۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
ابزار غیربرقیلوازم جانبی خودرو

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

خرید جعبه ابزار کامل خانگی

اگر حس تعمیراتی داشته باشید و منتظر بهانه‌ای باشید که یک کار فنی انجام دهید، داشتن جعبه ابزار خانگی برای نظم دادن و قرار دادن انواع ابزاری مثل آچار، پیچ گوشتی، انبردست و… یکی از لوازم ضروری است. کارهای فنی طوری هستند که نمی‌شود از هر چیزی برای تعمیر آنها استفاده کرد. به عنوان نمونه باز کردن یک پیچ با آچار مخصوص خود نسبت به انبرقفلی انتخاب صحیح‌تری است تا در رفتن موجب خوردگی و خرابی مهره نشود.

تا پیش از این جعبه‌های ابزار همانطور که ار نامشان مشخص است صرفاً یک باکس برای نگهداری آچار و ابزار تعمیرات بودند. اما بعد از مدتی شرکت‌های تولید کننده به فکر افتادند تا محصولات متنوع خود را در قالب یک جعبه ابزار و نظم بهتر تولید و روانه بازار کنند.

از همین رو در ادامه قصد داریم به بررسی 7 مدل از بهترین جعبه ابزارهای خانگی و تخصصی پرداخته و آنها را به شما معرفی کنیم که می‌توانید بر اساس شغل و تخصص فنی که دارید خرداری نمایید.

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی

جعبه ابزارها انواع مختلفی دارند. برخی استفاده عمومی داشته و برای هر کسی مناسب هستند؛ اما برخی دیگر دارای ابزار تخصصی هستند که برای هر کاری مناسب نیست و افرادی با حرفه خاص مشتری آنها هستند.

 • جعبه ابزار خانگی: دارای مجموعه‌ای از اقلام ضروری برای انجام کارهای فنی خانه است. به عنوان مثال زدن میخ به دیوار، عوض کردن لامپ و کارهای برقی مختصر و یا بررسی شیر آلات همگی فعالیت های فنی هستند که به راحتی می‌توان با داشتن جعبه ابزار خانگی انجام داد.
 • جعبه ابزار خودرو: همانطور که از نامش مشخص است انتظار می‌رود که ابزار مورد نیاز برای تعمیرات خودرو را در ان پیدا کنید. به عنوان نمونه لوازم ضروری برای پنچرگیری که تیغ نمونه‌ای از آن است. یا ابزارهایی مانند پیچ گوشتی و انبردست که برای تعمیر کردن سریع جاهایی از خودرو که دسترسی به تعمیرگاه ندارید.
 • جعبه ابزار حرفه‌ای و تخصصی: همان طور که از نام این مدل مشخص است، بسیار کامل بوده و برای مصارف تخصصی کاربرد دارد. این جعبه‌ها معمولاً شامل لوازمی مانند دریل، انبر، آچارهای کامل و برخی ابزارهای همه‌کاره می‌باشند. البته نکته قابل توجه آشنایی فرد برای استفاده از هر کدام از این ابزارهاست.

جعبه ابزارها در مدل‌های فلزی و پلاستیکی در بازار وجود دارند. بهتر است در هنگام خرید نوع فلزی را انتخاب کنید که استحکام بیشتری دارد. ممکن است وزن زیادتر آن کمی اذیتتان کند، اما استفاده از جعبه ابزار پلاستیکی با ابزاری که درون خود دارد، به خودی خود می‌تواند موجب شکستگی شود.

خرید بهترین ابزار جی تی تی

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • ابعاد کیف و کاور ۲۵ × ۲۲.۵ × ۴۹ سانتی‌متر
 • وزن ۱۲۰۰۰ گرم
 • تعداد ۱۲۷
 • شامل: کیف ابزار، انبردست، آچار فرانسه، چکش، سری پیچ‌گوشتی، آچار یکسر تخت یکسر رینگی، سری بکس، دسته جغجغه‌ای، انبر کلاغی، انبر دم باریک، متر، کاتر، تراز، آچار آلن، چراغ قوه، سوهان

به همراه داشتن ابزار تخصص برای هر کاری می‌تواند از الزامات انجام آن فعالیت باشد. به طور مثال افرادی که در تعمیرگاه یا برقکاری مشغول هستند، بهتر می‌دانند که اگر ابزار آن‌ها کامل باشد از دقت عمل و سرعت بالایی در فعالیت خود بهره‌مند خواهند شد.

مجموعه 127 عددی ابزار جی تی تی مدل C127MAA دارای تعداد زیادی ابزار دستی است که تقریبا برای تمام کارهای فنی مناسب خواهد بود. انبر، پیچ گوشتی، آچار یکسر تخت و یکسر رینگی، پنس، اره و سایر لوازمی که در این مجموعه قرار دارد همگی در کنار هم برای استفاده در مشاغل فنی کاربرد زیادی دارند.

به طور شک هیچ تعمیرکاری نیست که از پیچ گوشتی یا انبر دست استفاده نکند؛ از طرف دیگر برای انجام برق‌کاری، نیاز به ابزار دستی با تنوع بالایی داریم. یکی از مزیت‌‌های ابزار جی تی تی مدل C127MAA قابلیت حمل آسان خواهد بود. این مجموعه ابزار دارای کیف با چندین طبقه است یعنی هر ابزار در جای مخصوص به خود در کیف قرار دارد. از این رو دسته‌بندی مناسب و منظمی خواهیم داشت.

مجموعه 187 عددی ابزار کروم وانادیوم

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن ۱۲۰۰۰ گرم
 • تعداد ۱۸۷
 • شامل آچار آلن، آچار تخت، آچار فرانسه، انبر دم باریک، انبر سیم‌چین، انبر کلاغی، انبردست، پیچ گوشتی، تراز، تیغ، کاتر، چسب، چکش، دسته جغجغه‌ای، رولپلاک، فازمتر، قیچی، کیف ابزار، لقلقه، متر

خرید بهترین مجموعه 85 عددی ابزار پروفشنال تولز

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۱۱۳۰۰ گرم
 • تعداد: ۸۵
 • شامل: آچار آلن، آچار بکس، آچار تخت، آچار رینگی، آچار یکسر تخت یکسر رینگی، انبر دم باریک، انبردست، پیچ گوشتی، دسته جغجغه‌ای، سری بکس، کاتر، کیف ابزار

این مجموعه 85 پارچه‌ای بسیار نفیس و باکیفیت از برند خوش‌نام PROFESSIONAL-TOOLS به همراه یک جعبه ابزار فلزی مستحکم و مقاوم عرضه می‌شود که برخلاف جعبه‌های پلاستیکی و یا کیف‌های پارچه‌ای عرضه‌شده برای بسیاری از مجموعه‌های ابزار، دارای عمری طولانی بوده و سالیان سال می‌توانید ابزارهای خود را در این جعبه قرار دهید.

این جعبه‌ دارای سه طبقه بوده و با مکانیزم پلکانی از وسط باز می‌شود. دسته‌های دوگانه این جعبه نیز از فلز ساخته شده . این مجموعه از لحاظ تنوع گونه شامل 4 قسمت اصلی است.

مجموعه 51 عددی ابزار دینگشی

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن: ۴۰۰۰ گرم
 • تعداد: ۵۱
 • شامل: آچار آلن، آچار یکسر تخت یکسر رینگی، انبر کلاغی، انبردست، پیچ گوشتی، چکش، دسته جغجغه‌ای، سری بکس، کمکی بکس

مجموعه 165 عددی ابزار ورک پرو

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن ۳۲۰۰ گرم
 • تعداد ۱۶۵
 • شامل: آچار آلن، آچار بکس، آچار تخت، آچار فرانسه، انبر دم باریک، پیچ، چکش، رولپلاک، سری پیچ‌گوشتی، کیف ابزار، میخ

مجموعه ابزار 165 عددی ورک پرو کد W009042 یک مجموعه عالی ابزار برای کارهای حرفه ای است که هر کسی در خانه، محل کار و یا خودرو به آن نیاز دارد، اگر در کار تعمیرات خودرو هستید این مجموعه ابزار دقیقا مناسب شما است

خرید جعبه ابزار باس

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن ۳.۸ کیلوگرم
 • تعداد ۴۸
 • شامل: انبر،دم باریک، انبردست، پیچ، پیچ گوشتی، تیغ، کاتر، چسب، چکش، دریل، رولپلاک،متر، مته

خرید ابزار توتال

بهترین جعبه ابزار خانگی و تخصصی با قیمت مناسب

بررسی قیمت و مشاهده محصول

 • وزن ۳۸۰۰ گرم
 • تعداد ۱۲۷
 • شامل: آچار فرانسه، انبردست، باتری شارژی، پیچ، پیچ گوشتی، چکش، دریل، رولپلاک، سری بکس، فازمتر، کاتر، متر مته

چرا باید در منزل جعبه ابزار داشته باشیم؟

گاهی وقت‌ها تعمیرات خانه آن‌قدر جزئی هستند که اگر زنگ بزنید تعمیرکار بیاید شاید خودش خنده‌اش بگیرد که چطور خودتان نتوانستید آن را رفع‌ورجوع کنید. برای مثال، اگر لولای در یا پیچ دستگیره آن شل شود واقعا تعمیرکار خبر می‌کنید؟ اگر یک پیچ‌گوشتی در منزل داشتید خودتان سفتش نمی‌کردید؟

 1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

بسیاری از تعمیرات در منزل کاملا جزئی هستند. اگر تعمیرکار بیاید در کمترین حالت بابت زمانی که گذاشته است و به منزل آمده است از شما دستمزد خواهد گرفت و البته حق دارد. بنابراین داشتن یک جعبه ابزار خانگی می‌تواند به شما در محکم‌کردن لولای در، تعویض قفل خراب، تعویض واشر شیر آب ظرفشویی و نظایر آنها کمک کند. شاید هزینه اولیه جعبه ابزار زیاد به نظر برسد ولی در آینده پول زیادی را پس‌انداز خواهید کرد.

 1. شرایط اضطراری

گاهی اوقات مشکلی در منزل پیش می‌آید که نیاز به رسیدگی فوری دارد. برای مثال اگر لوله‌ای بشکند تا زمانی‌که تعمیرکار برسد خانه را آب برداشته است. فکر کنید اگر زمانی لولای کابینت شل شود، می‌خواهید همان‌طور آویزان بماند تا کسی بیاید آن را درست کند؟ این کارها بسیار ساده هستند و اگر ابزار لازم را داشته باشید می‌توانید خودتان انجامش دهید. حداقل می‌توانید یک‌سری اقدامات ضروری را انجام دهید تا تعمیرکار سر برسد و مشکل ده‌برابر نشود.

روش‌های مراقبت و نگهداری از جعبه ابزار

این وسیله اگر چه ساختاری سخت دارد و طوری ساخته شده اند که دوام و مقاومت بالایی دارند اما به این معنا نیست که آنها غیر قابل تخری هستند. هر وسیله ای نیاز به مراقب و نگهداری دار تا دوام و طول عمر بالایی داشته یاشد لذا در این مقاله بر آن شدیم تا راهکارها و روش های مراقبت و نگهداری از جعبه ابزار را برایتان شرح دهیم.

 • در جایی خشک نگه دارید. حتی اگر باکس شما از پلاستیک ساخته شده و ضد آب است، نباید به راحتی آن را در معرض رطوبت قرار دهید. با گذشت زمان، مقداری رطوبت در آن فرو می رود و وسایل داخل را فاسد می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، آن را در جایی خشک و ترجیحاً آن را از کف زمین جدا کنید.
 • هر هفته یک بار آن را تمیز و گرد و غبارهای موجود در آن را بزدایید. برای این کار می توانید با پاک کردن تمام سطوح با استفاده از یک دستمال مرطوب، آن را تمیز نموده و سپس بگذارید قبل از قرار دادن وسایلتان به طور کامل خشک شود.
 • هر دو ماه یا یکبار از آب صابون استفاده کنید. برای اینکه باکس پلاستیکی تان مثل روز اول بدرخشد، باید هر دو ماه یک بار آن را شستشو دهید. چیز خاصی نیست. شما فقط کافی است کمی آب صابون و یک برس نرم یا اسفنج داشته باشید تا از شر همه کثیفی ها و باقیمانده های روغن درون آن خلاص شوید. بعد از تمیز کردن و شست وشو، بگذارید کاملاً خشک شود.
 • به طور مرتب لولاها، بندها و چرخ ها را روغن کاری کنید. این کار سبب می شود تا چرخ هایی که چرخ هایی که به طور ناگهانی از کار افتاده اند، به راحتی شروع به کار کردن نمایند. قبل از اینکه روغن کاری کنید، لولاها و بندها را با دستمال کاغذی کملا تمیز نمایید
 • ابزارآلات خود را نیز تمیز کنید. تمیز کردن باکس شما بی فایده است اگر آن را با لوازم کثیف پر کنید. در حالی که منتظر خشک شدن باکستان هستید، تمام ابزارهای دستی خود را جمع کرده و با یک پارچه نرم پاک کنید. سپس یک سطل را با آب گرم پر کرده و مقدار توصیه شده پاک کننده عمومی مانند Pine-Sol یا Lestoil را در آن قرار دهید و وسایلتان را درون آن بریزید و بگذارید حداقل نیم ساعت خیس بخورند.
 • بعد از خیساندن وسایل، یک برس سیمی بردارید و همه آنها را پاک کنید. پس از تمیز کردن و قبل از قرار دادن مجدد آنها، وسایل را به درستی خشک کنید.

ضروری ترین ابزارهای جعبه ابزار

ضروری ترین ابزارها، شامل وسایل و تجهیزارتی است که نیاز یک کاربر را در مواقع ضروری و اضطراری برطرف نماید. در این نوشته لیستی از این وسایل برایتان ارائه می دهیم تا با استناد به آن بتوانید باکستان را تکمیل کنید.

دریل

این وسیله انواع و مدل های مختلفی دارد که که متناسب با نیازتان باید آن را انتخاب نمایید. دریل های شارژی و برقی موجود در بازار هر کدام در شرایط مختلف کاری مورد استفاده قرار می گیرند. اگر مرتب از دریل برای سوراخ کاری و بستن پیچ ها استفاده می کنید، یک دریل شارژی ۱۲ ولتی برای انجام کارهای ساده و آسان مناسب بوده و نوع ۱۸ ولتی مناسب برای انجام هر کاری می باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر زیاد از دریل استفاده می کنید بهتر است یک دریل برقی انتخاب کنید که طول کابل آن بلند باشد.

پیچ‌گوشتی‌

به همراه داشتن پیچگوشتی چه برای کاربران حرفه ای و چه برای غیر حرفه ای ضروری می باشد. چرا که از آن برای در کارهای خانگی، در تعمیرات، در کارهای الکتریکی جهت پیچاندن انواع پیچ و محکم کردن قطعات و یا باز کردن پیچ و جدا کردن آن از قطعه کار استفاده می کنند اما نکته قابل توجه این است که اگر گنجایش زیادی ندارید، می توانید یک پیچ گوشتی با امکان تعویض سری آن تهیه نمایید.

انبر

برای محکم نگه داشتن اشیا حتما به این وسیله احتیاج پیدا خواهید کرد. البته خم کردن و فشردن اشیا نیز از این وسیله استفاده می شود که به آن گاز انبر گفته می شود. انبردست ۷ اینچ ٬دم باریک ۸ اینچی و انبر کلاغی ۱۰ اینچی و انبر قفلی را حتما خریداری نمایید.

چکش

برای وارد کردن ضربه به میخ، جا انداختن قطعات در ماشینها و شکستن اشیا به این وسیله احتیاج پیدا خواهید کرد. در بیشتر کار ها و تعمیرات خانگی به چکش میخ کش ۴۵۰ گرمی احتیاج می شود. اگر یک بار از این وسیله استفاده کنید قطعا متوجه ضرورت وجود آن خواهید شد.

تراز

جهت تشخیص افقی یا عمودی بودن سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله نجارها، سنگ‌تراشان، بناها، نقشه‌بردارها، عکاسان و فیلمبرداران استفاده می کنند. از خرید این وسیله غافل نشوید.

متر

متر نیز یکی دیگر از وسایل ضروری است که داشتن متر ۷ متری قفل دار، قطعا کاربردی خواهد بود. این قفل باید تیغه حداقل ۳ سانتیمتری داشته باشد تا بتواند در صورت باز شدن چند متری متر مانع از جمع شدن آن شود. البته انواع و اقسام مترها در بازار موجود می باشند که انتخاب آنها می تواند بر اساس نیاز شما باشد.

آچار فرانسه

آچار فرانسه از ابزارهای ضروری و پرکاربردی است که وجود آن بسیار مهم و ضروری می باشد. چرا که وسیله ای کاربردی و مهم بوده و انتخاب یک مدل با کیفیت می تواند مانع از سایش و صدمه دیدن پیچ ها و بست ها شود.

چراغ قوه

چراغ قوه ای بخرید که مقاوم و با کیفیت باشد. و در صورتی که مایلید بدون در دست گرفتن چراغ قوه به راحتی کار خود را انجام دهید بهتر است نوع اریب آن را تهیه نموده تا که بتوانید آن را در جایی قرار دهید یا مدلی را انتخاب کنید که دور سر بسته می شود.

تجهیزات ایمنی

حادثه خبر نمی کند و برای همین باید در موقع کار همواره از تجهیزات ایمنی نظیر عینک، دستکش، ماسک و گوشی ایمنی استفاده نمایید. پس این لوازم و تجهیزات بسیار ضروری بوده و هموراه باید با خود به همراه داشته باشید.

آچار یکسر رینگ

این آچار شامل آچارهای استاندارد SAE در سایز های اینچی و آچارهای متریک در سایز های میلی‌متری می باشند که هر دام کاربردهای مختلفی دارند. از آچارهای SAE جهت انجام تعمیرات خانگی استفاده شده از آچارهای متریک جهت تعمیر اتومبیل و موتور استفاده می شود.

کاردک

حتما می دانید که برای پاک کردن رنگ های و برجستگی های به وجود آمده بر روی دیوار وجود یک کاردک لازم و ضروری است. برای این منظور بهتر است کاردکی بخرید که تیغه ۵ سانتیمتری داشته باشد.

خط کش

یک خط کش یک متری برای شروع کفایت می کند و می توانید بعد ها در صورت نیاز نوع بلند تر آن را بخرید. لازم به ذکر است برای اینکه هنگام کار، خط کش کمتر خم شود باید عرض خط کش بیشتر باشد.

کاتر

قطعا وجود یک کاتر در مواقع ضروری کمک رسان شما خواهد بود. پس بهتر است برای داشتن کاتری با تیغه ای همیشه تیز، چند تیغه زاپاس همراه خو داشته باشید.

جعبه ابزار به چند نوع تقسیم‌بندی می‌شوند؟

به دلیل تنوع زیادی که دارند به چند دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند پلاستیکی، ابزار فلزی، بزار کمدی، اما بهتر است آن را با توجه به نیاز خود، انتخاب کنید. در غیر این صورت پول خود را هدر خواهید داد. پس برای اینکه در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید، مدلی را انتخاب نمایید که مناسب کار شما باشد.

بهترین برند جعبه ابزار کدام است؟

شرکت‌های مختلفی در ساخت و عرضه و تولید جعبه ابزار فعالیت دارند اما از مشهورترین برندهای سازنده این نوع از محصولات، می‌توان به نووا، رونیکس، دیوالت، میلواکی، آ.ا.گ ماکیتا، کرون، ایران پتک و … اشاره کرد.

برای جعبه ابزارهای خانگی چه ابزاری اولویت دارند؟

یک دقت کوتاه نشان می‌دهد که چه ابزاری را در یک ماه‌ گذشته بیشتر استفاده کرده‌اید. از جمله چکش، انبر دست، پیچ گوشتی، سیم چین، فاز متر و متر و در کنار اینها آچار فرانسه نیز در اکثر خانه‌ها کار برد دارد.

امیدواریم این مطلب برای انتخاب و خرید جعبه ابزار خانگی به شما کمک کرده باشد تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. خواندن راهنمای خرید دریل و راهنمای خرید سنگ فرز هم به شما توصیه می‌شود. در پایان اگر تجربه‌ای در خریدجعبه ابزار خانگی دارید و مدل‌هایی که معرفی شده را استفاده می‌کنید، خوشحال خواهیم شد که نظرات و تجربیات خود را از بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین اگر سوالی در خصوص خرید جعبه ابزار خانگی دارید از بخش نظرات اعلام کنید تا شما را راهنمایی کنم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4.5 / 5. تعداد آرا: 13

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا