۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
دوربین و تجهیزات عکاسیراهنمای خرید

بهترین دوربین مداربسته خانگی و دید در شب (راهنمای خرید)

راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه، دیجیتال و آنالوگ

تامین امنیت در اوضاع کنونی مسئله مهمی است. از امنیت حریم خصوصی گرفته تا امنیتی در مکانی که زندگی می‌کنید. یکی از این موارد دوربین مداربسته است که نقش زیادی در تامین امنیت محل زندگی و کار شما خواهد داشت. به این فکر کنید که بخواهید برای چند روزی دل به جاده زده و مسافرتی با خانواده خود داشته باشید؛ یا اینکه دارای واحد تجاری هستید که در ایام تعطیلی برای چند روز بدون نگهبان خواهد بود. خرید دوربین مدار بسته دقیقاً همان چیزی است که کمک زیادی به شما خواهد کرد.

ما در ادامه این پست قصد داریم به راهنمای خرید دوربین مدار بسته خانگی پرداخته و انواع مختلفی از آنها را با قابلیت ضبط ویدئو و صدا، دید در شب و… با قابلیت اتصال بی سیم و سیمی به شما معرفی کنیم. پس بیایید ببینیم برای خرید و انتخاب بهترین دوربین مدار بسته باید به چه چیزهایی توجه کنیم.

راهنمای خرید دوربین مداربسته

بسته به اینکه قرار است از دوربین در کجا استفاده کنید، مهم است که دوربین مناسب با همان جا را انتخاب کنید. به عنوان نمونه اگر قرار است در جایی بیرون از شهر مانند کارگاه‌ها یا زمین‌های کشاورزی از دوربین مدار بسته استفاده کنید داشتن قابلیت دید در شب و امکان چرخش 360 درجه‌ای گزینه‌ای است که واقعاً به آن احتیاج پیدا می‌کنید.

انتخاب نوع دوربین

پیش از هر چیزی ابتدا نوع دوربین را باید انتخاب کنید. دوربین‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که هر یک برای استفاده در شرایط خاص مناسب هستند. در زیر انواع مختلفی از دوربین‌ها را همراه تصاویر و قابلیت‌های آنها مشاهده می‌کنید.

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ

همانطور که از نام آن مشخص است تصاویر را به صورت آنالوگ از طریق کابل کواکسیال به دستگاه DVR منتقل می‌کند. این دستگاه‌ها وظیفه دارند که سیگنال آنالوگ دریافتی را به دیجیتال تبدیل کرده و ذخیره نمایند.

بنابراین امکانات و قابلیت‌هایی که با این نوع دوربین خواهید داشت فوق العاده پایین بوده و بیشتر مناسب مکان‌هایی است که نیاز به هزینه زیادی برای خرید دوربین مداربسته ندارند.

دوربین مداربسته دام

این دوربین‌ها به شکل گنبد معکوس هستند که معمولاً روی سقف یا جایی که حالت گنبد برعکس را برای آنها فراهم می‌کند نصب می‌شوند. اگر قرار است برای یک محیط داخلی مانند نظارت روی فعالیت کارکنان یا فروشگاه از یک دوربین استفاده کنید بهترین گزینه از نظر قیمت و امکاناتی که ارائه می‌دهند خواهند بود.

برخی از نوع دوربین‌های دام قابلیت چرخش 360 درجه را دارند که در گروه سوپردام دسته بندی می‌شوند؛ اما نوع معمولی به این شکل هستند که با نصب در گوشه سقف امکان نمایش بیش از 70 درصدی محیط را برایتان فراهم خواهند کرد و سه گوشه داخلی محیط را با دید باز در اختیارتان قرار خواهند داد.

دوربین مداربسته دام و سوپردام
دوربین مدار بسته دام و سوپردام

دوربین مداربسته سوپردام

این نوع دوربین‌های مشابه مدل قبلی دام هستند. اما تغییراتی که در آنها وجود دارد این است که اولاً خود دارای پایه هستند که روی دیوار نصب می‌شوند و نیازی به نصب روی سقف ندارند. دلیل این کار هم به قابلیت چرخش 360 درجه‌ای آنها برمی‌گردد.

قابلیت تغییر زاویه و چرخش در آنها اتوماتیک است. کافی است دسته ای که برای دوربین قرار دارد را از اتاق نظارت و کنترل به هر طرفی که می‌خواهید بچرخانید تا نظارت کاملی روی محیط داشته باشید. همین ویژگی سبب شده تا قیمت گرانی داشته باشند.

دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته تحت شبکه

این نوع دوربین‌ها برخلاف نوع آنالوگ تصاویر را به صورت دیجیتال فیلمبرداری کرده و از طریق کابل شبکه Twisted Pair ارسال می‌کنند. کافی است این دوربین را به شبکه کامپیوتری خود متصل کنید؛ البته به این معنی نیست که به صورت مستقیم به کامپیوتر متصل باشه، بلکه علاوه بر این می‌توانید آن را به جای دیگری از شبکه متصل کنید.

دوبین مداربسته تحت شبکه از طریق دستگاه NVR تصاویر ارسالی روی کابل شبکه را دریافت کرده و امکان مدیریت و ذخیره آن‌ها را فراهم می‌کند. یکی از مزایای دیگری که این نوع دارند عدم نیاز به کابل برق جداگانه برای تامین نیروی مورد نیازشان است. آنها از طریق همان کابل روی اترنت به کمک قابلیت POE انرژی خود را تامین می‌کنند که در این صورت با این وضعیت افزایش قیمت سیم تاثیر زیادی در هزینه نهایی خواهند داشت.

دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت

این نوع دوربین‌ها به دلیل ظاهر استوانه‌ای شکل و چرخشی که در پایه دارند قابلیت نصب روی هر جایی مانند ستون، دیوار، حصار و حتی سقف را هم در اختیارتان قرار می‌دهند.

کافی است پس از نصب در مکان مورد نظر زاویه دید مناسب را با چرخش دوربین تعیین کنید. هر زمان هم که نیاز بود تغییر حالت دهید به راحتی دوربین را کمی بچرخانید. بسته به مدل‌هایی که دوربین‌های مداربسته بولت دارند، قابلیت‌های مختلفی مثل دید در شب نیز در آنها فراهم است. این دوربین‌ها مناسب فضای باز و داخلی هستند.

لنز دوربین مداربسته

کیفیت تصویر و نوع لنز

داشتن کیفیت تصویر در یک دوربین اولین چیزی است که باید بررسی کرد. اگر مکان تجاری شما نیاز به تامین امنیت بالا دارد لازم است تا از دوربین مداربسته حرفه‌ای با کیفیت تصویر بالا استفاده کنید که علاوه بر قابلیت ضبط ویدئو با کیفیت بالا، امکان ضبط صدا را هم داشته باشد که اگر اتفاقی رخ داد با جزییات دقیق قادر به پیگیری آن باشید.

دوربین‌هایی با کیفیت پایینتر کیفیت تصویر پایینی هم دارند و ممکن است که اگر اتفاقی مانند سرقت رخ داد، نتوانید سارق را هم شناسایی کنید. در این صورت نداشتن دوربین بهتر از بودن آن بوده است(!)

در همین زمینه بخوانید: راهنمای خرید لنز دوربین

لنز دوربین مدار بسته وظیفه این را دارد که کیفیت تصاویر شفاف و واضحی را در اختیار قرار دهد. اما جدایی از این امکانات بیشتری نیز در اختیار خواهند داشت که استفاده از آنها وابسته به انتخاب دوربینی با بهترین لنز است.

انواع لنزهای وریفوکال، زوم و موتورایز که هر کدام امکانات متفاوتی را برای سیستم امنیتی دوربین در اختیار می‌گذارند وجود دارند.

 • برای بزرگنمایی با وضوح بالا باید از دوربینی با لنزی با قابلیت زوم استفاده شود.
 • اگر قرار است وضوح تصویر مناسبی در هر فاصله داشته باشید لنز موتورایز که به صورت اتوماتیک عملیات فوکوس را انجام می‌دهد، مناسب است.
 • لنزهای وریفوکال نیز برای مکان‌هایی که برای دریافت تصویر صحیح نیاز به تغییر دیافراگم و فاصله کانونی است استفاده می‌شوند.

دوربین های مداربسته با لنز ثابت قیمت کمتری نسبت به دوربین های مدار بسته با لنزهای دیگر دارند.

بهترین دوربین مداربسته خانگی و دید در شب (راهنمای خرید)

قابلیت دید در شب

تقریباً در تمامی دوربین‌های مداربسته امروزی قابلیت دید در شب وجود دارد. این قابلیت کمک می‌کند تا در شرایط نوری تاریک دوربین به خوبی قادر به تشخیص اجسام و افراد بوده و نظارت کاملی روی محیط داشته باشید.

دید در شب دوربین‌ها توسط پرتو مادون قرمز و لامپ‌های IR تامین می‌شود. دوربین مداربسته دید در شب این قابلیت را دارد که در شرایط نوری با تاریکی مطلق هم تصاویر را ثبت و ضبط نماید.

تفاوت دوربین های مدار بسته در قابلیت دید در شب به اندازه عمق فاصله ثبت تصاویر در تاریکی مطلق مربوط می‌شود. هر چه میزان فاصله دید در شب یک دوربین مدار بسته بالاتر باشد قیمت بیشتری دارد.

سنسورهای دوربین مدار بسته

سنسورها در دوربین‌های مدار بسته قابلیت‌های بیشتری را به ما خواهند داد. به عنوان نمونه اگر از دوربین در یک کارگاهی استفاده می‌شود که مواد اشتعال زا قرار دارد می‌توان از دوربینی استفاده کرد که مجهز به سنسور تشخیص حرارت باشد.

حال این سنسور می‌تواند به سیستم اطفا حریق متصل بوده و سریعاً با فعال شدن مانع از آتش سوزی شود. یا اینکه از سنسورهایی مثل شمارشگر افراد، تشخیص چهره و تشخیص حرکت استفاده شود تا بسته به نیازهایی که از آن دارید به قابلیت‌های بیشتری برای بالا بردن درجه امنیتی برخوردار شوید.

سیستم بهبود تصاویر

جدایی از اینکه دوربین‌ها به لنز و کیفیت تصویری مختلفی مجهز هستند، یکی سری قابلیت نرم افزاری و البته سخت افزاری دیگر نیز در انها وجود دارد که باعث می‌شود کیفیت تصویر بهتری را در شرایط گوناگون ارائه کند.

به عنوان نمونه با تغییر شرایط نوری در طول روز یا حتی شرایط آب و هوایی طبق الگوریتم‌ها و سنسورهایی که دارد می‌تواند شرایط نوری را متناسب کند تا کیفیت تصویر بالاتری دریافت کنید. روشن است که داشتن چنین قابلیت‌هایی هزینه بالاتری هم خواهد داشت.


حال که با راهنمای خرید و انتخاب بهترین دوربین مدار بسته آشنا شده و دانستید که چه چیزهایی را باید در هنگام خرید مورد ارزیابی قرار دهید در ادامه به معرفی چند مدل از محصولات پرفروش، محبوب و البته مرتب سازی شده بر اساس قیمت می‌پردازیم.

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل SC3661

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل SC3661

دوربین بیسیم تحت شبکه، نسل تازه دوربین های آنلاین میباشد که شما با استفاده از این محصول می‌توانید امکاناتی از قبیل موارد زیر را داشته باشید.

 • دوربین 2 مگاپیکسل 1080 1920
 • قابلت نصب لنز تله
 • حسگر حرکتی جهت ورود سارق
 • آژیر دالبی بر روی دوربین
 • مکالمه 2 طرفه و شنود
 • چرخش 360 درجه
 • قابل اتصال به سنسور های وایرلس مختلف همانند دود
 • راه اندازی بر روی ریموت کنترل
 • بیشتربن ساپورت حافظه خارجی در بین دوربین های کشور یعنی بر روی حافظه (رم) 128گیگ
 • انتقال مدیریت نرم افزار به شخص دیگر در هر کجای دنیا
 • دید در تاریکی مطلق با استفاده از 11 عدد لامپ مادون قرمز 3w-850nm
نوع لنزf=3.6mm, F=2.0, Fixed Iris
فاصله کانونیf=3.6mm
محدوده دیافراگمF=2.0
رزولوشن‌های تصویر720P HDتصویر, رزولیشن 1280X720, 1.4MP
سرعت فیلم‌برداری1-30fps
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
میزان بزرگنمایی دیجیتال4برابر برابر
زاویه دید85
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله
سایر قابلیت هادارای سطح دسترسی های متنوع کاربران
انتقال مدیریت نرم افزار طبق دستور شما
سازگاری با اینترنت 3G,4G
قابلیت تعریف 5 نقطه حساس برای چک کردن محیط پیرامون دوربین
قابلیت نصب به سنسورهای درب ,پنجره،چشمی حرکت,دود, گاز
انتقال بر روی ریموت کنترل
قابلیت اتصال با لن
دارای وای فای داخلی
وای فای داخلی دوربین یا استفاده بدون نیاز به اینترنت
استفاده همزمان چندین گوشی یا کامپیوتر از یک دوربین
دارای کد RTSP
نصب بر روی : میز ،سقف و دیوار
سنسور تشخیص حرکت (موشن دیتکشن) یا ورود سارق
دارای آزیر روی دوربین
گفت و گوی 2طرفه ( میکروفن و بلندگو )

دوربین مدار بسته تحت شبکه یو ان وی مدل IPC2122SR3

دوربین مدار بسته تحت شبکه یو ان وی مدل IPC2122SR3
رزولوشن‌های تصویر2 مگاپیکسل
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالبله
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالندارد
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله

دوربین مدار بسته مدل ASP-60200

دوربین مدار بسته مدل ASP-60200

این دوربین بهترین گزینه برای نظارت بر مکان‌هایی می‌باشد که قابلیت سیم‌کشی وجود ندارد و یا ترجیه با عدم سیم‌کشی وجود دارد. نصب بسیار ساده وکیفیت مطلوب تصویر این سری از دوربین‌ها و همچنین قیمت مناسب آن‌ها را به بهترین انتخاب کاربران در روزهای اخیر تبدیل نموده است. خصوصیات مهم این دوربین به شرح ذیل میباشد:

 • دوربین مداربسته گردون 2 مگاپیکسل WIFI که این رزولوشن بالاترین سطح در این رده دوربین‌ها می‌باشد
 • لنز 3.6 میلیمتر و زاویه دید 60 درجه انتخاب خوبی برای وسعت دید متعادل و ارائه‌ی تصویر قابل استناد می‌باشد
 • تکنولوژی دید در شب 5 متری با فیلتر IR این دوربین را به انتخاب خوبی جهت نظارت بر اماکن کوچک در شب تبدیل نموده‌است.
نوع لنزFix
فاصله کانونی3.6mm
محدوده دیافراگمF=2.0
رزولوشن‌های تصویر1080*1920
سرعت فیلم‌برداری25fps
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالبله
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
میزان بزرگنمایی دیجیتال70 درجه برابر
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله

دوربین مدار بسته تحت شبکه ایی مدل Dome X

دوربین مدار بسته تحت شبکه ایی مدل Dome X
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالبله
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله

دوربین مدار بسته تحت شبکه ماترون مدل V380S wifi sgw

دوربین مدار بسته تحت شبکه ماترون مدل V380S wifi sgw

نرم افزار v380s بهترین و ساده ترین نرم افزار ارتباطی بین دوربین و موبایل است که کاربران معمولی نیز به راحتی با آن ارتباط برقرار میکنند.دوربین تحت شبکه ماترون مدل v380swifisgw قابلیت برقراری ارتباط بصورت مستقیم و بدون نیاز با مودم در محدوده ی پوشش وای فای گوشی شما که معمولا بر حسب نوع گوشی تا چند متر است را دارد و در صورتی که خارج از محیط خانه باشید از طریق اینترنت و اتصال به مودم وای فای به راحتی در هر جای دنیا که باشید میتوانید تصاویر دوربین را ببینید و همچنین صدای محیط را نیز بشنوید و صدای خود را در محیط نصب دوربین پخش کنید.

همراه دوربین دفترچه ی راهنمای فارسی عرضه میگردد که به شما در جهت استفاده ی راحتر از دوربین و نرم افزار ارتباطی آن کمک میکند.از دیگر قابلیتهای این مدل میتوان به دید در شب و طراحی زیبا و مدرن آن اشاره کرد.تکنولوژی بکار رفته در لنز دوربین از نوع 360 درجه چشم ماهی است که به شما قابلیت دید 360 درجه را میدهد.همچنین بر اساس تنظیمات خودتان میتوانید دید را از حالت 360 درجه به حالت افقی تغییر دهید.

نوع لنزwide-angle lens
فاصله کانونی1.44mm
رزولوشن‌های تصویرHD/VGA
سرعت فیلم‌برداری25fps
قابلیت چرخش Tiltخیر
قابلیت چرخش Panخیر
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
میزان بزرگنمایی دیجیتال4X برابر
زاویه دید180-360
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل M-NET

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل M-NET
فاصله کانونیf=3.6mm
محدوده دیافراگمF=2.0
رزولوشن‌های تصویر720P HDتصویر, رزولیشن 1280X720, 3MP
سرعت فیلم‌برداری1-30fps
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
میزان بزرگنمایی دیجیتال4برابر
زاویه دید85
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله
سایر قابلیت هادارای سطح دسترسی های متنوع کاربران
انتقال مدیریت نرم افزار به شخص دیگر در هر کجای دنیا
سازگاری با اینترنت 3G,4G
قابلیت تعریف 5 نقطه حساس برای چک کردن محیط پیرامون دوربین
قابلیت نصب به سنسورهای درب ,پنجره،چشمی حرکت,دود, گاز
انتقال بر روی ریموت کنترل
قابلیت اتصال با لن
دارای وای فای داخلی
وای فای داخلی دوربین یا استفاده بدون نیاز به اینترنت
استفاده همزمان چندین گوشی یا کامپیوتر از یک دوربین
دارای کد RTSP
نصب بر روی : میز ،سقف و دیوار
سنسور تشخیص حرکت (موشن دیتکشن) یا ورود سارق
گفت و گوی 2طرفه ( میکروفن و بلندگو )

دوربین مدار بسته تحت شبکه کستل مدل CA-IPC2324LBR3

دوربین مدار بسته تحت شبکه کستل مدل CA-IPC2324LBR3

دوربین مداربسته ی تحت شبکه کستل بالت 4 مگاپیکسل می باشد که ضدآب با قابلیت WDR 52db است و سنسور آن 4 مگاپیکسل می باشد.

نوع لنزMotorized
قابلیت چرخش Tiltخیر
قابلیت چرخش Panخیر
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
دید در شببله
قابلیت ضبط صداخیر

دوربین مدار بسته تحت شبکه کستل مدل CA-IPC324LR3

دوربین مدار بسته تحت شبکه کستل مدل CA-IPC324LR3

دوربین مداربسته ی تحت شبکه کستل 4 مگاپیکسل دام می باشد که ضدآب با قابلیت WDR 52db می باشد.دارای سنسور 1/3 4MP با لنز 4.0mm است.

قابلیت چرخش Tiltخیر
قابلیت چرخش Panخیر
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
دید در شببله
قابلیت ضبط صداخیر

دوربین مدار بسته آنالوگ هایک ویژن مدل DS-2CE16C0T-IRP

دوربین مدار بسته آنالوگ هایک ویژن مدل DS-2CE16C0T-IRP
نوع لنز3.6 میلیمتر ، Fixed(ثابت)
رزولوشن‌های تصویر720p
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالبله
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالخیر
زاویه دید92
دید در شببله
قابلیت ضبط صداخیر

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل bbk

دوربین مدار بسته تحت شبکه مدل bbk
فاصله کانونیf=3.6mm
محدوده دیافراگمF=2.0
رزولوشن‌های تصویر720P HDتصویر, رزولوشن 1280X720, 1.4MP
سرعت فیلم‌برداری1-30fps
قابلیت چرخش Tiltبله
قابلیت چرخش Panبله
قابلیت بزرگنمایی اپتیکالخیر
قابلیت بزرگنمایی دیجیتالدارد
دید در شببله
قابلیت ضبط صدابله
سایر قابلیت هادارای سطح دسترسی های متنوع کاربران
انتقال مدیریت نرم افزار به شخص دیگر در هر کجای دنیا
سازگاری با اینترنت 3G,4G
قابلیت تعریف 5 نقطه حساس برای چک کردن محیط پیرامون دوربین
قابلیت نصب به سنسورهای درب ,پنجره،چشمی حرکت,دود, گاز
انتقال بر روی ریموت کنترل
قابلیت اتصال با لن
دارای وای فای داخلی
وای فای داخلی دوربین یا استفاده بدون نیاز به اینترنت
استفاده همزمان چندین گوشی یا کامپیوتر از یک دوربین
دارای کد RTSP
نصب بر روی : میز ،سقف و دیوار
سنسور تشخیص حرکت (موشن دیتکشن) یا ورود سارق
دارای آژیر روی دوربین
گفت و گوی 2طرفه ( میکروفن و بلندگو )

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا