از قدرت تخیل و به چالش کشیدن مهارت‌های کلامی افراد برای توصیف هوشمندانه و سهل و ممتنع تصاویر می‌باشد. با این تفاوت چشمگیر که در نسخه‌ی استوژیت، علاوه بر ارائه‌ی روش‌های متنوع‌تر بازی (از جمله روش بازی دو نفره)، تصویرسازی کاملاً اختصاصی و خلاقانه‌ از مفاهیم و مضامین چندلایه منجر به افزایش جذابیت بازی و تقویت دوچندان خلاقیت‌های توصیفی بازیکنان گردیده است.

ابعاد300 * 300 * 70 میلی‌متر
وزن700 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی معمایی , بازی فکری
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
اهداف آموزشیپرورش خلاقیت
پرورش مهارت های زبانی-کلامی
مهارت های ارتباطی
اطلاعات عمومی

بازی فکری بازی پارک مدل فلافل

بازی فکری بازی پارک مدل فلافل

هوس یک غذای ساده و خوشمزه و پر مخلفات کرده اید؟ یک ساندویچ فلافل با کلم و ترشی؟ یا سموسه و سیب زمینی سرخ کرده با سس فراوان ؟ انتخاب سخت است؟ همه شان را با هم میخواهید؟ پس به بازی فلافل خوش آمدید . شما در این بازی در هر دور با منویی جذاب پذیرایی میشوید. هر باز از ترکیب فلافل و مخلفاتش باید لغمه ای بردارید و باقی را بهبغل دستیتان بدهید . اما مراقب لقمه هایی که به دوستانتان میدهید باشید . دوستانتان ممکن است با همین لقمه ها امتیاز ها را از شما بربایند.

ابعاد220x170x50 میلی‌متر
وزن400 گرم
سبک بازیبازی کارتی
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن2 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
سایر توضیحاتمناسب 7 تا 99 سال
تعداد بازیکن 2 تا 5 نفر
مدت زمان هر دور بازی 20 دقیقه
کیفیت کارتهای بسیار بالا

بازی فکری هوپا مدل رام و دیس

بازی فکری هوپا مدل رام و دیس

خورشید غروب کرده و مزرعه را سکوت و آرامش فرا گرفته است… ولی این فقط آرامش قبل از طوفان است!! در مزرعه همه منتظر هستند: سگ‌های نگهبان، گله‌ی گوسفندها و گرگ‌های شکارچی… همه منتظر یک جشن شبانه‌ی دیگر! اگر می‌خواهید برنده شوید و صبح با گوسفندهای بیشتری به خانه برگردید، باید هم شکارچی باهوشی باشید، هم نگهبان هوشیاری!! پس حافظه و توانایی پیش‌بینی خود را به کار بیندازید و یک بازی هیجان‌انگیز، پر از خنده و خلاقیت را تجربه کنید.

بازی Ramodis در سال 2014 در انستیتو پژوهش و طراحی Houpaa و بر اساس ایده‌ای از Kevin G. Nunn طراحی گردیده است. این بازی، نسخه‌ی پیشرفته و توسعه‌یافته‌ی بازی Nobody but us Chickens است که در سال 2003 توسط این طراح آمریکایی برای شرکت کانادایی Z-Man Games طراحی گردیده است. ویژگی بارز این بازی‌ها استفاده از سرگرمی و تفریح به منظور به‌کارگیری بخش‌های گوناگون مغز در رابطه با به قدرت ذهن‌خوانی و پیش‌بینی می‌باشد.

در هر دو نسخه‌ی بازی، بازیکنان برای بازی کردن کارت‌هایشان در زمان صحیح، نیاز به ذهن‌خوانی، تصمیم‌گیری سریع و پیش‌بینی حرکت حریفان خود را دارند، همچنین بازیکنان با در نظر گرفتن و به خاطرسپاری کارت‌های بازی شده‌ی دیگر بازیکنان حرکت‌های بعدی حریفان خود را حدس می‌زنند، بنابراین حافظه نیز در این بازی تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

با این تفاوت که نسخه‌ی Ramodis، با تنوع بیشتر روش‌های بازی و افزایش جذابیت نسبت به نسخه‌ی پیشین جذابیتی دوچندان یافته است و به ابزاری هیجان‌‌انگیز برای تقویت مهارت‌های ذهنی و افزایش خلاقیت بازیکنان تبدیل گردیده است.

ابعاد262×262×67 میلی‌متر
وزن270 گرم
سبک بازیبازی کارتی , بازی معمایی , بازی حافظه , بازی فکری
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
محتویات بسته54 کارت تصویر
2 کارت قدرت
نشان های امتیاز دهی
دفترچه‌ی قوانین بازی

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا