۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
لوازم مصرفی خودروخودرو و لوازم ماشین

بهترین ضد یخ ایرانی و خارجی

راهنمای خرید ضد یخ +معرفی بهترین ضد یخ ایرانی و خارجی

با رسیدن فصل سرما نیاز به استفاده از لوازم مصرفی خود نیز تغییر کرده و باید از ضد یخ استاده کنیم تا آب رادیاتور در مواقعی که هوا سرد است یخ نبندد. ضد یخ‌ها انواع مختلفی دارند که علاوه بر خاصیت ضد یخ بودن دارای خاصیت زد جوش بودن نیز هستند؛ بنابراین اینکه صرفاً در زمستان ضدیخ استفاده کنیم معنا ندارد.

در این پست قصد داریم به معرفی بهترین ضد یخ ایرانی و خارجی از برندهای محبوبی همچون کاسپین، ایساکو، پرو و… بپردازیم که برای انواع خودرو مانند ال 90، پژو، پراید، سمند و سایر خودروها کاربردی هستند.

بهترین ضد یخ ایرانی و خارجی برای انواع خودرو

نکته‌ای که در هنگام خرید ضد یخ باید به آن توجه کنید این است که ضد یخ مناسب برای خودرو خود تهیه کنید. ما در این راهنمای خرید، بهترین ضد یخ‌های ایرانی و خارجی را طوری معرفی کردیم که خودرو مناسب برای آنها نیز معرفی شده است. نکات بعدی به میزان استفاده از ضدیخ در هر خودرو برمی‌گردد که باید بر اساس الگوی مصرف خاصی از ان استفاده کنید.

ضد یخ و ضد جوش خودرو پرو مدل 9735 حجم 5 لیتر

ضد یخ و ضد جوش خودرو پرو مدل 9735 حجم 5 لیتر

در زمستان و فصل سرما، در صورت خاموش بودن خودرو به مدت طولانی، آب موجود در سیستم خنک‌کاری یخ بسته و باعث می‌شود هنگام روشن نمودن خودرو، گردش آب به‌درستی صورت نپذیرد. به‌همین دلیل رانندگان از مایع ضد یخ در این فصل استفاده می‌کنند. ضد یخ مایعی با پایه آب است که باعث پایین آمدن نقطه انجماد و بالا رفتن نقطه جوش آب موجود در سیستم خنک‌کاری خودرو می‌گردد.

محصولی را که ملاحظه می‌فرمایید، ضد یخ خودرو پژو سیتروئن نام دارد و با مدل 9735 به بازار عرضه شده است. همچنین، ضد یخ پژو سیتروئن معمولاً ظرفیت انتقال حرارت آب را نیز افزایش می‌دهد. مواد موجود در ضد یخ، در آب سیال بوده و غیرقابل اشتعال می‌باشند. این محصول با حجم5 لیتر موجود است و برای استفاده در اتومبیل‌ها و کامیون‌های سبک طراحی شده است. استفاده از این محصول در فصل سرما می‌تواند فواید زیادی را به‌همراه داشته باشد و همچنین در تابستان باعث جلوگیری از بالا رفتم حرارت خودرو میشود.

ضد یخ خودرو لیکومولی مدل RAF11 بسته 2 عددی

ضد یخ خودرو لیکومولی مدل RAF11 بسته 2 عددی
  1. یکی از مهم‌ترین وظایف ضدیخ، جلوگیری از یخ‌زدگی در فصول سرد سال است. با توجه به فلزی بودن قطعات خودرو، یخ‌زدگی آب خودرو می‌تواند منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیری شود که ضدیخ با پایین آوردن نقطه انجماد آب، مانع از این امر می‌شود. زیرا یخ زدن سیستم خنک‌کننده باعث انبساط مایع ضد یخ و در نتیجه افزایش حجم آن موجب ترک برداشتن دیواره بلوک سیلندر و در نتیجه ترکیدن رادیاتور می‌شود.
  2. تقریباً تمامی رانندگان بر اهمیت استفاده از ضدیخ در زمستان واقف هستند ولیکن تعداد کمی از این رانندگان از عملکرد ضدیخ در فصول گرم، آگاهی دارند. استفاده از ضدیخ در فصل تابستان منجر به افزایش نقطه جوش آب شده و از این رهگذر، مانع از جوش آوردن خودرو خواهد شد. به عنوان مثال دمای شهر تهران در تابستان حدود 30 الی 35 درجه سانتی گراد است بنابراین وجود مایعی که بتواند گرمای موتور را در این شرایط کاهش دهد ضروری است.
  3. یکی از مواردی که باعث افزایش حرارت موتور و جوش آوردن خودرو می‌شود، عدم رسیدن مایع خنک‌کننده به برخی از قسمت‌های و منافذ است که منجر به ازدیاد دما و در نتیجه جوش آوردن موتور خواهد شد. ضدیخ با کم نمودن رسوبات در داخل رادیاتور، تا حدودی زیادی این مشکل را مرتفع می‌کند.
  4. خوردگی و اکسید شدن قطعات فلزی موتور، یکی از مشکلاتی است که می‌تواند هزینه‌های بسیاری را بر مالکین خودرو تحمیل نماید. جلوگیری از خوردگی قطعات فلزی، یکی از مهم‌ترین وظایف ضدیخ است که افراد کمی از این نکته آگاه هستند.

ضد یخ خودرو بی ام دابلیو مدل 8351 حجم 1500 میلی لیتر

ضد یخ خودرو بی ام دابلیو مدل 8351 حجم 1500 میلی لیتر

بهترین معیار برای انتخاب ضدیخ خودرو یا موتورهای متحرک توصیه سازنده موتور است. محصول پیش روی شما ضد یخ اورجینال شرکت «بی ام دابلیو» که در دسته ضدیخ‌های پایه‌ی آلی قرار دارد. ضدیخ‌های پایه آلی برای موتور خودروها با تکنولوژی بالا توصیه شده است و فرمولاسیون آن در دسته‌بندی «تکنولوژی اسیدهای اورگانیک» یا (OAT) قرار می‌گیرد.

این فرمول دارای طول عمر طولانی «لانگ لایف» یا (Longlife) است که بطور معمول با رنگ آبی شناخته می‌شود و توسط اکثر سازنده‌های خودروهای لوکس موجود در بازار توصیه شده است. توجه داشته باشید که این رنگ‌ها تعیین کننده فرمولاسیون ضدیخ نیستند و شما پول بابت فرمولاسیون پرداخت میکنید و نه رنگ ضدیخ. این ضد یخ فاقد هرگونه ترکیبات فسفات و نیترات است و بگونه‌ای فرموله شده است که کمترین انتشار سیلیکات را داشته باشد. ضدیخ «بی ام دابلیو» قدرت تحمل بیشینه دما تا 135 درجه سانتیگراد و کمینه دما 40- درجه سانتیگراد را داراست.

برای استفاده از این محصول، پس از تخلیه کامل سیستم خنک کننده خودرو از خنک کننده قبلی، از نسبت 1:1 آب و ضدیخ استفاده کنید یعنی مخلوط 1.5 لیتر آب با 1.5 لیتر ضدیخ به میزان لازم. اکیدا توصیه می‌شود این فرایند توسط تکنسین متخصص انجام گیرد.در هنگام کار با این محصول از عینک و لباس ایمنی استفاده کنید و از استنشاق بخارات حاصل از این ماده بپرهیزید. پس از استفاده دست‌های خود را با آب شست و شو دهید. از دسترس اطفال و تماس با حیوانات دور نگهداری شود. این محصول غیر قابل آشامیدن است و در صورتی که به اشتباه این مایع نوشیده شود و یا با چشم تماس پیدا کرد باید بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کرد.

ضد یخ تویوتا جنیون پارتس مدل 80082-08889

ضد یخ تویوتا جنیون پارتس مدل 80082-08889

اگر چه خودروهای ساخت شرکت تویوتا به خودروهایی مقاوم و با کیفیت مشهور هستند اما نباید فراموش کرد که نگهداری اصولی از آن‌ها برای تداوم این عملکرد بسیار پر اهمیت است. یکی از قسمت‌هایی که عدم توجه به نگهداری آن می‌تواند عواقب وخیمی در پی داشته باشد، سیستم خنک کننده موتور یا همان Cooling System است. این سیتم بخش‌های مختلفی دارد که سرویس‌کار متخصص با بازدید آن می‌تواند صحت عملکرد آن‌ها را به شما اطلاع دهد. یکی از اجزا این سیستم مایع خنک کننده آن به حساب می‌آید. کار این مایع انتقال حرارت ناشی از کارکرد موتور به رادیاتور و نهایتا انتقال این حرارت به محیط بیرون است.

ضد یخ تویوتا جنیون پارتس مدل 80082-08889، مایع توصیه شده توسط تویوتا برای خودروهای تویوتا و لکسوس است. محلولی که کارخانه سازنده خود نیز از آن در خودروهایش استفاده می‌کند. این مایع در ظروف گالنی (معادل 3.78 لیتر) عرضه می‌شود. نیاز به رقیق سازی ندارد چرا که در واقع محلولی با نسبت 50 – 50 است. نیمی از آن را آب معمولی رادیاتور و نیم دیگر آن را مایع ضد یخ تشکیل می‌دهد. این مایع دمای انجمادی در حدود 37- درجه سلسیوس دارد و در شرایط کشور ما قطعا می‌تواند از یخ زدگی سیستم خنک کننده جلوگیری کند.

این مایع از فرمولاسیون جدید و پیشرفته با پایه اتیلن گلیکول بهره می‌برد و علاوه بر پایین بودن نقطه انجماد خاصیت ضد خوردگی و ضد زنگ را نیز دارا است. البته باید توجه داشت در صورتی که از آن در خودرویی استفاده شود که مدت‌ها قبل از آن از هیچ ضد یخی در آن استفاده نشده باشد ممکن است با حل کردن قسمت‌های زنگ زده و پوسیده سیستم خنک کننده خودرو باعث سوراخ شدن و نشت مایع گردد. در صورتی که به اشتباه این مایع نوشیده شود باید بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کرد.

هم‌چنین در صورت تماس با چشم یا سطح پوست باید سریعا با آب فراوان شسته شود، بنابراین توصیه می‌شود این محصول از دسترس کودکان دور و در معرض تماس با حیوانات قرار داده نشود. در صورتی که سطح مایع منبع انبساط، عملکرد درب رادیاتور و ترموستات به طور متناوب بازدید شود و سیستم خنک کننده کاملا سالم باشد، می‌توان انتظار داشت این مایع عملکرد بسیار طولانی داشته باشد، البته توصیه می‌شود هر 100000 کیلومتر اقدام به تعویض آن شود.

ضد یخ خودرو پروفی کار مدل AQUA-TECH مقدار 1کیلوگرم

ضد یخ خودرو پروفی کار مدل AQUA-TECH مقدار 1کیلوگرم

ضدیخ و ضدجوش مدل «AQUA-TECH» تولید شرکت «پروفی کار» جهت استفاده در رادیاتور خودرو برای محافظت از قطعات دربرابر خوردگی و زنگ‌زدگی است. این محصول از گروه سیالات غلیظ مصرفی در انواع رادیاتورها و سیستم‌های خنک‌کننده‌ی موتور خودروهاست که به دلیل کیفیت بسیار بالا در دماهای بسیار پایین (40-) درجه و بسیار بالا (110+) کارایی و خاصیت خود را حفظ می‌کند.

این محصول سازگار با رادیاتورهای آهنی و آلومینیومی خودروهای رایج در کشورمان تولید می‌شود؛ همچنین برای کلیه‌ی خودروهای بنزینی، دیزلی سبک و سنگین مناسب است. فرمول ویژه‌ی این محصول باعث حافظت از قطعات و آلیاژهای خاص رادیاتور، پمپ آب، محفظه و درپوش سیستم خنک‌کننده می‌شود. ضدیخ و ضدجوش پروفی کار AQUA-TECH با ترکیبی از مرغوب‌ترین پایه منواتیلن گلایکول از بهترین پتروشیمی‌ها به همراه مواد افزودنی برجسته با فرمولاسیون انحصاری پروفی تک آلمان تهیه شده است.

استفاده از این محصول در فصل زمستان از یخ‌زدگی سیستم آب‌رسانی موتور جلوگیری کرده و در فصل تابستان از جوش آمدن سیستم خنک‌کننده آن جلوگیری می‌کند.AQUA-TECH تاثیر به‌سزایی در راندمان، کارکرد و طول عمر موتور دارد.

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا