۶۴٪ تخفیف ویژه فقط برای امروز

مشاهده محصولات شگفت‌انگیز
وسایل سلامت و طبی

بهترین پشتی طبی صندلی خودرو و اداری

راهنمای خرید پشتی طبی +بهترین پشتی طبی صندلی خودرو و اداری

با پیشرفت روز علم و تکنولوژی شغل‌ها به شکلی تغییر پیدا کردند که دیگر بیشتر افراد در پشت صندلی مشغول به فعالیت هستند. فعالیت به مدت چند ساعت و نشستن‌های طولانی پشت صندلی اداری یا صندلی خودرو باعث می‌شود تا به ستون فقرات و مهره‌های شما در صورت عدم توجه به نکات سلامت صدمه وارد شود.

برای همین منظور استفاده از پشتی طبی می‌توانید تا حد بسیار بالایی از وجود این مشکلات جلوگیری نماید. در این پست قصد داریم به راهنمای خرید پشتی طبی مناسب صندلی خودرو و صندلی اداری پرداخته و با نقد و بررسی محصولات از بهترین برندهای پشتی طبی به شما در خرید این وسیله پزشکی و سلامت کمک کنیم.

راهنمای خرید پشتی طبی صندلی خودرو و اداری

بیشترین نکته‌ای که در انتخاب خرید پشتی طبی باید به آن توجه کنید نوع کارکرد آن است. برخی پشتی‌ها به صورت هوشمند بوده و برای صندلی خودرو مناسب هستند، اما برخی ساده بوده و امکان استفاده در هر دو نوع صندلی اداری و خودرو را دارند. بنابراین ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید.

در مرحله بعد این شما هستید که بر اساس وضعیت فعلی که ستون فقراتتان دارد باید پشتی طبی مناسبی را انتخاب کنید. به دلیل اینکه این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد لازم است که از پزشک خود برای انتخاب پشتی طبی مناسب کمرتان انتخاب کنید تا از کمردرد های احتمالی آینده جلوگیری کنید.

موارد بعدی به جنس پشتی و وضعیت تعریق آن بر می‌گردد که حتما باید به این مسئله نگاه ویژه‌ای داشته باشید، چرا که تا مدت‌ها از این پشتی استفاده خواهید کرد و مهم است که پشتی با کیفیت بالا ساخته شده باشد. حال در ادامه به معرفی برخی از بهترین برندهای پشتی طبی می‌پردازیم.

پشتی طبی باراد مدل LS1

پشتی طبی باراد مدل LS1

هنگام نشستن عضلات کمر به سختی کار می کنند تا بدن را راست نگه دارند به همین دلیل فشار زیادی به کمر وارد می شود و دچار کمردرد می شویم. پشتی طبی با حمایت و کمک به عضلات کمراز کمردرد جلوگیری می کند. علاوه بر این، یک پشتی طبی ارگونومیک با کاهش فشار وارد بر مهره ها و دیسک های ستون فقرات از کمردرد و بیماری های ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر، آرتروز و سیاتیک جلوگیری می کند.پشتی طبی باراد ، در حالیکه گودی کمرتان را پر می کند اما طراحی ظریفی داشته و نشیمنگاه صندلی تان را اشغال نمی کند.

پشتی طبی باراد تنها پشتی طبی طراحی شده با تیغه پلیمری ارتجاعی است تا بتواند انحنای صحیح ستون فقرات را به طور صحیح حفظ کند. در صورت استفاده از پشتی طبی بهترین زاویه نشستن را برای کاهش فشار وارد بر مهره ها و دیسک های کمر خواهید داشت.

  • بسیار کاربردی و قابل نصب بر روی انواع صندلی های اداری ، خودرو
  • دارای تیغه ی پلیمری با قابلیت ارتجاعی برای پر کردن گودی کمر و راحتی بیشتر
  • دارای روکش اسپیسر برای عبور جریان آزاد هوا و کاهش تعرق
  • طراحی ارگونومیک با قابلیت تنظیم نصب برای افراد در اندازه های مختلف
جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
37*37*3 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکشدارد
قابلیت گردش هوادارد
بالش طبی هارمونی مدل Wavelike

بالش طبی صندلی هارمونی مدل Wavelike

این نوع بالش ارگونومیک به حفظ حالت مناسب ستون فقرات در هنگام خواب کمک می‌کند. ارتفاع بالش در دو سر آن یکسان نیست. سمت بلندتر مناسب برای خوابیدن به پهلو و سمت کوتاه‌تر مناسب برای خوابیدن به پشت می‌باشد. امروزه نوآوری در خلق تشک‌ها و بالش‌های طبی و ارتوپدی، خواب را برای افراد لذت‌بخش‌تر کرده است.

قسمت بیش‌تر بعضی از محصولات طبی، با مموری فوم (فوم هوشمند) ساخته شده‌اند. مموری فوم نسبت به سایر اسفنج‌ها، انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارد و با سرعت بیش‌تری با فرم بدن سازگار می‌شود که همین امر به سلامتی بدن کمک می‌کند. به محض تماس با بالش، مموری فوم، فرم سر را به خود گرفته و در هنگام خواب از قسمت‌های حساس سر و گردن محافظت می‌کند. استفاده از بالش طبی مموری فوم باعث می شود که ستون فقرات و راه های هوایی نیز در وضعیت خوبی قرار گیرند که همین امر باعث می شود شما خر و پف نکنید. از طرفی مموری فوم فشار وارد بر سر را به طور یکنواخت در تمامی نواحی پخش می کند تا فشار زیادی بر سر وارد نشود.

  • تسهیل جریان گردش خون
  • پیشگیری از گرفتگی عضلات
  • پیشگیری از درد در ناحیه ستون فقرات
جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
13*50*32 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پنبه , پلی استر
قابلیت گردش هوادارد
پشت کمری هوشمند مدل Office

پشتی طبی هوشمند مناسب صندلی اداری مدل Office

پشت کمری اداری ساخت شرکت هوشمند(Hooshmand) از فوم هوشمند یا مموری فوم ساخته شده و برای پرکردن گودی کمر و اصلاح وضعیت نشستن در محیط کار استفاده می‌شود. صندلی‌های مورداستفاده در محیط‌های کار عموماً گودی کمر را پر نمی‌کنند. این امر باعث می‌شود که فشار وزن بالاتنه روی مهره‌های پایین کمر بیفتد و باعث درد و ناراحتی شود. ازطرفی شخصی که در حال کارکردن است، توجه کمتری به وضعیت نشستن خود می‌کند و ممکن است ناخودآگاه مدت زیادی در وضعیت ناصحیح قرار بگیرد.

پشت کمری اداری هوشمند حالت خود را با شکل بدن تغییر می‌دهد و ستون فقرات را در یک راستا حفظ می‌کند. این پشت صندلی از فوم هوشمند یا مموری فوم ساخته شده است. هنگامی‌که وزن بالاتنه روی فوم هوشمند قرار می‌گیرد، شروع به تغییر حالت دادن می‌کند و شکل بالاتنه را به خود می‌گیرد. فوم هوشمند خاصیت انعطاف‌پذیری خاصی دارد. اگر وزن بالاتنه از روی فوم هوشمند برداشته شود، با مقداری تأخیر به حالت اولیه‌ی خود برمی‌گردد. همین امر باعث راحتی فوق‌العاده محصولات ساخته‌شده از فوم هوشمند است.

روکش پشت صندلی 80درصد کتان بوده و قابل تعویض و شست‌وشو است. این روکش ضمن نرمی و لطافت زیاد، با جذب رطوبت بدن، از خیس‌شدن و عرق‌کردن بیش‌ازحد کمر جلوگیری می‌کند. طول و عرض پشت کمری 34 و 33 سانتی‌متر و پهنای آن 9 سانتی‌متر است. به‌طورخلاصه پشت کمری هوشمند با انحنایی که دارد گودی کمر را پر کرده و از ایجاد درد و ناراحتی جلوگیری می‌کند. علاوه‌براین با تغییر شکل فوم داخلی، به صحیح نشستن شخص روی صندلی اداری کمک می‌کند.

جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
34 × 33 × 9 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
کتان
قابلیت گردش هواندارد
پشتی طبی نگین کد 16895

پشتی طبی نگین

هنگام نشستن عضلات کمر به سختی کار می کنند تا بدن را راست نگه دارند به همین دلیل فشار زیادی به کمر وارد می شود و دچار کمردرد می شویم. پشتی طبی با حمایت و کمک به عضلات کمراز کمردرد جلوگیری می کند. علاوه بر این، یک پشتی طبی ارگونومیک با کاهش فشار وارد بر مهره ها و دیسک های ستون فقرات از کمردرد و بیماری های ستون فقرات از جمله فتق دیسک کمر، آرتروز و سیاتیک جلوگیری می کند.

پشتی طبی حرفه ای نگین در حالیکه گودی کمرتان را پر می کند اما طراحی ظریفی داشته و نشیمنگاه صندلی تان را اشغال نمی کند. در صورت استفاده از پشتی طبی حرفه ای نگین بهترین زاویه نشستن را برای کاهش فشار وارد بر مهره ها و دیسک های کمر خواهید داشت.

جنس پلی‌استر
ابعاد
روکش
43*40*11 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پلی‌استر
قابلیت گردش هوادارد
پشتی طبی صندلی کال تکس مدل KAL-HS-L

پشتی طبی صندلی ماشین کال تکس مدل KAL-HS-L

جنس الیاف پنبه
ابعاد
روکش
10.5 × 32 × 35 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکشدارد
سایر توضیحاتمناسب برای پر کردن گودی کمر
قابل استفاده برای صندلی‌های خودرو، اداری و راحتی
جلوگیری از ایجاد کمردرد در هنگام نشستن طولانی‌مدت
دارای روکشی جداشونده و قابل شستشو
دارای لبه‌هایی به طول 10.5 سانتی‌متر
دارای کش برای اتصال به صندلی

توجه به طریقه‌ی مناسب نشستن اهمیت زیادی دارد زیرا بسیاری از دردهای مفصلی و عضلانی ناشی از عدم توجه به همین موضوع است. نحوه‌ی نشستن و زاویه‌ی قرارگیری ستون فقرات باید به شکلی مطلوب صورت گیرد. ضعف ماهیچه‌ها نیز در این مورد تاثیرگذار بوده و در این شرایط باید از وسیله‌ای استفاده کرد که بتواند ستون فقرات را در شکلی مناسب قرار دهد.

استفاده از سایر پشتی‌ها، تشک‌ها و دورگردنی‌های طبی برای این منظور مناسب است. در این میان توجه به نحوه‌ی قرارگیری کمر اهمیت زیادی دارد چراکه هرگونه انحراف از زاویه‌ی مناسب می‌تواند موجب آسیب‌دیدگی ستون فقرات شود. این آسیب‌دیدگی‌ها می‌تواند در سنین بالا باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند دیسک کمر شود. پشتی‌های طبی نیز به همین منظور طراحی و تولید می‌شوند. این محصولات انواع مختلفی دارند و به شکلی مناسب گودی کمر را پر کرده و ستون فقرات را در شکلی مناسب قرار می‌دهند.

محصولی که در تصویر مشاهده می‌کنید پشتی طبی مدل (KAL-HS-L) است که توسط شرکت «کال تکس» (Kal Tex) تولید می‌شود. این محصول بر روی صندلی قرار می‌گیرد و در حین نشستن سطح اتکای مناسبی را برای نگه‌داشتن کمر و سطح پشتی شما ایجاد می‌کند. این پشتی کمر دارای روکشی قابل شستشو بوده که با باز کردن زیپ آن می‌توانید آن را به‌راحتی جدا کرده و بشویید. گوشه‌های کناری این محصول حالتی برآمده داشته و مانع از انحراف شما به اطراف خواهد شد. از این محصول می‌توانید برای انواع صندلی‌های خودرو، راحتی، اداری و غیره استفاده کنید.

پشتی طبی درمان پژوه مدل Massager Type

پشتی طبی درمان پژوه مدل Massager Type

جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
34 × 33 × 9 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
مخمل
قابلیت گردش هوادارد
سایر توضیحاتدارای برآمدگی‌هایی برای گردش بهتر هوا

نشستن طولانی‌مدت هنگام رانندگی و کار روی صندلی اتومبیل یا صندلی اداری می‌تواند به عضلات و مهره‌های کمر فشار وارد آورد. این فشار در ابتدا خود را به‌صورت گرفتگی و درد عضله نشان می‌دهد و چنانچه ادامه‌دار باشد می‌تواند باعث ناراحتی مهره‌های کمر هم شود.

علت این درد پر نشدن گودی کمر و وضعیت نشستن نامناسب است. اغلب صندلی‌ها گودی کمر را پر نمی‌کنند و همین امر باعث افتادگی شانه‌ها رو به جلو و فشار به مهره‌های گردن و فقرات می‌شود. علاوه بر این تمرکز حین رانندگی و کار، شخص را نسبت به وضعیت نشستن خود بی‌توجه می‌کند. برای حل این مشکلات می‌توان از پشتی طبی روی صندلی استفاده کرد.

پشتی طبی طرح ماساژ درمان پژوه با انحنایی که دارد گودی کمر را پر می‌کند. لبه‌های پشتی به سمت داخل خم شده‌اند و ستون فقرات در قسمت وسط پشتی قرار می‌گیرد. همین امر به اصلاح وضعیت نشستن شخص کمک می‌کند. در قسمت وسط پشتی برآمدگی‌هایی وجود دارد که علاوه بر ماساژ دادن کمر به گردش بهتر هوا کمک می‌کنند. بنابراین ضمن ایجاد حس راحتی، از عرق کردن و خیس شدن کمر جلوگیری می‌شود.

روکش پشتی از پارچه‌ی مخمل ساخته شده است. پشت این روکش زیپی وجود دارد که با باز کردن آن فوم سفیدرنگ داخل پشتی دیده می‌شود. این فوم عامل انعطاف‌پذیری مناسب پشتی طبی است. در صورت کثیف شدن روکش می‌توان آن را جدا کرده و شست. در پشت روکش بندی کشی و قابل تنظیم وجود دارد که به کمک آن می‌توان پشتی را روی انواع صندلی اداری و اتومبیل نصب کرد. ابعاد پشتی 34 × 33 × 9 سانتی‌متر بوده و برای همه مناسب است.

پشتی طبی حباب دار افروز

پشتی طبی حباب دار افروز

ابعاد
روکش
35 × 35 × 10 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پلی‌استر
قابلیت گردش هوادارد
سایر توضیحاتساخته شده از مواد پلی اورتان و فوم سرد
مقاوم در برابر تغییر شکل

برای پرکردن گودی کمر و اصلاح وضعیت نشستن در محیط‌های گوناگون استفاده از پشت‌کمری بهترین راه‌حل است. پشت‌کمری «افروز» مدل «Medical Back Cushion» دارای روکش ساخته شده از جنس پلی استر و با قابلیت شستشو مورداستفاده برای افرادی است که به طور مداوم بر روی صندلی می نشینند.

صندلی‌های در محیط‌های کار عموماً گودی کمر را پر نمی‌کنند. این امر باعث می‌شود که فشار وزن بالاتنه روی مهره‌های پایین کمر بیفتد و باعث درد و ناراحتی شود. ازطرفی شخصی که در حال کارکردن است، توجه کمتری به وضعیت نشستن خود می‌کند و ممکن است ناخودآگاه مدت زیادی در وضعیت ناصحیح قرار بگیرد. پشت کمری افروز از پلی اورتان و به روش فوم سرد ساخته شده و با شکل خاصی که دارد باعث کاهش دردهای مربوط به کمر می‌شود.

به‌طورخلاصه پشت کمری هوشمند با انحنایی که دارد گودی کمر را پر کرده و از ایجاد درد و ناراحتی جلوگیری می‌کند. علاوه‌براین با مقاومت در برابر تغییر شکل، به صحیح نشستن شخص روی صندلی اداری کمک می‌کند.

پشتی طبی مدی فوم مدل Travel

پشتی طبی مدی فوم مدل Travel

جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
14 × 30 × 50 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پلی‌استر
سایر مشخصاتقابل تنظیم روی انواع صندلی
فشار کمتر به ماهیچه‌ها و ستون فقرات
جلوگیری از گرفتگی و دردهای عضلانی
ایجاد آرامش و انرژی به دلیل مناسب قرار گرفتن ستون فقرات
پشتی طبی کالتکس مدل LM کد 001

پشتی طبی کالتکس مدل LM کد 001

جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
36 × 31 × 10 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پلی استر , پارچه‌ ای
قابلیت گردش هوادارد

پشتی فوق یکی دیگر از محصولات تولیدی شرکت «کالتکس» (KalTex) است که با نام مدل (Office) شناخته می‌شود. این پشتی ابعادی برابر 10 × 31 × 36 سانتی‌متر دارد و وزن آن کمتر از 400 گرم است. از این پشتی برای پر کردن گودی کمر استفاده می‌شود و با توجه به طراحی که دارد برای قرار گیری روی انواع صندلی‌ها مناسب است.

پشتی فوق با در نظر گرفتن سلامت فیزیکی بدن طراحی شده است. برای نصب این پشتی می‌توانید از کشی که در قسمت پشتی آن قرار دارد استفاده کنید. محصولات کالتکس دارای روکشی با پارچه لمینیت شده میباشند که باعث دو چندان شدن ظرافت و زیبایی دوخت و همچنین قابل شستشو بودن محصولات شده، رعایت اصول صحیح نشستن برای افرادی که مدت زمانی طولانی روی صندلی می‌نشینند امری ضروری است؛ یکی از راه‌های صحیح نشستن کمک گرفتن از پشتی‌های طبی نظیر پشتی فوق است.

پشتی طبی بیوتی بیسیک مدل MK-716

پشتی طب صندلی بیوتی بیسیک مدل MK-716

جنس فوم نرم
ابعاد
روکش
10*35*35 سانتی‌متر
دارد
قابلیت شستشوی روکش
جنس روکش
دارد
پارچه ای

امتیاز نوشته

به این نوشته چه امتیازی میدی؟

میانگین امتیازها: 3 / 5. تعداد آرا: 3

این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا