بازگشت به مدرسه
لوازم برقی خانگی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب

Washing machine washing guide

هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید ماشین لباسشویی این سوالات در ذهن شما به وجود می‌آید که بهترین ماشین لباسشویی کدام است؟ ماشین لباسشویی چی بگیرم؟ ماشین لباسشویی چی خوبه؟ و ده‌ها سوالات دیگری که در هنگام خرید به ذهن شما خطور می‌کند. باید با بررسی و خواندن مقاله‌های مرتبط با ماشین لباسشویی بتوانید بهترین ماشین لباسشویی در بازار را پیدا کنید و آن را خریداری کنید. ما در این مقاله به راهنمای خرید ماشین لباسشویی می‌پردازیم که با خواندن این مقاله می‌توانید تصمیم خود را برای خرید بهترین ماشین لباسشویی نهایی کنید. همچنین از تنوع برندها در بازار ایران اطلاعاتی کسب کنید، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

ماشین لباسشویی امروزه به یکی از ضروری‌ترین وسایل خانگی که در هر منزلی مورد نیاز است تبدیل شده است. بهتر این است که قبل از خرید به نکات و پارامترها برحسب نیاز و کارایی دستگاه توجه داشته باشید. خرید ماشین لباسشویی به دلیل تعدد مدل‌ها و برندها به خودی خود می‌تواند یکی از سخت‌ترین خریدها باشد، اما اگر نوع نیاز خود را مشخص کنید که دقیقا به دنبال چه نوع ماشین لباسشویی با چه امکاناتی هستید انتخاب و خرید آن برایتان راحت‌تر خواهد شد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب +قیمت

اولین و اصلی‌ترین مشخصه‌ای که باید در هنگام خرید ماشین لباسشویی خوب به آن دقت کنید ظرفیت ماشین لباسشویی است. باید دستگاهی را انتخاب کنید که با تعداد اعضای خانواده تناسب داشته باشد به طوری که اگر تنها و یا با همسر خود زندگی می‌کنید، ماشین لباسشویی با ظرفیت 5 کیلو متناسب با نیاز شما خواهد بود؛ به همان نسبت اگر تعداد اعضای خونواده بیشتری دارید باید به سراغ ماشین لباسشویی‌هایی با ظرفیت بالاتر بروید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که شما هر چند وقت یک بار ماشین لباسشویی خود را روشن می‌کنید. با توجه به اینکه باید حجم لباس‌های کثیف برحسب ظرفیت ماشین لباسشویی باشد، اگر تعداد لباس‌های کثیف شما کم است می‌توانید در نظر داشته باشید ماشین لباسشویی را انتخاب کنید که قابلیت شستشوی سریع Quick wash را داشته باشد. به طوری که  هر روز با استفاده از این برنامه حتی اگر لباسهای کمی داشته باشید از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

تنوع ماشین لباسشویی در بازار

هنگام خرید ماشین لباسشویی باید بدانید که چه محصولی مد نظر شما است که در اینجا به بررسی اقسام ماشین لباسشویی و تنوع آن پرداخته می‌شود.

 • ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن(ماشین لباسشویی دوقلو)
 • ماشین لباسشویی درب از جلو و اتوماتیک
 • ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی

این سه نوع ماشین لباسشویی در بازار موجود است که باید برحسب نیازی دارید یکی از آن ها را برای خرید انتخاب کنید.

 ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی

در این مدل دارای یک مخزن آب است که برای شروع شستشو باید مخزن پر از آب شود و با روشن کردن دستگاه با حرکت چرخشی عمل شستشو انجام می‌شود. انتخاب هر کدام از ماشین لباسشویی‎ها معایب و مزایای خاص خودش را دارد که به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم.

 • قیمت کمتری نسبت به ماشین لباسشویی اتوماتیک دارند.
 • کاربرد راحت و آسان
 • سبکی
 • کم جا و کوچک

معایب ماشین لباسشویی درب از بالا

 • ماشین لباسشویی تک کاره هستند.
 • ظرفیت شستشوی 3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند.
 • مصرف آب زیادی نسبت به بقیه مدل های ماشین لباسشویی دارند.
 • سرو صدای نسبتا زیادی دارند.

 ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو

در این مدل از ماشین لباسشویی که ظرفیت کمی دارند و به همین دلیل آب کمتری را در حین شستشو استفاده می‎کنند، که به ماشین لباسشویی دوقلو معروف هستند. یک سمت آن برای شستو لباس است و سمت دیگر برای خشک کردن لباس طراحی شده است. مزایای ماشین لباسشویی دوقلو  می‌توان به ظرفیت بالایی که در حدود 9 کیلوگرم دارد اشاره کرد. از معایب ماشین لباسشویی دوقلو به دلیل سرعت خشک کن بالایی که دارد باعث به هم پیچیدن لباس و همچنین موجب چروک شدن آن‌ها می‌شود.

 ماشین لباسشویی درب از جلو

ماشین لباسشویی‌های درب از جلو از لحاظ صرفه جویی در آب بهترین گزینه هستند چون برحسب مقدار لباس‌های کثیفی که در داخل لباسشویی هستند مخزن را پر می‌کند. از مزایای این ماشین لباسشویی می‎توان به قیمت مناسب و کارایی بالای آن اشاره کرد. در حین شستشو صدای کمتری تولید می‌کند و فضای نسبتا کمتری را اشغال می‎کند به طوری که می‌توان از قسمت بالایی ماشین لباسشویی نیز به عنوان فضای خالی استفاده کرد در حالی که ماشین لباسشویی‌های درب از بالا نمی توان از آن فضای خالی استفاده کرد. لباسشویی‌های بیشتر خانه‌های ایرانی از نوع درب از جلو است که هم کارایی بالاتری دارد و هم قیمت مناسب‎تری نسبت به بقیه گزینه‎ها می توان گفت بهترین انتخاب است.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

ماشین لباسشویی به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم‌بندی می‎گردند که هر کدام از آنها را به اختصار توضیح می‌دهیم:

در ماشین لباسشویی اتوماتیک کافی است که آب و برق دستگاه وصل باشد، پودر رخت‌شویی اضافه گردد. در ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک برای هر شستشو یک برنامه‌ای تنظیم شده است که هر کدام از کلیدها مخصوص یک نوع خاص از شستشو است. یک برنامه را انتخاب می‌کنید و دستگاه شروع به شستشو می‌کند و بعد از اتمام شستشو آب‌گیری لباس و خشک کردن لباس را بدون نیاز به اینکه دوباره تنظیمات خاصی انجام دهیم انجام می‎دهد.

در ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک، مراحل پر کردن آب توسط خود فرد انجام می‌گیرد و مخزن باید به صورت دستی پر از آب شود، اگر ماشین لباسشویی دوقلو باشد برای خشک کردن البسه باید لباس‌ها را بیرون بیاورید و در قسمت خشک کن قرار دهید تا عملیات خشک کردن را انجام دهد.

تفاوتی که دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دارند، در مقدار مصرف آب است. همچنین اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که گاه و بیگاه با قطعی آب مواجه هستید ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک ممکن است به درستی کار نکند. در چنین مواردیی استفاده از ماشین لباسشویی نیمه خودکار بهترین انتخاب خواهد بود.

مقایسه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی‌های مختلف و متنوعی در بازار ایران وجود دارد، باید توجه کنید که هر دستگاهی که گزینه‎های بیشتری داشته باشد مسلما قیمت آن بالاتر خواهد بود. قیمت ماشین لباسشویی که تکنولوژی آن بالاتر است نسبت به ماشین لباسشویی‎هایی که قدیمی و تکنولوژی پایینی دارد بالاتر است. بنابراین بهتر این است که یک انتخاب آگاهانه برحسب نیاز خود انجام دهید. در این قسمت به مقایسه انواع کارایی ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما باشید.

ماشین لباسشویی تسمه‌ای یا بدون تسمه

ماشین لباسشویی در دسته بندی تسمه ای و بدون تسمه دسته بندی می‎شوند. ماشین لباسشویی فاقد تسمه از قیمت بالاتری برخوردار است که در این مدل به جای اینکه موتور در پایین محفظه قرار بگیرد و با تسمه محفظه به گردش دربیاید، در قسمت پشت قرار گرفته و مستقیما و بدون تسمه محفظه را به گردش درمی‌آورد.

از مزیت‎های ماشین لباسشویی بدون تسمه این است که لرزش و سرو صدای کمتری نسبت به ماشین لباسشویی‌های دیگر دارد. ماشین لباسشویی‌های تسمه‌ای پس از مدتی استفاده سایز تسمه افزایش پیدا می‎کند که موجب سر و صدای زیاد و لرزش های شدیدی می‎شود. در ماشین لباسشویی بدون تسمه به دلیل کم بودن اصطلاک ناشی از چرخاندن محفظه، از لحاظ مصرف انرژی بسیار بهینه‎تر هستند. همچنین اگر محفظه‌ی دستگاه بدون تسمه‌ی خود را بیش از حد پر کنید، دستگاه تشخیص داده و شستشو را آغاز نخواهد کرد؛ اما دستگاه تسمه‌ای معمولا قادر به انجام چنین تشخیصی نیست و چرخش را تحت هر شرایطی آغاز می‌کند که این موضوع می‌تواند به ضرر دستگاه تمام شود.

کنترل حرارت آب

ماشین لباسشویی که به سیستم کنترل حرارت آب مجهز است می‌تواند دمای آب را کنترل کند. مثلا برای شستن البسه سفید و ملحفه استفاده از آب گرم نقش زیادی به تمیز شدن آن‌ها دارد. در عین حال بسیاری از لباس های رنگی نیز در اثر شستشو با آب خیلی گرم رنگ پس می‌دهند و موجب خراب شدن لباس یا حتی رنگ گرفتن لباس‌های دیگر می‌شود. پس می‌توان گفت برای اینکه خرید خوبی داشته باشید باید مطمئن شوید ماشین لباسشویی مجهز به سیستم حرارت است یا خیر؟

بخار

مجهز بودن ماشین لباسشویی به تکنولوژی بخار باعث می‌شود که کمک بسیار زیادی به از بین بردن لکه‎ها و همچنین بوی لباس کند. این ویژگی تنها در ماشین لباسشویی‎های بسیار پیشرفته و گران قیمت است.

مصرف آب و انرژی

ماشین لباسشویی یکی از پرمصرف‎ترین وسیله برقی است که برخی از تولید کنندگان برای مطابقت با استانداردهای مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاه در نظر گرفته‎اند که مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می‎دهد.

ماشین لباسشویی به پرمصرف‎ترین وسیله برقی در 10 سال گذشته تبدیل شده است. اخیرا برخی از تولید کنندگان برای مطابقت با استاندارد‎های مصرف انرژی کلیدهای میانبری برای دستگاه‎ها در نظر گرفته‎اند که باعث شستشوی اقتصادی با مصرف کمتر انرژی را می‌شوند .

 • نظافت عمومي ماشين به كم شدن مصرف انرژي و افزايش عمر مفيد آن كمك مي‎كند.
 • براي صرفه‎جويي در مصرف برق و همچنين آب بهتر است صبر كنيد تا لباس‎هايي كه بايد شسته شوند به حدي برسند كه ظرفيت ماشين تكميل شود سپس ماشين را در حداقل دماي مناسب ومورد لزوم تنظيم كنيد تا از مصرف بيش از حد برق و اتلاف آب گرم جلوگيري گردد.
 • به هيچ وجه از ماشين لباسشويي در ساعات اوج مصرف استفاده نكنيد روزهاي تعطيل و ساعت‌هاي اوليه صبح بهترين اوقات براي روشن كردن ماشين لباسشويي است.
 • اگر امكان خشك كردن لباس‌ها در هواي آزاد وجود دارد مي‎توان از برنامه خشك كن ماشين استفاده نكرد.
 • ماشین‌‌های با درب از جلو بسیار کمتر از انواع ماشین‌های با درب از بالا آب مصرف می‌نمایند.

بهترین ماشین لباسشویی 2019

در انتخاب اینکه بهترین لباسشویی 2019 کدام است، معیارهای متفاوتی در انتخاب نوع برند می‎تواند دخیل باشد. به طور مثال از دید یک نفر بهترین لباسشویی آن است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن شستشو را انجام دهد. شاید کسی دیگر برای انتخاب ماشین لباسشویی لرزش و صدای کمتری را بپسندد، یکی دیگر شاید فقط ظاهر زیبا را برای انتخاب ماشین لباسشویی مد نظر دارد. می‎توان گفت هر کسی معیارهای خاص خودش را برای خرید ماشین لباسشویی دارد.

در بازار لوازم برقي برندهاي بسياري وجود دارند كه افراد بر اساس سليقه‌شان و همچنين هزينه‌اي كه براي خريد وسيله‌ي مورد نظر در نظر مي‌گيرند انتخاب مي‌كنند. بهترین مارک ماشین لباسشویی ایرانی و خارجی موجود در بازار عبارتند از سامسونگ، بوش، ال جي، اسنوا، دوو، ايندزيت، زيرووات، بكو، پاكشوما، ميديا و… که امروزه طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند.

بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ مدل Q1255 ظرفیت 8 کیلوگرم

سامسونگ یکی از برندهای شناخته شده لوازم خانگی در سراسر دنیا می‌باشد، که تاکنون محصولات بسیار با کیفیتی به بازار عرضه کرده است. سامسونگ دارای قطعات اصلی کره و مونتاژ لهستان می‌باشد. تکنولوژی ساخت وسایل و ماشین‌ها هر روز در حال پیشرفت است تا زندگی ما را راحت تر کند. برندهای بزرگی مانند سامسونگ نیز در تولید محصولات لوازم خانگی خود، نه تنها راحتی مشتریان بلکه صرفه‌جویی در زمان و انرژی را به عنوان مهمترین اولویت‌ها تلقی می‌کنند. ماشین لباسشویی‌های سامسونگ نیز از این مقوله، مستثنی نبوده‌اند. سامسونگ در هر نسل از ماشین لباسشویی‌های کاملا مدرن خود، از یک تکنولوژی جدید بهره برده است.

ماشین لباسشویی سامسونگ مدل Q1255 ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی سامسونگ مدل Q1255 با ظرفیت 8 کیلوگرم، یکی از لباسشویی‌های شرکت سامسونگ است که از طراحی بسیار زیبا و مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه مصرف انرژی خوبی برخوردار است.

 • این ماشین لباسشویی با ظرفیت 8 کیلوگرم می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورداستفاده قرار گیرد.
 • رتبه مصرف این دستگاه A++ است و مصرف انرژی پایینی را خواهد داشت.
 •  این دستگاه دارای سیستم شستشوی چندحالته است.
 • کاهش مصرف انرژی با استفاده از هیتر سرامیکی در سری جدید لباسشویی‌های سامسونگ انجام می‌شود.
 • از دیگر مشخصات این دستگاه سیستم حفاظتی در نوسانات برق بوده که مانع از خرابی دستگاه می‌شود.
 • محافظت از الیاف با استفاده از دیگ الماسه ضد چروک ممکن شده است.
 • برنامه خودکار شستشوی دیگ لباسشویی نیز موجب می‌گردد مصرف‌کننده دیگر نگران تمیزی دیگ که شاید کیفیت شستشوها را نیز تحت تأثیر قرار دهد نباشد.
 • سیستم عیب یابی هوشمند و پیش شستشو با کف هم در مدل Q1255 سامسونگ لحاظ شده است.

مشاهده محصول در دیجی کالا

راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب و معرفی بهترین ماشین لباسشویی 2019

ماشین لباسشویی سامسونگ مدل P1494 ظرفیت 9 کیلوگرم

ماشین لباسشویی سامسونگ مدل P1494 با ظرفیت 9 کیلوگرم، یکی از لباسشویی‌های شرکت سامسونگ است که ضمن طراحی بسیار زیبا و مشخصات قابل توجهی از جمله ظرفیت مناسب و رتبه مصرف انرژی خوبی برخوردار است. اما خصوصیت اصلی این دستگاه چیزی است که سالها مورد درخواست مشتریان و مصرف کنندگان بوده و آن هم امکان اضافه کردن لباس پس از شروع به کار ماشین لباسشویی است؛ چیزی که در این مدل محقق شده است و در صورتی که کاربر بخواهد پس از شروع به کار دستگاه لباسی به ماشین اضافه کند، قفل بودن در اصلی ماشین، مانعی ایجاد نمی‌کند و از در کوچک می‌توان لباس کثیف را اضافه کرد.

 • این ماشین لباسشویی با ظرفیت 9 کیلوگرم می‌تواند در خانواده‌های متوسط تا پرجمعیت مورداستفاده قرار گیرد.
 • رتبه مصرف این دستگاه A+++ است و مصرف انرژی پایینی را خواهد داشت.
 • از دیگر قابلیت‌های این دستگاه دارای سیستم شستشوی چندحالته است که با وجود یک ولوم کنترلی Jog Dial که روی این دستگاه تعبیه شده است.

قابلیت‌های دیگری که این ماشین لباسشویی را از دیگر ماشین لباسشویی موجود در بازار مجزا کرده است عبارتست از:

 • سیستم اضافه کردن لباس AddWash
 • فناوری حباب‌ساز EcoBubble
 • فناوری کاهش لرزش VRTplus
 • سایر فناوری‌های موجود در لباسشویی P1494
 • خیس خوردن هوشمند Bubble Soak
 • هیتر سرامیکی – Ceramic Heater
 • دیگ شستشو با فناوری Diamond Drum

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین ماشین لباسشویی بوش آلمان

ماشین لباسشویی بوش سری 6 مدل WVG30460IR ظرفیت 8 کیلوگرم

کمپانی بوش(BOSCH) آلمان از جمله پیشرفته ترین کمپانی‌های حال حاضر جهان در زمینه تولید لوازم خانگی الکتریکی می‌باشد. لباسشویی‌های بوش یکی از شناخته شده‌ترین محصولات این کمپانی می‌باشد که از هر لحاظ بی‌نظیر هستند.

ماشین لباسشویی بوش سری 6 مدل WVG30460IR ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباس‌شویی بوش مدل WVG30460IR از محصولات سری 6 بوش است. این لباسشویی علاوه بر کارکرد عادی خود، قابلیت خشک‌کن را هم دارد که شامل برنامه‌های ویژه‌ی خشک‌کن می‌شود.

 • ظرفیت دیگ این لباس‌شویی به هشت کیلوگرم می‌رسد و می‌تواند برای یک خانواده‌ی پرجمعیت مناسب باشد.
 • موتور پرقدرت دستگاه در حالت حداکثری با سرعت 1500 دور در دقیقه می‌چرخد.
 • بوش برای لباس‌شویی مدل WVG30460IR خود برنامه‌‌های متنوع و کارآمد شست‌وشو را در نظر گرفته که شامل برنامه‌های پرکاربردی مثل برنامه‌ی شست‌وشوی سریع و ضدآلرژی می‌شود. به کمک برنامه‌ی فوق‌سریع دستگاه، تنها در 15 دقیقه سیکل شست‌وشو به پایان می‌رسد. این قابلیت بیشتر برای نظافت لباس‌های نیمه‌کثیف مناسب است و نمی‌توانید آن را جایگزین شست‌وشوی معمولی کنید.
 • گفتنی است صدای لباس‌شویی در حالت عادی 52 دسی‌بل است و در حالت آبکشی با دور تند تا 74 دسی‌بل بالا می‌رود. با وجود برنامه‌ی شست‌وشوی دیگ، می‌توانید به راحتی فضای داخلی دستگاه را تمیز کنید تا کیفیت شست‌وشو در طول زمان کاهش پیدا نکند.
 • از دیگر مزایای این محصول ویژگی شست‌وشوی با تاخیر آن است که به کمک آن می‌توانید زمان آغاز کار لباس‌شویی را تا 24 ساعت به تعویق بیندازید.

مشاهده محصول در دیجی کالا

راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب و معرفی بهترین ماشین لباسشویی 2019

ماشین لباسشویی بوش مدل WAK2426SIR ظرفیت 7 کیلوگرم

ماشین لباسشویی بوش مدل WAK2426SIR با ظرفیت 7 کیلوگرم از محصولات با کیفیت این شرکت است که ضمن برخورداری از فناوری‌ها و قابلیت‌های متعدد، می‌توان آن را یکی از ماشین‌های لباسشویی اقتصادی‌ و کم‌مصرف‌ به شمار آورد.

 • این دستگاه از سنسور آب و فناوری ActiveWater بهره می‌برد تا ضمن کنترل خودکار میزان البسه‌ی کثیف از مقدار آب لازم استفاده کند و به صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی بیانجامد.
 • برچسب انرژی ماشین لباسشویی بوش مدل WAK2426SIR نشان ازمصرف بسیار پایین این مدل دارد.
 • این مدل از سیستم VarioPerfect هم بهره می‌برد و با توجه به برنامه‌های متنوع قابل‌انتخاب تا 60 درصد در زمان و تا 25 درصد در مصرف انرژی معمول دستگاه صرفه‌جویی می‌کند.
 • صفحه‌نمایش زیبا نمایانگر عملکرد و اطلاعات برنامه‌های انتخاب‌شده است. برنامه‌ها و آپشن‌های دستگاه توسط دکمه‌ها و پیچ تنظیم قابل‌انتخاب هستند.
 • محل ریختن پودر و مواد شوینده در سمت دیگر پنل جلویی است که با کشیدن بازشده و در دسترس قرار می‌گیرد.
 • در پایین هم محل فیلتر آب خروجی است که هرچند وقت یک‌بار به تمیزکردن نیاز دارد تا اگر موردی مانند مو یا نخ در آن گیرکرده باشد، تمیز شود.
 • این مدل با بهره‌گیری از ساختار ویژه‌ی درام به شست‌وشوی با ملایمت لباس‌ها منجر می‌شود.

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین ماشین لباسشویی کندی

ماشین لباسشویی کندی مدل CSV-1171DQ1 ظرفیت 7 کیلوگرم

برند کندی ایتالیا از جمله برندهایی است که به تازگی  وارد بازار شده است، این برند انواع و اقسام مختلف لوازم آشپزخانه را به بازار عرضه می‌کند. از تولیدات این شرکت می‌توان به ماشین ظرف‌شویی، ماکرویو و ماشین لباسشویی اشاره کرد. در حال حاضر لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی آن در بازار موجود است و کیفیت بالایی در تمامی محصولات خود دارد. مجموعه کندی در سال ۱۳۹۵ به طور رسمی با نام تجاری کندی candy در ایران شروع به فعالیت کرد و هم اکنون توانسته تمامی گروه محصولی خود را با کیفیت و تکنولوژی روز دنیا و همچنین خدمات پس از فروش استاندارد روانه بازار مصرف ایران کند.

ماشین لباسشویی کندی مدل CSV-1171DQ1 ظرفیت 7 کیلوگرم

ماشین لباسشویی کندی مدل CSV-1171DQ1 یک ماشین لباس‌شویی 7 کیلویی است که 12 برنامه شست‌وشو دارد. ماشین لباسشویی CSV-1171DQ1 را شرکت کندی(Candy) تولید و روانه بازار کرده است. با توجه به ظرفیت ماشین لباس‌شویی CSV-1171DQ1 می‌توان گفت این دستگاه برای خانواده‌های متوسط و کوچک مناسب است. برنامه‌های متنوع این مدل یکی از نکات مثبت آن محسوب می‌شوند که آزادی عمل زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این برنامه‌ها طوری طراحی شده‌اند که برای شرایط مختلف و انواع لباس و حالت شست‌وشو قابل استفاده باشند.

 •  این ماشین لباسشویی از نوع مدرن است اما همچنان امکان اضافه کردن لباس در حین کار در آن وجود دارد.
 • نوع مخزن این محصول، درب از جلو است تا فضای کم‌تری را در آشپزخانه بگیرد و برای افرادی که به محصولی جمع‌وجور احتیاج دارند، مناسب باشد.
 • سرعت چرخش موتور در این محصول 1100 دور در دقیقه است که برای یک ماشین لباسشویی 7 کیلویی میزان مطلوبی به‌حساب می‌آید.
 •  محصول شرکت کندی دارای ورودی آب سرد و گرم است که در عمل ویژگی کاربردی به حساب می‌آید.
 • وزن ماشین لباسشویی CSV-1171DQ1 هم 69 کیلوگرم است.
 • موتور قدرتمند CSV-1171DQ1 درام بزرگ آن را به چرخش درمی‌آورد. این موتور قدرتمند مصرف انرژی نسبتاً بهینه‌ای دارد؛ به‌طوری‌که توانسته است رتبه انرژی +A را به دست بیاورد.
 • قابلیت اضافه کردن لباس در حین کار در این محصول شرکت کندی گنجانده شده است. با استفاده از این قابلیت دیگر لازم نیست که برای شستن لباس‌هایی که فراموش کردید ماشین منتظر اتمام فرایند شست‌وشو شوید.
 • همان‌طور که اشاره شد ماشین لباسشویی شرکت کندی دارای 12 برنامه شست‌وشو است که علاوه بر آن‌ها 4 برنامه اضافه هم از سوی شرکت سازنده در نظر گرفته شده است. این تعداد برنامه شست‌وشو برای شستن انواع و اقسام مختلف لباس کافی است.
 • میزان صدا در این محصول شرکت کندی حدود 60 دسی بل و میزان صدا در حالت آبکشی حدود 79 دسی بل است.
 • از ویژگی‌های خاص ماشین لباسشویی CSV-1171DQ1 می‌تواند به قابلیت بالانس خودکار آن اشاره کرد. چنین قابلیتی برای یک ماشین لباسشویی، امکان ارزشمند است.
 • سیستم ضد سرریز دیگر ویژگی این ماشین لباسشویی است. داشتن این ویژگی باعث می‌شود که اگر در جایی از سیستم شست‌وشو نشتی به وجود بیاید،آب قطع شود.
 •  ماشین لباسشویی شرکت کندی امکان کنترل میزان کف را هم در خود دارد تا به محصولی پرکاربرد تبدیل شود.

قابلیت پیشرفته دیگری که در ماشین لباسشویی CSV-1171DQ1 به کار گرفته شده است، امکان ADD Garment است. این امکان به شما نمایش می‌دهد که چه زمانی می‌توانید لباس را به ماشین لباسشویی اضافه کنید. ماشین لباسشویی CSV-1171DQ1 دارای ظرفیت 7 کیلوگرمی است. ماشین‌های لباسشویی 7 کیلوگرمی برای خانواده‌هایی با جمعیت 3 نفر و بیشتر مناسب هستند. بنابراین، اگر به دنبال ماشین لباسشویی خوش‌ساخت و مدرن هستید، می‌توانید CSV-1171DQ1 را به عنوان یکی از انتخاب‌های خود در نظر بگیرید.

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین ماشین لباسشویی اسنوا

ماشین لباسشویی اسنوا مدل SWD-Octa C ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی اسنوا مدل SWD-Octa C ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی اسنوا مدل SWD-Octa C از دستگاه‌های پرقدرت و باکیفیت ساخت این شرکت است. این دستگاه با بهره‌گیری از توان موتور قدرتمند با سرعت 1400 دور در دقیقه و ظرفیت دیگ هشت کیلوگرم می‌تواند به راحتی نیازهای شست‌وشوی لباس یک خانواده با جمعیت متوسط را برطرف کند.

 • موتور ماشین لباسشویی SWD-Octa C از نوع دایرکت درایو است. موتور دایرکت درایو در طول زمان دچار استهلاک کمتری می‌شود و طول عمر دستگاه بیشتر خواهد بود. همچنین وجود این موتور باعث مصرف کمتر انرژی و عملکرد بهتر دستگاه می‌شود.
 • برنامه‌های متنوع شست‌وشوی ماشین لباسشویی SWD-Octa C توسط پیچ تنظیم مخصوص در قسمت بالای دستگاه انتخاب می‎شوند. تعداد 14 برنامه پیش‌فرض برای این مدل در نظر گرفته شده است که شامل برنامه شست‌وشوی اقتصادی برای مصرف آب کمتر، شبیه‌ساز شست‌وشوی دستی، شست‌وشوی سریع برای مواقعی که عجله دارید و … می‌شود.
 •  صفحه‌نمایش نسبتا بزرگی که بر روی این دستگاه تعبیه شده مشاهده و اعمال تنظیمات دستگاه را آسان‌تر کرده است.
 • محل افزودن پودر و مواد شوینده در کشوی مربوطه در کنار پیچ تنظیم برنامه شست‌وشو قرار گرفته است.
 • سیستم ضدچروک که برای این مدل در نظر گرفته شده است تا میزان زیادی از ایجاد چروک‌های عمیق در البسه شسته و آبکشی شده جلوگیری می‌کند.
 • همچنین امکان شست‌وشوی با تاخیر که برای این مدل در نظر گرفته شده است در مواقعی که می‌خواهید شست‌وشو چند ساعت بعد انجام شود و به‌خصوص در ساعات اوج مصرف برق می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ماشین لباسشویی پاکشوما

قیمت ماشین لباسشویی پاکشوما نسبت به ماشین لباسشویی های خارجی کمتر است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین لوازم خانه است. از مهمترین مسائلی که باید هنگام تهیه یک ماشین لباسشویی به آن توجه داشته باشیم کیفیت آن است. ماشین لباسشوی با کیفیت، سلامت لباس‌هایمان را در دراز مدت تضمین می‌کند. یکی از این آسیب‌های احتمالی ماشین بی کیفیت پس دادن رنگ یا کهنه شدن لباس‌هایتان است.

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل WTU-8012 با ظرفیت 8کیلوگرم

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل WTU-8012 با ظرفیت 8 کیلوگرم

اگر به دنبال تهیه یک ماشین لباسشویی با کیفیت هستید، ماشین لباسشویی پاکشوما مدل WTU-8012 با ظرفیت 8 کیلوگرم یکی از گزینه‌هایتان است. درب این مدل در بالا قرار دارد. این مدل با پهنا 575 میلی‌متر، عمق 585 میلی‌متر و ارتفاع 945 میلی‌متر به بازار عرضه شده است. این محصول رتبه انرژی A دارد. ماشین لباسشویی پاکشوما مدل WTU-8012 به 6 برنامه شست و شو مجهز شده است. از دیگر ویژگی‌های این مدل می‌توان سیستم خشک کن به وسیله هوا ، سیستم پاشش 3 منطقه ای آب آن اشاره کرد. میزان صدای این محصول 58 دسی بل و صدای آبکشی آن 72 دسی بل است. یکی دیگر از امکانات این مدل قابلیت ادامه شستشوی بعد از اتصال مجدد برق است.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل PWT-7141KJ ظرفیت 7 کیلوگرم

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل PWT-7141KJ ظرفیت 7 کیلوگرم

ماشین لباسشویی پاکشوما مدل PWT-7141KJ ظرفیت 7 کیلوگرم دارای دو مخزن است.

 • سرعت چرخش موتور 800 دور دقیقه می‌باشد.
 • دارای لوله آب سردو گرم مجزا است.
 • وزن دستگاه 20 کیلوگرم می‌باشد.
 • در حین شستشوی لباس، قابلیت اضافه کردن به ماشین لباسشویی وجود دارد.

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین ماشین لباسشویی دوو

شرکت دوو یکی از کارخانه های بزرگ تولیدی در کره جنوبی که دارای تکنولوژی تولیدی پیشرفته در گستره جهان و کشورهای مختلف از جمله مکزیک، اسپانیا، لهستان، مالزی،چین، ویتنام و…می باشد که خود نشان از قدرت رقابتی برند و محصولات دوو الکترونیک در جهان دارد.
در  ایران نیز، گروه صنعتی دوو با سابقه چندین ساله به عنوان بزرگترین و پرافتخارترین مجموعه در زمینه تولید انواع لوازم خانگی شروع به کار کرده است.

ماشین لباسشویی دوو سری زن یانگ مدل Dwk-Young 84C ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی دوو سری زن یانگ مدل Dwk-Young 84C ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی دوو سری زن یانگ مدل Dwk-Young 84C سری ذن یانگ (Zen Young)- لباسشویی های سری ذن یانگ دوو ، یکی دیگر از لباسشویی های مدرن و هوشمند از مجموعه White Land می باشد. طراحی بسیار زیبا و شیک و عملکرد عالی در این دستگاه ها ، آن ها را به محصولاتی پر طرفدار در سراسر جهان تبدیل کرده است. در این سری لباسشویی ها ، انواع برنامه های شستشو گنجانده شده است که از جمله آنها می توان به شستشوی ویژه لباس کودک و سیستم شستشوی تاخیری نام برد.

 • سيستم شستشوي پاششي
 • پنل لمسي
 • سيستم حباب ساز
 • سيستم عيب ياب هوشمند

استفاده از نسل جدید موتورهای بدون تسمه موسوم به دایرکت درایو (DirectDrive) که کمترین لرزش و صدا را ایجاد می کند ، مهمترین قابلیت این سری محصولات به حساب می آید. دور موتور در این دستگاه ها 1400 دور در دقیقه است. اما مهمترین نکته در مورد طراحی این سری از لباسشویی ها ، مصرف کم انرژی آن است. درجه مصرف انرژی این دستگاه ها +++A است.

مشاهده محصول در دیجی کالا

نقد و بررسی بهترین ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی دوو سری پریمو مدل Dwk-Primo80 ظرفیت 8 کیلوگرم

ماشین لباسشویی دوو سری پریمو مدل Dwk-Primo80 سری پریمو (PRIMO) از جمله جدیدترین و مدرن ترین محصولات شستشو و نظافتی که توسط شرکت دوو الکترونیک تولید شده است می توان به لباسشویی های سری پریمو اشاره کرد. این لباسشویی ها تحت عنوان مجموعه White Land طراحی شده اند. مهمترین نکته ای که در برخورد اول با این محصولات نظرتان را جلب خواهد کرد ، پنل پیشرفته ، صفحه نمایش لمسی و درب کاور دار آن است.

طراحی بدنه این لباسشویی ها بسیار زیبا و شیک و باب طبع مشکل پسندان است. ویژگی مهم دیگر لباسشویی های این سری ، درجه مصرف انرژی +++A است. لباسشویی های سری پریمو دارای موتورهای دایرکت درایو هستند. در این سری تسمه حذف گردیده و طراحی بدنه پیشرفت چشمگیری داشته است. در این سری محصولات ، میزان تعادل و ثبات دستگاه افزایش یافته و باعث شده است تا لرزش و صدای کمی در مراحل شستشو داشته باشد. همچنین حالت صرفه جویی در این محصولات وجود دارد که باعث میشود میزان انرژی برق و آب کمتر شود. شما میتوانید از پنل دستگاه زمان آن را انتخاب کنید.

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین ماشین لباسشویی زیرووات

بهترین ماشین لباسشویی زیرووات

ماشین لباسشویی زیرووات مدل OZ-1599 با ظرفیت 9 کیلوگرم

ماشین لباسشویی زیرووات مدلOZ-1599 محصولی مدرن با طراحی زیباست.

 • این دستگاه با ظرفیت 9 کیلویی که دارد برای خانواده‌های 5 نفره و بیشتر کاربردی است.
 • درب ماشین زیرووات مدل OZ-1599 از جلو و به سمت چپ باز می‌شود.
 • زاویه باز شدن این در زیاد است تا وارد و خارج کردن لباس ها به‌راحتی انجام شود.
 • سطح مصرف انرژی ++A نشان از بهینه بودن میزان مصرف برق در این دستگاه دارد.
 • 12 برنامه شست‌وشو اصلی و 8 برنامه اضافی و مکمل، کارکردن با این دستگاه را آسان می‌کند و هر کسی به راحتی می‌تواند هر نوع لباسی را در آن بشوید ولازم نیست نگران خرابی پارچه‌ها باشد.
 • این مدل دارای قابلیت شست‌وشوی سریع است که برای سبک زندگی پرسرعت امروزی بسیار کاربردی است.
 •  ماشین لباسشویی OZ-1599 قفل کودک دارد.
 • سرعت خشک‌کن در آن به 1500 دور در دقیقه می‌رسد.
 • ویژگی‌های این ماشین لباسشویی می‌توان به دیگ الماس برجسته، سیستم لکه‌بری، سیستم هوشمند تنظیم دور خشک‌کن و امکان تأخیر 23 ساعته در شست‌وشو اشاره کرد. گفتنی است پنل این محصول به صورت لمسی طراحی شده است تا کارایی راحت و آسانی را برای کاربر به همراه داشته باشد.

مشاهده محصول در دیجی کالا

جمع بندی نهایی

امتیاز مقاله - 100%

100%

امتیاز مقاله

در این مقاله به بررسی و راهنمای خرید ماشین لباسشویی خوب و تمام اتوماتیک پرداخته و بهترین ماشین لباسشویی 2019 مارک‌های مختلف از جمله سامسونگ، پاکشوما، اسنوا و پاکشوما را بررسی کردیم. امدواریم که این مقاله برای شما کاربردی بوده و با استفاده از آن توانسته باشید بهترین مارک ماشین لباسشویی را انتخاب و خریداری کنید. در صورتی که تجربه استفاده از هر یک از محصولات معرفی شده را دارید از بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

کانال تلگرام تاپ‌ترین

مینا نظری

مینا تحصیلات آکادمیک خودشو تو کارشناسی ارشد رشته نرم‌افزار به پایان رسونده. چند سالی رو در حوزه بازاریابی برای شرکت‌های مختلف فعالیت داشته و تجربه‌های خوبی در زمینه بازاریابی داره؛ به تولید محتوا علاقه داره و دوست داره با تولید محتوای خلاقانه، به دوستاش که قصد خرید دارن کمک کنه تا تجربه خرید خوبی داشته باشن.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن