۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
حیوانات و لوازم حیوانات خانگیراهنمای خرید

بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی در ایران کدام است؟ (راهنمای خرید)

با رسیدن فصل تابستان، کسب درآمد در خانه به روش‌های مختلف جانی دوباره به خود می‌گیرند. خرید دستگاه جوجه کشی برای پرورش انواع جوجه یکی از مواردی است که می‌توانید برای داشتن یک درآمد عالی در مدت زمان کوتاه روی آن حساب باز کنید.

کافی است یکی از این دستگاه‌ها را خریداری کرده و با توجه به ویژگی و قابلیت‌هایی که دارند تخم پرندگان مختلف همچون مرغ، بلدرچین یا اردک و غاز را درون آن قرار داده و منتظر تولد جوجه‌ها باشید. با خرید این دستگاه شما در مدت کمتر از پنج ماه می‌توانید جوجه‌ها را بزرگ کرده و آنها را برای فروش وارد بازار کنید.

در ادامه این پست قصد داریم به معرفی بهترین دستگاه جوجه کشی خانگی پرداخته و شما را با انواع مختلف آن با ظرفیت بیش از 100 عدد تخم انواع پرندگان آشنا کنیم. اما پیش از آن بیایید نگاهی به بررسی نکات خرید این وسیله انداخته و ببینیم که قبل از خرید باید به چه نکاتی توجه کنید.

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی

مثل خرید هر وسیله دیگری برای خرید ماشین جوجه کشی هم باید به یک سری نکات و موارد توجه کنید. از نوع مصرف گرفته تا ویژگی‌های تخصصی که دستگاه دارد در این امر دخیل هستند. از آنجایی که قرار است استفاده خانگی داشته باشید ما از بررسی دستگاه‌های صنعتی صرفنظر می‌کنیم.

راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی

ظرفیت و جنس بدنه

تعداد تخم‌هایی که می‌توانید از پرندگان مختلف در دستگاه قرار دهید اولین موضوعی است که باید به آن توجه داشت. هر پرنده به تعداد خاصی روز برای تولد جوجه‌ها نیاز دارد. به عنوان نمونه اگر می‌خواهید جوجه مرغ داشته باشید تخم‌ها باید 21 روز درون دستگاه قرار داشته باشند؛ اما اگر بخواهید تخم غاز قرار دهید به مدت زمان یک ماه نیاز خواهید داشت.

از همین‌رو اینکه هر بار تخم درون دستگاه قرار داده و مدتی منتظر بمانید تا تعداد محدودی جوجه متولد شوند صرفه اقتصادی و سود زیادی برایتان نخواهد داشت. بسته به نوع تخم پرندگان مختلف نیز این تعداد متغیر است. جایگاه تخم‌ها به شکلی طراحی می‌شود که بتوانید تخم انواه پرنده مثل بلدرچین را نیز درون دستگاه قرار دهید.

جنس بدنه هم به سه قسمت تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • بدنه MDF: این نوع قیمت ارزانی دارند؛ اما به دلیل اینکه ساختار چوبی با مقاومت کمی دارند، به مرور با جذب رطوبت کارایی خود را از دست داده و بعد از مدتی بدنه از هم وا می‌رود.
 • بدنه فلزی: بدنه‌ی این نوع دستگاه‌های جوجه کشی شامل دو ورق فلزی است که در بین آنها از یونولیت به‌عنوان عایق استفاده شده است. اما به دلیل زنگ زدن و از آن مهم‌تر فضای بین آن که به مرور میکروب و انواع باکتری را به خود می‌گیرد گزینه خوبی نبوده و حتی راندمان جوجه کشی را کاهش می‌دهد.
 • بدنه PVC: این مدل دارای ساختار PVC است که قابلیت شستشو داشته و از ویژگی‌های مثبت آن می‌توان به ضدحریث بودن و خاصیت آنتی باکتریال اشاره کرد.

پس با این شرایط می‌توان نتیجه گرفت که دستگاه‌هایی با بدنه PVC یا پلاستیکی که ممکن است از جنس دیگری باشند بهترین گزینه خواهند بود.

سیستم چرخش 360 درجه

اگر کمی اطلاعات در خصوص پرندگان داشته باشید وقتی که مادر روی تخم جوجه‌ها خوابیده است به صورت روزانه و با یک برنامه خاصی تخم‌ها را مدام می‌چرخاند و جایگاه آنها را تغییر می‌دهد. در بیشتر دستگاه‌ها این چرخش 90 درجه است که کافی به‌نظر می‌رسد، اما اگر چرخش 360 درجه باشد حالت طبیعی خود را خواهد داشت.

المنت ماشین جوجه کشی

ترموستات و سیستم گرمایشی

ترموستات دستگاه‌های جوجه کشی در چهار مدل دقیق، هوشمند، هوشمند با منطق فازی و هوشمند فازی بر مبنای دمای محیط وجود دارند که از این بین نسل چهارم این بردها که با منطق فازی و منطبق بر سنجش دمای محیط هستند بهترین انتخاب است.

در منطق فازی یک سنسور در محیط و یک سنسور در داخل دستگاه تعبیه شده و تاثییرات دمایی محیط بر دمای داخل دستگاه نیز اندازه‌گیری می‌شود. در نتیجه دمای مورد نیاز برای تخم‌ها را بر اساس هر دو محیط تنظیم خواهد کرد.

سنسور کالیبره دستگاه

سنسور کالیبره وظیفه اندازه گیری و تعیین صحت دما یا رطوبت را برعهده دارد که به زبان ساده‌تر می‌توان گفت به‌نوعی یک دما سنج حرفه‌ایی است. یعنی اگر سیستم کنترل دمای دستگاه 38 درجه را نشان می‌دهد و ما دماسنجی را به‌عنوان مرجع داخل دستگاه گذاشته ولی دمای 37 را نشان می‌دهد؛ در این‌صورت می‌توانیم سیستم کنترل را با توجه به آن دماسنج مرجع داخل دستگاه جوجه کشی کالیبره نماییم.

لازم بذکر است که دماسنجی را که بعنوان مرجع استفاده می‌کنیم خود باید کالیبره باشد و مشکل نداشته باشد. به همین منظور بهتر است از دماسنج جیوه‌ای(نقره‌ای رنگ) استفاده کنید.


بهترین مارک دستگاه جوجه کشی کدام است؟

حال که با نکات خرید ماشین جوجه کشی آشنا شده و دانستید که در هنگام خرید باید به چه مواردی دقت کنید، در ادامه به معرفی 7 مدل از بهترین مارک های دستگاه جوجه کشی پرداخته و محصولاتی از آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator2 ظرفیت 96 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator2 ظرفیت 96 عددی

دستگاه جوجه کشی خانگی easy-bator2 دارای سیستم جوجه‌کشی تمام‌اتوماتیک انتخاب پرنده است که با فشردن یک دکمه، جوجه‌های پرنده‌هایی مانند مرغ، بلدرچین، غاز، اردک، بوقلمون و کبک را بدون هیچ تنظیمات اضافی می‌توان به جوجه تبدیل کرد.

این دستگاه ظرفیت 96 عدد تخم نطفه‌دار با سایز نرمال مانند مرغ، 40 عدد تخم نطفه‌دار درشت مانند غاز و 240 عدد تخم نطفه‌دار ریز مانند بلدرچین را دارد. سنسور آن از‌نوع حسگرهای SHT ساخت سوییس است که نیازی به کالیبراسیون مجدد ندارد.

امکان سترهچر همزمان نیز از‌جمله امکانات خاصی است که در ایزی‌باتور 2 تعبیه شده‌است و این امکان را به‌شما می‌دهد تا بتوانید روزانه هر تعداد تخم نطفه‌دار که بخواهید درون دستگاه قرار دهید و از‌آنها جوجه‌کشی کنید که این برخلاف دستگاه‌هایی است که فقط یکبار در طول جوجه‌کشی می‌توانید تخم درون دستگاه قرار دهید.

یک چراق‌قوه کوچک هم در‌کنار دستگاه ارائه می‌گردد که می‌توانید نطفه‌دار بودن تخم‌ها را قبل از گذاشتن در دستگاه مورد سنجش قرار دهید. امکان اتصال‌به برق اضطراری نیز از‌دیگر قابلیت‌های ویژه این محصول است.

 • ستر هچر همزمان
 • امکان اتصال به باطری ماشین
 • کنترل دما و چرخش اتوماتیک
 • سیستم انتخاب پرنده
 • دارای چراغ قوه نطفه سنج

دستگاه جوجه کشی مدل kingsuro max20 ظرفیت 24 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل kingsuro max20 ظرفیت 24 عددی

این مدل ساخت کشور کره جنوبی بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است؛ این مدل عموماً برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران قیمت انتخاب بهتری است. اگر محیط کافی برای این کار را دارید می‌توانید در منزل از تخم پرندگان زینتی همچون کاسکو، طوطی و انواع پرندگان دیگر جوجه کشی کرده و با فروش آنها سود بسیار خوبی کسب کنید.

سیستم کنترلر این دستگاه از نوع حسگر SHT ساخت کشور سوئیس است که می‌تواند دمای دستگاه را در هر شرایطی به صورت اتوماتیک تنظیم نماید. سیستم چرخش گهواره‌ای آن نیز به صورت مرتب و درست تخم‌ها را می‌چرخاند تا از چسبیدن نطفه به پوسته جلوگیری کند. شانه‌های دستگاه نیز طوری طراحی شده‌اند که برای تخم‌های مختلف نیازی به تهیه شانه جداگانه نداشته باشید. این مدل شانه‌ها تقریباً می‌توانند تخم انواع پرندگان را در خود جای دهند.

بدنه محصول هم از جنس ABS طراحی شده که علاوه بر استحکام دستگاه بیشتر، امکان شستشو را نیز به محصول می‌دهد.

 • ساخت کشور کره
 • کنترل اتوماتیک دما و رطوبت
 • چرخش گهواره‌ای با بیشترین زاویه
 • شانه همه کاره جهت جوجه کشی از تمامی پرنده‌ها
 • دارای پمپ آب جهت تامین رطوبت

دستگاه جوجه کشی 48 تایی مدل easy-bator1

دستگاه جوجه کشی 48 تایی مدل easy-bator1

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 1 با امکان سیستم انتخاب پرنده، امکان جوجه کشی از انواع پرنده‌هایی همچون مرغ، کبک، قرقاول، غاز، اردک و بوقلمون را به صورت اتوماتیک به شما خواهد داد. اگر هم قصد تهیه جوجه پرندگان خاصی را داشته باشید می‌توانید از حالت دستی ان استفاده کنید.

سنسور SHT این مدل توانایی سنجش دما و رطوبت را به صورت همزمان دارد که ساخت کشور سوییس بوده و برای استفاده مجدد نیازی به کالیبره کردن آن ندارید.

شانه‌های این مدل طوری طراحی شده که ظرفیت 46 عدد تخم سایز نرمال مانند مرغ، 20 عدد تخم درشت مانند غاز و 110 عدد تخم ریز مانند بلدرچین را دارا می‌باشد. 3 نمایشگر مجزا هم برای نمایش میزان دما، رطوبت و روزشمار جوجه کشی را دارد.

بدنه دستگاه از جنس ABS طراحی شده که قابل شستشو است. نورگیر نیز از جنس پلی کربنات برای جلوگیری از ورود اشعه‌های مضر خورشیدی است.

 • قابلیت اتصال به باطری ماشین
 • بدنه بیرونی از ABS براق و مستحکم
 • کنترل اتوماتیک چرخش و دما
 • سیستم انتخاب پرنده
 • چراغ قوه برای نطفه سنجی

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور مدل EB4

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور مدل EB4

ایزی باتور EB4 یک دستگاه جوجه‌کشی خانگی برای انواع پرندگان و حتی خزندگان است. شانه‌های غلطکی این دستگاه امکان استفاده از تخم با سایزهای مختلف را می‌دهند. بدنه نیز از جنس ABS صنعتی و کریستال نشکن ساخته شده و کاملا ضد‌زنگ است.

سنسور این دستگاه نیز از نوع SHT است. رطوبت از‌طریق پمپ آب و پد سلولوزی نانو به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. سنسور محیطی، کنترل فازی دما و رطوبت و مونتاژ SMD از سایر امکانات برد این دستگاه است.

موتور چرخشی ساخت کشور مالزی بوده و دارای چندین گیربکس داخلی و خازن محافظ است. این دستگاه قابلیت ستر و هچر همزمان نیز دارد. ظرفیت ایزی باتور EB4 شامل 80 عدد تخم مرغ، 80 عدد تخم قرقاول، 140 عدد تخم بلدرچین، 32 الی 60 عدد تخم غاز، قو، طاووس، بوقلمون و اردک و 140 عدد تخم نطفه دار طوطی، قناری، فنچ، کاسکو و کبوتر بوده و دستگاه قابلیت جوجه‌کشی از تمامی پرندگان را دارد.

 • ابعاد 59×52×42 سانتی‌متر
 • وزن 10000 گرم
 • مناسب انواع خزنده و پرنده
 • کشور سازنده ایران

دستگاه جوجه کشی مدل SM126

دستگاه جوجه کشی مدل SM126

بدنه این دستگاه از شاسی‌های آلومینیوم آنادایز شده و PVC فشرده و یکدست ساخته شده و مونو پلاستیک مخصوص بکار رفته در بدنه، ایزولاسیون آن را کامل نموده است. سنسور اصلی کنترل دما و رطوبت این دستگاه از نوع سنسورهای بسیار دقیق SHT سوئیسی است که نیازی به کالیبره شدن مجدد ندارد.

همچنین این دستگاه از سنسور محیطی و سنسور یدکی نیز بهره می‌برد. سیستم رطوبت رسانی این دستگاه شامل ظرف مخصوص از جنس ABS و فن و سیستم تهویه آن نیز شامل وانتیلاتورهای ویژه و فن‌های آکسیال می‌باشد. شانه‌های سایزیک با قابلیت تنظیم به همه پرندگان، ستر و هچر همزمان، درب پلی کربناتی، موتور گیربکس دار قدرتمند، نشان دادن مینیمم و ماکسیمم دما و رطوبت و خطا در 24 ساعت گذشته، تنظیم دما با هوش مصنوعی و… نیز دارد.

ظرفیت این دستگاه برای تخم مرغ (مجموع ستر و هچر)، 126 عدد و برای پرندگانی همچون بلدرچین 288 عدد و برای بوقلمون، طاووس و غاز 75 عدد و برای اردک 108 عدد می‌باشد. ظرفیت ستر این دستگاه برای تخم مرغ، 84 عدد و ظرفیت هچر آن 42 عدد است.

 • شانه سایزیک
 • بازدهی بالا
 • سه سنسور فعال
 • شاسی آلومینیوم
 • ستر و هچر همزمان
 • سنسور یدکی

دستگاه جوجه کشی آلتین کولوشکا مدل A12

دستگاه جوجه کشی آلتین کولوشکا مدل A12

دستگاه جوجه کشی 12 تایی مدل A12 برای تخم نطفه دار پرندگانی مانند مرغ، کبک، غاز، اردک، بوقلمون، بلدرچین و… توصیه می‌گردد. این مدل دارای قابلیت چرخش 360 درجه است. بدنه‌ای به جنس ABS مرغوب که از مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه برخوردار است. درب این دستگاه از جنس کریستال نشکن دودی شده و ضد اشعه مضر خورشید است که شفاف بوده و تخم‌های داخل دستگاه به آسانی قابل مشاهده می‌باشند.

برد این‌محصول از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی هوش مصنوعی و منطق فازی بهره گرفته است. سنسور ( sht sensirion نسل سوم) ساخت کشور سوئیس بوده که وظیفه تنظیم دما و رطوبت داخل دستگاه را برعهده دارد.

 • بدنه ABS
 • ظرفیت 12 تایی
 • سنسور بدون نیاز به کالیبره مجدد
 • چرخش 360 درجه تخم‌ها

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator6 ظرفیت 12 عددی

دستگاه جوجه کشی مدل easy-bator6 ظرفیت 12 عددی

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 را میتوانیم پیشرفته ترین ماشین جوجه کشی خانگی حال حاضر بدانیم که مخصوص جوجه کشی از پرندگان زینتی و اهلی است. برای جوجه کشی از طوطی، کاسکو، مرغ عشق، لاری و تمام انواع پرندگان ارزان و گران از جمله مرغ بومی می‌توانید از این مدل استفاده کنید.

سیستم کنترل دما و رطوبت به صورت کاملاً اتوماتیک با تکنولوژی فازی که دقیق‌ترین نوع کنترل دما و رطوبت در دنیا می‌باشد ساخته شده. سنسور سوئیسی SHT به صورت همزمان دما و رطوبت را مورد سنجش قرار داده و به برد مخابره می‌نماید، از این حسگر به دلیل دقت مثال زدنی آن بیشتر در ساخت لوازم پزشکی و نظامی استفاده می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که فقط سه کارخانه در ساخت دستگاه جوجه کشی از این سنسور استفاده کرده‌اند که یکی از آنها EIG می‌باشد.

از دیگر قابلیت‌های رقابتی این محصول می‌توانیم به سنسور محیطی آن اشاره نماییم که میزان دمای محیط را مورد سنجش قرار می‌دهد و مطابق با تغییرات دمای محیط هوش مصنوعی پرتکل جدیدی را ایجاد می‌نماید. جنس بدنه ABS و کریستال نشکن طراحی شده که کاملاً قابل شستشو می‌باشد چراکه بر خلاف دیگر دستگاه‌های جوجه کشی از یونولیت در بدنه داخلی محصول استفاده نشده است.

سیستم تامین رطوبت در این محصول با استفاده از پمپ آب و پد سلولوزی صورت می‌گیرد که فقط در چند دستگاه جوجه کشی معدود در جهان استفاده شده است. در این سیستم تامین رطوبت بر خلاف دیگر دستگاه‌های جوجه کشی نیازی به باز کردن درب دستگاه نمی‌باشد.

گردش تخم‌مرغ‌ها در این مدل به صورت 360 طراحی شده است. سیستم اکسیژن رسانی نیز به صورت کاملاً هوشمند در این محصول صورت می‌گیرد. شانه‌ها نیز از نوع همه کاره هستند که امکان جوجه کشی از تمامی پرندگان به جز شترمرغ را به شما خواهند داد.

 • سنسور SHT سوییسی بدون نیاز به کالیبریزه
 • جنس بدنه ABS
 • ظرفیت 12 تایی
 • چرخش 360 درجه

در این پست به بررسی و راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی خانگی پرداخته و شما را با انواع مختلف آن آشنا کردیم.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 4 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا