۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
بازی فکری و آموزشی

بهترین بازی فکری بزرگسالان و نوجوانان

معرفی 10 بازی فکری آموزشی بزرگسال و نوجوانان

بازی‌های فکری و آموزشی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقاتی است که در کنار دوستان دور هم جمع شده‌اید. در این پست به معرفی بهترین بازی فکری بزرگسالان و نوجوانان می‌پردازیم که شامل انواع اسباب بازی در قالب بازی‌های کارتی و بازی‌های تخته‌ای هستند.

این مدل بازی‌ها که برخی از آنها به نوعی نوستالژیک هم به حساب می‌آیند در دسته بازی‌های هوشی، تقویت حافظه و استراتژیک هستند. پیشنهاد ما این است که حتما از این مدل بازی‌ها در آخر هفته‌ها که دور هم جمع هستید استفاده کنید.

بازی فکری بزرگسالان افتر ۵ گیمز مدل کاستل

بازی فکری افتر ۵ گیمز مدل کاستل

برگردان موفقی از بازی Nox شب “هالووین” است و اهالیِ قلعه‌ی باستانیِ “کاستِل”، یعنی آقای “کلّه‌کدو” (یک “آدم-کدو”ی موذی و خبیث!)، استاد “گوربه‌گور” (یک زامبیِ خسته!) و جناب “کُهنه‌پیچ” (یک مومیاییِ هزارودویست‌ساله، از نوادگانِ فراعنه‌ی مصر!)، به‌رسمِ هر سال برای شرکت در مراسم آماده می‌شوند.

سرگرمیِ این “مُرده‌های نَمُردنی” -که برعکسِ ظاهرِ ترسناک‌شان، از حسّ طنز خوبی هم برخوردار هستند- در شب “هالووین”، ترساندنِ مردمی است که برای برگزاری مراسم، به قلعه‌ی “کاستِل” می‌آیند! البته با این‌که اهالیِ قلعه، قصدِ بدی ندارند و هدف‌شان فقط شیطنت و بازیگوشی است ولی -به‌قول معروف- آن‌ها شوخی‌شوخی مردم را می‌ترسانند و مردم جدّی‌جدّی سکته‌های ناقص می‌زنند و روانه‌ی بیمارستان‌ها می‌شوند!

این امر، ممکن است احساساتِ نداشته‌ی قلعه‌نشینان را اندکی جریحه‌دار کند ولی چاره‌ای نیست، برای یک “نامیرا”، ترسناک بودن، از نان شب واجب‌تر است!! حال باید دید کدام‌یک از اهالیِ قلعه‌ی “کاستِل” می‌تواند تعداد بیش‌تری را زَهره‌تَرک کند (آن‌ها برای بالا بُردنِ آمارِشان حتی حاضرند زَهره‌تَرک‌شدگان را از یکدیگر بقاپند)!!…

سبک بازیبازی کارتی
رده سنیکودک , نوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری فکرآوران مدل ریسک

بازی فکری فکرآوران مدل ریسک

این بازی،مهیج و غیر قابل پیش بینی بوده و نبرد فتح دنیاست.محیط بازی چنان است که به شما اختیاراتی از قبیل تصرف قلمرو حریف،جابجایی سربازان،سواره نظام و توپخانه تحت اختیارتان را میسر می سازد.در این بازی شما مالک سرزمین هایی هستید که با گذاشتن سرباز در آن،کنترل آنها در اختیارتان قرار می گیرد.شما با جابجایی سربازها،از آنها برای حمله و تصرف قلمروهای دیگر،استفاده خواهید کرد و همچنین از سرزمین هایتان در برابر حمله حریف،دفاع می کنید.هدف تصرف قلمروهای بیشتر و سیطره بر جهان است.

سبک بازیبازی تخته‌ای , بازی فکری
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن2 نفر
مدت زمان بازیبیش از یک ساعت

بازی فکری بزرگسالان تخته‌ای فکرانه مدل کهربا

بازی فکری فکرانه مدل کهربا

بازی کهربا از نوع جمع‌آوری سکه و توسعه‌ کارت‌ها است.هر بازیکن در نقش بازرگانی در عصر رنسانس ظاهر می‌شود که سعی می‌کند معادن جواهرات را بخرد،استخراج کند،حمل و نقل کند و بفروشد.همه این کارها هم برای کسب اعتبار بیشتر انجام می‌شود.

اگر وضعتان به اندازه‌ کافی خوب شود شاید حتی با یکی از اشراف‌زادگان دیدار کنید و این ملاقات هم اعتبار شما را بیشتر از پیش بالا ببرد.در این بازی هر بازیکن در نوبتش می‌تواند سکه(یا در واقع همان جواهر)دریافت کند یا یک کارت را بخرد و بسازد و یا یک کارت را رزرو کند.اصول بازی خیلی آسان است،یا جواهر برمی‌داریم،یا اگر ترکیب مناسبی از جواهر‌ها را داریم،کارت می‌خریم.هرچه بیشتر کارت بخریم شرایط خریدن کارت‌های بعدی راحت‌تر می‌شود؛مزیتی که برای تمام بازیکن‌ها یکسان است.

سبک بازیبازی تخته‌ای , بازی فکری
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت
سایر توضیحاتبازی فکری و رومیزی کهربا بر اساس بازی جذاب Splendor
کیفیت عالی قطعات و گیم پلی فوق العاده جذاب
از بهترین بردگیم های خانوادگی و استراتژیک دنیا
قابل بازی برای 4-2 بازیکن
بهترین حالت بازی 3 نفر

بازی فکری بزرگسالان و نوجوان آخرین گرگینه مدل Ultimate

بازی فکری آخرین گرگینه مدل Ultimate

این بازی ترجمه فارسی بازی محبوب werewolf یکی از محبوب ترین بازی های دورهمی است که بر اساس قوانین بازی محبوب مافیا طراحی شده. فرق اساسی این بازی با بازی مافیا در گستردگی قوانین بازی است و محدودیت های بازی مافیا تا حد زیادی در این بازی از بین رفته و بازیکنان آزادی عمل و ابتکار بیشتری دارند.

داستان بازی اینگونه است که شما در یک روستای کوچک قرن شانزدهمی زندگی می کنید که توسط گرگینه ها مورد حمله قرار گرفته است و… این بازی قابلیت بازی هم زمان 51 نفر با هم را دارد که این تعداد با افزونه بازی به 75 نفر می رسد.

سبک بازیبازی کارتی
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیبیش از یک ساعت

بازی فکری مسترگیمر مدل AVALON

بازی فکری مسترگیمر مدل AVALON

حکایتِ اَوِلون، حکایتِ وفاداریِ محرمانه است. بازیکنان، یا یاران و خدمتگزارانِ وفادارِ آرتور هستند و برای لشگرِ نیکی می‌جنگند یا سرسپُردگانِ موردرِد و سپاهیانِ پلیدی‌اَند. نیکی، با موفقیت در 3 مأموریت (مأموریت‌هایی در جست‌وجوی آرتور)، به پیروزی خواهد رسید و پلیدی، در صورتی به پیروزی خواهد رسید که 3 مأموریت به شکست بینجامند!

سپاه شرّ همچنین با کُشتنِ مِرلین در پایان بازی یا در صورتی که هیچ گروهی برای انجامِ مأموریت تشکیل نشود نیز پیروز خواهد شد! بازیکنان، در هر لحظه از بازی، می‌توانند ادّعاهای مختلفی داشته باشند. بحث و گفت‌وگو، فریبکاری، اتّهام وارد کردن و استنتاج منطقی، همه و همه به یک اندازه، در پیروزیِ خیر یا به قدرت رسیدنِ شرّ اهمّیت دارند.

در همین زمینه بخوانید: پرفروش‌ترین بازی‌های Xbox

رزیستنس اَولون (The Resistance Avalon): نبرد نهایی خیر و شر برای در دست گرفتن کنترل تمدن… “آرتور” نماد آینده‌ی بریتانیاست؛ اُمید رفاه و سربلندی… اما در میان جنگجویان وفادار او، جاسوسان کارکشته‌ی “موردرِد” نیز حضور دارند… این موجودات شرور اگرچه کم‌تعداد هستند ولی اطلاعات زیادی دارند و از وجود یکدیگر نیز باخبرند… درحالی‌که فقط یکی‌از افراد “آرتور” از وجود آن‌ها آگاه است

سبک بازیبازی کارتی، بازی فکری
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری بزرگسالان تخته‌ای رومیزی دیز آف واندرز مدل Yamatai

بازی رومیزی دیز آف واندرز مدل Yamatai

تولید جدید کمپانی پر مخاطب Days of Wonders بازی یاماتای هست که توسط برونو کاتالا و مارک پاکین طراحی شده. خیلی‌ها میگن این بازی خیلی شبیه به همکاری قبلی کاتالا و DOW یعنی بازی Five Tribes هست.

در عین حال که شباهت‌های زیادی وجود داره، ولی خب اتفاقات جدیدی هم تو این بازی هست که در هیچ بازی دیگه‌ای دیده نمی‌شه. بازی نسبتا پیچیده‌ایه و کلیت ماجرا پیدا کردن پترن‌های خطیه. نقشه بازی از سمت چپ شروع می‌شه و شما با قرار دادن کشتی‌های رنگ‌های مختلف در پترن‌های تعیین شده، امتیاز و هزار تا چیز دیگه می‌گیرین. اینجا شباهت این بازی به بازی Five Tribes بیشتر به چشم میاد، چرا که شما به قرار دادن ترکیبی از کشتی‌ها موقعیت‌هایی رو برای خودتون و دیگران بوجود میارین که همه برای شما قابل مشاهده‌ست.

پس من انتخاب می‌کنم که با این نوبت از بازیم دارم ۱۱ امتیاز بدست میارم و ۱۵ امتیاز به فلان بازیکن دیگه می‌دم. بازی نسبتا بازی پیچیده‌ایه و جزییات زیاد داره، ولی خب گزینه‌های بازی چه برای شما چه برای حریف‌هاتون،‌ چه برای این نوبت چه برای نوبت‌های آینده آنقدرها هم مخفی و غیر قابل محاسبه نیستن، پس باعث می‌شه واقعا بشه نشست، فکر و محاسبه کرد و تاکتیک خوبی برای این مسایل ریخت.

سبک بازیبازی تخته ای
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری فان تایمز مدل 7Wonders duel

بازی فکری فان تایمز مدل 7Wonders duel

بازی 7wonders duel یک بازی مستقل در دنیای عجایب هفتگانه است یا به عبارتی از خانواده بازی معروف 7wonders می باشد که مخصوص بازی دو نفره طراحی شده است.این بازی با ترکیب یک سیستم جدید کارت کشیدن،سه شرط پیروزی،پیشرفت علمی،سیستم مبتکرانه نظامی و 12 کارت عجایب یک بازی جذاب و تکرارپذیر ارائه می کند.در این بازی علم و ارتش خود را توسعه دهید،ساختمانهای معتبری بسازید و تمدن خود را به پیروزی سوق دهید.

سبک بازیبازی کارتی، بازی فکری
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکن2 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری مدل دورهمی مافیا

بازی فکری مدل دورهمی مافیا

بازی مافیا از بهترین بازی فکری بزرگسالان است که به صورت گروهی است. نبرد بین یک اقلیت آگاه مافیا و یک اکثریت ناآگاه شهروند را شبیه‌سازی می‌کند. در ابتدا بازیکنان مخفیانه تعیین نقش می‌شوند. این بازی دارای 2فاز شب و روز بوده که در مرحله شب، افراد مافیا به صورت مخفیانه یک شهروند را می‌کشند.

در طول مرحله روز، تمام بازیکنان بازمانده در مورد هویت‌های مافیایی بحث می‌کنند و برای حذف یک مظنون رای می‌دهند. بازی مافیا یک بازی جذاب دورهمی دوستانه یا خانوادگی بوده و یکی از مزیت‌های این بازی پرورش توانایی صحبت کردن و استدلال کردن در جمع می باشد بعد از مدتی بازیکنان این گروه به راحتی می توانند از حق خود در اجتماع دفاع کنند لذا انجام این بازی برای افراد خجالتی و گوشه گیر اکیداً توصیه می شود.

سبک بازیبازی کارتی
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری مدل مافیا دلوکس

بازی فکری مدل مافیا دلوکس

بازی مافیا دلوکس ترجمه فارسی بازی محبوب مافیا است که با کمترین تغییر نسبت به نسخه اصلی طراحی و تولید گردیده است. این بازی به چندین زبان مختلف ترجمه شده و در دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است.

سبک بازیبازی کارتی
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

بازی فکری زیر خاکی مدل 002

بازی فکری زیر خاکی مدل 002

بازی کارتی زیرخاکی یک بازی رومیزی سریع و سرگرم‌کننده است که در آن بازیکنان در تلاش برای کسب بیشترین اشیای عتیقه، شانس خود را تا مرز شجاعتشان پیش می‌برند! بازی زیرخاکی یک بازی در سبک Push Your Luck و Take That است و برگردانی است از بازی بسیار محبوب Dead Man`s Draw که از بهترین‌های این سبک حساب می‌شود.

در این بازی بازیکنان تلاش می‌کنند تا کارت‌های بیشتری را از دسته‌ی کارت زیرخاکی رو کنند و گنج‌های بیشتری به دست بیاورند. ولی مشکل اینجاست که اگر کارتی تکراری رو کنند بلافاصله نوبتشان تمام می‌شود. اگر جرات داری یک کارت دیگر بکش! هر بازیکن در نوبت خود باید از دسته‌ی زیرخاکی، کارت رو کرده و به رو کنار هم قرار دهد. بازیکن تا زمانیکه بخواهد می‌تواند کارت رو کند ولی هر زمانی که کارت تکراری رو کند بلافاصله می‌سوزد و نوبتش رد می‌شود. اگر قبل از اینکه بسوزد، کارت رو کردن را متوقف کند، می‌تواند هر چه رو شده را برای خود جمع‌آوری کند.

سبک بازیبازی کارتی , تست هوش , بازی فکری , بازی حافظه
رده سنینوجوان , بزرگسال
تعداد بازیکنبیش از 4 نفر
مدت زمان بازیکمتر از یک ساعت

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا