بازگشت به مدرسه
لوازم برقی خانگی

راهنمای خرید کولر گازی

Buy Air Conditioning Guide

خرید کولر گازی و اسپیلت می‌توان گفت یکی از مهمترین وسایل خانه در روزهای گرم تابستان است که برای آرامش خانواده و کارکنان در محیط کار بسیار مهم است. انتخاب برند و مدل کولر گازی با وجود ده‌ها برند بسیار کار سختی است و شاید در ذهن شما این سوالات به وجود بیاید که، بهترین کولر گازی چیه؟ کولر گازی خوب چی بخرم؟ بهترین برند کولر گازی چیست؟ و هزاران سوال دیگر که در هنگام خرید باید به تک تک این سوالات در ذهن خود پاسخ دهید. ما در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی پرداخته و به شما کمک می‌کنیم، تا انواع متفاوت از کولرهای گازی موجود در بازار را بشناسید و با انواع برندهای کولر گازی موجود در ایران آشنا شوید. با خواندن این مقاله می‌توانید تصمیم‌گیری خود را برای خرید کولر گازی نهایی کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 Buy Air Conditioning Guide راهنمای خرید کولر گازی

در روزهای گرم تابستان همه مردم برای خنک شدن از کولر استفاده می‌کنند. کولرها خود به دو دسته بزرگ به نام کولر آبی و کولر گازی تقسیم‌بندی می‌شوند. جدا از بحث برندها و مدل‌ها، بیشترین وسیله‎ای که در ایران از در و دیوار ساختمان‌ها خودنمایی می‌کند، همین کولرهای آبی و گازی هستند. کولر آبی به این دلیل با نام کولر آبی معروف شده است که، عمل خنک کنندگی به وسیله آب انجام می‌گیرد. کولر گازی نیز به وسیله نوعی گاز که سرد است عمل خنک کنندگی را انجام می‌دهد. در این مقاله به معرفی انواع برندهای با کیفیت کولر گازی می‌پردازیم.

راهنمای خرید کولر گازی خوب

کولرهای گازی به 3 دسته تقسیم‌بندی می‌گردند:

 1. کولر گازی اسپلیت 
 2. کولر گازی ایستاده 
 3. کولر گازی پنجره‌ای 

مدل‌های دیگر با ساختارهای متفاوت نیز وجود دارند اما از آنجایی که بیشترین مصرف خانگی و اداری از سه نوع است تنها به معرفی و بررسی نحوه عملکرد این 3 مدل می‌پردازیم:

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت یکی از پرطرفدارترین و متداول‌ترین دستگاه‌های تهویه هوای مطبوع است. کولر گازی اسپلیت نسبت به کولرهای دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما نسبت به مدل‌های دیگر مصرف انرژی کمتری دارد. کولر گازی اسپلیت در محیط‌های مختلف مسکونی، اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت از دو قسمت داخلی و بیرونی ساخته شده است، که برای متصل کردن این دو قسمت از لوله‌های مسی استفاده می‌شود که برای انتقال حرارت است. معمولا برای متصل کردن به دلیل اینکه لوله‌های مسی در معرض دید قرار نگیرد، با ایجاد حفره‌هایی درون دیوار لوله‎های مسی را از درون آن رد می‌کنند. معمولا برای اینکار و متصل کردن برق، نیاز به نصاب حرفه‌ای برای اینکار است.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده برای مصارف خانگی استفاده نمی‌شود؛ معمولا برای جاهای پر رفت و آمد مانند مساجد، هتل‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و … کاربرد دارد. کسانی نیز امکان نصب کولرهای اسپیلت و کولر پنجره‎ای را ندارند به ناچار می‌توانند از کولر گازی ایستاده استفاده کنند.

کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی پنجره‌ای مانند کولر گازی اسپلیت نیاز به سوراخ کردن دیوار و رد کردن لوله‌های مسی ندارد. بدنه کولر گازی پنجره‌ای به راحتی درون پنجره جا می‌خورد و با وصل کردن سیم برق به پریز شروع به کار می‎کند. از مزایای کولر گازی پنجره‌ای نسبت به کولرهای دیگر این است که قیمت پایین‌تری دارد، همچنین قدرت خنک کنندگی بالایی دارد. معایب کولر گازی مصرف برق بالا و سرو صدای زیاد می‌توان اشاره کرد.

نکته‎ای که در استفاده از این نوع کولرها می‌توان اشاره کرد این است که کولر گازی پنجره‎ای را می‌توان در فصل زمستان از پنجره خارج کرد و در مکان امنی قرار داد، اما در کولر گازی اسپلیت به هیچ وجه نمی‌توان اینکار را انجام داد و کولر گازی اسپلیت قابلیت گرمادهی در فصل سرما را نیز دارد و این کولرها به کولر گرم و سرد نیز معروف هستند.

بهترین کولر گازی 2019

برای خرید بهترین کولر گازی باید به چند نکته مهم توجه کنید.

طراحی زیبای پنل کولر گازی

طراحی پنل کولر گازی مهم است که براساس سلیقه شما باشد، به طوری که تنها چیزی که بعد از نصب کولر گازی به عنوان دکوری منزلتان می‎شود همین پنل کولر گازی است. به طوری که زیبایی هر چه بیشتری داشته باشد به همان نسبت از محصولی که خریداری کردید رضایت خاطر بیشتری خواهید داشت. سعی کنید با توجه به بودجه‌ای که دارید زیباترین پنل براساس سلیقه خود انتخاب کنید.

قدرت خنک کنندگی کولر

خنک کنندگی کولرهای گازی با واحدی به نام BTU اندازه‌گیری می‎شود، و به صورت مضربی از 1000 است. یعنی اگر کولر گازی 18000 خریداری کرده باشید یعنی 18000 BTU توان سرمایشی دارد.

فرمولی برای خریداری کردن کولر گازی برحسب توان BTU وجود دارد، به طور مثال اگر خانه شما 90 متری است باید 90 در عدد ثابت 400 بی تی یو ضرب شود. عدد 36000 محاسبه می‎شود. بهتر است کولر گازی 36000 خریداری کنید به طوری که بتوانید با قدرت سرمایشی که این کولر گازی دارد کل خانه را خنک کند. البته گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که میزان آفتاب خور بودن منزل نیز در سرمایش و گرمایش متفاوت است.

اگر ظرفیت خنک کنندگی کولری را که انتخاب می‎کنید، کمتر از نیازتان باشد ممکن است با عدم کارایی مواجه شوید و محیط خانه به اندازه کافی خنک نشود. همچنین در نقطه مقابل نیز اگر کولری خریداری کنید که ظرفیت خنک کنندگی بالایی داشته باشد مجبور خواهید بود که به طور مداوم کولر را خاموش کنید. در کنار همه‌ی این‌ها باید توجه داشته ‌باشید که کولرهای گازی به دلیل ماهیت عملکردی‌شان رطوبت محیط را می‌گیرند و آن را به صورت آب به بیرون هدایت می‌کنند. یک کولر با قدرت خنک‌کنندگی زیاد می‌تواند رطوبت اتاق‌تان را به کلی از بین ببرد و اتاقی کاملا خشک را تحویل دهد. در یک اتاق خشک نفس‌کشیدن سخت‌تر خواهد بود.

مجهز بودن به سیستم اینورتر

کلمه اینورتر به معنای معکوس کننده است، در کولر گازی نیاز به اینورتر داریم که دور موتور را تنظیم کند. به زبان ساده اگر بخواهیم اینورتر را توضیح دهیم، این است که کولر گازی قدیمی با دور موتور ثابت و با سرعت مشخص می‌چرخیدن تا فضای خانه را خنک کنند. اگر دمای کولر را روی 22 درجه تنظیم می‌کردید، به محض اینکه دمای منزل به 22 درجه رسید موتور کولر خاموش می شد. این خاموش و روشن شدن کولر گازی باعث استهلاک و خرابی موتور می‌شد و در هر بار روشن و خاموش شدن کولر مصرف برق نیز زیادتر می‌شد.

اما می‌توان گفت در کولرهای جدید که به کولرگازی اینورتر دار نیز معروف هستند از موتورهای دو متغیره استفاده می‌کنند. یعنی اگر درجه کولر روی 22 درجه تنظیم می‌کردید و دمای منزل به 22 درجه می‌رسید، دیگر مانند کولر گازی‌های قدیمی موتور خاموش نمی‌شود. بلکه دور موتور کم می‌شود تا اگر مجددا دمای منزل بالا می‎رفت دور موتور کولر زیاد می‌شد. همین باعث می‌شود که به موتور کولر در حین استفاده کردن فشار نیاید و همچنین مصرف برق در کولرهای اینورتردار تا 60 درصد کاهش می‌یابد.

برچسب انرژی کولر گازی

در موقع خرید حواستان حتما به برچسب انرژی کولر گازی باشد، مصرف برق کولرهای گازی از جمله کولر گازی پنجره‌ای خیلی زیاد است. دلیل اصلی پرمصرف بودن آن ارزان بودن این کولرها می باشد. پس بهتر است قبل از خرید کولری که حداقل به مدت 3 ماه شب و روز می‌خواهید از آن استفاده کنید تحقیق کنید و بهترین کولر گازی اسپلیت با مصرف برق کمتر را انتخاب کنید. بهترین کولر گازی کم مصرف را می‌توان به عنوان بهترین انتخاب دانست. اما در مورد اینکه برق مورد نیاز کولرتان چطور باید تامین شود هم از قبل تحقیق کنید. اکثر کولرهای خانگی با برق تک‌فاز کار می‌کنند و برخی هم به برق سه‌فاز نیاز دارند. برای کولرهای پنجره‌ای و اسپلیت، همان برق تک‌فاز هم کفایت می‌کند؛ اما در مورد کولرهای ایستاده و آن‌هایی که برای فضاهای شلوغ طراحی می‌شوند، به برق سه‌فاز نیاز خواهید داشت.

میزان صدای کولر گازی

کولر گازی بهتر است که صدای کمتری را تولید کند، کم صدا بودن کولر گازی باعث می‌شود، که محیط آرامی را داشته باشید.  حتما پیش از خرید کولر گازی دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید، چون میزان صدای کولر گازی برحسب دسی بل DB مشخص می‌شود. هر چقدر این شاخص کمتر باشد می‌توان متوجه شد که کولر گازی کم صداتر است.

پرتاب باد کولر

پرتاب باد کولر را معمولا با متر می‌سنجند، یعنی کولر تا چه فاصله‌ای می‎تواند باد خنک را انتقال دهد. به طور مثال برای خرید کولر وقتی آیتم پرتاب باد کولر را از فروشنده می‎پرسید، در پاسخ می‎گویند پرتاب باد این کولر 10 یا 20 متر است، و هر چقدر قدرت خنک کنندگی کولر بالاتر باشد قدرت پرتاب باد کولر نیز به همان اندازه بیشتر است.

در موقع خرید سعی کنید کولری گازی خریداری کنید که پرتاب باد 10 متری داشته باشد. برخی از مدل‌های جدید فناوری‌هایی را به کار گرفته‌اند که باد را تنها در جهتی که افراد نشسته‌اند، هدایت می‌کند و زمانی که کسی درون اتاق نباشد، قدرت را به حداقل می‌رسانند تا برق کمتری مصرف شود.

بهترین مارک کولر گازی کدام است؟

طبق تجربیات و آمار و ارقام که وجود دارد در حال حاضر بهترین برند کولر گازی، کولر گازی اوجنرال است.  در صدر جدول بهترین کولر گازی و پرفروش ترین کولر گازی قرار دارد. کولر گازی اوجنرال با داشتن برچسب انرژی A++ به عنوان کم مصرف‌ترین کولر گازی است. ویژگی دیگر کولر گازی اوجنرال داشتن قطعات با کیفیت و مستحکم و موتور کم صدا است.

کولر گازی اوجنرال در شرایط گرمسیری دارای مقاومت بسیار زیادی است . به علت تنوع زیادی که دارد متناسب با همه سلیقه‎ها در مدل و طرح‎ها و ظرفیت‎های مختلف است. پس امکان انتخاب بیشتری را به شما می‎دهد و شما به راحتی می‌توانید خرید کولر گازی خود را انجام دهید و بهترین کولر گازی در بازار را بخرید.

اما با این بازار رقابتی که وجود دارد فقط نمی‎توان گفت که برند اوجنرال در کولر گازی حوب است برندهایی مانند ال جی و سامسونگ نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مزیت کولرهای گازی اسپیلت نسبت به کولر آبی

کولر گازی نسبت به کولر آبی دارای خنکی مطبوع‌تری هستند، چند مزیت کولری گازی را در ذیل عنوان می‌کنیم.

 • امکان تصفیه هوای داخلی و جذب ذرات معلق در هوا
 • رسیدن سریعتر به دمای ایده آل
 • عدم نیاز به صدها لیتر آب
 • امکان تنظیم کردن درجه خنکی
 • عدم نیاز به کانال کشی و صرف هزینه
 • کارکرد بی‌صدا

بهترین کولر گازی سامسونگ SAMSUNG

کولر گازی سامسونگ، با طراحی منحصر به فرد و صنعتی و با بهره‎گیری از بروز‎ترین فناوری‌های دنیا، به عنوان محصولاتی پرفروش و قابل اعتماد در بازار ایران تبدیل شده‌اند. عرضه مدل‌های متفاوت و متنوع به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش مطلوب شرکت سام سرویس کولرهای گازی سامسونگ، باعث شده مصرف کننده ایرانی استقبال گسترده‌ای از این محصولات داشته باشند.

کولر گازی سامسونگ مدل Boracay AR25MSFHE 25000

کولر گازی سامسونگ مدل Boracay AR25MSFHE 25000

کولر گازی سامسونگ مدل AR25MSFHE از محصولات پرقدرت شرکت کره‌ای است که با عملکرد سرمایش و گرمایشی تولید شده است.

 • کولر گازی از ظرفیت 25 هزار برخوردار است و می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تهویه‌ی هوای سالن‌های بزرگ باشد.
 • وجود کمپرسور اینورتر باعث‌شده مصرف انرژی دستگاه به حداقل برسد.
 • این دستگاه مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر سه لایه باکتری و مواد حساسیت‌زا را از هوا حذف می‌کند.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و در بازه‌ی 28 تا 45 دسی‌بل قرار می‌گیرد. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.
 • سیستم سرمایش سریع و سیستم فعالیت برای خواب راحت یا Good Sleep نیز در این مدل در نظر گرفته‌شده است.
 • در این مدل از محافظ کمپرسور و برد الکتریکی در مقابل صدمات احتمالی ناشی از نوسانات برق از طریق سیستم نیز بهره گرفته می‌شود.

مشاهده محصول در دیجی کالا

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP

کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 • کولر گازی سامسونگ مدل Good-24000 HP از قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • این مدل دارای تایمر 24 ساعته است که امکان زمانبندی فعالیت دستگاه را ایجاد می‌کند.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.
 • طراحی سه وجهی کولر گازی سامسونگ مکش و دهش هوا را بهتر می‌سازد و به این صورت راندمان دستگاه بالا می‌رود.
 • سیستم سرمایش سریع و سیستم فعالیت برای خواب راحت یا Good Sleep نیز در این مدل در نظر گرفته‌شده است.
 • در این مدل از محافظ کمپرسور و برد الکتریکی در مقابل صدمات احتمالی ناشی از نوسانات برق از طریق سیستم نیز بهره گرفته می‌شود.

مشاهده محصول در دیجی کالا

سامسونگ تولیدکننده‌ی لوازم‌خانگی برقی است که در زمینه‌ی طراحی و عرضه‌ی دستگاه‌های تهویه‌ی هوا بسیار موفق عمل کرده است.

بهترین کولر گازی ال جی LG

کولر گازی ال جی LG نسل جدید کولرهای گازی اینوتر است که با کاهش  ۷۳ درصدی مصرف انرژی راهی نو در مصرف بهینه انرژی گشوده است. کولر گازی اسپلیت ال جی قابل اطمینان و راه حلی دائمی برای تامین سرمایش و گرمایش خانه یا محل کار شما هستند. سیستم‌های اسپلیت ال جی با موتور قدرتمند خود کارایی بالایی را در کنار مصرف بهینه انرژی دارند. اسپلیت‌های ال جی دارای امکان نصب سریع و آسان هستند و انتخابی مناسب برای شما می‌باشند.

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting NF247ST3-C 24000

کولر گازی ال جی مدل Next Fighting NF247ST3-C 24000

کولر گازی مدل Next Fighting NF247ST3-C یکی از دستگاه‌های تهویه هوای خوش ساخت و با کیفیت عرضه شده به بازار توسط شرکت ال‌جی است. این دستگاه در دسته کولر گازی‌هایی قرار می‌گیرد که تنها دارای عملکرد سرمایش است و با توان سرمایشی 24000 کار می‌کند.

 • این دستگاه مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود.
 • پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • به کمک نشانگر تعبیه شده روی بدنه دستگاه می‌توانید بر روند مصرف برق دستگاه نظارت داشته باشید.
 • وجود فیلتر 3M در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 • کولرگازی مدل Next Fighting NF247ST3-C  قدرت پرتاب باد تا میزان 15 متر دارد و فضایی نسبتا بزرگ را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • علاوه‌ بر این ریموت کنترل ارائه شده به همراه این دستگاه کنترل آن را از راحت‌تر کرده است. چرخش هوا توسط کولرگازی ال جی در چهار جهت انجام می‌شود که با ریموت کنترل قابل‌تنظیم است.
 • این مدل از کولر گازی‌های بسیار کم‌صدا است و صدای موتور دستگاه آرامش خانه را بر هم نمی‌زند.
 • از دیگر ویژگی‌های کاربردی این مدل قابلیت پاک‌کنندگی خودکار است که موجب بهبود بهره‌وری دستگاه شده است.

مشاهده محصول در دیجی کالا

ال جی تولیدکننده‌ی لوازم‌خانگی برقی است که در زمینه‌ی طراحی و عرضه‌ی دستگاه‌های تهویه‌ی هوا بسیار موفق عمل کرده است.

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ 24000

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ 24000

کولر گازی ال جی مدل New Titan NB246TQ از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در دو حالت سرمایش و گرمایش استفاده شود.

 • این دستگاه مانند تمامی کولر گازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود.
 • پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • نشانگرهای روی بدنه، نحوه‌ی فعالیت دستگاه را نشان می‌دهند. وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.

بهترین کولر گازی جنرال مکس

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000

کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000 از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولرگازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 •  کولر گازی جنرال مکس مدل Gm-S30000 از قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی در حدود 12 متر دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است و در حدود 58 دسی بل است، هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

بهترین کولر گازی ایرانی

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH

کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CH از دستگاه‌های تهویه هوای با کیفیت عرضه‌شده در بازار است که می‌تواند در حالت سرمایش استفاده شود.

 • این مدل از کولر مانند تمامی کولرگازی‌های اسپلیت دارای دو قسمت داخلی و خارجی است. قسمت خارجی، وظیفه‌ی خنک‌کردن گاز را برعهده دارد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می‌شود. بدنه‌ی فلزی دارد و باید روی پایه‌های مخصوص نصب شود. این یونیت با اتصالات و لوله‌ها به پنل داخلی مرتبط می‌شود. پنل داخلی طراحی زیبایی داشته، داخل اتاق یا سالن نصب می‌شود و وظیفه‌ی وزش باد خنک را ایفا می‌کند.
 • وجود فیلتر در پنل داخلی باعث بهبود کیفیت هوا می‌شود.
 •  کولر گازی ایران رادیاتور مدل IAC-24CHاز قدرت پرتاب باد را در متراژ طولانی در حدود 12 متر دارد و فضا را به‌خوبی پوشش می‌دهد.
 • وجود ریموت کنترل برای تنظیم راحت‌تر و بهتر دستگاه بسیار مهم است.
 • صدای تولیدشده‌ی پنل داخلی در سرعت‌های مختلف متفاوت است، هیچ‌کدام آزاردهنده نیست. صدای یونیت خارجی بیشتر است؛ ولی مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

مشاهده محصول در دیجی کالا

جمع بندی نهایی

امتیاز مقاله - 100%

100%

امتیاز مقاله

در این مقاله به راهنمای خرید کولر گازی خوب پرداختیم و دانستیم که برای خرید کولر گازی مناسب باید به نکاتی از جمله طراحی، قدرت خنک کنندگی، دارای سیستم اینورتر، پرتاب باد کولر، برچسب انرژی و میزان صدایی که تولید می‌کند توجه کنید. در ادامه مقاله به معرفی بهترین مارک کولر گازی پرداختیم و از بین برندهای موجود چند مدل مختلف همراه با امکانات و قابلیت‌هایی که هر کولر دارد پرداختیم. امیدواریم که این مقاله هم مورد پسند و ت.جه شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن بتوانید بهترین کولر گازی را برای خود خریداری کرده و از سرمای تابستانه در منزل و محل کار خود لذت ببرید. در صورتی که از بین کولرهای معرفی شده استفاده می‌کنید یا اینکه تجربه استفاده از آنها را دارید، از شما خواهش می‌کنیم که دیدگاه خود را به منظور بهبود این محتوا و راهنمایی سایر کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

User Rating: 5 ( 2 votes)
برچسب ها
کانال تلگرام تاپ‌ترین

مینا نظری

مینا تحصیلات آکادمیک خودشو تو کارشناسی ارشد رشته نرم‌افزار به پایان رسونده. چند سالی رو در حوزه بازاریابی برای شرکت‌های مختلف فعالیت داشته و تجربه‌های خوبی در زمینه بازاریابی داره؛ به تولید محتوا علاقه داره و دوست داره با تولید محتوای خلاقانه، به دوستاش که قصد خرید دارن کمک کنه تا تجربه خرید خوبی داشته باشن.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن